انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

سفر به ماه، واقعیت یا دروغ؟

بخش موضوعات متفرقه

پاسخ: سفر به ماه، واقعیت یا دروغ؟

پستتوسط rezag5 » 07 اکتبر 2017, 07:51

هه هه یک آب سرد جدی دیگر
آمریکا برای سفر به ماه آماده میشود
اون هم برای ایجاد پایگاه انسانی و ساخت ایستگاه
ظاهرا قرار است در سطح ماه یک ایستگاه درست کنند برای اهداف دور تر

لینک فارسیست , فیلتر هم نیست
https://www.sakhtafzarmag.com/%D8%A7%D8 ... 8%B1%D8%AF
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط Ali_Omid » 07 اکتبر 2017, 13:45

یکی از مواردی که باعث می‌شود هر روز به این انجمن سر بزنم، رعایت حقوق دیگران، حفظ نزاکت و ادب، دوری از مباحث غیر علمی و پرداختن به زمینه‌های فنی‌ست. با وجودی که خودم هم دو سه پستی در این بخش گذاشته‌ام اما به نظرم بهتر است این مبحث را که چند وقتی‌ست آن بالا جا خوش کرده، ببندیم و بپردازیم به همان مباحث اصلی این انجمن.
Ali_Omid

پست‌ها : 144

پستتوسط rezag5 » 30 ژوئن 2018, 13:49

چند تصویر که موضوع صاف بودن زمین رو از نگاه طنز بررسی میکند
پیوست‌ها
people_fight_flat_earthers_on_the_internet_640_high_10.jpg
people_fight_flat_earthers_on_the_internet_640_high_21.jpg
people_fight_flat_earthers_on_the_internet_640_high_16.jpg
people_fight_flat_earthers_on_the_internet_640_35.jpg
people_fight_flat_earthers_on_the_internet_640_33.jpg
نماد کاربر
rezag5

پستتوسط Amir_S » 30 ژوئن 2018, 20:03

rezag5 نوشته است:[نمایش]
چند تصویر که موضوع صاف بودن زمین رو از نگاه طنز بررسی میکند

جالب اینجاست که برای همه اینها جواب دارند!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط rezag5 » 01 ژوئیه 2018, 20:14

امیر جان این هم تصویرِ طنزِ همین داستان که تو میگویی
پیوست‌ها
photo_2018-06-30_17-06-50.jpg
نماد کاربر
rezag5

پستتوسط panel123 » 10 ژوئیه 2018, 22:22

به نظر من با پیشرفت تکنولوژی و ابداعات جدید و همونطور که تصاویر ضبط شده هم نشون میدن امکان اینکه به کره ماه سفر کرده باشند وجود داره اما می تونه یه دروغ هم باشه و فقط از دور توسط دوربین های فوق حرفه ای عکس گرفته باشند یا با نرم افزارهایی مثل فتوشاپ و غیره تصاویر زیبا خلق کرده باشن این سوالات دووجهی که بین راست یا دروغ گیر کرده زیادن کدومو باید باور کرد نمی دونم
panel123

پست‌ها : 19

پستتوسط Ilia » 10 ژوئیه 2018, 22:44

جدا؟ اون موقع که فتوشاپ و غیره که نبود که…
واقعا هر دو طرف این احتمال یه اندازه است بعد از اینهمه بحث؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط Nyaiesh » 11 ژوئیه 2018, 01:09

180711-0001.jpg
panel123 نوشته است:[نمایش]
به نظر من با پیشرفت تکنولوژی و ابداعات جدید و همونطور که تصاویر ضبط شده هم نشون میدن امکان اینکه به کره ماه سفر کرده باشند وجود داره اما می تونه یه دروغ هم باشه و فقط از دور توسط دوربین های فوق حرفه ای عکس گرفته باشند یا با نرم افزارهایی مثل فتوشاپ و غیره تصاویر زیبا خلق کرده باشن این سوالات دووجهی که بین راست یا دروغ گیر کرده زیادن کدومو باید باور کرد نمی دونم

گفتگو در باب سفر بماه مرا بیاد جداکردن لاله و لادنِ گرامی میاندازد که همین روزها جان سپردند پیش از جراحی. پزشکان بسیاری گفته بودند خونریزی مغزی بدلیل رگهای مشترک حتمی است و آنان را خواهد کشت و طبیبی دیگر حاضر شد میان ایشان در سنگاپور جدایی اندازد و نتوانست
الان. گفتن از ماه رفتن و نرفتن مثل همین است چقدر طول میکشد تا ثابت کنید شما از چشم دوست یا دشمن آمریکا به این سفر نگاه نمیکنید و مثلا نمیخواهید ناسا را پایین بکشید چقدر طول میکشد تا مروت کنند و این سفر را به صافیِ زمین گره نزنند و بعد تازه بحث کنیم و بجایی رسیم و بعد نشنویم که خوب حضرت آقا فایده‌اش چه بود خیال نکنید منظورم ایرماگ است بحث ما در ایرماگ زود پایان گرفت ولی کمی در اینترنت بگردید و مناظره ما فارسی زبانان درباره این سفر را بخوانید خواهش میکنم اصلِ سفر را فراموش کنید و نظرات خوانندگان یا کامنتها را زیر مطلب اصلی بخوانید خواهید دید که چه توهینها و ناسزاها و تحقیرهایی که نثار هم نکرده‌ایم تا ثابت کنیم این سفر راست بوده است اگر کمی همت کنید و چند ورق بخوانید کم کم اصل سفر هم از یادتان میرود و تنها تاسف میخورید وقتی میبیند موافقان از پراید و پیکان مثل میاورند تا دهان خصم ببندند و هزار متلک دیگر که بخوبی یک کتاب میشود را بارِ هم میکنند که حتی اگر سخنشان درست باشد چنین گفتگویی میان دو ایرانی بسی نسنجیده و نارواستی
گاه باید صبر کرد
ولی قدر شکتان را بدانید
http://www.angelfire.com/moon2/xpascal/ ... isinfo.HTM
خدایا کیهان و زمین و نوترون در طواف و ما در خواب
نماد کاربر
Nyaiesh

پست‌ها : 357

پستتوسط Arzhang » 11 ژوئیه 2018, 19:59

نیایش جان. اتفاقاً یکی از کسانی که باعث شده این بحث به بی‌راهه کشیده شود خود شمایی. منظورم توهین کردن نیست چون تا جایی که یادم است شما به کسی توهین نکردی، منظورم کشیدن بحث به مسیری بی‌ربط است. توی این پست اخیرت هم که آب پاکی را روی دست همه ریخته‌ای که:
Nyaiesh نوشته است:[نمایش]
خواهش میکنم اصلِ سفر را فراموش کنید و نظرات خوانندگان یا کامنتها را زیر مطلب اصلی بخوانید...

من توهین را تأیید نمی‌کنم. هیچ انسان عاقلی این کار را نمی‌کند اما به جاده خاکی زدن هم امر پذیرفته‌ای برای من نیست. توی این مبحث (که به دلیل بی‌اطلاعی‌ام تمام پست‌هایش را خوانده‌ام و بی‌طرفانه و برای یاد گیری آن‌ها را پی گرفته‌ام) مداوماً سؤال‌ها و فرض‌های علمی‌ای را دوستان مطرح کرده‌اند که عزیزانی که مخالف سفر انسان به ماه بوده‌اند، به جای پاسخ دادن روشن و یک به یک، حرف‌های کلی و استدلال‌های ناروشن آورده‌اند. نتیجه این شده که برای منِ ناظر، منِ بی‌اطلاع، یک مجموعه دلایل منطقی مطرح شده که نشان می‌دهد انسان به ماه سفر کرده است، و یک مجموعه آه و ناله که ظاهراً بنا دارد که ثابت کند انسان به ماه سفر نکرده است. طبیعتاً معلوم است که کدام من را قانع می‌کند.
به شکل معمول، پاسخ کلاسیک این عزیزان به این پست من این خواهد بود: «اصراری نیست، تو باور کن!» و آن وقت معلوم نیست پس جایگاه منطق کجای کار است؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1447

پستتوسط Ahmad » 11 ژوئیه 2018, 22:00

با سلام،
من هر وقت عنوان این بحث را می‌بینم واقعا چندشم می‌شود. تصور کنید در قرن ۲۱ و در سایتی که بمنظور گفتگو و تبادل نظر پیرامون شاخه‌ای از علم ایجاد شده صحبت‌های ضد علم و یک من یک غاز مطرح می‌شود. اگر کسی هم چیزی در مزمت این افکار شاذ گفت فوری به آزادی بیان و حق انسان در ابراز عقیده متوسل می‌شوند آن هم از جانب کسانی که برای دیگران نه حق ابراز عقیده قائل هستند و نه حتی حق وجود. کسانی که بزور چماق و سرکوب خش حق آزادی پوشش را از زنان و دخترتان کشورمان گرفته‌اند، کسانی که رقص یک نوجوان ۱۶ ساله را نیز بر نمی‌تابند و با وی به زشترین و نفرت آورترین نحو برخورد می‌کنند. حدیث از بستن روزنامه‌ها و جراید و پر کردن زندان‌هایشان از روزنامه‌نگار و نویسنده نیز حدیثی تکراری و غم انگیز است. حتی وکلای محکمه‌ از دست اینان در امان نیستند و به جرم دفاع از متهمان سر از زندان در آورده‌اند. این حکومت کشورمان را گام به گام به سمت نابودی می‌برد و بقول یکی از سردمدارانشان تا کنون کشور را صد سال به عقب برده‌اند. حالا طرفداران چنین نظامی می‌خواهند به ما درس آزادی بیان بدهند و به ما بقبولانند علوم تجربی چنین و چنان است و رفتن به کرات دیگر و فضای خارجی نیز دروغی بیش نیست.
حقیقتا آدم نمی‌داند با چنین افرادی چگونه برخورد کند....
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Nyaiesh » 11 ژوئیه 2018, 23:54

احمد از کجا دانسته‌ای من نماینده این گروهم شمایید که بحث را به بیراهه میکشید اینها هیچ دخلی به این گفتگو ندارد دقِ دلیهاتان را جایی دیگر خالی کنید اینجا قرار است علمی و دوستانه بحث کنیم اگر چماقی هم دستم دیدید مال خودتان بشما بخشیدمش
اما در باب علم
۱.تردید درباره سفر بماه داستانی نیست که از جانب ایرانیان شروع شده باشد بهتر است مطالعه کنید
۲. بنده اصرار نمیکنم که دلایل ما را قبول کنید شما هم اصرار نکنید
۳. یک نکته که خیلی وقت است میخواستم بگویم. هنگام معرفی برنامه‌های جدید از کلمه اِصدار استفاده نکنید زیرا برای ما بیمعناست و بجایش بفرمایید نسخه
۴. راستش من هم با خواندن این کلمه در قرن بیست و یک زندگی میکنیم از جانب هرکس و بهر نیت که باشد تنم میلرزد یا بقول تو چندشم میشود ما در قرنی زندگی میکنیم که برخی وحشی‌گریهامان از اجداد میلیونها سال پیشمان هم پیشتر است آنانکه بهمسایگان ما هزاران جنگنده میفروشند و مردم ما را از داشتن هواپیمای مسافری محروم کرده‌اند آنانکه آمدن از آن سرِ دنیا تا پشت مرزهای میهنمان را حق خویش میدانند ولی ایران را متجاوز. آنانکه که آتشِ دو جنگ بزرگ جهانی و مرگ و ویرانی و قحطی را رقم زده‌اند ولی کشور ما را که صد سال است بجایی تجاوز نکرده و حتی بحرین و آذربایجان را از دست داده است تجاوزگری سنگدل آنانکه با دوربینها و رادارهاشان عبور داعش از مرزهای عراق و سوریه را لحظه لحظه میبینند ولی سکوت میکنند بلکه یارشان میشوند و مجروحانشان را در بیمارستانهای اسرائیل مداوا میکنند برای من از آزادی مگوی از قرن بیست و یک نسرای
من نمیگویم آمریکا بماه نرفته است بلکه با افتخار میگویم آمریکا بماه نرفته است
۵. هر بحثی را که بمذاقتان خوش نیامد را مزخرف و مخالف علم ندانید در ایرماگ از همه چیز سخن گفتیم از فیلترشکن خواندن دستخطهای کهن خرید و فروش برنامه و دستگاه. چگونگی زندگی بیرون از ایران و صدها بحثِ دیگر که اگر فرصت کردید در بخش متفرقه میابیدش حال چطور شد که تنها این گفتگو غیر علمی از آب درآمد چطور شد که تنها این بحث مخالف آزادی و چرت شد از کجا فهمیدید گراننده این بحث چماقدار است
آخرین ویرایش توسط Nyaiesh on 12 ژوئیه 2018, 00:56, ویرایش شده در 4.
نماد کاربر
Nyaiesh

پستتوسط Nyaiesh » 12 ژوئیه 2018, 00:33

اما در پاسخ دوستم ارژنگ عرض کنم آنچه سبب شد بنده قانع نشوم یکدندگی نیست بلکه آن است که دلایلی که اینجا بیان شد همه پاسخهای خودِ ناساست مثلا اولین پرسشمان این بود که چرا این سفر دیگر تکرار نگشته است که دوستی گفتند ناسا برای سرگرمیِ ما کار نمیکند و اینکه هزینه سفر دوباره بماه سر بفلک میزند یا اینکه بازسازی برخی ابزارهای این سفر چون آپولو بسیار گران خواهد بود بنده این را نپذیرفتم چون دیدم امروز کارهای گذشته ناسا و تقریبا تمامی برنامه‌های فضایی تکرار میگردند و آن هم ارزانتر و بیشتر از دیروز. پرتاب ماهواره‌ها سرپا نگاهداشتن ایستگاه فضایی ارسال شاتل و مریخ نوردها و دستگاههای اکتشافی از گذشته بیشتر شده است و حتی شرکتهای قدرتمندِ خصوصی نیز همکار روسیه و ناسا شده‌اند ولی این سفر مسافری ندارد پس قانع نشدم و انبوهی دلایل دیگر مثل سالم ماندن دوربین عکاسیِ هاسبلد و عبور از کمربندِ آلن با پوششی آلومینیومی و اختلاف سایه‌ها نیز گوشه‌ای از این پرسشهای بی‌پاسخ بود گذشته از این. مخالفان ما طوری رفتار میکردند که انگار بنده در این بحث تنهایم انسانی غارنشین و شکاک ولی اگر بحث را از آغاز تا انجامش بخوانید خواهید دید که دستِ کم دو تن از دوستان با ما همراه بودند و درباره این سفر یقین نکرده بودند
اتفاقا من بجاده خاکی نزدم شاید در چند صفحه اول میخواستم ثابت کنم این قصه. قصه است ولی الان تنها ناراحتیم همین است که ما چگونه در سایه این سفر بهم میتازیم خواستید باور کنید یا نکنید
نماد کاربر
Nyaiesh

پستتوسط Ilia » 12 ژوئیه 2018, 01:07

احمد جان، منهم همینطور!

Ahmad نوشته است:[نمایش]
با سلام،
من هر وقت عنوان این بحث را می‌بینم واقعا چندشم می‌شود. تصور کنید در قرن ۲۱ و در سایتی که بمنظور گفتگو و تبادل نظر پیرامون شاخه‌ای از علم ایجاد شده صحبت‌های ضد علم و یک من یک غاز مطرح می‌شود. اگر کسی هم چیزی در مزمت این افکار شاذ گفت فوری به آزادی بیان و حق انسان در ابراز عقیده متوسل می‌شوند آن هم از جانب کسانی که برای دیگران نه حق ابراز عقیده قائل هستند و نه حتی حق وجود. کسانی که بزور چماق و سرکوب خش حق آزادی پوشش را از زنان و دخترتان کشورمان گرفته‌اند، کسانی که رقص یک نوجوان ۱۶ ساله را نیز بر نمی‌تابند و با وی به زشترین و نفرت آورترین نحو برخورد می‌کنند. حدیث از بستن روزنامه‌ها و جراید و پر کردن زندان‌هایشان از روزنامه‌نگار و نویسنده نیز حدیثی تکراری و غم انگیز است. حتی وکلای محکمه‌ از دست اینان در امان نیستند و به جرم دفاع از متهمان سر از زندان در آورده‌اند. این حکومت کشورمان را گام به گام به سمت نابودی می‌برد و بقول یکی از سردمدارانشان تا کنون کشور را صد سال به عقب برده‌اند. حالا طرفداران چنین نظامی می‌خواهند به ما درس آزادی بیان بدهند و به ما بقبولانند علوم تجربی چنین و چنان است و رفتن به کرات دیگر و فضای خارجی نیز دروغی بیش نیست.
حقیقتا آدم نمی‌داند با چنین افرادی چگونه برخورد کند....
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6174

پستتوسط Ahmad » 12 ژوئیه 2018, 15:09

Nyaiesh نوشته است:[نمایش]
احمد از کجا دانسته‌ای من نماینده این گروهم ....

آن يکی پرسيد اشتر را که هی
از کجا می‌آيی ای اقبال پی
گفت از حمام گرم کوی تو
گفت خود پيداست از زانوی تو
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Nyaiesh » 12 ژوئیه 2018, 15:40

این پاسخ هم چون پاسخ اولتان علمی نیست و نتیجه‌اش یا قفل شدن بحث است یا پاک شدن آن. ولی در هر صورت اگر یقین دارید من چنین و چنانم قدر لحظاتتان را بدانید و با چنین جاهلِ چماق بدستی چانه نزنید حیفِ شماست
راستی من افتخار میکنم که در حمامِ گرمِ کویِ شما نبوده‌ام بلکه پینه بر زانویم پیداست

اَفلا یَنظُرونَ اِلی الاِبِلِ کَیفَ خُلِقَت
نماد کاربر
Nyaiesh

قبلیبعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 5 مهمان