انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

بهم ریخت فیلدهای From و Subject در برنا

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

بهم ریخت فیلدهای From و Subject در برنا

پستتوسط R_Behnood » 16 مه 2007, 22:40

برنامه Mail فیلدهای From و Subject رو بهم ریخته (تصویر نمونه) نمایش میده. من پیشتر متوجه این موضوع نشدم و الان هم نمیدونم چرا این اتفاق افتاده!
ایده ای ندارید؟
ممکنه از حذف آفیس باشه؟
ارادتمندم
پیوست‌ها
Picture 3.jpg
Picture 3.jpg (35.09 KiB) - بازدید 13215 بار
R_Behnood

پست‌ها : 334

پستتوسط Behnam » 17 مه 2007, 02:24

همین ایمیل رو به خودت فوروارد کن، ببین باگ تکرار میشه یا نه. حذف آفیس فکر نمی‌کنم ربطی به این داشته باشه ولی ممکنه بهتر باشه font cache ات را خالی کنی. این کار را با OnyX می‌تونی بکنی و لی مراقب باش هیچ چیز دیگری را پاک نکنی.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط R_Behnood » 17 مه 2007, 12:48

این موضوع برای همه ایمیلها پیش اومده و وقتی هم فوروارد میکنم بازم همینطور در Mail دیده میشه.
در یاهو درست دیده میشه.
Font Cache رو هم با استفده از Onyx خالی کردم ولی تغییری نکرد!
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پستتوسط Behnam » 17 مه 2007, 14:14

فکر می‌کنم یک جائی یک جوری برنامهٔ Mail تو لطمه خورده. حالا شاید علی چیزی به نظرش بیاد ولی اگر می‌تونی یکی از ایمیل هایت را که محتوای خصوصی ندارد به من (behnam@irmug.org) فوروارد کن تا ببینم همین باگ رو روی ماشین من هم دارد یا نه. اگر نداشته باشه پس شاید Mail تو corrupt شده و درست عمل نمی‌کنه. گو اینکه این نتیجه را هم نمی‌شود گرفت چون ماشین تو اینتلی است و مال من PPC.
اگر ممکن باشد آن را یکبار از Mail فوروارد کن (و مشخص کن که از Mail است) و یکبار از حساب آنلاینت روی یاهو.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ali.Rastegar » 17 مه 2007, 19:32

به نظر من مشکل از font باید باشه، هنوز فانت ناسازگاری نصبه یا اینکه اشتباها فانت از سیستم پاک شده.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط R_Behnood » 18 مه 2007, 21:24

آقا بهنام خیلی ممنونم، براتون فوروارد کردم.
من فونتهای آفیس رو از مک پاک کردم یا حداقل فکر میکنم که اینکار رو کردم!
راه درستش چیه و چه فونتهایی رو باید پاک کنم؟
بجز نصب آفیس من هیچ فونتی روی مک نصب نکردم. کدوم ناسازگاری وجود داره و چطور میتونم حلش کنم.
ارادتمندم
OS X 10.6
R_Behnood

پستتوسط Behnam » 19 مه 2007, 01:51

دوستان به نظر من این یک ویروسه.
از وقتی بهنود ایمیل هایش را به من فوروارد کرده، همهٔ ایمیل های من خراب شده‌اند. البته فیلد ها مثل عکس بهنود قاطی نمی‌شوند ولی حروف در اول و میان کلمات متون فیلدها بطور پراکنده حذف شده و میان بقیهٔ حروف فاصله می‌افتد. فعلاً من و بهنود را در قرنطینه قرار دهید تا وضع روشن شود.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Behnam » 19 مه 2007, 03:01

بهنود جان به نظرم راه حل موقتی آن را پیدا کردم.
در حالی که برنامه‌هایت و بویژه Mail و Safari باز هستند برق را قطع کن. من روی Power Bar خودم سوئیچی دارم که می‌توانم خاموش کنم. اگر چنین چیزی نداری، دوشاخه را از برق بکش. ده دقیقه‌ای صبر کن و دوباره برق را وصل کن و کامپیوترت را روشن کن. فرق این کار با خاموش کردن معمولی کامپیوتر در این است که OS X میداند که در شرایط غیر متعارف خاموش شده است و موقع reboot یک diagnostic اساسی را بر روی هارددرایو اعمال می‌کند.
این کار متون فیلدهای ایمیل های مرا در Mail به حالت عادی بازگرداند. البته منشأ آن در ایمیل های یاهو از چه بود و هست را فعلاً خدا میداند. البته بعد از خدا، علی هم شاید بداند!
قربانتان،
بهنام
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Behnam » 19 مه 2007, 07:51

من که گمان می‌کنم هر کاسه‌ای زیر نیم کاسه است، از یاهوست!
امروز من چیزی در فوروم مِلل پست کردم. به واژهٔ typically در متن خلاصه در صفحهٔ اول و در متن کامل توجه کنید. من این متن را به همان شکل دوم در یک ایمیل از یاهو دریافت کردم.
http://tech.groups.yahoo.com/group/redlex/
http://tech.groups.yahoo.com/group/redlex/message/9950
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ali.Rastegar » 19 مه 2007, 16:41

بهنام جان این روزها به چه عجایبی برمیخوریم! در خلاصه متنت درست است و در حالت عادی خیر! بهنام جان و بهنود جان برای کشف موضوع ایمیل لطفا آن ایمیل را برای من هم forward کنید!
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Behnam » 19 مه 2007, 17:25

راستش علی جان من که با همان خاموش و روشن کردن اموراتم به وضع طبیعی برگشت. اگر آن را به تو فوروارد کنم شاید بی‌نتیجه باشد. حالا شاید بهنود بتواند از خود سایت یاهو مستقیماً ایمیلی را به تو فوروارد کند که به قول معروف نان داغ از تنور دریافت کنی!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط R_Behnood » 20 مه 2007, 00:09

آقا بهنام شرمنده از دردسری که درست کردم
آقای رستگار برای شما هم فوروارد کردم
فقط این رو بگم که در همه ایمیلها من این موضوع رو میبینم جدا از اینکه از چه سروری و چه کسی دریافت کرده باشم و محدود به یاهو نیست.
آقا بهنام دستگاه من مکبوک هست و با کشیدن برق که خاموش نمیشه! باتری رو در بیارم و بعد اینکار رو بکنم؟ راه دیگه ای برای اجرای این Diagnose نیست؟
ممنون از راهنمایی
ارادتمندم
OS X 10.6
R_Behnood

پستتوسط Behnam » 20 مه 2007, 00:35

این نوع خاموش کردن رو با وارد کردن فرمانی هم می‌توان به OS X فهماند تا آن بررسی اساسی را بکند. ولی راستش در حافظه ندارم. هیچوقت هم ازش استفاده نکرده‌ام که یادم بماند. حالا اگر می‌تونی باتری رو از مکبوک در بیاری و فقط با برق ازش استفاده کنی، روشی که گفتم باید برات قابل استفاده باشه. ولی احتیاطاً صبر کن شاید کس دیگری آن فرمان را به خاطر داشته باشد. توی help هم اگر بگردی شاید پیدایش کنی گو اینکه اپل دیگر رهنمودهای «آکروباسی» خود را که برای کاربر ناوارد ترسناک است در بخش help خود نمی‌گذارد.
بله من هم تمام ایمیل هایم از همه جا آلوده شده بودند. ولی منشأ اولیه همان ایمیل یاهو بود.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Behnam » 20 مه 2007, 01:48

خب چیزی مشابه خاموش و روشن کردن پیدا نکردم ولی چیزی ظاهراً گردن کلفت تر پیدا کردم. نامش safe boot است.
کامپیوترت را خاموش کن. بعد انگشتت را روی کلید shift آماده بگذار ولی کلید را فشار نده. کامپیوتر را با دست دیگرت روشن کن و به محض اینکه صدای startup را شنیدی (و نه قبل از آن) شیفت را فشار بده و همانطور نگه دار.
مدتی طول می‌کشد تا یک چرخ دندهٔ چرخان ظاهر شود. وقتی ظاهر شد می‌توانی انگشتت را از کلید شیفت برداری. بعد مدتی دیگر طول می‌کشد تا پنجرهٔ login (روی تایگر) ظاهر شود که بالایش نوشته شده است safe boot. حالا مثل معمول login کن. خواهی دید که مقداری آشغال در trash ریخته است. این سیستم تو را مطهر کرده است! آنها را delete کن.
در این حالت بوت شدن، تو به همهٔ نرم‌افزارهایت دسترسی نداری. پس بهتر است که بعد از این مراسم دوباره restart معمولی بکنی و login معمولی.
البته از آنجا که من قبلاً با خاموش و روشن کردن مشکلم را رفع کرده بودم، تضمینی نمی‌توانم بدهم ولی من خودم همهٔ کارهای بالا را قبل از نوشتن در اینجا انجام دادم تا مطمئن باشم با مشکلی روبرو نخواهی شد. این به احتمال قوی مشکل Mail تو را هم حل خواهد کرد.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط R_Behnood » 20 مه 2007, 11:04

من ديشب با بيرون آوردن باتري اينكار رو كردم ولي چيزي تغيير نكرد
حالا اين Safe Boot رو هم امتحان ميكنم.
فكر نميكنم ويروس باشه و بنظرم آقاي رستگار درست ميگه كه از تنظيمات يا فونت ها هست. چون Header همه ايميلها اينطور ديده ميشه و متن ايرادي نداره
ارادتمندم
R_Behnood

بعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 17 مهمان