انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل بعد از آپدیت مک

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

مشکل بعد از آپدیت مک

پستتوسط take » 11 ژوئن 2018, 21:21

سلام ممنون میشم راهنمایی کنید
من مکبوک پرو ۲۰۱۱ دارم توسط اپدیت سیرا روش نصب هستش چند روز پیش دیدم براش اپدیت اومده زدم اپدیت کردم از اپ استور کامل دانلود کرد موقعی که ریست شد برای نصب اون ارم اپل میاد با خط زیر تا نصب بیشتر پر میشه بعد صفحه سیاه میشه یکسری فایل هم دارم که نمیخوام از دست بدم راهنمایی کنید ممنون میشم؟
و اینکه اگر دی وی دی بوتیبل بگیرم برای نصب بعد از نصب فایلهایی که داشتم پاک میشه یا میمونه ممنونم؟
take

پست‌ها : 8

پاسخ: مشکل بعد از اپدیت

پستتوسط Nyaiesh » 11 ژوئن 2018, 21:28

سلام
نگران نباشید اطلاعات شما از میان نمیرود بشرطی که از روش Clean Install استفاده نکنید
البته یکبار دیگر دستگاهتان را خاموش و روشن کنید و کلید command+R را نگه دارید تا گزینه ریکاوری ظاهر شود گمان کنم با اینکار از نصب دوباره بی‌نیاز خواهید شد
امیدوارم درست راهنمایی کرده باشم
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط take » 11 ژوئن 2018, 22:19

Nyaiesh نوشته است:[نمایش]
سلام
نگران نباشید اطلاعات شما از میان نمیرود بشرطی که از روش Clean Install استفاده نکنید
البته یکبار دیگر دستگاهتان را خاموش و روشن کنید و کلید command+R را نگه دارید تا گزینه ریکاوری ظاهر شود گمان کنم با اینکار از نصب دوباره بی‌نیاز خواهید شد
امیدوارم درست راهنمایی کرده باشم

ممنون از وقتی که گذاشتید بنده میتونم وارد گزینه ریکاوری میشم یک خطی پر میشه البته من از اپشن وارد ریکاوری شدم چهار گزینه میده restore from time machine و reinstall macosو get help onlineو disk utility یکبار هم وارد دیسک یوتیلیتی شدم first aid رو زدم ولی باز اوکی نشد اگر روش خاصی هست ممنون میشم راهنمایی کنید و اینکه گفتید اطلاعات از بین نمیره به چه روشی انجام بدم که اطلاعات از بین نره؟
take

پستتوسط Arzhang » 11 ژوئن 2018, 23:00

باید reinstall macos رو انتخاب کنید.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط take » 12 ژوئن 2018, 00:38

Arzhang نوشته است:[نمایش]
باید reinstall macos رو انتخاب کنید.

والا این گزینه رو انتخاب کردم ارور داد که نمیتونه به سرور وصل بشه نت هم فعال بود
از طرفی هم یکسری از دوستان میگن reinstall باعث میشه کل اطلاعات از بین بره
از طرفی وقتی ارور میده بعضی از دوستان میگن وی پی ان حتما باید فعال باشه تا کانکت بشه در صورتی من اصلا دسترسی ندارم وی پی ان رو کانکت کنم
take

پستتوسط Nyaiesh » 12 ژوئن 2018, 01:53

اگر مجبور شدید از لوح دستگاهتان استفاده کنید موقع نصب. روشش را از شما میپرسد و وقتی Clean Install را انتخاب نکنید و از یوتیلیتی حافظه‌تان را فرمت نکنید هیچ اتفاقی نمیافتد و اطلاعات سرجایشان میماند
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط Arzhang » 12 ژوئن 2018, 02:16

شما اگر فلش بوتیبل دارید اصلاً نیازی به اینها نیست. با فلش بوت کنید و مراحل نصب را پیش ببرید. این گزینه‌هایی که گفتید مال وقتی‌ست که فلش بوتیبل ندارید و می‌خواهید از طریق اینترنت سیستم عامل را نصب کنید که نیاز به اینترنت پر سرعت و گاهی فیلترشکن دارد.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط take » 12 ژوئن 2018, 11:40

Nyaiesh نوشته است:[نمایش]
اگر مجبور شدید از لوح دستگاهتان استفاده کنید موقع نصب. روشش را از شما میپرسد و وقتی Clean Install را انتخاب نکنید و از یوتیلیتی حافظه‌تان را فرمت نکنید هیچ اتفاقی نمیافتد و اطلاعات سرجایشان میماند

خیلی لطف کردید جسارتا دی وی دی مک ندارم قابل تهیه از بیرون هستش ؟
take

پستتوسط take » 12 ژوئن 2018, 11:41

Arzhang نوشته است:[نمایش]
شما اگر فلش بوتیبل دارید اصلاً نیازی به اینها نیست. با فلش بوت کنید و مراحل نصب را پیش ببرید. این گزینه‌هایی که گفتید مال وقتی‌ست که فلش بوتیبل ندارید و می‌خواهید از طریق اینترنت سیستم عامل را نصب کنید که نیاز به اینترنت پر سرعت و گاهی فیلترشکن دارد.

ممنون از شما این فلش بوتیبل رو میشه تهیه کرد؟
take

پستتوسط Arzhang » 12 ژوئن 2018, 18:56

مراحل نصب کامل سیستم عامل یوسمیتی در این صفحه‌ی ایرماگ شرح داده شده است. در ابتدای آن روش تهیه‌ی فلش بوتیبل توضیح داده شده است. اما حواستان باشد مراحل را تا انتها نروید، چون با نصب کلین اینستال شما کل اطلاعاتتان را از دست خواهید داد. فلش بوتیبل را بسازید و همان مراحلی را که قبلاً در همین مبحث صحبت کردیم را پی بگیرید.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 18 مهمان