انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

شبکه سازی با ویندوز

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

شبکه سازی با ویندوز

پستتوسط Ali.Tajik » 19 سپتامبر 2008, 03:38

شبکه ی داخلی من با بقیه سیستم ها بر قرار شده ... همه ی دستگاها به یک مودم wireless ADSL وصل می شوند و از اون طریق به وب متصل می شوند. در ضمن سیستم های دیگه که همه windows هستند فولدر و فایل به اشتراک می گذارند. خب مک هم بعد از مدتی اونها رو شناسایی می کنه و به صورت خودکار در فایندر و در shared نشونشون میده ... هر چند تا سیستم که باشه. مشکل اینجاست که در ویندوز ما جایی رو داریم به نام My Network place. اگه وارد اون پوشه بشید تمام سیستمهایی که از هر طریق با سیستم شما در ارتباط هستند رو می بینید. نهایتاْ اگه شبکه به سرعت refresh نشه، می شه در نوار آدرس اسم سیستم رو تایپ کرد و وارد شد. مثلاْ home computer\\ اینجوری!

مک نوار آدرس نداره!!! انگار باید منتظر شد و دعا کرد تا باقیه سیستم ها رو شناسایی کنه!
ضمناْ ... گویا هیچکس هم نمی تونه این مک بوک ما رو تو شبکه پیدا کنه!!! یه راهکاری ... تریکی ... PLZ!!!

دیگه ببخشید دیگه ... بعد از ۱۱ سال windows user بودن ... یه کم سخته یهو mac فکر کنم!!
نماد کاربر
Ali.Tajik

پست‌ها : 142

پاسخ: شبکه سازی با ویندوز

پستتوسط Ilia » 19 سپتامبر 2008, 04:56

اگر در بالای مک به منوی "Go" بری میتونی Network رو انتخاب کنی که پنجره‌ای باز میشه و میتونی ببینی چی رو شبکه‌ات هست.
یا Apple + K رو بزن که بری رو نتورک. اگر هم جای خاصی میخواهی بری Apple+Shit+K رو با هم فشار بده بعد هر جا میخواهی رو توی پنجره‌ای که باز میشه تایپ کن.

فقط وقتی میخواهی Network رو ببینی کمی به سیستم وقت بده، گاهی کمی طول میکشه.

اگر هم لئوپارد داری، در سمت چپ همه پنجره‌هایی که باز میکنی، میتونی Share ها رو ببینی مطابق عکس.

ایلیا
پیوست‌ها
Shared.png
Shared.png (90.81 KiB) - بازدید 14022 بار
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Ali.Tajik » 20 سپتامبر 2008, 19:10

متشکرم. تا اینجاش درست شد! یعنی الان می تونم سیستم های دیگر رو پیدا کنم ... (البته بجز سیستم های ویستا!!) اما هنوز کسی سیستم من رو پیدا نمی کنه ... فکر کنم تنظیماتی رو در Shared folder داشته باشه ... اما من اطمینان ندارم که دقیقاْ باید چی کار کنم.

*.(خارج از بحث: برنامه ای مه باهاش screen shot می کنید چیه؟ من دو تا برنامه ی screen shot pro و screen shot plus رو دریافت کردم که اولی ۳۰ روزه ست و دومی هم چیزی تو مایه های افتضاحه!)
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

پستتوسط aamir » 20 سپتامبر 2008, 19:37

Grab
توی Spotlight سرچش کن!
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط Ali.Tajik » 20 سپتامبر 2008, 23:14

*.(هه هه! خیلی دیگه خارج از بحث!!)
Spotlight چیه؟ یه برنامه ست؟
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

پستتوسط aamir » 21 سپتامبر 2008, 00:03

یه ذره بین گوشه سمت راست بالای صفحه هست! [بغل ساعت]
اگرم پیداش نکردی برو تو application وتوی فولدر utilities میتونی grab رو پیدا کنی!
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط Behnam » 21 سپتامبر 2008, 01:59

+shift+4
این سه تا کلید را با هم فشار بده. کرسور به یک نشانهٔ cross تبدیل میشه. بعد با موش crop کن.
حالا اگر اون دو تا کلید رو با 3 فشار بدی، از تمام صفحه عکس می‌گیره.
عزیز جان این چیزی که داری مک هست. اینقدر برای کارهای پیش پا افتاده دنبال «برنامه» نباش!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ali.Tajik » 21 سپتامبر 2008, 02:15

خب چرا شاکی می شین!! (آیکون آدم هایی که معذب می شن!!) من تازه ۴ روزه دارم با مک کار می کنم ... :blush:

با عرض شرمندگی خدمت دوستان ... لطفاْ از بحث خارج نشیم!! من هنوز نمی تونم کامل شبکه بسازم!! :-(
(البته که دوستان به هر حال صاحب مکتب هستند ... ۱۶۳۸ ارسال!!!؟ :shock: )
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

پستتوسط Behnam » 21 سپتامبر 2008, 02:19

:twisted:
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

Re: شبکه سازی با ویندوز

پستتوسط GK » 21 سپتامبر 2008, 14:07

iwhite نوشته است:[نمایش]
مشکل اینجاست که در ویندوز ما جایی رو داریم به نام My Network place. اگه وارد اون پوشه بشید تمام سیستمهایی که از هر طریق با سیستم شما در ارتباط هستند رو می بینید. نهایتاْ اگه شبکه به سرعت refresh نشه، می شه در نوار آدرس اسم سیستم رو تایپ کرد و وارد شد. مثلاْ home computer\\ اینجوری!

مک نوار آدرس نداره!!! انگار باید منتظر شد و دعا کرد تا باقیه سیستم ها رو شناسایی کنه!

با سلام
مطمئنید !!؟؟؟ 
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
iMac Intel 2.66GHz, Osx 10.7.3
GK
مدیر بازنشسته

پست‌ها : 954

پستتوسط Ali.Tajik » 21 سپتامبر 2008, 17:47

الان دیگه نه! چون با دستورات منو Go آشنا شدم. اما هنوز هم هیچ کس من را در شبکه ی داخلی پیدا نمی کند!
نماد کاربر
Ali.Tajik

پستتوسط GK » 21 سپتامبر 2008, 18:25

iwhite نوشته است:[نمایش]
الان دیگه نه! چون با دستورات منو Go آشنا شدم. اما هنوز هم هیچ کس من را در شبکه ی داخلی پیدا نمی کند!

باز هم سلام !!!!
در system prefernces/share/file sharing را فعال کنید
از همان جا آدرس ip داخلی مک را برداشته و روی اینترنت اکسپلور ویندوز با ftp یا smb باز کنید 
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط GK در 21 سپتامبر 2008, 19:08.
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پاسخ: Re: شبکه سازی با ویندوز

پستتوسط GK » 21 سپتامبر 2008, 19:04

توجه دوستان
برای تنظیم بهتر انجمن ها، من این پست را انتقال دادم به بخش موضوعات شبکه سازی
http://irmug.com/portal/index.php?name= ... forum&f=28
البته این تنظیم داخلی هیچ توفیری در عملکرد پست برای دوستان نخواهد داشت
روز و روزگارتان ‌خوش
ق.خ
GK
مدیر بازنشسته

پستتوسط Reza.Y » 22 سپتامبر 2008, 05:23

ببین دو تا مساله هست. یک این که تو می‌خواهی به پوشه‌هایی که از طریق ویندوز به اشتراک گذاشته شده‌اند مستقبم دسترسی پیدا کنی: همانطور که ایلیا گفت از منوی Go توی Finder گزینه Connect to server رو انتخاب کن (یا ⌘+Shift+K). بعد توی اونجا بنویس smb://x.x.x.x که جای اون xها باید IP ماشینی که می‌خواهی بهش وصل شی رو بزنی (بعد از IP هم می‌تونی یک اسلش بزنی و اسم پوشه share شده رو بنویسی که یک راست اون رو باز می‌کنه). ممکنه به جای IP بتونی از اسم کامپیوتر هم استفاده کنی.
حالت دوم اینه که ویندوزها بخوان به پوشه‌ی اشتراکی تو (که توی مک پیش‌فرض پوشه Public هست وصل بشن). خوب راحت‌ه کار. می‌ری توی System Preferences و گزینه Sharing رو انتخاب می‌کنی. از لیست سمت چپ File Sharing رو انتخاب می‌کنی (تیکش رو نزن، خودش رو انتخاب کن). می‌تونی تک تک پوشه‌های به اشتراک گذاشته شده و سطح دسترسی‌شون رو ببینی و دستکاری و اضافه کم کنی. حالا Options رو فشار بده و گزینه Share files and folders using SMB رو تیک بزن. یک پیغام می‌ده که پسوردها با این کار با امنیت کمتری ذخیره می‌شوند که خوب چاره‌ای نیست و OK رو بزن. حواست باشه که تو لیست پایینش برای اکانتت تیک on روشن باشه. این SMB پروتوکلی‌ه که ویندوز برای به اشتراک گذاری فایل ازش استفاده می‌کنه. اپل سال‌هاست پروتوکل خودش به اسم AFP رو داره که اون به صورت پیش‌فرض فعاله که طبیعتا ویندوزها بهش نمی‌تونن وصل شوند. حالا اگر تیک File Sharing رو نزدی، بزن و سرویسش راه می‌افته. یک آیکون چراغ شکل سبز هم نشون می‌ده که سرویس فعاله. به احتمال زیاد به مکت با اسمی که براش گذاشتی هم علاوه بر IP می‌تونی وصل شی.
Reza.Y

پست‌ها : 435

پستتوسط Ali.Tajik » 23 سپتامبر 2008, 18:50

درست شد!! بسیار ممنونم!! البته با ویستا نشد که خب اشکالی نداره ... با XP هم نمیشه درست به ویستا وصل شد ... چه قدر مک راحت تره ... اگه بدونی داری چی کار می کنی!! آقای یگانه .. از شما تشکر ویژه دارم ... توضیحاتتون خیلی (( روشن گر )) انه بود!!
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

بعدی

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 30 مهمان