انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

رویکرد اپل در برابر تلگرام

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

رویکرد اپل در برابر تلگرام

پستتوسط AliGhz » 31 مه 2018, 22:52

این توئیت پاول دوروف، سازنده تلگرام است. در کانال خودش در تلگرام، مفصل‌تر توضیح داده.

اصل حرفش این است که از یک ماه و نیم پیش، که روسیه تلگرام را در کشورش فیلتر کرد و به اپل دستور داد تلگرام را از اپ استور روسیه حذف کند (و اپل هم تمکین کرد)، شرکت اپل مانع به‌روزرسانی‌های تلگرام در سطح جهانی شده است.

قضیه عجیب بودار به نظر می‌رسد و احتمالا یکی این وسط دارد دروغ می‌گوید و چیزی را پنهان می‌کند. اپل در حذف اپ‌ها از اپ استورهای کشوری و تمکین به خواست دولت‌ها، سابقه داشته؛ اما آپدیت نکردن یک اپ در سایر کشورها، منطقی به نظر نمی‌رسد. آن هم در حالی که جدیدترین نسخه اندروید تلگرام، فیلترشکن را به صورت توکار دارد.

آیا باید آیفون را به نفع گوشی‌های اندرویدی رها کرد؟ چه کسی دارد چه چیزی را پنهان می‌کند؟ شما چه فکر می‌کنید؟
پیوست‌ها
C9C2981F-497E-4982-928D-811D9264E436.jpeg
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پاسخ: رویکرد اپل در برابر تلگرام

پستتوسط Ali.Rastegar » 01 ژوئن 2018, 01:14

علی جان اینطور که من از متن دوروف فهمیدم اپل برنامه را از اپ استور روسیه حذف نکرده، بلکه از ماه آوریل چه در روسیه و چه در دیگر کشورها آپدیت جدیدی را از اپ تلگرام منتشر نکرده.
این فکر کنم لینک تلگرام در اپ استور روسیه باشد:
https://itunes.apple.com/ru/app/telegra ... 49807?mt=8
و این خبر هم نشان می‌دهد که روسیه اپل را تهدید کرده تلگرام را برای کاربران روسیه حذف کند:
http://www.pocketgamer.biz/news/68224/r ... app-store/
پس هنوز چنین کاری نکرده.
من امیدوارم اپل اهرمی برای مقاومت در برابر روسیه داشته باشد، چون اگر تلگرام را برای کاربران روسی حذف کند هر روز باید لیست جدید حذف از روسیه دریافت کند.
من گمان می‌کنم دلیل عدم تایید به‌روزرسانی‌های تلگرام از ماه آوریل سلسله مراتبی است که در اپل باید طی شود تا در این مورد تصمیم نهایی را بگیرند که با انتشارش در روسیه چه کار کنند، وگرنه حذف آن از اپ استور کشورهای دیگر که حتی درخواست دولت روسیه هم نیست!

ویرایش: این را یادم رفت بنویسم که به نظر من طول کشیدن تصمیم‌گیری در اپل و روی هوا ماندن به‌روزرسانی‌های تلگرام خجالت‌آور است.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط AliGhz » 01 ژوئن 2018, 01:26

ممنون علی جان. من از متن دوروف در کانال تلگرامش برداشت کرده بودم که اپل، تلگرام را از اپ استور روسیه حذف کرده است.

Unfortunately, some Telegram features, such as stickers, don’t work correctly under iOS 11.4 that was just released – even though we fixed this issue weeks ago.

Apple has been preventing Telegram from updating its iOS apps globally ever since the Russian authorities ordered Apple to remove Telegram from the App Store. Russia banned Telegram on its territory in April because we refused to provide decryption keys for all our users’ communications to Russia’s security agencies. We believe we did the only possible thing, preserving the right of our users to privacy in a troubled country.

Unfortunately, Apple didn’t side with us. While Russia makes up only 7% of Telegram’s userbase, Apple is restricting updates for all Telegram users around the world since mid-April. As a result, we’ve also been unable to fully comply with GDPR for our EU-users by the deadline of May 25, 2018. We are continuing our efforts to resolve the situation and will keep you updated.

Sorry for the inconvenience and thank you for your patience.

-----
فعلا که اینترنت بازیچه دست دولت‌ها شده و برخی شرکت‌های تکنولوژی هم جز جیب‌شان به چیز دیگری فکر نمی‌کنند!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Amir_S » 01 ژوئن 2018, 01:36

چیزی که خیلی عجیب است این است که اپل بروزرسانی‌ها را رد هم نکرده و در واقع هیچ پاسخی به تلگرام نداده است.
البته تقریبا همان موقع تلگرام، خودش، نسخه X را که خیلی ناقص بود، از اپ استور حذف کرده بود و مدتی بعد نسخه کامل شده آن را به اپل فرستاده و اپل آن را هم همینطور معلق گذاشته است.
(این بالایی‌ها را از بخش پشتیبانی نقل به مضمون کردم)
حالا من فکر می‌کنم تلگرام با انتشار این خبر، قصد فشار وارد کردن روی اپل را دارد. چون به باگ‌هایی اشاره می‌کند که مسئولیتشان را به عهده اپل می‌گذارد و از همه مهم‌تر، مستفیما به GDPR اشاره کرده و گفته اینکه ما نتوانسته‌ایم به موقع با آن انطباق پیدا کنید، تقصیر اپل است که به روز رسانی ما را به منتشر نمی‌کند.
بنابراین احتمالا وکلای تلگرام می‌توانند با استفاده از این ادعا، اپل را در اتحادیه اروپا به دادگاه بکشانند تا مجبور به کوتاه آمدن در این مورد شود.
ویرایش: جالب اینجاست که چند روز پیش تلگرام نسخه مک خودش را آپدیت کرد و پروتکل پروکسی خودش را هم در آن قرار داده و اپل آن را برای مک اپ استور تایید کرده است!
ویرایش۲: البته اکانت منتشر کننده تلگرام مک و تلگرام iOS متفاوت است، ولی یادم است که تلگرام X هم آن زمان با همین اکانتی که نسخه مک را منتشر کرده بود منتشر شد.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط sadeghi » 02 ژوئن 2018, 01:47

مشکل حل شد و آپدیت تلگرام به اپ استور اومد. دوروف هم از تیم کوک به خاطر همکاری در حل مساله تشکر کرده.
sadeghi

پست‌ها : 344

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان