انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

استفاده از نوت بوک با صفحه نمایش بسته

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

استفاده از نوت بوک با صفحه نمایش بسته

پستتوسط zamanphp » 11 ژانویه 2012, 00:40

سلام
یه سوال از دوستان دارم
من همیشه MacBook pro ام به یه مانیتور خارجی وصل هست
مشکلی نداره که نوت بوک صفحه نمایشش بسته باشه؟ گرمای ایجاد شده به ماینتور تاثیر نمی ذاره؟
با تشکر
zamanphp

پست‌ها : 23

Re: استفاده از نوت بوک با صفحه نمایش بسته

پستتوسط AmirT » 11 ژانویه 2012, 01:07

viewtopic.php?f=4&t=2937#p29598
بقیه پست‌ها رو هم ببین، دوستان توضیحاتی دادند.
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط zamanphp » 11 ژانویه 2012, 14:53

ممنون دوست عزیز
گویا این احتمال هست که حرارت ایجاد شده به مانیتور آسیب وارد کنه.
اگه بخواهیم موقعی که از مانیتور خارجی استفاده میکنم و کلا ماینتور داخلی رو غیرفعال کنیم و هچنان درب نوب بوک باز بازشه (lid opened)چیکار باید کنیم؟
من جستجوی زیر رو تو گوگل زدم ولی به نتیجه دلخواه نرسیدم :
turn off monitor macbook pro with lid opened
با تشکر
zamanphp

پستتوسط AmirT » 11 ژانویه 2012, 15:32

خواهش میکنم
میشه برای خاموش کردن مانیتور از Hot Corners استفاده کرد... اینطوری اگر نشانگر ماوس رو به یکی از گوشه های صفحه که تعیین میکنید ببرید، مانیتور خاموش خواهد شد.
اگر سیستم عامل Snow Leopard باشه، به System Preferences و تنظیمات Expose باید رفت، توی Lion این امکان توی Mission Control، System Preferences و در بخش Hot Corners هست.
در Lion میانبر shift +control +eject هم مانیتور رو خاموش میکنه.
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط Amir_S » 11 ژانویه 2012, 16:07

اگه درست یادم باشه، hot corner هردو مانیتور رو خاموش میکنه!؟
(الان دسترسی ندارم که تست کنم ولی فکر میکنم به همین دلیل بود که از کلید های کنترل نور (f1 و f2) برای این کار استفاده می‌کردم)
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط sadeghi » 11 ژانویه 2012, 17:29

zamanphp نوشته است:[نمایش]
ممنون دوست عزیز
گویا این احتمال هست که حرارت ایجاد شده به مانیتور آسیب وارد کنه.
اگه بخواهیم موقعی که از مانیتور خارجی استفاده میکنم و کلا ماینتور داخلی رو غیرفعال کنیم و هچنان درب نوب بوک باز بازشه (lid opened)چیکار باید کنیم؟
من جستجوی زیر رو تو گوگل زدم ولی به نتیجه دلخواه نرسیدم :
turn off monitor macbook pro with lid opened
با تشکر

برای این کار در حالتی که مک در sleep هست و در آن بسته است آن را به مانیتور و کیبرد خارجی وصل کنید. با زدن کلیدی مک را روشن کنید. وقتی کامل روشن شد می توانید در آن را باز کنید و در این حالت مانیتور اصلی خاموش می ماند و فقط مانیتور خارجی روشن است.
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط zamanphp » 11 ژانویه 2012, 17:55

[نمایش]
برای این کار در حالتی که مک در sleep هست و در آن بسته است آن را به مانیتور و کیبرد خارجی وصل کنید. با زدن کلیدی مک را روشن کنید. وقتی کامل روشن شد می توانید در آن را باز کنید و در این حالت مانیتور اصلی خاموش می ماند و فقط مانیتور خارجی روشن است.

مرسی دوست عزیز
من دقیقا همین کار رو می کنم . وقتی سیستم به حالت sleep میره و در آن رو می بندم و بعد چند ثانیه که با کلیک روی صفحه کلید خارجی خودم ، خروجی به صورت فول روی مانیتور خارجی میاد . ولی به محض اینکه در سیستم روباز می کنم تصویر از حالت فول خارج میشه به عبارتی صفحه نمایش سیستم هم فعال میشه.
مشکل کار کجا هست؟ من یکبار به صورت تصادفی دیشب بعد از کلی ور رفتن تونستم به حالت دلخواه برسم ولی الان با اون تمامی مراحل فوق رو درست انجام میده ولی باز ماینتور داخلی فعال میشه
zamanphp

پستتوسط Ilia » 11 ژانویه 2012, 18:43

به نقل از مبحثی را که در بالا AmirT لینکش را داده بود:
viewtopic.php?f=4&t=2937

Ilia نوشته است:[نمایش]
از قرار این حالت که من گفته بودم برای خاموش کردن دائمی مانیتور داخلی مکبوک‌ها وقتی که با مانیتور خارجی روشن میشوند، در لاین دیگر کار نمیکند. برای فعال کردن مجدد آن بایستی این فرمان را در ترمینال اجرا کرد:
کد: انتخاب همهٔ
sudo nvram boot-args="iog=0x0"

و برای از بین بردن فرمان بالا یا باید این فرمان را اجرا کنید:
کد: انتخاب همهٔ
sudo nvram -d boot-args

و یا پارمتر رم را باید از بین ببرید (با فشار دادن و نگهداشتن Cmd+Opt+p+r موقع روشن کردن کامپیوتر و نگه داشتن آنها تا موقعی که دوبار صدای روشن شدن کامپیوتر را پشت سر هم بشوید).

به نقل از:
http://hints.macworld.com/article.php?s ... 1113922148

ایلیا

اگر فرمان بالا را اجرا کنید، باید بشود که در کامپیوترتان را بلافاصله بعد از روشن کردن ببندید تا فقط مانیتور خارجی روشن بماند، بعدا اگر خواستید (که من فکر میکنم بهتر است)، درش را باز بگذارید که خنک‌تر بماند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط zamanphp » 11 ژانویه 2012, 19:32

[نمایش]
اگر فرمان بالا را اجرا کنید، باید بشود که در کامپیوترتان را بلافاصله بعد از روشن کردن ببندید تا فقط مانیتور خارجی روشن بماند، بعدا اگر خواستید (که من فکر میکنم بهتر است)، درش را باز بگذارید که خنک‌تر بماند.

مرسی دوست عزیز . جواب داد.
البته من این دستور رو زمانی که تو سایت های خارجی می گشتم تو چند مورد بهش برخورد کرده بودم و یکبار هم تو ترمینال اجرا کرده بودم ولی بعدش رو متوجه نشده بودم و برای همین فکر می کردم که کارائی نداره.

در هر صورت با تشکر از کلیه دوستانی که وقت گذاشتن و پاسخ دادن
zamanphp

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان