انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کمک برای خرید آی‌مک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

کمک برای خرید آی‌مک

پستتوسط kh.zand » 02 اوت 2008, 03:15

با سلام به همه‌ی دوستان،
من به تازگی تصمیم به خریدن یک آی‌مک اینتلی گرفتم. که مورد استفاده‌ی من هم بیشتر برای کارهای دانشگاهی و پروژه‌های دانشگاه هست. معمولا کارهای سنگینی هستند که نیاز به رم بالا و سی‌پی‌یو قوی دارند. به همین دلیل تصمیم گرفتم آی‌مک با سی‌پی‌یو 2.4 و رم 4 گیگ بگیرم. تا الان هرچه آی‌مک توی بازار دیدم همه رم های ماکزیموم 2 گیگ داشتن. آیا می شه رم رو بالا برد؟ اگر میشه هزینه اش چقدره؟ در مورد هارد چطور؟
و اگر ممکنه و از قیمت های به روز اطلاعی دارید لطفا منو در جریان بگذارید. ممنون می شم.
kh.zand

پست‌ها : 2

پاسخ: کمک برای خرید آی‌مک

پستتوسط amirazizi » 02 اوت 2008, 03:54

قابليت افزيش ًRam تا 4G داره ولي Ram iMac خاص خودشه و حتماً بايد از Apple تهيه کنيد يا از کسي که Ram iMac داشته باشه

سقف هارد داخلی iMac 500 Gig

اگر قصد داريد کار سنگين انجام بديد ترجيحا Mac Pro بهتره هر چند iMac هم توان زيادي داره

iMac 20 inch با 4gig Ram و 320 Gig هارد 1550$

اما از قیمت ایران خبر ندارم.

می تونید از شرکت رادان بپرسید

۲۲۰۹۸۱۸۸
۲۲۰۹۸۱۸۹
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط Ali.Rastegar » 15 اوت 2008, 20:24

من این همه مدت چرا ایرماگ نیومدم؟!
شما برای iMac رم مخصوص اپل احتیاج ندارید، رم لپ‌تاپی(SODIMM) بهش میخوره و خیلی راحت قابل ارتقا است. اما باید در خرید دقت کافی داشته باشید که مشخصات مورد نظر اپل رو بخرید و ترجیحا مارک معتبری باشه چون Mac OS X حداقل در گذشته به RAM خیلی حساس بود. این مشخصات برای iMacهایی که اوایل ۲۰۰۸ اومدن:
http://support.apple.com/kb/HT1760
این برای مدلهایی که سپتامبر ۲۰۰۷ اومدن:
http://support.apple.com/kb/HT1593
برای مدلهای قبلی هم در سایت اپل جستجو کنید.
اما هارد آی‌مکهای فعلی رو کاربر نمیتونه تعویض کنه و اگر بر طبق راهنماهای غیر رسمی که کار واقعا سختیه اینکارو بکنه و شانس بیاره دستگاهش خراب نشه باز برای مشکلات آینده اگر اپل متوجه بشه شما دستگاهتونو باز کردید ممکنه گارانتی شما رو باطل کنه. یادآوری کنم که ارتقای RAM رسما توسط کاربر امکان پذیره و اگر همه چیز درست انجام بشه گارانتی سر جاشه.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط kh.zand » 16 اوت 2008, 03:51

مرسی. مرسی از هر دوی شما. کمک های خوبی بود.
kh.zand

پست‌ها : 2

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان