انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کنفرانس ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۷ اپل

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

پاسخ: کنفرانس ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۷ اپل

پستتوسط Ilia » 18 سپتامبر 2017, 21:27

در مورد قاب آیفون،

چند وقت پیش همین نظر را همکار جوان من به من داد که آیفون قشنگیش به همین است که بی‌قاب استفاده بشود و گفت تا بحال چند بار هم زمین خورده و نشکسته.

یک هفته نگذشت که آیفونش روی سنگفرش خیابان شیشه‌اش خورد شد. بعد از آن آیفونش را در قاب استفاده میکند. فکر کنم این بستگی به خطرپذیری شما داشته باشد. اولویت منِ محافظه‌کار، سالم ماندن دستگاه است.

در مورد روکش پلاستیکی، من برای آیپد از آن استفاده نمی‌کنم. اما وقتی که آیفون چهارم را بدون آن استفاده کردم، بعد از حدود دو سال در جیب شلوار لی، کوتینگ نامرئی ضد اثر انگشتش از رویش رفت و درس عبرتم را گرفتم. از آن موقع بهترین نوع بقول شما برچسب را برای آیفونم میخرم و خیالم از این بابت راحت است. نوع خوب آنها (که گران هم هست) اصلا دیده نمیشود و بسیار هم مقاوم است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط amirazizi » 19 سپتامبر 2017, 02:54

Ilia نوشته است:[نمایش]
رضا، شما بنظر همیشه فقط قدرتمندترین کامپیوتر را میپسندی.

ایلیا جان اینکه از کامنت های رضا به این نتیجه رسیدید خیلی برای من جالب بود. رضا کار سه بعدی و رندر انجام میده که به قدرتمندترین چیزی که تو بازار هست نیاز داره و apple هیچ advantage خاصی توی این زمینه نداره.

من هم مثل شما فکر می کنم و به غیر از processing power برام خیلی چیزهای دیگه مهمه و حتی حیاتی هستش. به طور مثال من اگر سر صحنه بخوام از SD card دوربین ام فایل ها روی سیستم کپی کنم بدون تردید درست کار کردن یک macbook pro که فایل ها رو همیشه درست کپی میکنه برام خیلی مهم تر از توان پردازش اون سیستمه و یک اپل ۶ ساله رو به یک لپتاپ windows نو ترجیح میدم، کما اینکه دوست من با Lenovo یک تجربه بسیار تلخ سر صحنه داشت و کلی از فایلهاش به شکل مشکل دار کپی شده بود و الان که همه چیز SD card هستش و شما بلافاصله فرمت اش می کنید که دوباره فیلم بگیرید تمام تصاویر قبلی اش از بین رفته بود و تازه اون موقع فهمید که من اگر میگم لپتاپ سر صحنه حتما باید اپل باشه علت اش چیه.

در تائید حرف شما نیاز و اولویت افراد کاملا متفاوته و هر کسی باید بنا به کارش کامپیوتر خریداری کنه، برای یکی processing power ممکنه اولویت باشه و برای یک فرد دیگه stability، خیلی از وقتها یک کامپیوتر قدیمی تر، کندتر و ارزونتر ممکن انتخاب خیلی بهتری باشه تا یک لپتاپ به روز که ممکنه ادم رو به خاک سیاه بنشانه ;)
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط rezag5 » 21 سپتامبر 2017, 20:46

ایلیا جان احتمالا حق با توست
از آنجا که من کار انیمیشن و رندرینگ و کارهای نسبتا سنگین انجام میدم همیشه انتظار بالایی از سیستم دارم
این یک بکگراند ذهنی ثابت برای کسانی که در کار انیمیشن یا تدوین و کامپوزیت هستند هست
به هر حال امیدوارم هر آنچه که مناسب کارت هست بتوانی بگیری و لذتش را ببری
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط alireza3335 » 22 سپتامبر 2017, 15:09

سلام

من به نسخه Beta Golden Master مک مهاجرت کردم. منتهی این فونت جدید فارسی در بعضی جاها نشان داده می‌شود و در جاهای دیگر فکر کنم همان جیزه باقی مانده. مثلاً در Safari چنین مشکلی رو میبینم. کاری می‌شود کرد؟
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط 123ali » 24 سپتامبر 2017, 15:32

سلام‌
دوستان به نظرتون واچ ۳ تو ایران lteش کار میکنه؟
یعنی با اپراتور های ایرانی کار میکنه؟!
123ali

پست‌ها : 497

پستتوسط Amir_S » 24 سپتامبر 2017, 20:07

با توجه به چیز‌هایی که من در کنفرانس شنیدم، سیم داخلی ساعت باید یک کپی از سیم شخصی شما بشود تا هردو با یک شماره کار بکنند.
روی کاغذ، این کار شدنی است؛ اما چند سال پیش به خاطر تقلبی که در این مورد در بازار رواج داشت و یک خط را روی چند سیم‌کارت کپی کرده و به چند نفر می‌فروختند، رگولاتوری ایران به اپراتورها دستور داد سیستمی را راه بیندازد که در صورت فعال شدن همزمان یک شماره در دو دستگاه متفاوت، هر دو سیم را اصطلاحا بسوزاند. و فکر می‌کنم که این قضیه هنوز هم پابرجا باشد. با این اوصاف به طور معمول نباید بشود که از این قابلیت در ایران استفاده کرد.مگر اینکه سیم یک خط دیگر را بشود روی ساعت کپی کرد و بعد از آن خط اصلا استفاده نکرد. که البته این هم بستگی به روش اپل برای اینکار دارد. مثلا شاید به این صورت باشد که همان خطی که داخل آیفون شما هست را از طریق اپلیکیشن watch به ساعت کپی کند و در این صورت احتمالا دور زدن ان داستان خواهد داشت.
اما با توجه به اینکه الان چند شرکت بزرگ به عنوان وارد کننده رسمی (یعنی با مجوز از دولت ایران) دارند در این بازار فعالیت می‌کنند و طبق سنت مملکت، باید حداقل یکی دو تا از آنها به یک جایی وصل باشند، ممکن است بتوانند مجوزی از رگولاتوری بگیرند یا قراردادی با اپراتور‌ها ببندند که مثلا اگر شماره‌ای روی یک آیفون و یک ساعت اپل همزمان فعال بود، مسدود نشود… مثلا شما IMEI گوشی و ساعت خودتان را بدهید و یک خط را روی هردو برای شما رجیستر کنند.
خلاصه اینکه باید منتظر نشست و دید که چه می‌شود.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Amir_S » 14 اکتبر 2017, 09:38

Amir_S نوشته است:[نمایش]
با توجه به چیز‌هایی که من در کنفرانس شنیدم، سیم داخلی ساعت باید یک کپی از سیم شخصی شما بشود تا هردو با یک شماره کار بکنند.
روی کاغذ، این کار شدنی است؛ اما چند سال پیش به خاطر تقلبی که در این مورد در بازار رواج داشت و یک خط را روی چند سیم‌کارت کپی کرده و به چند نفر می‌فروختند، رگولاتوری ایران به اپراتورها دستور داد سیستمی را راه بیندازد که در صورت فعال شدن همزمان یک شماره در دو دستگاه متفاوت، هر دو سیم را اصطلاحا بسوزاند. و فکر می‌کنم که این قضیه هنوز هم پابرجا باشد. با این اوصاف به طور معمول نباید بشود که از این قابلیت در ایران استفاده کرد.مگر اینکه سیم یک خط دیگر را بشود روی ساعت کپی کرد و بعد از آن خط اصلا استفاده نکرد. که البته این هم بستگی به روش اپل برای اینکار دارد. مثلا شاید به این صورت باشد که همان خطی که داخل آیفون شما هست را از طریق اپلیکیشن watch به ساعت کپی کند و در این صورت احتمالا دور زدن ان داستان خواهد داشت.
اما با توجه به اینکه الان چند شرکت بزرگ به عنوان وارد کننده رسمی (یعنی با مجوز از دولت ایران) دارند در این بازار فعالیت می‌کنند و طبق سنت مملکت، باید حداقل یکی دو تا از آنها به یک جایی وصل باشند، ممکن است بتوانند مجوزی از رگولاتوری بگیرند یا قراردادی با اپراتور‌ها ببندند که مثلا اگر شماره‌ای روی یک آیفون و یک ساعت اپل همزمان فعال بود، مسدود نشود… مثلا شما IMEI گوشی و ساعت خودتان را بدهید و یک خط را روی هردو برای شما رجیستر کنند.
خلاصه اینکه باید منتظر نشست و دید که چه می‌شود.

این را از تلگرام ایرانسل نقل قول می‌کنم:
[نمایش]
تا الان سیمکارت‌ها به سه دسته مینی‌سیم، میکروسیم و نانوسیم تقسیم میشدن، اما سیم‌های نسل جدید که به #eSIM معروفه به شما اجازه میده بدون #سیمکارت فیزیکی از شبکه ایرانسل استفاده کنین.

واژه eSIM مخفف embedded Subscriber Identity Module هست.

این سیمکارت که یکی از مهمترین کاربردهاش در اینترنت اشیاست، سیمکارتیه است که برخلاف سیمکارت‌های نسل قبل امکان تعویض نداره، بلکه به صورت تراشه‌ای الکترونیکی و در ابعاد کوچکتر، توسط کارخانه سازنده روی دستگاه نصب میشه و فعال‌سازیش توسط دستگاه و شبکه اپراتور، به صورت نرم‌افزاری و از راه دور انجام میشه.

#باخبرباشید که امروز طی همایشی، اولین پروفایل آزمایشی eSIM در ایران رو راه‌اندازی کردیم.

@irancell

https://t.me/irancell/1468
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط pooriya.kh » 31 اکتبر 2017, 20:55

فیس آی دی آی‌فون ۱۰ با صورت دوقلو‌های همسان گول میخوره!
https://youtu.be/e8-yupM-6Oc
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط Ali.Rastegar » 01 نوامبر 2017, 16:28

pooriya.kh نوشته است:[نمایش]
فیس آی دی آی‌فون ۱۰ با صورت دوقلو‌های همسان گول میخوره!
https://youtu.be/e8-yupM-6Oc

اگر درست یادم باشه تو خود کنفرانس اپل هم با اشاره به Evil Twin این احتمالو به شوخی اشاره کردن.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Behnam » 03 نوامبر 2017, 05:33

اگر واقعاً دوقلوی همسان باشند که اثر انگشت هم گول می‌خوره. آنالیز DNA هم گول می‌خوره!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط AmirT » 03 نوامبر 2017, 09:34

آنالیز DNA سطحی بله. اما با آزمایش دقیق، خصوصا هرچی سن بالاتر میره، میشه تشخیصشون داد.
اثر انگشت و اسکن قرنیه هم در دوقلوهای همسان با هم تفاوت داره.

در کل این مباحث و ایرادگیری‌ها برمیگرده به کاربردی و امن بودن تکنولوژی باز کردن قفل. که به نظر من در برابر افزایش راحتی و کمی امنیت، مشکلات امنیتی دیگه به وجود میاره. مثلا در مورد اثر انگشت، امکان باز کردن گوشی به زور یا موقعی که صاحبش خواب باشه به راحتی هست.
جالبترین سیستم آنلاکینگی که من دیدم مربوط به بلک‌بری بود که حتی با فیلمبرداری از روی دست صاحبش هم نمیشه رمزش رو تشخیص داد: باید عددی که از قبل انتخاب کردید رو روی قسمتی از عکس زمینه که قبلا نشان کرده‌اید قرار بدید تا باز بشه.

IMG_20140928_145025.png
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط مرمر » 12 دسامبر 2017, 12:32

سلام روزبخیر
من میخوام از دبی آیفون 10 بخرم. ولی خب اگر بخوام از اپل استور بخرم گوشی های سفارش امارات Face Time ندارن و ظاهراً بعداً هم نمیشه فعالش کرد. اگر هم بخوام Face Time داشته باشه باید از مغازه های متفرقه بخرم که ساپورت اپل استور رو ندارن.
البته توی این چند سالی که آیفون دارم Face time برام ضرورتی نداشته و ازش استفاده نکردم. بخاطر همین نمیدونم بعداً لازمش خواهم داشت یانه!
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید که کدوم گزینه رو انتخاب کنم
ممنون
مرمر

پست‌ها : 2

پستتوسط AmiN.D » 12 دسامبر 2017, 19:17

خب این خیلی شخصی هست. شخصا همیشه با facetime با دوستانم در ارتباط هستم.
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط sadeghi » 12 دسامبر 2017, 20:33

مرمر نوشته است:[نمایش]
سلام روزبخیر
من میخوام از دبی آیفون 10 بخرم. ولی خب اگر بخوام از اپل استور بخرم گوشی های سفارش امارات Face Time ندارن و ظاهراً بعداً هم نمیشه فعالش کرد. اگر هم بخوام Face Time داشته باشه باید از مغازه های متفرقه بخرم که ساپورت اپل استور رو ندارن.
البته توی این چند سالی که آیفون دارم Face time برام ضرورتی نداشته و ازش استفاده نکردم. بخاطر همین نمیدونم بعداً لازمش خواهم داشت یانه!
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید که کدوم گزینه رو انتخاب کنم
ممنون

اگر گوشی که از مغازه می خرید واقعا نو باشه و تقلبی نباشه تقاوتی در سرویس اپل نخواهد داشت.
اما جدای از این مباحث اگر بحث رجیستری در ایران جدی باشد گوشی های آیفونی که بعد از چهارده آذر به کشور وارد می شوند در شبکه ایران کار نمی کنند (بعد از یک ماه از کار می افتند)
البته گفته اند که در فرودگاه باید اظهار و گمرکی آن را پرداخت کنید تا در شبکه ثبت شوند. کلا بهتر است از این موضوع مطمئن شوید اطلاعات من کافی نیست
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط مرمر » 13 دسامبر 2017, 11:31

خیلی ممنونم از راهنماییتون
مرمر

پست‌ها : 2

قبلی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 14 مهمان