انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل در رستور آیفون 4S، آنتن دهی، بیس باند و...

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

مشکل در رستور آیفون 4S، آنتن دهی، بیس باند و...

پستتوسط ver0 » 05 اکتبر 2015, 15:20

با سلام.
مدتی قبل آیفون ۴ اس در حالت شارژ شدن آنتن آن بطور ناگهانی (در یکی از کشورهای همسایه) رفت و گوشی در حالت searching ماند و شارژ آن خیلی سریع خالی می شد، با روشن و خاموش کردن، تعویض سیم کارت، قرار دادن در حالت پرواز، هر دو مشکل همچنان باقی ماند و حتی در حالت استندبای و با وجود حالت پرواز شارژ گوشی خیلی سریع خالی میشد. استفاده از باتری در تنظیمات نیز هیچ چیز مشکوکی نشان نمی داد.
آیفون آنلاک فکتوری بود و در ورژن ۸.۳ قرار داشت، همچنین هیچگاه جیلبریک نبود...
با کمی جستجو در اینترنت، راه حل هایی که اشاره شده بود فقط رِسِت تنظیمات شبکه، یا همه تنظیمات بود که باز افاقه نکرد، اینبار نوبت به آپدیت OTA بود که بعد از دانلود شدن با زدن بر نصب، پیغام خطا میداد.
از آیفون بکآپ گرفته و همه داده های آن را پاک کردم (از قسمت رِسِت) اینبار با بالا آمدن گوشی مشکلی اضافه شد بنام اکتیو کردن! و به هیچ وجه چه از طریق آیتونز و چه از طریق وای فای خود گوشی (حتی با بالا بودن تبخیر!!! کننده و عبور از سد اینترانت ملی!) گوشی اکتیو نشد.
به ناچار شروع به دانلود نسخه جدید ۹.۰.۲ کردم و با آیتونز بر روی مک بوک ایر آیفون را آپدیت کردم که متاسفانه در وسط راه پیغام خطای ۴۶ داد! نسخه آیتونز آخرین نسخه موجود بود و تمامی سیستم عامل کاملاً بروز بود. حالا مشکل جدیدی بنام پریدن همه چیز! پیش آمد. تلاش مجدد برای قرار دادن گوشی در حالت DFU نیز نتیجه نداد و باز در وسط کار با همان پیغام متوقف شد.
به ناچار با لپتاپ دیگرم با سیستم عامل ویندوز ۱۰ و آپدیت بودن سیستم و با آخرین نسخه موجود آیتونز عملیات را دوباره اجرا کردم اما متاسفانه بازهم در همان حالت های قبل عملیات آپدیت/رستور متوقف شد و باز هم با همان پیغام خطای ۴۶.
اینبار دست به دامان خط فرمان در لینوکس و استفاده از ابزار libimobiledevice شدم و با استفاده از فرمان idevicerestor شروع به رستور کردم اما بازهم در همان جای همیشگی متوقف شد. با سوییچ های مختلفی امتحان کردم اما نشد که نشد!
با سوییچ دیباگ متوجه شدم که مشکل در آپدیت شدن بیس باند است که نمیتواند بیس باند گوشی را آپدیت کند. سوییچ x هم راه به جایی نبرد.
دوباره سراغ مک بوک ایر رفتم و اینبار با purplerestor گوشی را در حالت DFU بردم و عملیات رستور را شروع کردم اما باز در همانجا متوقف شد و این برنامه هم دقیقاً نشان میداد خطا بر اثر آپدیت نشدن بیس باند است.
حالا من مانده ام و آیفون ۴ اس ی که فقط برای گوشت کوب میشود استفاده کرد!
به سایت اپل رفتم و به قسمت ساپورت مراجعه کردم اما در دور تسلسل آن گیر کردم و نتوانستم مشکل را ایمیل کنم و یا از طریق چت...
از طرفی وقتی در قسمت ساپو.رت سریال گوشی را وارد کردم با کمال تعجب با پیام:
کد: انتخاب همهٔ
Our records indicate that this product has been replaced. Please provide the serial number for your replacement product to find the support and warranty coverage information. For more information, please contact us.

مواجه شدم!
از دوستان عاجزانه تقاضای کمک میخواهم، آیا کسی میتواند این مشکل من را به شرکت ایمیل کند؟ یا مرا راهنمایی کند چطور میتوانم این مشکل را حل کنم؟ ویا در کشور امارات متحده عربی محلی برای مراجعه هست؟
البته من الان در ایران هستم اما معمولاً هر ماه سفر دارم به کشور همسایه.
اطلاعات اضافه:
آیفون ۴ اس مشکی ۶۴ گیگ، آنلاک فکتوری، جیلبریک نشده.
قبل از رستور آی کلاد را خاموش کردم.
در سایت icloud.com از ۳ دیوایسی که شامل همین آیفون ۴ اس علیه الرحمه است، آیفون ۶ و آیپد نسل ۳، آیفون مزبور به حالت خاکستری است و با همان شماره سریال.
ver0

پست‌ها : 13

پاسخ: مشکل در رستور آیفون 4S، آنتن دهی، بیس باند و...

پستتوسط Ilia » 05 اکتبر 2015, 16:59

از ترجمهٔ جواب اپل من حدس میزنم که منظورشان این است که این آیفون را اپل قبلا با آیفون دیگری تعویض کرده (و شاید بایستی از رده خارج میبوده). آیا آنرا از جای مطمئنی خریده‌اید؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Ilia » 05 اکتبر 2015, 17:14

اینجا را ببینید:
https://discussions.apple.com/thread/71 ... 0&tstart=0

[نمایش]
Apple won't touch that phone, nor will they support it in any way. The phone you bought was either not returned to Apple having been replaced, or it was reported lost or stolen prior to delivery or was stolen from Apple stock.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط ver0 » 05 اکتبر 2015, 17:46

Ilia نوشته است:[نمایش]
از ترجمهٔ جواب اپل من حدس میزنم که منظورشان این است که این آیفون را اپل قبلا با آیفون دیگری تعویض کرده (و شاید بایستی از رده خارج میبوده). آیا آنرا از جای مطمئنی خریده‌اید؟

با تشکر از شما.
ایلیا جان همانطور که اشاره دارید ترجمه پیام همین را میگیوید! امّا من چندین سال است که این گوشی را دارم و در این مدت بارها بین دو کشور تردد داشته ام، همیشه به اینترنت متصل بوده ام و حتی تمامی اطلاعات م از همین آیفون بر روی آی کلاد ذخیره است و آخرین بار به جز سفری که ذکرش رفت، حدود دوماه پیش به مسافرت رفته ام، و اگر قرار بود مشکلی پیش بیاید باید در طی این سال ها پیش می آمد، در ضمن آن را از کشور همسایه تهیه کرده ام و تا بحال برای دوستان و آشنایان زیادی از همین محل خرید کرده ام، خودم هم دو دیوایس دیگر دارم که باز از همان محل تهیه کرده ام.
باز هم ممنون.
ver0

پستتوسط Ilia » 05 اکتبر 2015, 18:51

آنطور که من میفهمم، از نظر اپل این دیوایس از رده خارج است چون آنرا با دستگاه دیگری جایگزین کرده است. حالا اینکه این که چطور این به شما فروخته شده معماییست.

اینبار که به آن فروشگاه رفتید، این را بایستی از آن فروشنده بپرسید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط ver0 » 25 ژانویه 2016, 18:43

خب، خیلی وقت است که دوباره دارم از همین آیفون که شرح ماوقع ش رفت، استفاده می‌کنم!
بعد از سفر دوباره، به همان فروشگاه رفتم و چون فاکتور فروش را نداشتم، فروشنده به هیچ عنوان زیر بار نرفت!
از همه جا نا امید به تعمیرگاهی که می‌شناختم رفتم و آنجا با جزئیات گفتم که چه بلایی بر سر آیفون آمده است، چیزی دستگیرشان نشد و در آخر افتادند به جان آیفون و گفتند که بیس‌باند سوخته!
سرتان را درد نیاورم! بعد از یکی دو ماه دوباره رستور کردم و در کمال حیرت همه چیز به خوبی پیش رفت، بدون هرگونه خطایی.
(نمی‌دانم این مصیبتی که به آن گرفتار شدم، یک باگ نرم‌افزاری از طرف اپل بود یا نه؟! چون شماره سریال گوشی و IMEI گوشی هم نشان می‌داد که باید تعویض شده باشد...
اسکرین‌شات‌هایش را گرفته‌ام اما فعلا در دسترس نیست که بخواهم اینجا قرار بدهم.)
این‌ها را نوشتم که فقط بگویم گوشی برگشت...
ver0

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان