انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

قفل شدن مکبوک از طریق Find my iPhone

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

قفل شدن مکبوک از طریق Find my iPhone

پستتوسط ghasemian.amh » 28 فوریه 2017, 13:56

با سلام و تقدیم احترام خدمت دوستان عزیز؛

بنده مک بوک خودم رو از طریق اکانت ای کلادم و نرم افزار find my iphone قفل کردم فقط و فقط از روی کنجکاوی؛ حالا لپتاب تو این مدت خونه بوده تا برسم و ببینم چی شده. دیدم که ظاهرا خانواده چند باری رمز اشتباه رو زدن و لپتاب من قفل شده.

حالا اصلا جایی برای وارد کردن رمز نمیاد که هیچ. روشنش هم که میکنم اول میگه 60 دقیقه صبر کنید بعد هم میزنه wrong password. try again . و دوباره این روند....
اطلاعات توش به شدت برام مهم هست. . هر اطلاعاتی که برای ورود لازم داره رو دارم. کسی پیشنهادی داره؟ هزینش مهم نیست.
اینترنت ریکاوری رو هم امتحان کردم ولی چیزی عوض نشد....
ghasemian.amh

پست‌ها : 10

پاسخ: قفل شدن مک بوک از طریق Find my iphone

پستتوسط alireza3335 » 28 فوریه 2017, 16:40

سلام
شما الان رمزش رو دارین دیگه؟
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط GOLI » 28 فوریه 2017, 17:57

بحث جالبیه برای منم سوال بود که اگر مک از این طریق قفل شد چیکار باید کرد
GOLI

پست‌ها : 123

پستتوسط ghasemian.amh » 01 مارس 2017, 08:10

alireza3335 نوشته است:[نمایش]
سلام
شما الان رمزش رو دارین دیگه؟

با سلام. بعله تمامی رمز هایی که لازم هست رو دارم. فقط جایی نمیاد که از من رمز بخواد اصلا... اتومات میزنه رمز اشتباه است
ghasemian.amh

پستتوسط AliGhz » 02 مارس 2017, 01:37

سلام. گاهی از این مشکلات عجیب رخ می دهند. اگر خارج از از ایران باشید و رسید خرید دستگاه خود را داشته باشید، می توانید به اپل استور مراجعه کنید تا این مسئله را برای شما حل کنند. این مجموعه پست ها را هم طی یک جستجو در مورد مشکل شما پیدا کردم؛ شاید در میان آنها بتوانید راه حلی پیدا کنید:
https://discussions.apple.com/thread/4555931?tstart=0
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Ilia » 02 مارس 2017, 22:00

منهم یک گوگل کردم این آمد:
http://apple.stackexchange.com/question ... -my-iphone

که میگوید:
I found the solution . I needed to force shut down the mac then I pressed and hold the command + R buttons and then press and hold the power button after a padlock appeared and I wrote my pin and then I had to write another time my pin and my computer worked.

که میگوید که بعد از ری‌استارت، دکمه‌های کامند و r را نگهداشته و بعد دکمهٔ‌ power را زده تا جای نوشتن رمز پدیدار شده.

من فقط یک توصیه میکنم که شروع به فرمت و غیرهٔ دستگاه نکنید که کار را سخت‌تر و یا حتی غیرممکن میکند. باید از راهش باز بشود.

دنبال جواب برای شما میگشتم که این لینک را پیدا کردم:
https://computers.tutsplus.com/tutorial ... -mac-55531
به کار شما نمیخورد، اما برای آشنا شدن به نحوهٔ کار Find my Mac مفید است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط ghasemian.amh » 04 مارس 2017, 14:29

والا command + R رو نیگه میدارم هیچی نمیشه. ولی کامند و الت و R رو نگه میدارم یگ جایی میاد که رمز میخواد. رمز 4 رقمی رو که براش گذاشتم ازم قبول میکنه و میره تو مرحله بعد. میگه یک وای فای انتخاب کن و رمز وای فای و میگیره و بهش وصل میشه. شروع میکنه به اینترنت ریکاوری. خودش هم میگه ممکنه این فرایند 15 دقیقه طول بکشه و بستگی به سرعت اینترت همونقدر یا بیشتر طول میشه و تموم میشه. و بعد از تموم شدن اون مرحله بدون هیچ خطایی کامپیوتر ری استارت میشه. و بالا میاد و دوباره همون اش و همون کاسه.... your computer is disabled try again in 60 , و بعد از تموم شدن. هیچ جیز تغیر نکرده...
جالب اینجاس که میدونه رمزی که من گزاشتم چیه... ولی بازم اجازه دسترسی بهم نمیده.... :disappointed:
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط ghasemian.amh در 04 مارس 2017, 14:42.
ghasemian.amh

پستتوسط ghasemian.amh » 04 مارس 2017, 14:31

اطلاعات توش فوق العاده برام مهمه..... ترو خدا کمکم کنید :(
ghasemian.amh

پستتوسط saeidk » 04 مارس 2017, 16:11

شاید و البته شاید چون ip از ایران است قبول نمی‌کند.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط ghasemian.amh » 05 مارس 2017, 08:23

خب این مشکل رو افراد تو کشور های دیگه هم دارند....
چیزی از ساختن usb stick میدونید ؟ ظاهرا یکی از راه حل ها اون هست
ghasemian.amh

پستتوسط alireza3335 » 05 مارس 2017, 09:20

منم یه ذره سرچ کردم.
یکی گفته بود که از توی خود مک (همون صفحه ای که تا حالا می آید احتمالاً) بروید و اکانت iCloud را خاموش کنید (البته چون آن بحث به نتیجه نرسیده بود من لینکش را نمی‌گذارم)
این هم هست که شرایط مشابه شما را دارد (البته این هم به نتیجه نرسیده ولی از قبلی منسجم‌تر است):

http://apple.stackexchange.com/question ... et-me-boot

بعد یه جای دیگه هم دیدم که البته ربطی به موضوع شما نداشت ولی برای اینکه این گیرهای iCloud رفع بشود گفته بود که NVRAM را ریست کنید.

https://tidbits.com/article/16638

امیدوارم مشکل تان به زودی حل شود. من باز هم جستجو خواهم کرد.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط alireza3335 » 08 مارس 2017, 21:12

ببخشید چی شد الان؟
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پاسخ: قفل شدن مکبوک از طریق Find my iPhone

پستتوسط ghasemian.amh » 14 مارس 2017, 15:43

با سلام. حل نشد. در صورت امکان حل این مشکل برای شما بنده حاضرم هر هزینه ای رو پرداخت کنم ( حتی برای راهنمایی منجر به حل مشکل ) برای بنده اطلاعاتش خیلی ارزشمند هست. در صورت توانایی برای کمک تماس بگیرید یا تلگرام دهید. سیستم از ابتدا دست خودم بوده و تمامی رمز ها و سوال های امنیتی قابل پاسخ دادن هستند.
09120213919
ghasemian.amh

پستتوسط Arzhang » 14 مارس 2017, 17:04

من پیشنهادم اینه شما الآن در پی بازیابی اطلاعات باشی تا راه انداختن سیستم. اطلاعات که بازیابی شدند با خیال راحت بروی دنبال درست کردن کامپیوتر. البته اگر ایلیا باشد می‌گوید از اطلاعاتی که این قدر حیاتی هستند چرا بک آپ نداری؟ به نظر من هم راست می‌گوید. من هم اصلاً نمی‌توانم بفهمم چرا همه فقط وقتی اطلاعاتشان به فنا می‌رود یادشان می‌افتد که حیاتی بوده‌اند.
تنها راهی که من به ذهنم می‌رسد (و اصلاً نمی‌دانم که روش منطقی‌ای باشد یا نه) این است که هارد را خارج کنی و به یک ویندوز متصلش کنی و از این طریق وارد هارد شده و اطلاعات را بازیابی کنی.
برای این کار لازم است دو پیش‌نیاز را داشته باشی. اول قطعه‌ی سخت‌افزاری تبدیل هارد داخلی به خارجی. چیزی مثل این:
https://9to5mac.com/2015/04/13/how-to-r ... enclosure/
دوم نرم‌افزاری که روی ویندوز بشود هارد فرمت مک را خواند. در این صفحه درباره‌اش گفته است:
https://www.howtogeek.com/252111/how-to ... indows-pc/

پی‌نوشت: برای خودم هم سؤال شد، اگر ایشان کامپیوترش رمز داشته (که داشته) آیا اصلاً این روشی که من گفتم جواب می‌دهد؟ آیا در ویندوز به دلیل داشتن رمز سیستم عامل مکینتاش، فایل‌ها قابل بازیابی‌اند یا اصلاً نمی‌شود رؤیت‌شان کرد؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Ilia » 14 مارس 2017, 17:21

من لینک داده بودم که چطور صفحهٔ وارد کردن پین ها را دوباره آورده بودند. اما اگر نشد، راه بهترش این است که با خود اپل تلفنی تماس گرفت. این جور کارها گره را کورتر میکند.

اما اینکه هارد داخلی را خارج و به یک مک دیگر هم وصل کنیم، نمیدانم چقدر جواب بدهد یا ندهد. اما راستش چندان چشمم آب نمیخورد. بنظر کار خطرناکتر و سخت تری از آنلاک کردن مک باشد و ممکن است که کار را پیچیده تر هم بکند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

بعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 8 مهمان