انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

شارژ نشدن مک بوک

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

شارژ نشدن مک بوک

پستتوسط aref.moradi » 17 دسامبر 2020, 16:50

شب میخواستم برنامه دانلود کنم شارژر رو وصل کردم و شروع به شارژ کرد و دانلود رو شروع کردم فردا صبح دیدم چراغ شارژر خاموش شده و ۱۰ درصد شارژ داره تو نت خوندم دکمه های پاور و کنترل و اپشن رو چهار تا ده ثانیه نگهدارم ریست میشه چند بار امتحان کردم درست نشد الان دیگه روشن نمیشه و علامت باطری میاد نمیدونم مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری سوکت رو تمیز کردم کابل رو چک کردم پریز رو عوض کردم متاسفانه تو ارومیه نه جای معتبری هست ببرمش نگاش کنند نه شارژر یدکی دارم که باهاش تست کنم ممنون میشم اساتید راهنماییم کنن با تشکر
aref.moradi

پست‌ها : 4

پاسخ: شارژ نشدن مک بوک

پستتوسط rezag5 » 17 دسامبر 2020, 20:58

ممکنه این سووال احمقانه باشه ولی سیستمتون این امکان رو داره که از پورت یو اس بی شارژ بشه؟
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط aref.moradi » 17 دسامبر 2020, 23:16

rezag5 نوشته است:[نمایش]
ممکنه این سووال احمقانه باشه ولی سیستمتون این امکان رو داره که از پورت یو اس بی شارژ بشه؟

فکر نکنم تازه سر سیم شارژر مغناطیسی و شکلش جوری هست که به یو اس پی نمیخوره
aref.moradi

پستتوسط Ilia » 18 دسامبر 2020, 01:42

داخل پورت و سر سیم رو نگاه کن که کثیف نشده باشند. اگر مشکل از آن نبود، به احتمال زیاد شارژر خراب شده. معمولا سیمش از داخل میبره. مقدار کمی سیم را از جاهای مختلف کج کن و ببین که جریانی وصل میشه یا نه. اگر نشد احتمالا شارژر خراب شده یا به احتمال خیلی کم خود پورت که بسیار بعیده. اگر باتری سالم بوده باشه، یک شبه بعیده خراب بشه. مگر اینکه از قبلش بازی در می‌آورده.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط aref.moradi » 18 دسامبر 2020, 11:57

Ilia نوشته است:[نمایش]
داخل پورت و سر سیم رو نگاه کن که کثیف نشده باشند. اگر مشکل از آن نبود، به احتمال زیاد شارژر خراب شده. معمولا سیمش از داخل میبره. مقدار کمی سیم را از جاهای مختلف کج کن و ببین که جریانی وصل میشه یا نه. اگر نشد احتمالا شارژر خراب شده یا به احتمال خیلی کم خود پورت که بسیار بعیده. اگر باتری سالم بوده باشه، یک شبه بعیده خراب بشه. مگر اینکه از قبلش بازی در می‌آورده.
سوکت رو با مسواک تمیز کردم چیزی توش نبود سیم رو هم با اهم متر کنترل کردم توش جریان هست والا تابحال هیچ مشکلی یا اروری هم نمیداد وقتی چند درصد شارژ داشت ایکون لاطری رو هم دیدم پیغام باطری سرویس یا هیچی نشان نمیداد زیادم ازش استفاده نکردم بگم عمرش تموم شده فکر میکنم مشکلش نرم افزاری باشه که اونم تو حالت خاموش نمیشه کاریش کرد اعتماد هم نمیکنم بدم تعمیرکارهای بیرون میترسم یا قطعه هاشو عوض کنند یا مشکلی که مثلا با یه ریست ساده حل بشه برام کلی هزینه تراشی کنند راستش یبار ایفونمو دادم تعمیر بعد چند روز گفتند درست نمیشه وقتی بردمش جای دیگه بهم گفتند تعمیرکار ۴بلی هرچیز بدرد بخوری توش بوده برداشته منم نتونستم ثابت کنم خلاصه خاطره خوبی ندارم
aref.moradi

پستتوسط Ilia » 18 دسامبر 2020, 12:03

ببین میتونی یه شارژر مشابه پیدا کنی و بزنی ببینی شارژ میشه یا نه. اقلا بفهمی اشکال از شارژره یا کامپیوتر.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط aref.moradi » 18 دسامبر 2020, 15:16

Ilia نوشته است:[نمایش]
ببین میتونی یه شارژر مشابه پیدا کنی و بزنی ببینی شارژ میشه یا نه. اقلا بفهمی اشکال از شارژره یا کامپیوتر.

متاسفانه دوست و اشنا کسی نداره اجاره هم نمیدن یه ساعت اجاره کنم
aref.moradi

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان