انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل با فونت فارسی در نرم افزار Key

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

مشکل با فونت فارسی در نرم افزار Key

پستتوسط sadjad » 19 اکتبر 2009, 15:22

سلام
از وقتی که با نرم افزار Keynoteکار میکنم واقعا از پاورپوینت متنفر شدم. مخصوصا از وقتی اپلیکیشن ریموت این نرم افزار روی آیفون و آیپاد تاچ اومده میشه ارایه های بی نظیر و فوق العاده با کمک این نرم افزار انجام داد. تا امروز هرچی present داشتم انگلیسی بود و همه چیز عالی پیش می رفت تا اینکه امروز برای درست کردن یک فایل با محتوای فارسی به مشکلی عجیب برخوردم.
خیلی راحت توی اسلاید ها میشه فارسی تایپ کرد ولی زمانیکه اسلاید شو را اجرا می کنم نوشته های فارسی درست نشون داده نمیشند و فقط ۲ یا ۳ حرف اول هر خط نشون داده می شه :-(
نمی دونم ایراد از چیه. زمانیکه هم نوشته انگلیسی و هم نوشته فارسی توی متن باشه بعد از زدن دگمه play نرم افزار هنگ میکنه.
کسی می تونه کمکی بکنه ؟
sadjad

پست‌ها : 4

پستتوسط sadjad » 19 اکتبر 2009, 15:24

توضیح اینکه OS من Snow leopard هست و از iWork 09 استفاده میکنم.
sadjad

پستتوسط Ilia » 20 اکتبر 2009, 07:00

من این برنامه را ندارم اما میدانم که فارسی را پشتیبانی نمیکند.

اگر تکست‌هایت کوتاه هستند، از برنامهٔ XMary که اگر در ایرماگ بگردی پیدایش میکنی استفاده کن تا کارت را راه بیندازد.

http://irmug.com/portal/index.php?name= ... c&start=75

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط REZAgh » 20 اکتبر 2009, 17:10

من از این برنامه استفاده کردم وبسیار پر قدرت است
مخصوصا وقتی که با خروجی qicktime استفاده شود بی نظیر می شود
اولش با فارسی مشکل داشتم و لی خوب راه و روش خودش را می خواهد و اکنون بی عیب مشغول کار است.
یکی از روش ها استفاده از یک حرف کوچک مثل یک نقطه است که اگر در سمت چپ بگذارید و با تغییر رنگش به یک رنگ که دیده نشود می شود از تمای افکت های برنامه استفاده کرد .
به صورت خلاصه اگر از برنامه ایکس ماری هم استفاده شود که دیگر هیچ محدودیتی ندارد.
تنها کسانی که انسان را می شناسند می توانند برایش کار کنند- زمان بهترین حکم را خواهد کرد
نماد کاربر
REZAgh

پست‌ها : 54

پستتوسط sadjad » 21 اکتبر 2009, 10:26

رضا جان منظورت گذاشتن یک کاراکتر انگلیسی قبل از هر سطر است ؟ میشه یکم بیشتر توضیح بدی ؟
sadjad

پستتوسط REZAgh » 21 اکتبر 2009, 20:00

سلام سجاد جان
من قبل از اینکه با ایکس ماری آشنا بشوم خیلی با key ور رفتم.
بیشتر ترانزیشن های آن از چپ به راست عمل می کنند و وقتی که یک متن فارسی رابا فونت پیش فرض می نویسی افکت ها عمل نمی کنند.
برای حل این موضوع یک نقطه در تراز چپ گذاشتم و طبق دستور بالا عمل کردم و بعد از اجرای افکت متن فارسی ناپدید نمی شد.
تنها کسانی که انسان را می شناسند می توانند برایش کار کنند- زمان بهترین حکم را خواهد کرد
نماد کاربر
REZAgh

پستتوسط sadjad » 06 نوامبر 2009, 10:12

رضا جان بسیار عالی عمل می کنه و برای اجرای یه پرزنت ساده جواب می ده و لی همچنان، باز هم نمی توان از افکت های تصویری اش استفاده کرد. توی بعضی از افکت ها متن فارسی ناپدید میشه و تو بعضی دیگه بالا و پایین متن بریده می شه.
:-(
sadjad

پستتوسط REZAgh » 06 نوامبر 2009, 16:42

والا من تنها از افکت مجیک نمیتونم استفاده کنم و همه دیگر به زیبایی قابل اجراست
و در سر کلاس بچه ها رو مهبوت می کنه.
راستی چی می کنی این کی نوت
نماد کاربر
REZAgh

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 36 مهمان