انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکلات موردی در Mac OS X

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پستتوسط Ali.Samadi » 19 ژانویه 2007, 00:01

امیر نسخهٔ Motion 2.0.1 رو باید داشته باشی
MacBookPro 15inch/ 2.66/ 4GB Ram
PearC/ i7 4x3,06/ 6GB Ram/ 6TB HD :-)
Ali.Samadi

پست‌ها : 725

پستتوسط مهمان » 19 ژانویه 2007, 14:05

من واقعا از شما تشکر میکنم
خوشبختانه مشکل حل شد.
مهمان

کمک در مورد Finder

پستتوسط javadkh65 » 19 مه 2007, 17:03

سلام
من پس از آپدیت کردن سیستمم به ۱۰.۴.۹ دچار یه مشکل شدم که واقعا فاجعه است! دو سه بار که کلیک راست میکنم ناگهان فایندر هنگ میکنه و ریست میشه. مثل اینکه فایندر رو از منوی اپل Force Quit و سپس Relaunch کنی! دوستان آیا چنین مشکلی دارن؟ آیا راه حلی براش هست؟
من چکار باید کنم؟!
البته ذکر کنم که این مشکل فقط توی صفحات فایندر هستش و مثلا اگه توی فوتوشاپ یا فلش سی اس ۳ هزار بار هم کلیک راست کنی هیچی نمیشه.
اگه دوستان فایندر سالم دارن یه جا آپلودش کنن من برم بگیرم با این مال خودم replace کنمش. نکته اینکه من اینتل مک دارم.
اگر کسی کمک کنه خیلی ممنون میشم...
javadkh65

پست‌ها : 671

پستتوسط Ali.Rastegar » 20 مه 2007, 00:29

من توصیه میکنم به این سه مسیر بروید:
System/Library/Contextual Menu Items
Library/Contextual Menu Items
Users/username/Library/Contextual Menu Items
اگر چیزی جز AutomatorCMM.plugin ، FolderActionsMenu.plugin و SpotlightCM.plugin دیدید پاکش کنید. اگر با اینکار و یکبار login و logout مشکلتون حل نشد بروزرسانی ۱۰.۴.۹ رو به صورت Combo بگیرید و مجددا نصب کنید.
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

چند سوال در مورد Mac Os X

پستتوسط triton » 07 فوریه 2010, 14:47

با سلام
من مدت زیادی هست که از ویندوز خسته شدم(بدلیل نقص های فراوانش و نصب های زیاد اون)می خواهم یه سیستم عامل توپ داشته باشم ...انتخابم مک هست ولی نمی دونم انتخابش کنم یا نه ...اگه کسی به سوالاتم جواب بده کارم راه می یفته:
1-مک چقدر از فارسی حمایت می کنه(اصلا می کنه)؟
2-بر سر نرم افزارها چی میاد؟فکر کنم باید از exe بی خیال بشم؟ایا همین طوره؟اگه اینطوره پس فایلهای نصب به چه صورتی میشند؟
3-از نرم افزارهای ماکروساف و پسوند های اون پشتیبانی میکنه؟
4-فایل های دیگه و نرمافزار های اونها چی میشند؟(مثلا فایلهای 7z و rar و نرم افزارهاشون 7zip و winrar )
حالا فرض کنید خواستم مک نصب کنم کدوم نسخه را انتخاب کنم که هم بهترین و جدید ترین باشد و هم سریع باشد و سیستم را مشغول نکنه؟
مشخصات سیستم من:
کد: انتخاب همهٔ
ram:1GB DDR
cpu:Intel Celeron 3.52
Graphic: NVIDIA GeForce FX 5500
main:Gigabyte 8I865PE775-G
Hard:80 maxtor ide

البته cpu شرایط لازم و کافی را داره.

خلاصه می خواهم ببینم که مک با ویندوز چه تفاوت هایی داره البته از نظر کار کردن با اون و چه نسخه ای برای من مناسب هست؟
triton

پست‌ها : 6

پاسخ: چند سوال در مورد mac osx

پستتوسط navidpaya » 07 فوریه 2010, 19:31

سلام
بالشخصه استفاده کردن از Mac OS X روی سخت‌افزاری غیر از سخت‌افزار خود Apple رو توصیه نمی‌کنم چون خیلی چیزها اصولا کاربرد خودشون رو از دست میدن. در مورد کارهایی که میخواین انجام بدین بهتره به جای نرم‌افزار کاری که میخواین بکنین رو بگین. در مورد فارسی به نظر من خیلی خوبه. به عنوان کسی که هم مدتها با MS Windows و هم با توزیع‌های مختلف Linux کار کرده Mac به نظرم از همه کاملتر میاد بخصوص که در Snow Leopard یه تقویم فارسی کامل داریم که در تمامی نرم‌افزارها پشتیبانی میشن. متاسفانه MS Office 2008 for Mac برای فارسی اصلا جالب نیست ولی من خودم از NeoOffice خیلی راضیم. چیزهایی مثل zip هیچ مشکلی ندارین. بیشتر باید نگران نرم‌افزارهای خاص باشین. برای کارهای عادی به مشکل خاصی برنمیخورین معمولا. در مورد شباهت با Windows به غیر از استفاده از پنجره هیچ شباهتی نداره ولی به Linux تا دلتون بخواد شبیهه. من که بالشخصه فقط همین نکته برام کاملا کافیه. فکر کنم بشه گفت Mac ترکیبی یه از استحکام و ثبات Linux و رابط‌های کاربر راحت Windows البته هر دو تاش رو ۲ برابر بهتر باید در نظر بگیرین.
navidpaya

پست‌ها : 66

پستتوسط triton » 07 فوریه 2010, 20:28

سلام
باید بگویم که من بیشتر با همه چیز سر و کار دارم.من یه فلش کارم و فلش یعنی همه چیز:عکس ،متن،صدا،ویدئو،زبانهای برنامه نویسی مختلف و...خلاصه تقریبا با همه چیز سر و کار دارم و adobe که با مک سازگاره کار راحل می کنه ولی نه همه چیز ...و من با چند نرم افزار در کنار محصولات adobe کار میکنم که برای سرعت کارم ضروری هستند.کلا من تغییرات را خیلی دوست دارم ، اگه این تغییر اشتباه باشد ،خوب،یه تجربه می شه،اگه درست باشه که دیگه چه بهتر...همیشه برای کارم ویندوز یه مزاحم بوده (اگه چاره داشتم بدون ویندوز کار می کردم)،حالا راه حلی پیدا کردم ولی یک صد هم جلوی من هست "تعهدات کاری".من باید به همان سرعت قبلی به کارم ادامه بدهم و از طرفی به این تغییر هم نیاز دارم...پس...تصمیم گرفتم با سوال از اهل فن پیش برم به همین دلیل از شما می خواهم که من را با دنیا مک کاملا اشنا کنید.در ضمن اصلی ترین سوال من بی پاسخ موند:کدام نسخه برای من مناسب تره؟من شدیدا به سرعت نیاز دارم(در هنگام کار چند نرم افزار را باز می کنم)و میخواهم سیستم عاملم در حد معمول سرعت را بگیره.لطفا من را کاملا راهنمایی کنید.
triton

پستتوسط abdol » 07 فوریه 2010, 21:55

دوست عزیز مشلکل برای خودت درست می کنی! ریسک اینکار واست زیاده. اولا mac os هر سخت افزاری رو پشتیبانی نمی کنه و من فکر نکنم که با celeron بتونی OSX for intel رو بالا بیاری مگر اینکه patch واسه کرنل پیدا کنی. ضمنا فکر driver بقیه سخت افزارهای زیر رو بکن:
lan, vga, soundcard, faxmodem, usb drivers, ...

mac os مناسب سخت افزار شما در هیچ نسخه یا ورژنی نیست. لطفا سخت افزارتون رو ارتقا بدین.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط abdol در 07 فوریه 2010, 22:24.
abdol
Banned

پست‌ها : 686

پستتوسط abdol » 07 فوریه 2010, 22:06

به خاطر پست بعدی جذف شد!
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط abdol در 07 فوریه 2010, 22:22.
abdol
Banned

پستتوسط abdol » 07 فوریه 2010, 22:17

پست شما خیلی عجیب است! یه نگاه به سخت افزارتون می انداختین بعد! من اول متوجه نشدم ولی بعد که نگاه کردم یه سوال داشتم شما این سوال رو جدی پرسیدید؟
شما با این سیستم چند تا برنامه هم با هم باز می کنید :shock:
من جای شما بودم کل سخت افزارم رو عوض می کردم! با این سیستم که شما داری هر برنامه ای روش کند بالامیاد. مشخصات سیستم شما متعلق به حداقل ۶-۷ سال پیش شاید هم بیشتر است! شما هنوز هاردت IDE است! اگر شما فکر می کنی Mac OS جادو می کنه سخت در اشتباهی.
- ۱GB رم واسه mac هم کمه.
-VGA شما توانایی اجرای effectهای این سیستم عامل رو ندارد.
-CPU شما توانایی اجرای دستورات این سیستم عامل رو نداره.(شاید بتونید kernel patch پیداکنید ولی فکر نکنم بتونید درایور های سخت افزارتون رو برای مک پیدا کنید).

>>بهترین تغییر برای شما تغییر سخت افزار و بهترین سیستم عامل مناسب سیستم شما windows 98 است. شاید هم windows XP.<<
abdol
Banned

پستتوسط triton » 08 فوریه 2010, 12:15

با سلام
ممنون از جواب هاتون
باید خدمتتون عرض کنم که من الان با vista کار می کنم (نه xp ونه 98 )سرعت هم به نسبت xp زیاد تفاوتی نمی کنه.(کلا مشکلم با windows هست).
اگه می شه لیستی از نسخه های مک و سیستم های مورد تیاز(pc)انها بگذارید.
triton

پستتوسط triton » 08 فوریه 2010, 19:46

نظرتون در مورد نسخه 10.4.8 چیه؟برای من مناسبه؟
triton

پستتوسط Ilia » 08 فوریه 2010, 19:53

با عرض پوزش، اینجا ما در مورد نحوهٔ اینستال سیستم عامل مک روی پیسی کمکی به شما نمیتوانیم بکنیم. دوستان اگر خواستند بصورت خصوصی راهنماییتان خواهند کرد،

اما جواب سوالاتتان تا میتوانید در این سایت و خیلی سایتهای دیگر پیدا کنید:
http://www.osx86project.org

کافیست که کلمهٔ Hackintosh را در گوگل جستجو کنید.

ایلیا
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط triton » 08 فوریه 2010, 21:50

دوست عزیز ،خیلی سعی کردم که در جای منلسب مطلب بنویسم ولی مثل اینکه ارائه این مطلب در اینجا از همون اول اشتباه بوده،از شما و تمامی دوستان عذر می خواهم و از همه می خواهم که کمک کنن تا من هم به دنیای مک وارد بشوم.
triton

پستتوسط mani3552 » 08 فوریه 2010, 22:27

سلام triton عزیز
قدم اول این که مثه ما یک مک بوک بخری این طوری میتونی وارد دنیای زیبای مک بشی و از سیستم عامل واقعی اپل روی مک بوک لذت ببری
اونوقت همه اساتید در اون زمینه به شما کمک می کنند.

با تشکر
محمد مانی

MacBook 13.3" - 2.4GHz, 2GB RAM, 250 GB HDD | MB467LL/A - 10.6.2
Qazvin | ADSL 128kbps
MacBook Air (Early 2013), macOS 11.1
MacBook Pro (Early 2020), macOS 11.1
iPhone 3GS 16GB
نماد کاربر
mani3552

پست‌ها : 93

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک