انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشورت برای خرید مک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پاسخ: مشورت برای خرید مک

پستتوسط AliGhz » 21 ژوئیه 2018, 21:25

Ilia نوشته است:[نمایش]
من همین الان یک ۲۷ اینچی ریفربیش شده را از اپل سفارش دادم. i7 با ویدئوی ۸ گیگی و ۲ترابایت فیوژن و ۸ گیگ رم. بعدا خودم ۱۶ تا ۳۲ گیگ رم به آن اضافه خواهم کرد. از جایی که پولش را مجبورم از بانک قرض بگیرم، از خیر SSD گذشتم. ولی سه سال از اپل ضمانت گرفتم که ۲۰۰ دلار کانادا آب خورد.

خرید ریفربیش شده ۵۰۰ دلار از قیمتش کم کرد که خب کم پولی نیست.

از خرید کامپیوتر قبلی من هفت سال میگذرد که هنوز هم بدون مشکل کار میکند.

مبارک باشه ایلیا جان! آیمک موجود وسوسه‌کننده‌ای است :)
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط AliGhz » 21 ژوئیه 2018, 21:26

SepehrM نوشته است:[نمایش]
دوستان پارت نامبر امارات مشکلی داره؟

شما اگر از authorized reseller اپل خریداری کنید، دستگاه ساخت اپل را خریداری کرده‌اید که ضمانت اپل را پشتش دارد.
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط SepehrM » 21 ژوئیه 2018, 22:18

AliGhz نوشته است:[نمایش]

شما اگر از authorized reseller اپل خریداری کنید، دستگاه ساخت اپل را خریداری کرده‌اید که ضمانت اپل را پشتش دارد.

از اپل استور چطور؟
SepehrM

پست‌ها : 22

پستتوسط AliGhz » 21 ژوئیه 2018, 23:25

AliGhz نوشته است:[نمایش]

از اپل استور چطور؟

اپل استور که فروشگاه خود اپل است. ضمنا در سایت اپل می‌توانید فهرست اپل استورها و مراکز مجاز فروش در هر کشور را ببینید. از اینجا برای امارات:
https://locate.apple.com/ae/en/
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 21 ژوئیه 2018, 23:48

من همین الان یک ۲۷ اینچی ریفربیش شده را از اپل سفارش دادم. i7 با ویدئوی ۸ گیگی و ۲ترابایت فیوژن و ۸ گیگ رم. بعدا خودم ۱۶ تا ۳۲ گیگ رم به آن اضافه خواهم کرد. از جایی که پولش را مجبورم از بانک قرض بگیرم، از خیر SSD گذشتم. ولی سه سال از اپل ضمانت گرفتم که ۲۰۰ دلار کانادا آب خورد.

خرید ریفربیش شده ۵۰۰ دلار از قیمتش کم کرد که خب کم پولی نیست.

از خرید کامپیوتر قبلی من هفت سال میگذرد که هنوز هم بدون مشکل کار میکند.

مبارک باشد ایلیا جان
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Ilia » 22 ژوئیه 2018, 00:11

متشکر علی و احمد جان!
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Ilia » 22 ژوئیه 2018, 03:34

در یک تماس تلفنی با یکی از فروشندگان آی‌مک در ایران، ایشون هشدار دادن که حتی با خرید از اپل استور‌های رسمی در دبی ممکنه توسط یکی از روش‌های زیر کلاه‌برداری بشه!

• یکسان نبودن پارت نامبر با چیزی که در سایت نوشته شده
• دست دوم بودن یا ریفربیشد بودن
• کاستومایزشده‌ی کارخونه نبودن؛ یعنی اینکه مدل دیفالت توسط کارکنان اپل استور دبی باز شده و بصورت دستی خودشون تغییراتی توش داده باشن
• ویترینی بودن

و اینکه کیبورد عربی مشکل سازه!

به نظرتون چقدر از حرفهای ایشون درسته؟ آیا با خرید از اپل استور رسمی هم باید اینقدر شکاک بود؟!

خب از فروشنده در ایران بپرسی، تعجبی ندارد که چنین چیزهایی بگوید تا رأی شما را در مورد خرید بزند. اما از طرف دیگر همیشه اشتباه یا مشکل ممکن است پیش بیاید که در این صورت شما میمانی و اینکه چطور این دستگاه را دوباره به دوبی ببری و دوباره دست بدامن کسی که برایت خریده بشوی (چون خریدار ایشان بوده) و از طریق شخص ثالث حرفت را حالی یک نفر بکنی…

احتمال مشکل هم از خیلی جاها مشکل است پیش بیاید، از اینکه دستگاه خودش مشکل داشته باشد، در خرید اشتباه شده باشد، تا اینکه مامور حمل و نقل با چمدان‌ها پرتش کرده باشد پایین، تا گم شدن و غیره.

ببخشید اگر بنظر من منفی‌باف هستم، چون خودم تجربهٔ جالبی از این بابت ندارم. این که کامپیوتر است. یکبار سالها پیش از ایران خودم ۲۵ عدد اسکناس صد دلاری را شمردم و گذاشتم در یک پاکت و به شخص محترمی که مسافر بود رو انداختم که آنرا در کانادا بدست برادرم برساند. در آنجا وقتی پاکت رسانده شد، ۲۴ اسکناس در آن بود. حالا چه میشد کرد؟ نه میشد به آن شخص گفت صد دلارش کم است و توقع داشت که از جیب بدهد، نه کار دیگر. پس از ایشان تشکر کردیم و دم هم نزدیم.

من جای شما باشم، دویست دلار هم بیشتر باشد از همان یک جای معتبر در ایران میخرم. جایی که در برآوردن گارانتی (هر چه که در آنجا هست) معروف باشد. البته میدانم که الان شما میگویی که آقا صدایت از جای گرم بیرون می‌آید و شما در کانادا از وضع ما خبر ندارید و از این حرفها. :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Arzhang » 22 ژوئیه 2018, 20:44

من همین الان یک ۲۷ اینچی ریفربیش شده را از اپل سفارش دادم.

ایلیا جان مبارکت باشد. یک دستی هم به سر ما بکش :)
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Arzhang » 22 ژوئیه 2018, 20:45

Ahmad نوشته است:[نمایش]
ارژنگ جان
حتما ۲۷ اینچ بخر

مرسی احمد جان از سفارشت. اما علت اصرارت آیا کیفیت مونیتور است یا چیز دیگری؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Arzhang » 22 ژوئیه 2018, 20:52

در یک تماس تلفنی با یکی از فروشندگان آی‌مک در ایران، ایشون هشدار دادن که حتی با خرید از اپل استور‌های رسمی در دبی ممکنه توسط یکی از روش‌های زیر کلاه‌برداری بشه!
...

من هم با ایلیا موافقم. حرف این بابا مزخرف محض است به نظرم. و البته مشکلاتی را که ایلیا ذکر کرده را هم تأیید می‌کنم. این چیزهایی که این بابا گفته تنها می‌تواند بافته‌های ذهن یک بازاری بی‌شعور باشد که مشتری برایش فقط یک پول است. ببخشید که این طور بی‌ادبانه حرف می‌زنم چون به شدت دلم خون است از کسانی که توی بازار ایران کار می‌کنند و دورغگوهای کثیفی هستند. (طبق عرف ایرانی باید بگویم که در هر حرفه‌ای خوب و بد هست وگرنه باید از فردا جواب انبوه فرزندان کوروش کبیر را بدهیم که من و کل ایرماگ را به فحش می‌کشند).
یک خاطره‌ای هم من دارم از این جماعت دروغگو: یک وقتی داشتیم یک لپ‌تاپ ویندوز برای دوستمان می‌خریدیم، فروشنده اصرار داشت که لپ‌تاپی را بخریم که ویندوز اوریجینال رویش نصب است (که البته گران‌تر بود) و دلیلش هم این بود که اگر وارد یک کشور خارجی بشوی، توی فرودگاه لپ‌تاپ‌ات را می‌بینند و اگر ویندوزش اوریجینال نباشد به دردسر می‌افتی! کسانی که فقط یک بار پایشان را از ایران بیرون گذاشته باشند می‌دانند این دروغ تا چه اندازه مضحک است.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Ilia » 22 ژوئیه 2018, 21:33

Arzhang نوشته است:[نمایش]

میخواستم برم خواستگاری، اینقدر روش فکر نکرده بودم تا این.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 22 ژوئیه 2018, 22:03

میخواستم برم خواستگاری، اینقدر روش فکر نکرده بودم تا این.

:lol:
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط nilean » 22 ژوئیه 2018, 23:03

مبارک باشه ایلیا جان.
لطفا تجربه دست اولت رو هم اینجا می‌ذاری؟ من تا حالا ریفربیش نخریدم. بدنه‌اش احیانا خط و خش داره؟ یا ظاهر بیرونی هم مثل قطعات داخلی کاملا بازبینی و احیانا تعمیر/تعویض شده؟
منطقت برای خرید این آی‌مک کاملا درسته و من هم به فکر افتادم برای سری بعد احتمالا ریفربیش بگیرم. پرداخت اقساطی هم داره برای کانادا؟
نماد کاربر
nilean

پست‌ها : 125

پستتوسط Ilia » 23 ژوئیه 2018, 03:50

متشکر! دستگاه قراره آخر جولای بدستم برسه. اما فکرنمیکنم که خش و غیره داشته باشه. بیشتر این دستگاه‌ها کلا اشکالی نداشته‌اند. خیلی‌ها را ملت میخرند و بعد نظرشان را عوض میکنند و جایش دستگاه دیگری بر میدارند. من خودم یکبار این کار را کرده‌ام. چون اپل برای چند روز بعد از فروش دستگاه‌ها، بدون پرسش آنها را پس میگیرد. البته درصدی از آنها مسلما ممکن خراب و تعمیر شده باشند. اما اپل ادعا میکند که آنها کاملا سالم تحویل بشوند:
https://www.apple.com/ca/shop/browse/ho ... bfaq_popup

شاید برای شما خرید چنین دستگاهی نگران‌کننده و غیرمنطقی باشد، اما من راحت به اپل‌استور دسترسی دارم و سه سال هم گارانتی از اپل خریدم. خیالم راحت است که تا سه سال هر چه بشود درستش میکنند. بعدش هم دیگر با بقیهٔ دستگاه‌هایی که نو خریده شده فرق نخواهد داشت.

چشم حتما وقتی دستگاه رسید وضعیتش را به شما خواهم گفت. اما بعید است که مشکلی داشته باشد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Ilia » 23 ژوئیه 2018, 04:24

Ahmad نوشته است:[نمایش]
ارژنگ جان
حتما ۲۷ اینچ بخر

مرسی احمد جان از سفارشت. اما علت اصرارت آیا کیفیت مونیتور است یا چیز دیگری؟

ارژنگ جان کیفیت مانیتور ۲۱ اینچی هم خیلی خوب است. اما مسئله اندازهٔ بزرگتر ۲۷ اینچ هم هست. راستش من دوست داشتم اپل سایز ۳۰ یا ۳۲ اینچی هم بیرون میداد. فضای کار مانیتورهای بزرگتر بسیار کار راه انداز است. و مانیتور پرکیفیت بزرگ هم اصلا ارزان نیستند. مثلا:
https://www.amazon.ca/Monitor-UP2715K-2 ... B00OKSFXZU
A9493063-923B-41A7-B36B-5924C64F575B.jpeg

یا همین مانیتور LG که ۱۷۰۰ دلار کاناداست:
https://www.apple.com/ca/shop/product/H ... 5k-display

برای مک‌پروی من در اداره، یک مانیتور 4K سی و دو اینچی دل خریدیم که همین حدود خرج برداشت. راستش یکی از چیزهایی که آخرش من را به خرید آیمک ترغیب کرد همین مانیتور ۲۷ مدل اینچی بود.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان