انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ورم درب پشت 13" MacBook (Unibody)

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

ورم درب پشت 13" MacBook (Unibody)

پستتوسط hamidka » 16 ژوئیه 2010, 04:16

پوسته سفید رنگ زیر لب تاپم به خاطر گرمای زیاد ورم کرده و هیچ جوره هم درست نمی شه . از دوستان کسی می دونه الان من باید چی کار کنم؟
جایی هست که بتونم در پشت لب تاپ رو عوض کنم؟
از دوستان ممنون می شم اگه راهنمایی بکنند.
hamidka

پست‌ها : 7

Re: ورم درب پشت 13" MacBook (Unibody)

پستتوسط hamidka » 16 ژوئیه 2010, 15:56

اینم بگم که زیر اون قسمتی که ورم کرده رم قرار داره مثل این که حرارت رم باعث گرم شدن زیر لپ تاب شده.
حالا از نظر شما این گرمای رم عادی؟
hamidka

پستتوسط Ilia » 16 ژوئیه 2010, 16:22

اصلا طبیعی نیست.

آیا شما کامپیوترتان را زیاد روی پتو یا فرش گذاشته‌اید؟ هوا باید اطراف اینها جریان داشته باشد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Microsoft24 » 16 ژوئیه 2010, 16:47

hamidka نوشته است:[نمایش]
پوسته سفید رنگ زیر لب تاپم به خاطر گرمای زیاد ورم کرده و هیچ جوره هم درست نمی شه . از دوستان کسی می دونه الان من باید چی کار کنم؟
جایی هست که بتونم در پشت لب تاپ رو عوض کنم؟
از دوستان ممنون می شم اگه راهنمایی بکنند.

با ، یکی از این شرکت های وارد کننده تماس بگیرید ، در صورتی که دستگاه دارای گارانتی بین المللی باشه ، به نزدیک ترین تعمیر گاه فرستاده خواهد شد!

ولی ، خیلی عجیبه!

مک بوک ، وایت ه؟ مال چه سالی ه؟ و استفاده ی شما چی بوده ؟

hamidka نوشته است:[نمایش]
اینم بگم که زیر اون قسمتی که ورم کرده رم قرار داره مثل این که حرارت رم باعث گرم شدن زیر لپ تاب شده.
حالا از نظر شما این گرمای رم عادی؟

این امکان نداره! و به هیچ وجه عادی نیست!

من تا دمای ۱۱۰ درجه رو با مک بوک وایت تست گرفتم ، ولی هیچ ورمی در کار نبوده!
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط hamidka » 16 ژوئیه 2010, 17:40

تقریبا ۴-۵ ماهی که خریدمش(مدل ۲۰۱۰) . کاری که نیاز به پردازش بالایی داشته باشه باهاش انجام ندادم.
اینم بگم که وقتی که متوجه شدم که اینجوری شده کارخاصی باهاش نمی کردم که باعث گرم شدنش بشه. فقط اینکه لب تاپ رو دشکم بود.(بازم می گم کاملا شرایت نرمال بود).
hamidka

پستتوسط Nyaiesh » 16 ژوئیه 2010, 18:08

من فکر کنم قسمت باطری باد کرده درسته؟ احتمالا ایراد از خود باطری و بقیه سیستم سالم.
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط hamidka » 16 ژوئیه 2010, 18:17

نه. باطری سالم(اتفاقا اونم یه بار چک کردم اصلا به باطری ربطی نداره)
hamidka

پستتوسط Nyaiesh » 16 ژوئیه 2010, 18:19

خلاصه حواستان باشه خودتان دستکاری نکنید. انشاء الله مشکل جدی نباشد.
نماد کاربر
Nyaiesh

پستتوسط Ilia » 16 ژوئیه 2010, 19:28

دو چیز امکان دارد؛

- رمی که در کامپیوتر شما بکار رفته، غیر استاندارد بوده،

یا

- گذاشتن آن روی دشکتان، باعث شده که آن نقطه اینقدر موضعی گرم بشود.

من فکر میکنم که مورد دوم مسبب این عمل بوده. من چند بار در اینجا گفته‌ام که نوتبوک‌ها را روی پتو و امثال آن و حتی روی پا هم نباید گذاشت. بلکه باید هوا کاملا اطراف آن جریان داشته باشد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Pooria Azimi » 16 ژوئیه 2010, 19:37

Ilia نوشته است:[نمایش]
من فکر میکنم که مورد دوم مسبب این عمل بوده. من چند بار در اینجا گفته‌ام که نوتبوک‌ها را روی پتو و امثال آن و حتی روی پا هم نباید گذاشت. بلکه باید هوا کاملا اطراف آن جریان داشته باشد.

شاید لپتاپ های دیگه (مثل دل و HP ) که فَنشون به بزرگی و پرسروصدایی موتور هواپیماست، اشکالی پیش نیاد که کمی جلوی ورود و خروج هوا گرفته بشه، اما لپتاپ های اپل که فَنشون به طرز ترسناکی کوچیک و بی سروصداست (مثلاً خود من اگر در یک اتاق کاملاً ساکت بشم، انقدر بی سروصداست نمی تونم با لپتاپم کار کنم و عمداً فنش رو زیاد می کنم تا حس زنده بودن لپتاپ بهم دست بده!)، اگر هوا در اطرافشون آزادانه جریان نداشته باشه، خیلی سریع داغ می کنن و نتیجه ش هم همین میشه...

اما خوشبختانه جز این اشکال ظاهری، مشکلی برای خود دستگاه پیش نیومده و چیزی خراب نشده.

تشریف ببرید مجتمع پایتخت، تمام مغازه ها رو بگردید ببینید آیا کسی یک لپتاپ اسقاطی همرده با مدل شما داره یا نه (یعنی لپتاپی که مثلاً مانیتورش شکسته و الآن فقط جنازه ش گوشۀ مغازه ست!)، اگر داشت ببینید درب پشتش رو چند می فروشه :-)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط abdol » 16 ژوئیه 2010, 19:42

دو چیز امکان دارد؛

یا

دقیقا! من خودم این کار را کرده ام تشک نرده‌ی پشت CPU را وقتی روی تشک میگذارید میگره! من که ۲-۳ بار اینکاررو کردم و بلافاصله فهمیدم که مال مسدود شدن هواکش CPU است. روی فرش هم احتیاط کنید. هیچ وقت از مک بوک (پرو) روی تشک استفاده نکنید!
لقمان حكيم را گفتند : ادب از كه آموختي ؟ گفت : از بي ادبان !
MBP 5.5
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط hamidka » 16 ژوئیه 2010, 19:56

ایلیا و پوریا ممنون از راهنماییتون,
hamidka

پستتوسط Microsoft24 » 16 ژوئیه 2010, 20:45

abdol نوشته است:[نمایش]
دو چیز امکان دارد؛

یا

دقیقا! من خودم این کار را کرده ام تشک نرده‌ی پشت CPU را وقتی روی تشک میگذارید میگره! من که ۲-۳ بار اینکاررو کردم و بلافاصله فهمیدم که مال مسدود شدن هواکش CPU است. روی فرش هم احتیاط کنید. هیچ وقت از مک بوک (پرو) روی تشک استفاده نکنید!

با سلام به همه ی دوستان و کاربران مکینتاش ،

البته ، اینم اضافه کنم ، که اگر شما هم مثل من ، کارتون تقریبا بصورت ۱۰۰ درصد و ۲۴ ساعته با مک بوک تون ه ، میتونید از خنک کننده ی لاجیتک برای این منظور استفاده کنید ، البته از الان گفته باشم توقع زیادی ازش نداشته باشید ، ولی جوری طرحی شده که رو تخت و یا دشک و یا حتی رو پا به راحتی کار میکنه!

تصویر

این رو به من هدیه دادن ، ولی تو مجتمع کامپیوتر پایتخت هم فکر کنم دیده باشم!

تصویر

یک مورد خیلی جالب اینه که ، مدتی جریان استفاده از لپ تاب و عقیم شدن آقایان تقریبا تو بورس خبر ها بود ، تو تبلیغات این مدل گفته شده ، که پلاستیک استفاده شده در این مدل ، از این موضوع ، جلوگیری میکنه!

من ، مدتی میشه که از این استفاده میکنم ، از نظر پایین آوردن دما کار زیادی نمیکنه ، (بین ۷ تا ۱۰ درجه کاهش دما!) اما مورد دوم برای من خیلی مهمه! (شوخی!) :joy:

موفق باشید ،

امید
از کجا باید شروع کرد ، درد دل که گفتنی نیست ، قصه ی من خیلی وقته که دیگه شنیدنی نیست .
نماد کاربر
Microsoft24

پست‌ها : 349

پستتوسط Nyaiesh » 16 ژوئیه 2010, 22:11

به نظر من مک بوک ها هیچ نیازی به این وسایل ندارند و این حرفی هم که برخی دوستان گفتند که مک برای کم صدا بودن دور فن خودش را پایین میاره درست نیست بلکه فن های مک کم صدا طراحی شدند.الان فن مک بوک من ۲۰۰۰ دور در دقیقه کار می کنه و بی صداست دما رو هم روی ۵۲درجه نگه داشته خودتون قضاوت کنید ۲۰۰۰ دور کمه؟ مک بوک سفید هم داشتم همین طور بود هیچ شرکتی نمیاد برای کم صدا کردن محصولش این کار رو بکنه چون دمای غیر طبیعی اول به خود سی پی یو و بعد به همه قطعات روی تخته آسیب می زنه.
نماد کاربر
Nyaiesh

پستتوسط Nyaiesh » 16 ژوئیه 2010, 22:35

جالب بدونید این مسأله در مورد کیس های مک هم صادق یعنی اون هایی که کیس دارند می گویند که با اون همه هارد و رم و لوازم واقعا بی صدا کار می کنند.
نماد کاربر
Nyaiesh

بعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان