انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مکبوک پرو — MacBook Pro

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

مکبوک پرو — MacBook Pro

پستتوسط Ali.Rastegar » 06 ژوئن 2007, 00:48

اول خیلی ممنونم از سامان بابت ارسال خبر MacBook Proهای جدید :-)
این روزها من درگیر امتحانات هستم و دیر به دیر اینترنت کار میکنم.
من این تاپیک رو ساختم تا بیشتر درباره‌ی جزییات تغییرات MacBook Proهای جدید بحث کنیم. مثلا LED Backlight در مدل ۱۵ اینچ، امکان نصب RAM تا ۴گیگابایت با باس 800mhz، کارت گرافیک GeForce 8600M GT، امکان تغییر صفحه‌نمایش مدل ‍۱۷ اینچ به صفحه‌ای با وضوح 1920x1200 ، عمر باتری ۶ ساعته و... .
خودم الان باید برم بخوابم، اما بی معرفتید اگر فردا یا چند روز دیگه که برگشتم تاپیک سوت و کور باشه :lol:
پی‌نوشت: از شانس من انگار WWDC 2007 هم با یکی از امتحانهام تداخل داره ;-(
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Parham » 06 ژوئن 2007, 01:52

علی جان، جسارت نباشه، خبر آیتونز جدید و فایلهای موزیک بدون DRM هم هست!
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

پستتوسط iSam » 06 ژوئن 2007, 22:55

چاکرات علی جان . راستش اون خبر را داغ داغ از تو اپل استور فرستادم ;-) . خیلی امکاناتش کامل شده و راحت بگم داره جلوی خیلی از وایو ها و اچ پی ها دم تکون میده . فقط یه چیزی میمونه که اونم اینه که اپل باید یکم رو مک بوک ها هم کار کنه و برای اینکه مشتریای تازه نفس بجای رفتن روی پیسی , بیان رو مک , یه ارتقای خوبی بهشون ( مک بوکها ) بده تا نسبت به پیسی ها بیارزن . چیز جالب دیگه اینکه , درایو دی وی دی هر سه مدل یکی شده و از هر فرمتی پشتیبانی میکنه و جای انتخاب مدل اول رو باز کرده . ولی من کماکان منتظر خبرای آیمکم تا هفته آینده ببینم چه میشه . پرهام هم داره چراغ میده تا روم زیاد نشه :lol: , پس دیگه فرمونو میدم دست خودش و بقیه بروبچه ها .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط abellz » 19 ژوئیه 2007, 14:19

سلام من قصد خرید macbookpro دارم لطفا از تمام جوانب کار منو راهنمایی کنید
ABELLZ
abellz

پست‌ها : 1

پستتوسط Ali.Rastegar » 21 ژوئیه 2007, 11:16

از خیلی جوانب پیش از این در انجمنها بحثش شده. اگر موضوعات مشابه رو در انجمنها پیدا نکردید بگید لینک بدم و اگر سوالی دارید که جوابش در آنها نیست بفرمایید :-)
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط dete » 23 ژوئیه 2007, 18:43

سلام خدمت تمامی دوستان :arrow:

منم قصد خرید macbook pro دارم

چند سوال داشتم

من تو سایت اپل کارت گرافیک مک بوک پرو را جی فورس دیدم ولی الان در ایران با یه کارت گرافیک دیگه ای پیدا میشه اید من اشتباه میکنم
در ضمن من با نرم افزارهای corel & photo shop و یه سری برنامه ی دیگه کار میکنم ، خواستم ببینم سیستم عامل مک این جور نرم افزارها رو پشتیبانی میکنه یا نه در ضمن در مقابل پول زیاد تری نسبت به یه لپ تاپ های هم رده ( از لحاظ سخت افزار های مشابه ) میدم ایا در همان حد کار ایی دارد یه خیر

در ضمن من خودم از طراحی و کیفیت ساخت اپل مطمئنم ولی راستش نمیدونم ایا ارزش این هزینه رو داره یا نه .. ممنون
در ضمن اگه میتونید به من مراجع مفید در مورد سیستم عامل مک و خود مک بوک بدید
نماد کاربر
dete

پست‌ها : 310

پستتوسط Ali.Rastegar » 23 ژوئیه 2007, 21:27

سلام دوست عزیز،
اگر MacBook Pro موجود در بازار ایران ATi Radeon x1600 دارد به این معنا است که از سریهای قدیمی MacBook Pro است، نه سری جدید Santa Rosa.
نرم‌افزار Photoshop همزمان با نسخه‌ی ویندوز برای مک هم منتشر میشه. درمورد Corel لطفا بگید کدوم محصولش.
من فکر نمیکنم الان MacBook Pro از notebookهای مشابه به میزان قابل توجهی گرونتر باشه اما میدونم قدرت بسیار بالایی داره.(مثل بقیه‌ی notebookهای هم رده‌اش)
مراجع مفید هم کتاب ۳۰نکته رو توصیه میکنم تا درمورد میزان پشتیبانی از فارسی مطلع بشید، داخل انجمنها تجربیات افراد درمورد MacBook و MacBook Pro رو بخونید و در قسمت اخبار سایت برای Macbook و مک بوک جستجو کنید.
منابع انگلیسی هم اگر خواستید بگید تا معرفی کنم.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط dete » 24 ژوئیه 2007, 18:23

ممنون دوست عزیز
پس سری مک بوک با پردازنده ی گرافیکی جی فورس کی به بازار میاد . در ضمن من منظورم Corel Draw بود.
در مورد قیمت به طور مثال لپ تاپ سونی FZ190 N5 با قیمت 2400000 در حالی که لپ تاپ مک با قیمت 2800000 در حالی که یکسری خصوصیات سخت افزاری کمتری داره ...

اگر منابع انگلیسی و فارسی بیشتری بگذارید ممنون میشم با تشکر فراوان

در ضمن یه پیشنهاد ، اگر ممکن است اموزش قدم به قدم سیستم عامل مک به صورت کتاپ تو سایت قرار بدید

پیروز و موفق باشید دوست عزیز
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
Mac OS : El Capitan 10.11.1
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط iSam » 24 ژوئیه 2007, 23:21

با عرض خوش آمد , به چند مسئله اشاره دارم . اول اینکه LCD ی اون مدل سونی از سری جدید که روی مک بوک و مک بوک پرو هست و بزودی روی آی مک خواهد بود نیست و ضمنن 15 اینچی است که مال مک بوک پرو را خود میدانید . دوم اینکه اگر شما بخوای مکی بشی و بقول بهنام عزیز مکی فکر کنی , باید دل به دریا زده و پیسی را رها کنی ( تا حد زیادی ) . سوم اگر منظور از سخت افزار قوی تر , درایو بلوری هست , باید بگم این دو تکنولوژی جدید ( HD DVD و بلوری ) هنوز نتوانسته اند مثل DVD جهانی شوند و در حال نزولند ( فعلا ) و تازه فکر نکنم با وجود قیمت زیاد دیسکهاش , هنوز بازاری پیدا نکرده باشه , بخصوص در ایران ( در UK دیسک 25 گیگابایتیش 60 پوند هست ) . در مورد آموزش مک هم , راستش زمین تا آسمان با آموزش ویندوز ( که برای خود مهندسی هم درست کرده که دوزار ارزش نداره ) فرق داره و مفصل تره و کارش به یک کتابخانه خواهد رسید . پیشنهاد دارم کااب 30 نکته را که علی عزیز زحمت کشیده مطالعه کنید و راحت و خلاصه و زود مکی شوید ;-) :lol: .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط dete » 24 ژوئیه 2007, 23:36

ممنون دوست عزیز از لحاظ سخت افزاری منظورم کارت گرافیک که مال مک بوک موجود در بازار ایران ATI Radeon x1600 با 256 mb ولی ماله سونی که در قسمت بالا عرض کردم GF8400 GT با 895 mb ، در ضمن شما بهتر از من میدونید در لپ تاپ ها هر چی سایز LCD کوچکتر بود قیمتش بیشتره ، با اینکه LCD های سونی رو دیوانه بار از لحاظ شفافیت قبول دارم ولی باز هم LCD اپل نمیدونم چرا یه سرو گردن بالاتره...؟؟؟؟؟

انشا الله ما هم به زودی زود اگه بتونم سری Santa Rosa اپل رو پیدا کنم ، حتما میخرمش ...

در ضمن به نظرم تنها ضعف مک بوک پرو اپل دای ضعیف اسپیکر ، بدنه ی الومینیومی ( درسته که خیلی قشنگش میکنه ولی با کوچکترین تماس خش میگیره ) ، عدم وجود نمایندگی مستقل تو ایران است در غیر اینصورت محشره
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط iSam » 24 ژوئیه 2007, 23:40

درسته , هرچی سایز LCD کوچکتر باشه , گرونتره . ولی بنظر من LCD های اپل و بخصوص 17 اینچی , چیز دیگست . ضمنن مک بوک پروهای جدید هم جی فورس هست , نگران نباش .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ali.Rastegar » 25 ژوئیه 2007, 14:28

خواهش می‌کنم دوست عزیز،
من حدس میزنم تا الان MacBook Proهای Santa Rosa وارد ایران شده باشن، شما چندجا پرسیدید؟ شما قاعدتا مدل ۱۵ اینچ Santa rosa رو بتونید با قیمتی حدود دو میلیون و صد نهایتا دو میلیون و دویست پیدا کنید. اونوقت میبینید قیمت notebookهای اپل قابل قبوله :-)
اما درمورد آموزش گام به گام و سایر منابع. وقتی شما مک میخرید همراهش یک دفترچه‌ی گلاسه با عنوان Welcome to Tiger هست که ویژگیهای جدید Mac OS X 10.4 (Tiger) رو توضیح میده. بعد از روشن کردن مک‌تون و طی کردن مراحل register شدن(که اختیاریه) از منوی Help میتونید به راهنمای مک و نکات اولیه دسترسی پیدا کنید. اگر کافی نبود اونوقت کتابهایی رو معرفی میکنم که از صفر شروع میکنن به توضیح.
اما منابع فارسی، متاسفانه غیر از ایرماگ هنوز سایت و منبع دیگه‌ای نیست.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Ali.Rastegar » 25 ژوئیه 2007, 14:36

فراموش کردم درمورد Corel Draw بگم. متاسفانه از نسخه‌ی ۱۱ بیشتر برای مک منتشر نشده. اما شما هم میتونید ویندوز رو روی مک مستقیما نصب و استفاده کنید هم با نرم‌افزارهای شبیه‌ساز مثل VMWare Fusion و Parallels Desktop ویندوز رو همزمان با Mac OS X با سرعت عالی اجرا و استفاده کنید و هر موقع نخواستید pause کنید و... .
درمورد LCDهای MacBook Pro، مدل ۱۵ اینچ LED Backlit داره که باعث میشه کم مصرفتر باشه و با محیط زیست مهربانتر!
مدل ۱۷ اینچ هم در صورت پرداخت پول اضافه میتونه LCD با وضوح بسیار بالا(Full HD) داشته باشه که بهترین LCD ممکن ۱۷ اینچ روی notebookها است.
من درمورد مشخصات اون مدل sony که گفتید اطلاعات زیادی ندارم که مقایسه کنم.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط dete » 25 ژوئیه 2007, 16:25

ممنونم راهنمایی کاملی بود ... من تو پایتخت نمایندگی نقش ازش پرسیدم گفت نیومده ، نمیدونم شاید منظورمو اشتباهی فهمید ، دوستان اگه اطلاعی دارند منو راهنمایی کنند

منم اگه قسمت بشه یه 17 اینچی میخرم البته من اون موس بیسیم اپل رو بیشتر از مک بوک پرو دوست دارم یعنی عاشقشم .... !!!!!
راستی من تو سایت یه مطلبی در مورد چاپ لیزری روی مک بوک دیدم خواستم ببینم ایا تو ایران هم میشه از این کارا کرد ( البته فرض محال که محال نیست )

راستی من بیشتر سایتو کشتم ولی راستش به نظرم به منابع بیشتر نیاز دارم ، ( راستش من دوست دارم در مورد یه چیزی که قراره باهاش یه عمری سر کنم اطلاعات کافی داشته باشم )
ممنون میشم اگه کمکم کنید

به امید نابودی انحصار ویندوز
rMBP 15" 2.3GHz Haswell
MBP 17" 2.6GHz Core 2Duo
iPhone4 32GB
iPhone6 128GB
* * * * * * * * *
Keep Thinking Different
علیرضا.
نماد کاربر
dete

پستتوسط Naeim » 25 ژوئیه 2007, 17:29

الان وقتشو ندارم كامل توضيح بدم
فقط همينو بگم كه تو ايران MBP santa rosa 2.4 پيدا ميكني
من 10 روز پيش از پايتخت گرفتم فقط يه مغازه داشتش تو طبقه اول.(اسمشم يادم نمياد الان)
قيمتم خوب تو ايران گرون ميفروشن 2.55000 .
Naeim

پست‌ها : 31

بعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان