انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

xFarDic on MacOS X

مکانی برای طرح پروژه‌ها و پیشنهادهایی که نیاز به همیاری گروهی دارند

xFarDic on MacOS X

پستتوسط alan » 29 سپتامبر 2005, 13:00

شاید با xFarDic آشنا باشید -> http://www.xfardic.org

من علاقه‌مند به پورت کردن اون روی Mac OS X هستم. البته از نظر پورت کردن مشکلی نداره. فقط باید یکبار با استفاده از کتابخانه wxMAC کامپایل بشه.

کی می‌تونه در این کار و ایجاد بسته dmg برای اون به من کمک کنه؟ من مکینتاش ندارم.

:-D
نماد کاربر
alan

پست‌ها : 5

پستتوسط Ali.Rastegar » 29 سپتامبر 2005, 13:11

بسیار عالی آلن جان بعد از پولی شدن WordLookup من همیشه در این فکر بودم. من به شخصه هرکاری از دستم بربیاد انجام میدم البته بین چند روز تا ۱-۲ هفته امکان داره رسیدن مکینتاشم طول بکشه :-)
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط alan » 29 سپتامبر 2005, 13:23

خیلی خوبه که شما بالاخره مکینتاش دار شدی! مبارکه. اینطوری خیلی بهتر می‌شه کار کرد. :-)
فقط آیا libxml2 روی Mac OS X هست؟
نماد کاربر
alan

پستتوسط مهمان » 29 سپتامبر 2005, 13:30

با سلام من مدتی پیش با یک برنامه‌نویس در این مورد صحبی داشتم که آن را اینجا میگذارم با امید اینکه موفق باشید.
علی صمدی
[left]
Not sure if this'll be much help, but it can be built (against aspell and wxWidgets from DarwinPorts) with just a little effort. However, actually running it is a bit of a different story: the window pops up, behind the Terminal window where I launch it, and I can't actually use the xfardic window. I have no idea if this is an issue with xfardic, wxWidgets, or SDL. If you want to know, I was able to build it by doing the following (all against 0.6.5):

1 - extract archive

2 - edit xfardic/includes/xfardic.h:
add #include "wx/image.h" to the other includes

3 - configure with (paths are the DP ones):
CPPFLAGS="-I/opt/local/include" LDFLAGS="-L/opt/local/lib" PATH=/opt/local/bin:${PATH} ./configure

4 - build with:
PATH=/opt/local/bin:${PATH} make

This succeeds but results in the aforementioned issues with the unusable window. PATH was set so configure and make would pick up the DP-installed wx-config instead of the Apple-supplied one on 10.4.

Hope this helps any.
[/left]
مهمان

پستتوسط Ali.Rastegar » 29 سپتامبر 2005, 18:17

alan نوشته است:[نمایش]
خیلی خوبه که شما بالاخره مکینتاش دار شدی! مبارکه. اینطوری خیلی بهتر می‌شه کار کرد.
فقط آیا libxml2 روی Mac OS X هست؟

خیلی ممنون :-)
بله هست، در Mac OS X 10.3.9‌ نسخه libxml2-2.6.16 موجوده در Mac OS X 10.4.2 باید جدیدترشم داشته باشه.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط armeen » 03 اکتبر 2005, 19:06

ali jon babate macintoshet tabrik megam.

ghorbanat
نماد کاربر
armeen

پست‌ها : 101

پستتوسط Ali.Rastegar » 04 اکتبر 2005, 13:50

خیلی ممنون آرمین جان به لطف دوستان ممکن شد :blush:
ایشالا همین پنجشنبه میرسه البته چند درصد احتمال داره بیافته هفته بعد :-)
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط alan » 09 اکتبر 2005, 15:54

خوب من pear pc رو هم آماده کرده‌ام و فقط منتظر دیسک‌های OS X هستم که علی جان قراره بهم برسونه. :-)
نماد کاربر
alan

پستتوسط Ali.Rastegar » 09 اکتبر 2005, 18:50

بله ایشالا چهارشنبه-پنجشنبه به دستت میرسه :-)
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 09 اکتبر 2005, 19:50

خوب من pear pc رو هم آماده کرده‌ام و فقط منتظر دیسک‌های OS X هستم که علی جان قراره بهم برسونه. :-)

آقای باغومیان

پیوستن شما را به جرگهٔ توسعه دهندگان نرم افزار برای سیستم عامل مکینتاش خوش آمد می گویم و برایتان آرزوی موفقیت می کنم.

احتمالا شما در کارتان به چند برنامه به قرار زیر احتیاج دارید که فکر کنم علی آنها را در اختیارتان قرار دهد.

۱- Interface Builder
۲- Project Builder
۳- Xcode
۴- GCC 3.3 compiler
در ضمن یادتان باشد که هنگام نصب تایگر (OSX) حتما باید X11 را نیز نصب کنید

[ltr]
( X11 for Mac OS X offers a complete X Window System implementation for running X11-based applications on Mac OS X. Based on the de facto-standard for X11, the open source XFree86 project, X11 for Mac OS X is compatible, fast and fully integrated with Mac OS X. It includes the full XFree86 4.4 distribution including a window server, libraries and basic utilities such as xterm)
[/ltr]

همهٔ این نرم افزارها بطور مجانی از طرف اپل برای توسعه دهندگان فراهم است. شما کافی است که به سایت http://developer.apple.com/membership/?nav بروید و یک حساب ADC (Apple Developer Connection) مجانی برای خود درست کنید. آنگاه پس از log-in کردن می توانید تمام نرم افزارهای مورد نیاز خود را از آنجا دریافت نمایید.

با احترام، احمد
آخرین ویرایش توسط Ahmad on 09 اکتبر 2005, 21:37, ویرایش شده در 2.
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Ali.Samadi » 09 اکتبر 2005, 20:57

با سلام و خسته نباشید،

جناب آقای باغومیان، میخواستم بپرسم که پورت کردن Gtk+به مک تا چه حد میتونه به شما در کارتان کمک کنه؟
چون یک گروهی با کمک آن برنامهٔ بسیار بزرگ گیمپ را به صورت بومی به مک وارد کردند.

اینجا مقاله‌ای هست در این مورد:
http://micke.hallendal.net/archives/200 ... acosx.html
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

پستتوسط Ali.Rastegar » 10 اکتبر 2005, 14:27

احمد جان خیلی ممنون از توضیحاتی که قرار دادی، من Image از دی وی دی Tiger‌ که XCode‌ و X11‌ را هم به همراه دارد به دست آلن میرسانم. البته همراه تایگر Xcode 2.0 قرار دارد و من نسخه ۲.۱ را ندارم، گرچه نسخه ۲.۱ تنها تفاوت مهمش پشتیبانی از Universal Binary برای آینده است. والا من راهی به ذهنم نمیرسه که چطور XCode 2.1 رو بگیرم شاید دادم جایی دانلود کنن.
------
و علی جان ممنون بابت لینکی که دادی مطمئن نیستم نقش زیادی داشته باشه چون اصل کار باید روی wxMac و wxCocoa کار کرد.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط alan » 15 اکتبر 2005, 15:22

خوب، من تایگر رو روی PearPC نصب کردم و دارم باهاش ور می‌رم. MacOSX 10.4 SDK، X11SDK و Developer Tools رو هم دارم نصب می‌کنم. اتصال به اینترنت رو چطور برقرار کنم؟ کامپیوتر host به اینترنت متصله. :-)
نماد کاربر
alan

پستتوسط Ahmad » 16 اکتبر 2005, 00:23

خوب، من تایگر رو روی PearPC نصب کردم و دارم باهاش ور می‌رم. MacOSX 10.4 SDK، X11SDK و Developer Tools رو هم دارم نصب می‌کنم. اتصال به اینترنت رو چطور برقرار کنم؟ کامپیوتر host به اینترنت متصله. :-)

آلن جان

من در مورد pearpc اطلاعی ندارم ولی در مورد virtual pc ، تمام تنظیمات سیستم مک را از جمله پارامترهای شبکه را به ارث می برد.

به هر حال شما از روی Dock (مشابه taskbar در ویندوز) system prefernce را انتخاب کنید و سپس بروی آیکون network کلیک کنید و سپس پارامترهای شبکه را در اینجا وارد کنید

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Ali.Rastegar » 16 اکتبر 2005, 13:30

آلن جان این رهنما رو خوندید؟
http://pearpc.sourceforge.net/netsetup.html
-----
احمد جان ممنون از توضیحت اما PearPC حالا حالاها کار داره تا به اون سادگی و خودکاری Virtual PC برسه :-) (اگر اصلا یه روزی برسه!)
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

بعدی

بازگشت به همیاری گروهی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان