انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

تاریخچهٔ مکینتاش و اپل

بخش موضوعات متفرقه

پاسخ: تاریخچهٔ مکینتاش و اپل

پستتوسط Ahmad » 07 دسامبر 2016, 01:59

تشکر فراوان رضا گرامی بابت به اشتراک گذاشتن این عکس‌ها.
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پاسخ: متفرقه

پستتوسط iSam » 07 دسامبر 2016, 13:46

AliGhz نوشته است:[نمایش]
ممنون رضا جان برای اشتراک این عکس‌ها و خاطره‌ها. نمیدونم چرا برای من هم اینقدر نوستالژیک به نظر می‌رسه اون دوران، هرچند که الان با دسترسی شگفت‌انگیزی که به اطلاعات داریم، واقعاً در دوران خارق‌العاده‌ای از تاریخ مدرن داریم زندگی می‌کنیم. با یک ثانیه گوگل کردن، کارهایی رو میشه کرد که در اون دوران، شاید روزها و ماه‌ها زمان می‌برد.

دقیقا الآن در زمانی زندگی می کنیم که دارای پیشرفت و تکنولوژی و امکانات مناسبتری هستیم ولی چیزی که هست اینه که زندگی دارد معنای خودش را از دست می دهد. آن لذتی که آن زمان از داشتن آن دیسکت داشتی، الآن از بهترین و گرانترین گجت ها هم نداری! آن عمق یادگیری در آن زمان در دانشگاه و کتابخانه و ... الآن اصلا تصورش هم سخت است! رباتیسم شروع شده و مثل سیگاری که با لذت میکشیم ولی داریم تیشه به ریشه خود می زنیم، دارد همین کار را می کند!
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ilia » 15 مارس 2017, 22:04

اولین مکی که من خریدم، پاور پیسی ۶۱۰۰ بود در سال ۱۹۹۴. آنکه سمت راست تبلیغ پایین است که ارزانترین سه مدل بود (البته من مانیتور ساده ای خریدم نه مثل آن که در این عکس هست):
PPC.jpg

اینها اولین سری مک هایی بودند که با پراسسور پاورپیسی ساخته میشدند که آن زمان برای خودش تحولی بود. مدل ارزانتری که من خریدم ۲۵۰ مگ هارد داشت بدون درایو سی دی. همکلاسی های من مدل هم قیمتی را خریده بودند که درایو سی دی (فقط برای خواندن، نه نوشتن، با 2x سرعت) داشت اما در عوض هاردش ۱۶۰ مگ بود. منکه پول برای خرید سی دی نداشتم، مدل ۲۵۰ مگی را انتخاب کرده بودم، و بعدا که هارد آنها پر شده بود، با ۷۰ مگ هارد بزرگترم، به درایت خودم تبریک میگفتم! :-) آنرا مقایسه کنید با الان که آیفون با ۲۵۶ گیگ می آید!

دیروز داستان زیر را میخواندم که برایم بسیار جالب بود و خاطرهٔ آن روزها را زنده کرد:
http://www.cultofmac.com/470349/today-a ... arl-sagan/
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط iSam » 15 مارس 2017, 23:06

خیلی خیلی باحال و تأثیرگذار بود ایلیا، ممنون.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Behnam » 18 مارس 2017, 21:11

این دومین مکی بود که داشتم. ولی اولی هدیه بود. دومی آیمک جی۴ سال ۲۰۰۲ اولین مکی بود که خودم خریدم. هنوز هم سالم و قبراق کار می‌کند... اگر به برق وصل کنم!
فانت‌های سری ایکس روی این مک ساخته شد.
Imac_sunflower2-582x582.jpg
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

قبلی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 10 مهمان