انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

Speech to text

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

Speech to text

پستتوسط mani6606 » 16 ژوئیه 2017, 15:35

سلام
من يك فايل صوتى از سيمينارى به زبان المانى دارم مى خواستم به نحوى تكست رو از فايل صدا خارج كنم نوشتن يك فايل صوتى حدود ٢ ساعت هم وقت گير است .نظرم به سيستم ديتكشن مك جلب شد اما چند مشكل وجود دارد ١-من از liberoffice استفاده مى كنم بر خلاف ورود يا pages قابليت speech to text را ندارد
٢- اين قابليت براى صحبت كردن و همزمان نوشتن سيستم است نه براى فايل ضبط شده بنابراين با استفاده از audicity تا حد امكان نويز رو كاهش دادم و با استفاده از soundflower فايل را داخل فضاى سيستم عامل پخش شد به جاى اينكه صدايي از خروجى اسپيكر شنيده شود
در اين حالت با استفاده از textedit سيستم خيلى كند عمل مى كند و عملا هيچ واژه اى رو نمى دهد در حالى كه ميكروفون صدا دريافتى رو نشان مى دهد
در مرورگر كروم و با استفاده از گوگل داكز هم امتحان كردم كه تاثيرى نداشت
پيشنهاد دوستان چيه؟نرم افزار دراگون است اما يك هزينه زيادى دارد و اينكه تمام نسخه هاى موجود براى دانلود نسخه انگليسى هستند
mani6606

پست‌ها : 17

پاسخ: Speech to text

پستتوسط Arzhang » 16 ژوئیه 2017, 16:52

فکر کنم راه حل ساده‌اش این است که شما فایل صوتی را به یک گوشی موبایل منتقل کنی و با آن برای مک‌ات پخش کنی.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط mani6606 » 16 ژوئیه 2017, 17:46

Arzhang نوشته است:[نمایش]
فکر کنم راه حل ساده‌اش این است که شما فایل صوتی را به یک گوشی موبایل منتقل کنی و با آن برای مک‌ات پخش کنی.

اتفاقا اين كار رو انجام دادم فايل رو با ايفون پخش كردم اما نتيجه رضايت بخش نيست در حالت عادى اگر خودم صحبت كنم سيستم متوجه ميشه اما از روى فايل ضبط شده مشكل دارد
mani6606

پستتوسط Arzhang » 16 ژوئیه 2017, 18:10

پیشنهاد می‌کنم از یک سیستم پخش صوت خوب (مثل سینمای خانگی) هم آزمایش کنی. شاید علت این خطای سیستم در کمبود کیفیت پخش بلندگوی آیفون است.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط mani6606 » 16 ژوئیه 2017, 21:22

ايا نرم افزارى براى مك وجود دارد كه بتوان كيفبت صداى ضبط شده را افزايش داد و به نحوى صداهاى پيرامون را كاهش داد؟audiocity فقط نويز را كم مى كند اما من مى خواهم لايه هاى مختلف صدا را داشته باشم و ان لايه مورد نظر را استخراج كنم
mani6606

پستتوسط Arzhang » 17 ژوئیه 2017, 20:02

من البته اطلاعات صوتی‌ام چندان دقیق نیست اما فکر نمی‌کنم هنوز نرم‌افزاری ساخته شده باشد که بتواند لایه‌های صوتی را (مثل لایه‌های تصویر) بشناسد و آن‌ها را از هم تفکیک کند تا بتوانیم صداهای متفاوت را که با هم ترکیب شده‌اند مدیریت کنیم. تنها صوت‌های یکنواختی مثل نویز قابل تشخیص‌اند.
اگر اطلاعات من کافی نیست ممنون می‌شوم دوستان اصلاح کنند.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Ilia » 17 ژوئیه 2017, 20:52

یک زمانی یکی از برنامه های جانبی ای که با Toast می آمد خش صدا را کم میکرد. من یک مقداری با آن کار کردم. خش کم میشد اما به قیمت مقداری گنگ شدن صدا.

حدس میزنم که آن برنامه الان برای خودش برنامهٔ مستقلی شده بنام SoundSoap 5:
http://www.macworld.com/article/3047176 ... to-11.html
یا:
https://itunes.apple.com/ca/app/soundso ... mpt=uo%3D4
SoundSoap5.jpg

این یکی را امتحانش نکرده ام و نمیدانم که کار شما را راه بیندازد. اما کلا این برنامه های تشخیص صدا برای اینکه درست کار کنند، بایستی صدا را با کیفیت بالا دریافت کنند. اگر صدا از دور و فشرده ضبط شده باشد، کیفیت پایینی دارد.

چیزی که به ذهن من میرسد و خرجی ندارد این است که صدا را وارد آیتونز کنید. در تنظیمات آیتونز میزان کنید که صدا را Enhance کند:
iTunes_Pref.jpg

بعد کامند+آپشن+E را بزنید تا اکولایزر بیاید و بگذارید روی Spoken Word:
Equalizer.jpg

حالا میتوانید با استفاده از راهی که در این مبحث زیر توضیح داده ام، با SoundFlowerصدای خروجی مک را بعنوان صدای ورودی به خورد مک بدهید:
http://irmug.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=4068

ولی اگر کیفیت صدای اولیه خیلی پایین باشد، آخرش هم چشمم آب نمیخورد که این کارها هم خیلی دردی دوا کند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Hassan » 19 ژوئیه 2017, 11:54

این سایت هم کار تبدیل صحبت به متن را انجام میدهد و زبانهای زیادی را پشتیبانی میکند. حتی فارسی هم کار میکند:
https://www.speechtexter.com
Hassan

پست‌ها : 39

بازگشت به برنامه‌های مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 19 مهمان