انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

یگانه سازی مکبوک با تلویزیون

بخش موضوعات متفرقه

یگانه سازی مکبوک با تلویزیون

پستتوسط nuxxle » 19 مه 2011, 00:23

سلام. مک بوک دارم. من تقریبا صبح تا شب ازش استفاده میکنم. کلا دیگه از پشت میز نشینی خسته شدم . یعنی کمرم دیگه جواب نمیده خیلی سخته ...
ولی روی مبل جلوی تلویزیون هزار ساعت هم لم بدم خسته نمیشه چون همه چی قابل تنظیم هست و کلا راحته و واسه ستون فقیر فقرات هم خوبه. از اونجایی که مک بوک پرو من (مدل ۳۷۳) پورت اچ دی ام آی داره این فکر به ذهنم رسید که تلویزیون و مک بوک رو یکی کنم ! (فکر کنم این ایده انقلابی در دنیای کامپروتر های شخصی ایجاد کنه)
به این صورت که یه موس بی سیم و کیبورد بی سیم بگیرم و مک بوک رو بزار تو میز تلویزیون و تصویر رو از تلویزیون ببینم و کار کنم ...
این کار عملی هست ؟

خوب اگر جواب مثبت هست برای خرید تلویزیون راهنماییم کنید که این قابلیت رو داشته باشه :
من تلویزیونی میخواهم که همیشه برنامه های ماهواره رو ظبط کنه تو هارد داخلیش (ماشین زمان میگن به این آپشن فکر کنم) و با کنترل من هر وقت بخواهم بتونم کانال رو عوض کنم به مک بوک یا ماهواره ...
باید وقتی کانال رو عوض میکنم به محیط کار مکبوک همینطوری به ظبط ماهواره ادامه بده ...

چنین چیزی هم به نظر شما عملیه ؟ (اگه بشه چی میشه )
nuxxle

پست‌ها : 63

Re: یگانه سازی مکبوک با تلویزیون

پستتوسط Ilia » 19 مه 2011, 04:19

این کاری که شما میخواهید بکنید عملیست اما نتیجهٔ آن چندان چنگی بدل نخواهد زد. به این دلیل که اولا تلویزیون‌ها با وجود تصویر بظاهر قشنگشان از لحاظ کیفیت با مانیتور کامپیوتر قابل رقابت نیستند. تصویت حاصلهٔ آنها تارتر خواهد بود. همینطور لم دادن روی مبل هر چند که به ظاهر خوش‌آیند می‌آید اما در دراز مدت عواقب بسیار بدتری از نشستن درست پشت یک میز روی صندلی مناسب خواهد داشت. بعلاوه تصویری که شما از تلویزیون مثلا ۴۲ اینچی‌ای که از فاصلهٔ مثلا چهار متری بخواهید ببینید، در عمل از مانیتور ۱۵ اینچی‌ای که در فاصلهٔ ۷۰ سانتی شما هست بسیار کوچکتر است. کلا به هیچ رقم این سیستم برای کار کردن جور در نمی‌آید، مگر آنکه فقط بخواهید با کامپیوترتان فیلم ببینید که آن هم کار کردن نیست.

بجای آن یک مانیتور بزرگتر مرغوب مثلا ۲۴ اینچی و یک کیبورد کامل جداگانه و ماوس خوب تهیه کنید بعلاوهٔ یک صندلی ارگونامیک درست و حسابی و تحقیق کنید که چطور واقعا بایستی پشت کامپیوتر نشست. خلاصه اشکال از Work Station شماست. اگر هم میتوانید، هر نیم ساعت، یک ساعتی یکبار از پشت کامپیوتر بلند شوید تا کمرتان فرصت کند خودش را میزان کند. بدن آدم برای آن ساخته نشده که روزی ده ساعت در یک حالت بماند.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط nuxxle » 19 مه 2011, 08:36

والا باید با شیب ۱۴۰ درجه نشست تا اذیت نشد. یعنی بیشتر شبیه تخت لب دریا میشه تا صندلی ! و کله رو به آسمون میشه. فکر نمیکنم صندلی های کامپیوتر چنین چیزی باشن. اگر هم باشن مک بوک من باید بچسبه به سقف با این شیب درجه ....
کلا تلویزیون به نظر عملی تر میاد تا میز آرگونومیک. فکر نمیکنم همچین چیزی باشه
nuxxle

پستتوسط nuxxle » 19 مه 2011, 08:39

nuxxle

پستتوسط cyra » 19 مه 2011, 11:59

رزولوشن لپ‌تاپ شما 900*1440 هست. با کابل HDMI شما از رزولوشن‌های استاندارد ویدیوی HD می‌تونید استفاده کنید که در اینجا لپ‌تاپ شما توانایی نمایش رزولوشن 1080*1920 را داره. پس در بهترین حالت یک Full HD LCDTV نیاز دارین که سایز اون از طریق این فرمول بدست میاد:

TV Panel Height x 3= Best Seat

یعنی بهترین فاصله برای تماشای یک تلویزیون ''40، یک و نیم متری آن است. من نمی‌دونم فاصله‌ی شما با تلویزیونتون چقدر می‌تونه باشه ولی برای اینکه تصویر قابل مقایسه‌ای با لپ‌تاپتون داشته باشین، من SONY رو پیشنهاد می‌دم. الان خرید یک ‌LCDTV 40 سونی حدود ۳ میلیون تومن یا بیشتر برایتان خرج داره. اگر هم خیلی نخواین مته به خشخاش بزارین و سراغ محصولات کره‌ای برین، یا دیگه از ۲ میلیون هزینتون کمتر نمیشه، یا کلا باید قید کیفیت رو بزنید. اما اگر برگردیم به پیشنهاد آقا ایلیا، شما در بازار تهران می‌تونید با حدود ۱۷۵۰۰۰۰ تومن یک Apple LED Cinema Display 27 بخرین که رزولوشنش 1440*2560 هست، کالیبرست و کیفیتی بالاتر از انتظار داره. Speakerهای فوق‌العاده‌ای داره و می‌تونین در صورت نیاز از آداپتورهای HDMI به miniDisplayPort برای اتصال دستگاه‌های دیگه‌‌ای مثل Play Station 3 به مانیتورتون استفاده کنید. در ضمن آنقدر بزرگ هست که بشه لم داد و تماشاش کرد.

در مورد ضبط برنامه هم این‌کار رو رسیور بهتر می‌تونه انجام بده، با امکانات خیلی بیشتری. مثل زمان‌بندی ضبط از شبکه‌های مختلف و ...
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط cyra در 19 مه 2011, 14:32.
Mac Pro (mid 2009), 12 GB RAM, OS X 10.8.5, Avid Media Composer 8.3.1
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پست‌ها : 313

پستتوسط nuxxle » 19 مه 2011, 13:03

پولش مهم نیست. پس شما سونی رو پیشنهاد میکنید و اون قابلیت ماشین زمان رو داره تا موقع کار با مک ماهواره همینطوری ظبط بشه ؟ (مطممن هستی)
بعد چهل اینچ یکم کم نیست برای رزولوشن 1080*1920 ؟ من اگر یک و نیم متری هم بشینم فکر نمیکنم اینطوری بشه متن صفحات وب رو خوند ...
نباید بزرگتر باشه یا اینکه رزولوشن رو کمتر کنم ؟

من در باره کالیبر و رزولوشن و این چیزها تقریبا هیچی نمیدونم
nuxxle

پستتوسط cyra » 19 مه 2011, 14:28

اگر پولش مهم نیست خوب ۱۰۳ اینچ پاناسونیک رو بگیر :-D شوخی کردم... سایز تلویزیونت بستگی به جات داره. اگه بتونی بزرگتر بگیری که چه بهتر. من ۴۰ اینچ سری X350 دارم. ۵۵ اینچ همین سری رو ۲ روز پیش تو سونی هالکو دیدم نزدیک به ۵ میلیون... این مدل کیفیت خیلی خوبی داره ولی مال ۳ سال پیشه. مدل‌های جدید رو نمی‌دونم که امکانات ضبطشون چطوره. چیزی که گفتم این بود که ضبط برنامه‌های ماهواره رو با همون رسیور می‌تونی خیلی راحت‌تر انجام بدی. من iClass 9696 دارم و همه‌ی اون چیزایی رو که می‌خوای انجام می‌ده. الان فکر نمی‌کنم ۷۰ تومن بیشتر باشه. اصلا این امکان ضبط نباید فاکتور اصلیت در خرید LCDTV باشه. چون اینطوری کیفیت رو فدای امکانات جانبی می‌کنی.

در مورد دیده شدن جزییات و خواندن متن هم بستگی به چشمت داره ;-) یکی رو میبینی از فاصله‌ی دورتر هم می‌تونه جزییات ریزو تشخیص بده.

کالیبر مربوط می‌شه به علوم و فنون نظامی :lol: اما کالیبراسیون یعنی چی؟ خیلی ساده می‌گم، اگه اشتباه بود دوستان درستشو می‌نویسن:
تصویری که روی مانیتور می‌بینی دارای رو مولفه است. Luminance و Chrominance. اولی میزان روشنایی و میزان درخشندگی و دومی اطلاعات رنگ. این اطلاعات رنگ برای نمایش تصویر در مانیتورها به سه دسته‌ی قرمز، سبز و آبی تفکیک شده... با ترکیب این سه رنگ و میزان روشنایی مشخص، شما تصویر رنگی با سایه‌ها و درجات تیرگی و روشنی مختلف می‌بینی. در صنعت چاپ، رنگ‌ها به جای RGB، زرد، ارغوانی، فیروزه‌ای و اغلب سیاه، CMYK هستند. اما همونطور که می‌دونی هر فرمت تصویری از استاندارد خاصی برای تولید تصویر استفاده می‌کنه که اگه به غیر از اون باشه تصویر رو اشتباه می‌بینیم. حتما تا حالا پیش اومده که یه عکس رو توی فوتوشاپ ادیت کردی، ولی بعد که پرینت کردی با اون چیزی که قبلا دیدی فرق داشته. چرا؟ چون یا توی برنامه استاندارد غلطی رو انتخاب کردی، یا استاندارد مانیتورت اشتباه بوده و یا پرینترت. به این استانداردها Color Profile هم می‌گن. مانیتورهای حرفه‌ای معمولا یک‌سری از این پروفایل‌های پر استفاده رو تو خودشون دارن. و در سطوح حساس‌تر هم با توجه به شرایط نوری محیط برای نمایش هر کدام از این پروفایل‌ها می‌تونن تنظیم بشن. اگر با تصویر سر و کار داری یا کیفیت دقیق و بالا می‌خوای مانیتور‌های اپل در نوع خودشون از بهترین‌ها هستن. اگه نه که همون LCDTV رو بخر.

*** در ضمن رزولوشن هیچ LCDTVای از 1920x1080 بالاتر نیست!
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پستتوسط nuxxle » 19 مه 2011, 15:36

اون اپل تی وی که گفتی خیلی کوچیک بود. عکس رو هم توش نمیتونم دقیق ببینم چه برسه به خواندن متن ... نمیدونم والا شما بهتر میدونید
پس ایده خوبی هست به نظر شما ؟
در ضمن موس و کیبورد بی سیم چی بگیرم که ناموس اپل رو لکه دار نکنه و هم اینکه واسه سلامت من که ۲۸ ساعت روزانه کار میکنم باهاش ضرر نداشته باشه ؟!
nuxxle

پستتوسط cyra » 19 مه 2011, 18:19

اوه... اپل تی‌وی رو از کجا اوردی؟ گفتم Apple LED Cinema Display! بیست و هفت اینچه... چطور دیدن توش سخته :shock: رزولوشنش هم ۱۴۴۰*۲۵۶۰... کیفیتش هم فوق‌العاده بالاست. موس و کیبورد بیسیم هم خود اپل داره، نمی‌خواد چیز دیگه‌ای بخری... ولی بهتره بگی چه‌کار می‌کنی که ۲۸ ساعت روزانه پای دستگاهی؟! چون اگر واقعا کار خاصی نداری و روزمرگیه شاید همون LCDTV باشه. یا مثلا اگر گیمری خوب به‌طور حتم موس اپل بدردت نمی‌خوره...
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پستتوسط nuxxle » 19 مه 2011, 18:31

موس اپل که حرفش رو نزن. کار باهاش اصلا راحت نیست و خیلی از دوستام گفتن طرفش نرو. کیبورد رو نشنیدم
بعد چرا واسه ۲۷ اینچ شکلک سورپرایز گذاشتی ؟؟؟ من بچه بودم تلویوزیون ۲۱ اینچ داشتیم فیلم هم میخواستیم ببینم باید میچسبیدم به میز تلویزیون ... حالا کخ ما داریم از صفحات وب با اون فونت های ۱۲ حرف میزنیم !!
پس ۲۷ اینچ به نظر اصلا ایده خوبی نمیاد. من حتی گفتم ۴۰ اینچ هم فکر نکنم بازم بتونم متن بخونم توش
nuxxle

پستتوسط Ilia » 19 مه 2011, 18:59

این ایده چیز تازه‌ای نیست. سالهاست که میخواهند تلویزیون ر ا با کامپیوتر ادغام کنند و نتیجهٔ خوبی نداده است.

من قبلا توضیح دادم اما شما متوجه نشده‌اید. مانیتوری که در نیم متری شماست بسیار در عمل بزرگتر است از تلویزیونی که در چند متری شماست. میخواهید متوجه بشوید که من چه میگویم این کار را بکنید، یک کاغذ A4 معمولی را بگیرید جلوی صورتتان (در فاصلی‌ای که معمولا مانیتور هست) و نگاه کنید به جایی که تلویزیون خیالیتان خواهد بود و ببینید که روی دیوار مقابل چه مساحتی را اشغال میکند. آن را روی دیوار نشان کنید و از دو نقطهٔ کنج مقابل هم، یعنی مثلا از کنج سمت راست بالا تا گوشهٔ سمت چپ پایین را متر کنید و این را به اینچ تبدیل کنید. این خواهد شد اندازهٔ تلویزیون معادل آن کاغذ A4 روی دیوار مقابل.

اگر این کار را درست انجام بدهید متوجه خواهید شد که نتیجه خیلی بزرگتر خواهد بود از یک تلویزیون ۵۰ و ۶۰ اینچی و این فقط اندازهٔ یک مانیتور حدود ۱۳ اینچ است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط nuxxle » 19 مه 2011, 19:38

بله ایلیا جان کاملا میدونم به خاطر همین هم گفتم به اون دوستمون فکر نکنم ۴۰ اینچ هم جواب بده (۲۷ اینچ که فاجعه میشه). خوب فکر کنم باید برم نزید تلویزیون خیلی . حالا نمیدونم نزدیک شدن برای چشم ضرر داره یا نه (اگه داره پس چه طور مانیتور نداره)
حالا باید چقدر با چه اندازه ای نزدیک بشم تا مثل مانیتور ۱۵ فعلی مک بوکم کار از آب در بیاد ؟

اون پست بالا هم درباره موس و کیبورد هنوز سوال بر انگیزه ...
nuxxle

پستتوسط cyra » 19 مه 2011, 20:49

:lol: شکلک به این خاطر بود که فکر می‌کنم ۲۷ اینچ به اندازه‌ی کافی بزرگه... ولی جوابت اصلا چیز سختی نیست! اگر واقعا دیدن جزییات در۴۰ اینچ هم برات سخته، خب باید سایز بزرگتر بگیری. و چون مانیتور این سایزی تولید نمیشه، باید بری سراغ LCDTV. بزرگیش هم با جیبت و اندازه‌ی اتاقت رابطه‌ی مستقیم داره ;-)

موس اپل برای یه کارایی خوبه، برای یه کارایی نه. من که با موس و کیبوردش تجربه‌ی بدی نداشتم. Logitech هم موس و کیبوردهای خوبی می‌سازه.

ولی یه چیزی راجع به دیدن صفحات وب... بزرگ‌تر کردن فونت‌ها در صفحات وب که کاری نداره. چون اگر برای دیدنشون خیلی دچار مشکل می‌شی، بلاخره تا یه حدی می‌تونی سایزتو ببری بالا! بهتره بین سایز مانیتور، رزولوشن نمایش و سایز فونت‌ها به یه بالانسی برسی.
iPhone 5s 32GB, iOS 9.1
iPad 2 64GB 3G, iOS 9.1
نماد کاربر
cyra

پستتوسط nuxxle » 19 مه 2011, 22:14

گنده کردن فونت کار منطقی به نظر نمیاد. بهتر بین اندازه تلویزیون و فاصله ام با اون به یه بالانسی برسم تا مثل مک بوک معمولی بشه ...
حالا نمیدونم ۴۰ اینچ بگیرم عملی هست یا نه اینکار

آقا من الان لاجیتک دارم و انواع و اقسامش رو داشتم اما راضی نیستم. نمیدونم چرا قدیما موس دو سه هزار تومنی فراسو میگرفتم با پی سی کار کردن باهاش اصلا مشکل نبود اما الان هر موسی میگیرم مثل کاربرای آماتور میشم ! نمیدونم شاید من مشکل پیدا کردم و موس ها درستن. فقط میدونم الان با هیچ موسی راحت نیستم. از ۲۰ تومن خریدم تا ۸۰ تومن اما به اندازه اون موس هزار تومنی ها راحت نیست نمیدونم چرا
حالا اینش هیچی. واسه سلامتی ضرر نداشته باشه این وایرلس ؟ ۲۴ ساعت موس و کیبورد روی عضو شریفم باشه سرطان پروستات نگیرم ؟؟!
nuxxle

پستتوسط nuxxle » 20 مه 2011, 10:10

کلا ضرر امواج به چه واحدی اندازه میگیرن ؟ هرتزه ؟ فرکاسنه ؟ ژوله ؟ چیه ؟
مثلا خطر ناک ترین نوع موج الکترومغناطیس که گاما هست بر چه مبنایی اندازه گیری میکنن خطرش رو ؟ بعد از کجا میتونم بفهمم اندازه اون واحد مد نظر برای موس و کیبورد تا چه اندازه هست تا بفهمم چقدر خطر داره ؟
nuxxle

بعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان