انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

خرابی ِ آیمک ۲۰۱۱

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

خرابی ِ آیمک ۲۰۱۱

پستتوسط Nav ! D » 12 اکتبر 2017, 20:20

سلام دوستان

کمابیش احتمالا با مشکلایی که من با آیمکم داشتم شاید آشنا باشید :
http://irmug.com/forum/viewtopic.php?f=27&t=3939

الان به مشکل بزرگتری خوردم که دیگه اصلا روشن نمیشه.
خب اول از شرایط دستگاه بگم. من هارد دستگاه رو چندسال پیش با یه ssd تعویض کرده بودم و از اون موقع به بعد با صداهای عجیب و غریب و صدای فن در مواقع مختلف مشکل داشتم. بعدا هم کلا سوپردرایو رو درآوردم و جاش خالیه داخل آیمک. آیمکم همیشه روشن بوده تو این سال ها و همیشه هم دو سه تا هارد اکسترنال آداپتوری وصل بوده بهش.
به های سییرا هم آپدیت به صورت کلین اینستال کرده بودم.

این اواخر چند بار موقع استفاده ریست شد، یکی دو بار خط های رنگی ایجاد میشد قبل از ریست یا خاموش شدن ، ولی هربار میومد بالا و کارم رو راه مینداخت. یکی دو بار هم بعد از ریست بالا نمیومد از سیف مود میاوردم بالا بعد درست میشد. هیچ برنامه ی خاصی هم نصب نکرده بودم روش. بعضی اوقات صفحه یکدست قرمز یا آبی میشد و ریست میشد. کلا این دو روز آخر خیلی اوضاعش خرابش شده بود. جوری که داشتم یه ویدئو میدیدم دو بار ریست شد و دفعه ی سوم دیگه کلا بالا نیومد.

خب حالا کارایی کردم: همه مدل ریست هایی که داشت رو انجام دادم جواب نداده. بوتیبل ساختم آلت رو نگه میدارم فلش رو نشون میده بعضی اوقات ولی جلوتر نمیره که دوباره نصب کنم یا روی یه هارد دیگه نصب کنم.
در کل اوضاع اینجوریه که فقط روشن میشه صدای روشن شدن میاد و رو صفحه ی خاکستری میمونه تا چند دقیقه بعد ریست شه. بعد چندبار ریست شدن هم خاموش میشه.

به نظرتون امیدی هست؟
Apple iMac MC814 - MacBook Air MD760 - iPhone 11 Pro Max - iPod Nano 6G
نماد کاربر
Nav ! D

پست‌ها : 216

پاسخ: خرابی ِ آیمک ۲۰۱۱

پستتوسط Nav ! D » 14 مارس 2020, 16:47

دوستان این مشکل من با تعویض کارت گرافیک حل شد.
https://www.amazon.com/Graphics-Mid-201 ... B0819X7F5C

الان روشن میشه و کار میکنه. ولی موقع روشن شد بارها ریست میشه تا یکبار شانسی روشن بشه. احساس میکنم پاورم ضعیف شده و برق کم میاره (نمیدونم چقدر این حرف اصلا درسته)
ولی اینجوریه که موقعی که روشن بود بهش هارد یا فلش وصل میکردم ریست میشد. بعضی وقت‌ها کلا روشن نمیشد و فقط با ریست NVRAM میومد بالا.
Apple iMac MC814 - MacBook Air MD760 - iPhone 11 Pro Max - iPod Nano 6G
نماد کاربر
Nav ! D

پست‌ها : 216

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 2 مهمان