انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

همه چیز درباره چاپ و چاپگرها

تبادل نظر و همکاری در مورد نرم افزارهای تصویری مک

همه چیز درباره چاپ و چاپگرها

پستتوسط iSam » 28 مارس 2007, 20:40

یه مطلب جالب از پرینترهای جدید خوندم که گفتم با ذکر لینک اینجا چاپش کنم تا همه استفاده کنن و نظر بدن و خلاصه به این تاپیک هم رنگ و رویی بدن .

شركت Zink Imaging نخستين راهكار چاپ تصاوير بدون جوهر را ارائه كرد. اين چاپگر كوچك در دست جا مي شود و مي توان آن را در دوربين هاي ديجيتال و تلفن هاي همراه جاسازي كرد.
اين شركت براي ساخت تكنولوژي "زينك" از نوع جديدي ورقه رنگي استفاده كرد كه پس از گرم شدن تغيير رنگ مي دهد.
دانشمندان براي ساخت ورقه رنگي "زينك" از يك ورقه پلاستيكي سفيد رنگ به عنوان ماده اوليه استفاده كردند. در مرحله بعد لايه هاي بسيار نازكي از كريستال هاي رنگي به آن افزوده شد. مولكولهاي رنگي كه اين كريستال ها را مي سازند، در ساختاري جاي گرفتند كه كريستال ها را به شفافي نمايان ساختند.
زماني كه اين ورقه در معرض گرما قرار گرفت، مولكول ها گرايش فيزيكي خود را از كريستال به شيشه بي شكل تغيير دادند. در اين مرحله رنگ آزاد شد.
بنا بر گزارش سايت اينترنتي Technologyreview ، ترتيب قرار گيري لايه هاي كريستالي شامل زرد در بالا، مگنت (قرمز آجري) در وسط و سايان (رنگ آبي مايل به سبز) در پايين است.
يكي از مزاياي برخورداري از اين دستگاه چاپگر اندازه كوچك آن است به طوري كه مي توان آن را در وسايل قابل حمل جاسازي كرد.

http://www.iranianuk.com/article.php?id=8078
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Parham » 30 مارس 2007, 01:52

جالب بود، ممنون سامان جان.
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

پستتوسط iSam » 30 مارس 2007, 18:06

خواهش میکنم و از همه خواهش دارم بحث در مورد پرینتر را در اینجا ادامه بدهند . برای شروع باید بگم که من خودم نمیدونم انواع پرینترها به چه دردی میخوره و بخصوص برای کار عکاسی چی بهتره .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط REZACA1 » 01 آوریل 2007, 01:10

سامان عزیز
حدود ۳ ماه پیش تو یک حراجی یک پرینتر EPSON RX500 with dpi 5760 x 1440 خریدم به مبلغ ۵۰ دلار باورم نمیشد، من عکسهایی که با این پرینتر چاپ میکنم فوقالعاده است، تنها مشکل این نوع پرینتر این است که فقط ۴*۶ روbordleses میزنه و بقیه سایزها borderدارند چیز دیگری که در مورد چاپگرهای EPSON باید بگم این است که چاپ یک عکس خوب خیلی گرون تموم میشه چون هم کاغذش گرونه هم کارتریج رنگش.ولی اگر یک مشتری خوب به تور ادم بخوره از پرینت عکسهاش روی کاغذ لاستر لذت خواهد برد. اما تنوع سایز و جنس کاغذهاش نسبت به بقیه مارکها خیلی بیشتره. ولی جدیدا شرکت canonپرینتری بیرون داده که ۱۰ کارتریج رنگ بهش میخوره :
Canon today introduces an affordable, new professional photo printer: the ten-color PIXMA Pro 9500.
Canon today introduces an affordable, new professional photo printer: the ten-color PIXMA Pro9500. The Canon PIXMA Pro 9500 is the first printer to earn the Pro designation, it produces brilliant, gallery quality prints up to 13 x 19 inches on a variety of specialty media and fine art papers. Furthermore, the PIXMA Pro 9500 utilizes long-lasting, pigment-based inks. Designed and developed to accommodate pro photographers and imaging professionals that wish to present the highest possible quality portfolios of their work as well as those who generate gallery-standard prints for sale, (and understandably need them to last), the Canon PIXMA Pro 9500 Photo Printer delivers output that lives up to that promise and more. Ten individual tanks of Canon's long lasting, Lucia branded pigment based inks and Canon's 7,680 nozzle print head (compared with the competitor's 1440 nozzle print head) and Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering (FINE) technology are at the core of this top-performance photo printer.
محمد رضا- تورنتو
www.photoorvideo.com
REZACA1

پست‌ها : 107

پستتوسط iSam » 01 آوریل 2007, 17:52

ممنون رضا جان بابت این اطلاعات . من خودم در حال حاظر یک Canon IP 1000 دارم که برای لک و لک بد نیست . ولی هدفم اینه که بدونم بین این همه پرینتر لیزری و جوهری و ... هرکدام برای چه کاریست و من خودم بین لیزری یا جوهری , کدام را برای مصارف خانگی و پرینت با کیفیت عکسهام بگیرم .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط REZACA1 » 01 آوریل 2007, 19:20

سامان جان من فکر میکنم اول باید فکر کنیم از پرینتر چه انتظاری داریم (کوالیتی) و برای چه کاری پرینت عکس یا ...و یا چه نوع کاغذی
من این سوال رو قبلا از یک بنده خدایی که کارش عکاسی بود کردم و اون به من گفت پرینترهای جوهرافشان کیفیت بهتری دارند، راستش هم که بخواهی کیفیت پرینتر لیزری رو برای عکس ندیدم، فقط کوالیتیش رو روی کاغذ فلایر دیدم که خوب اصلا نمیشه تو این فیلد بررسی کردش. ولی فکر کنم این پرینترهای جوهری که ما در خونه یا دفتر ازش استفاده میکنیم مثل پرینتر من یا شما نیاز ما رو برطرف میکنه، وقتی مشتریهامون از سر و کولمون رفتند بالا میریم سراغ مینی لب ها و یا پرینترهای دیگه
راستی این رو هم بگم من یک بار یکی از عکسهام رو با پرینر HP Designjet 5500 Printer seriesدر اندازه ۳ فوت پرینت کردم که فوق العاده بود و هنز هم یکی از بهترین پرینت هام است ولی خوب پرینتر بزرگی است و برای پرینتهای بزرگ خوبه که البته فکر کنم تا الان مدلهای جدیدتری ازش به بازار اومده باشه. ولی من تعریف همون پرینتر کانون رو که در بالا گفتم رو خیلی شنیدم که هنوز تو بازار کانادا نیومده ولی تو انگلستان میشه خرید.یا حداقل تستش رو از نزدیک دید.
محمد رضا- تورنتو
www.photoorvideo.com
REZACA1

پستتوسط iSam » 01 آوریل 2007, 22:50

ممنون رضا جان , من هم با این IP1000 راحت هستم و واقعا در عین سادگی عالیه . فقط یه کم دنبال چیزی معقول هستم که برام سایز A3 با کیفیت خوب چاپ کنه و زیاد هم گرون نباشه .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط REZACA1 » 02 آوریل 2007, 02:17

والا سامان جان من کیفبت IP1000را ندیدم فردا میرمFUTURE SHOP ببینم نمونه ای از پرینت داره ?اگر داشت نسبت به کوالیتیش بهت میگم چی بگیری.
محمد رضا- تورنتو
www.photoorvideo.com
REZACA1

پستتوسط iSam » 02 آوریل 2007, 22:49

دستت درد نکنه رضا جان .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط REZACA1 » 09 آوریل 2007, 06:07

Hey Saman
your printer has a good qualiy, up to you, if you want change it to get better one, so last week when i went to future shop i saw a picture with very good quality from canon pixima 9000 so i was impresed and i got it and when i test it i was very
satisfay with that becuse i bought ILFORD inkget photo paper and i got very amazing print
محمد رضا- تورنتو
www.photoorvideo.com
REZACA1

پستتوسط iSam » 09 آوریل 2007, 18:14

ممنون رضا جان . خوشحال شدم و تریج میدم نگهش دارم . بازم ممنون و موفق باشی .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ilia » 09 آوریل 2007, 20:55

اگه به پرینترهای inkjet علاقه دارین این سایت رو حتما ببینید.
http://memjet.com/media.aspx
و روی Play Video ها کلیک کنید.
این شرکت ادعا میکنه که تکنولوژی جدیدی درست کرده که سرعت پرینترهای inkjet رو چند برابر کرده.
بطور خلاصه اینها به عرض صفحه printhead ساخته اند. سرعت پرینتر خانگی 4x6 اینچی اینها
۳۰ عکس در دقیقه هست.
تا یکی دو سال دیگه قراره که به بازار بیاد و قیمتش هم گرون نخواهد بود.
من از الان دارم پولام رو جمع میکنم. البته بیشتر برای جوهرش!
ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط iSam » 09 آوریل 2007, 22:51

ممنون ایلیا جان , بنظر خیلی جالبه ولی باید منتظر بشیم تا بیاد و بعد اظهار نظر کنیم . در نگاه اول حرف نداره , حالا تا بعد . یادت نره اگر خریدیش و راضی بودی , تشویق ماها به خرید واجبه :lol: .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط REZACA1 » 11 مه 2007, 00:27

پرهام جان من تصویری که در فتوشاپ میبینم با تصویری که از پرینتر بیرون میاد با هم نزدیک ۳ استاپ فرق میکنند باید چیکار کرد؟ تصویری که پرینت میشه روشنتره تا تصویری کا رو مانیتور میبینم
ممنونم
محمد رضا- تورنتو
www.photoorvideo.com
REZACA1

پستتوسط iSam » 11 مه 2007, 00:29

رضا جان , من هم برام پیش اومده و مجبور شدم دست به کنتراست عکس روی فتوشاپ یا دیگر برنامه ها بزنم .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

بعدی

بازگشت به تصویر ثابت