انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشورت برای خرید مک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پستتوسط Ali.Rastegar » 19 فوریه 2007, 18:06

یکی از دوستان من از iMac CoreDuo با Radeon x1600 برای اجرای بازیها تحت ویندوز و مک کاملا راضی بود، قاعدتا Core2Duo بهتر هم خواهد بود. اما بازیهای آینده رو از الان نمیتونم پیشبینی کنم.
در کل iMac Core2Duo به خصوص از مدل دوم به بعد هم به عنوان مک هم به عنوان PC سیستم بسیار قدرتمندی هست.
موفق باشید
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط iSam » 19 فوریه 2007, 18:52

یک مک بوک پرو یا مک پرو بخر خیالتو راحت کن :lol: . شوخی کردم , آیمک عالیه ;-) .
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

در مورد خرید نوت بوک

پستتوسط javadkh65 » 24 ژوئن 2007, 20:36

سلام دوستان
یکی از دوستان بنده تازگی میخواد نوت بوک بخره و نکته ی مهم اینه که با پازر و مایا کار میکنه و البته با فلش. به نظر شما مکبوک معمولی جواب کار این دوست بنده رو میده؟ من خودم مک بوک دارم ولی پازر و مایا ندارم که باهاش کار کنم. در ضمن این دوست ما پول خریدن مکبوک پرو رو نداره و میخواد بین مکبوک و لپتاپ های ویندوزی یکی رو انتخاب کنه
لطف می کنید اگر کمک کنید...
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Ilia » 25 ژوئن 2007, 00:04

والاه اگه اشتباه نکنم، مایا یه ویدئوکارت قوی میخواد، اما فلش نه.
یه لپتاپ معمولی PC، از مکبوک بهتر نیست. اما اگه من باشم برای اینکار اصلا لپتاپ نمی خرم.
دوست شما یک کامپیوتر لازم داره که یه ویدئوکارت مستقل قوی لازم داشته باشه و یه مانیتور بزرگ.
شاید گرفتن یک کامپیوتری که حداقل کار رو انجام بده اولش بنظر بصرفه بیاد، اما تجربه به من نشون داده که بعدا موجب پشیمانی شدید میشه و آرزو میکنید که کاش کمی بیشتر خرج میکردید یا لپتاپ نمیگرفتید اما کارتون راه می افتاد.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Behnam » 25 ژوئن 2007, 00:29

با ایلیا موافقم. همانطور که توی پست همسایه هم نوشتم، آیمک خیلی با امکانات بیشتر و قیمت کمتر در میاد. راستش من از این تب لپتاپ سر در نمی‌آورم. مگر ما چندتا عکاس حرفه‌ای و فیلم‌ادیتور حرفه‌ای داریم که باید همیشه یک کامپیوتر پرقدرت دم دست داشته‌باشند؟
برای بقیه، به نظر من اولویت در داشتن یک چیز خوب در خانه است. بعد اگر پولی باقی ماند، یک پُرتابل هم برای خارج از خانه. تازه برای حمل و نقل، این مک‌بوک ها خیلی راحت‌تر و مناسب‌تر از مک‌بوک پروها هستند.
حالا خارج از موضوع: دوستان آیا شما هم امروز در باز کردن لینک‌های ایرماگ با مشکل و کُندی روبرو هستید؟
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط javadkh65 » 25 ژوئن 2007, 00:33

به نظر من هم حرف شما درسته ولی ایشون به Portable بودن لپتاپ نیاز دارند. من خودم بهش iMac رو پیشنهاد دادم ولی نیاز به لپتاپ داره.
ممنون از همفکری تون
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط onfuve » 25 ژوئن 2007, 00:48

مدتی سایت بالا نمی اومد بعدش کمی کند بود !
onfuve

پست‌ها : 62

پستتوسط Behnam » 25 ژوئن 2007, 03:01

onfuve نوشته است:[نمایش]
مدتی سایت بالا نمی اومد بعدش کمی کند بود !

حالا مثل اینکه درست شده. شاید علی صمدی اون کامپیوتر نکره‌اش را به سایت وصل کرده و شاید هم سایت از ورود تازه نفس پرهامِ برونزه انرژی گرفته باشه!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Parham » 25 ژوئن 2007, 05:38

نه بابا کجا برنزه انرژی گرفته! کامپیوتر اصلیم مدتیه خرابه. توی این مدت با مسئولین رسیدگی به قضیه در اپل هم دعوام شده، واسه همین مدتی داشتم اپل رو فحش میدادم. فعلآ که کار به آمریکا هم رسیده و انقدر معذرت خواسته اند که بالاخره میلم کشید به لینکهای همیشگی اپلم سری بزنم. ولی خیلی از دستشون عصبانی بودم! حالا هم راستشو بخوای هنوز تا حدی هستم. تا ببینیم چه میشود.
نماد کاربر
Parham

پست‌ها : 841

پستتوسط Behnam » 25 ژوئن 2007, 07:43

خب به هر حال یک سرخی در صورتت دیده بودم. حالا شاید از عصبانیت بوده!
کلاً بخش سرویس در اروپا تا اونجا که در خاطره‌ام مونده یک روحیهٔ طلبکار داره و آدم رو عصبانی می‌کنه. حالا امیدوارم وضع کامپیوترت روبه راه بشه.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط dawoodmorady » 25 ژوئن 2007, 13:46

کارت گرافیکی سری topline آی‌مک‌ها کاملاً برای بازی و حتی کارهای گرافیکی و rendingکفایت می‌کنه، اما در مورد ویندوز کاملاً به کاربردتون مربوطه، و حوصله‌تون. هنوز مک‌ها با ویندوز یه مشکلاتی دارند (به خصوص درایورهای قطعات اختصاصی مک) و تازه خرید آی‌مک برای کسی که می‌خواد عمدتاً با ویندوز کار کنه خوب طبیعتاً خیلی اقتصادی نیست...
dawoodmorady

پست‌ها : 9

پستتوسط Ali.Rastegar » 25 ژوئن 2007, 15:21

یکی از دوستان من از سرعت Maya روی MacBook CoreDuo راضی نبود و طبیعی هم هست چون چیپ گرافیکی این نوت‌بوک‌ها مجتمع(Integrated) و حافظه‌اش اشتراکی(Shared Memory) است. البته بعد از نوت‌بوک او -که CoreDuo است و نه Core2Duo- پردازنده‌ی MacBook دوبار ارتقا داشته است و قاعدتا سریعتر شده است اما هنوز هم از همان چیپ گرافیکی مجتمع ساخت اینتل استفاده می‌کند و نمیتوان انتظار کارایی مناسب با Maya و برنامه‌های هم سطح آن داشت.
اگر دوستتان میخواهد حتما قابل حمل باشد و پول MacBook Pro را ندارد و با پول MacBook می‌تواند نوت‌بوک قدرتمند ویندوزی بخرد...
لطفا این توصیه‌ی دوستانه‌ی من را به دوستتان برسانید: میارزد که یک نسخه‌ی کپی Universal از Maya در بازار تهیه کنید حتی اگر ۱۰-۱۵ تومن بشود و بر روی نوت‌بوک دوستتان(در اینجا یعنی javadkh65!) نصب و امتحان کنید و اگر راضی نبودید دیگر جای شک و گمان باقی نمی‌ماند!
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

مک‌بوک یا مک‌بوک پرو؟ مسأله این است

پستتوسط mehraan » 29 ژانویه 2008, 12:27

سلام

من بعد از 4 سال که از وایوی وفادارم استفاده کردم، مدتیه که به فکر خرید لپ‌تاپ افتادم و چه بهتر از یک مک! اول اینو بگم که کارم بیشتر development ه و بعضی موقع‌ها کار با office. کلاً هم احساس می‌کنم اون کاری رو که با MS Office می‌کردم الان به راحتی می‌تونم با iWork‌ انجام بدم. سؤالی که برام مطرح بود اینه که MacBook برای کارم کافیه یا باید MacBook Pro بخرم.

مدتی توی اینترنت گشتم و benchmarkها رو دیدم. دو تا نمونه هست که اینجا نقل می‌کنم:
اولی http://www.geekpatrol.ca/2006/05/macbook-benchmarks/ است.
یک مک‌بوک رو با یک مک‌بوک پرو مقایسه کرده و در کمال تعجب گفته که در کارهای CPU-Intensive (برای من مثل بالا و پایین کردن یک application server) مک‌بوک یه کمکی سریع‌تره.

بعد احساس کردم که ممکنه سرعت دیسک توی این دو مدل با هم فرق بکنه. ولی توی این یکی سایت: http://arstechnica.com/reviews/hardware/macbook.ars/5 دیدم که سرعت دیسکشون هم تقریباً یکیه.

نکته‌ی مهم دیگه سرعت کارت گرافیکیه که چندان اهمیتی برام نداره. حداکثر کاری که بخوام از کارت گرافیکیم بکشم یه چیزی در حد Google Earth ه که فکر می‌کنم کارت گرافیکی Intel از پسش بر می‌آد.

نکته‌ی بعدی اینه که MacBook Pro رو می‌شه با صفحه‌ی مات خرید که برای کار من بهتره. اما واقعاً تجربه‌ای ندارم که چقدر مهمه.

حالا سؤالم از اساتید امر اینه که به نظر شما MacBook Pro چه مزایای دیگه‌ای داره که بیرزه یک ونیم برابر بابتش پول بدم؟ و اینکه مات بودن صفحه چقدر مهمه؟‌
نماد کاربر
mehraan

پست‌ها : 13

پاسخ: مک‌بوک یا مک‌بوک پرو؟ مسأل

پستتوسط Ilia » 29 ژانویه 2008, 14:05

سلام آقا مهران،

بله اون سایتها درست میگند، علتش هم اینه که باید مکبوک پرو بزودی آپدیت بشه.

بنظر من اگه قدرت و سرعت ویدیو کارت و اندازه مانیتور براتون مهم نیست که فکر میکنم نباشه، مکبوک بگیرید و ما به التفاوت پولش رو صرف خرید مموری بیشتر، هارد درایو بزرگتر و مانیتور و هارد خارجی بکنید.

مکبوک پرو علاوه بر آنچه شما گفته بودید، یک جای اکسپنشن کارت داره بعلاوه پورت سریعتر فایروایر ۸۰۰ بعلاوه کیبورد چراغ دار و ظاهر آلمینیومی.

راستی در مورد صفحه مات، من شخصا مات رو ترجیح میدم چون انعکاس کمی داره، اما برای تماشای فیلم، براق قشنگتره.

ایلیا
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Ilia در 30 ژانویه 2008, 03:57.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پاسخ: مک‌بوک یا مک‌بوک پرو؟ مسأل

پستتوسط R_Behnood » 29 ژانویه 2008, 17:10

با وجود اینکه مک بوک صفحه مات نداره، من مک بوک رو به مدل پرو ترجیح دادم. صفحه مات برای کسی که مدت طولانی میخواد از کامپیوتر استفاده کنه مناسبتره و این نمونه های گلاسی فقط بدرد نمایش میخورن.
اما این موضوع رو براحتی میتونید با یک مونیتور جداگانه به نحو بهتری حل کنید.
بنظر من برای کسی که کار گرافیکی یا بازی نمیکنه مک بوک یک انتخاب خوبه، بقول llia با باقی پول میتونید حافظه رو افزایش بدید و یک هارد خارجی هم اضافه کنید که در ترکیب با ماشین زمان خیلی عالی هست. (شاید حتی یک تایم کپسول)
برای من هرچه قابل حمل بودن خیلی مهمتر از مشخصات بالاتر مک بوک پرو هست. این رو در نظر بگیرید ، یک لپتاپ قابل حمل و جمع و جور + یک مونیتور و کیبرد کامل روی دسکتاپ. بنظر من این ترکیب خیلی بهتر از همراه بردن یک صفحه نمایش عریض همه جا هست.
اختلاف کارایی این دو سیستم هم تا وقتی سراغ کارهای گرافیکی نریم زیاد نیست.
اما موضوع مهمتر اینه که شما آیا از آفیس برای کار فارسی استفاده میکنید؟ در اینصورت سخت بتونید جایگزین خوبی براش استفاده کنید (iWork از فارسی پشتیبانی نمیکند همینطور آفیس ۲۰۰۸) اما اگر با زبانهای لاتین کار میکنید بسیار عالی است و خود افیس هم با همسازی کامل با نسخه ویندوز روی مک هست. (البته بدون ویژوال بیسیک)
یک موضوع دیگه اینکه آیا ابزارهای کار شما برای انجام شغل خودتون بعنوان یک توسعه دهنده روی مک وجود داره یا اینکه قصد شما اینه که روی مک از ویندوز استفاده کنید؟ اینرو شخصا نمیپسندم. واقعیت اینه که سوییچ کردن بین مک و ویندوز با بوت کمپ بیشتر یک قابلیت فرعیه تا یک کاربرد واقعی و تنها را برای همراه داشتن همزمان این دو استفاده از شبیه سازها (بنظرم vmware بهترینه) هست.
ارادتمندم
MacBook Black (MA701LL/A) 2.0GHz, 3GB
OS X 10.6
R_Behnood

پست‌ها : 334

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان