انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیفون — iPhone

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

پاسخ: آیفون — iPhone

پستتوسط میم مثل مهدی » 28 نوامبر 2016, 11:05

iShahin نوشته است:[نمایش]
میم مثل مهدی نوشته است:[نمایش]
سلام
ممنونم
من تا مورد 3 رو قبلا انجام دادم ولی هنوز مشکلم پابرجاست و جالب این که این مشکل فک میکنم از بعد از اپدیت کردن به ای او اس 10 شروع شد
من ایفون 6 دارم و هنوز 3 سال نشده که داره کار میکنه

به نظرم بهترین کار اینه اپل استور ببریش، یهو دیدی با یه آیفون نو برگشتی! :)

سلام
طي چتي كه با اپل داشتم و چكي كه كردن گوشي من رو به اين نتيجه رسيدن كه بايد رييت كنم گوشي رو و مشكل نرم افزاري هستش.
حالا من اين كار رو انجام دادم و فعلا كه مشكلي نيست
منتها از ديشب كه اين كار رو كردم گوشيم مدام پسورد يك اپل اي دي ديگه كه قبلا براي كسي ساختم رو ازم ميخواد و هر چند دقيقه يك بار اتوماتيك سوال ميكنه.
ميخواستم بدونم چكارش بايد كرد؟؟

ممنون
Mac book Pro OS X
i7 2.7GHz
8G RAM
1TB HDD NEW ;)
iPhone10 256Gb
نماد کاربر
میم مثل مهدی

پست‌ها : 209

پستتوسط AmiN.D » 01 دسامبر 2016, 12:48

متاسفانه تاپیک مربوط دیگه نبود و من نخواستم الکی یه بحث چدید ایجاد کنم.
دوست من یک ایفون ۷ خریده و قبل از اینکه باز بشه من گفتم بزارید چک کنم ( از نظر لاک بودن و غیره)
دوتا مشکل اساسی داشت:
imei گوشی و که سرچ میکنید به شما میگه گوشی ۱۲۸ گیگ هست در صورتی که پشت جعبه ۲۵۶ نوشته و فروشنده هم گفته ۲۵۶ ! (گوشی و گفتم باز نکنه که بشه پس داد پس نمیتونم از سیتینگ چک کنم)

دوم اینکه ccid داره که نشون میده گوشی لاک بوده (و احتمالا آنلاک شده)
در مورد اولی به نظر شما امکان داره data base ها اشتباه کنند (چون من تا حالا ندیدم اشتباهی صورت گرفته باشه طی چند سالی که خرید کردم معمولا اطاعات imei ها خیلی دقیق هست) یعنی به نظر شما جعبه تغییر پیدا کرده؟ (چون من گفتم ببرین پس بدید گوشی و)
و درمورد دومی آیا این قضیه آنلاک فکتوری نبودن بعدا مشکل ایجاد نخواهد کرد؟ من خودم هرگز گوشی غیر از آنلاک فکتوری نخریدم و تجربه ای ندارم.
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط nilean » 01 دسامبر 2016, 14:16

امین جان تا جایی که من اطلاع دارم داشتن CCID به خودی خود نشانه‌ی بدی نیست. خیلی از گوشی‌های نو و به اصطلاح صفر کیلومتر این شناسه رو به همراه دارن که صرفا به معنی اینه که اوپراتور سفارش دهنده تصمیم به آنلاک کردن این گوشی کرده و دست نخورده وارد بازارش کرده. فکر می‌کنم تنها تفاوت گوشی‌هایی نویی که این شناسه رو دارن با گوشی‌های فاقد شناسه CCID نداشتن سوزن تغییر سیم‌کارته و هیچ تفاوت دیگه‌ای ندارن.

من قبل از اینکه آیفون SE ام رو بگیرم واقعا دست و دلم ترسیده بود از وفور گوشی‌های تقلبی تو بازار. با یه مقدار جست‌وجو نهایتا این راهنما رو نوشتم برای خرید گوشی‌های آیفون:

چک کردن سلفون بسته‌بندی (داشتن خط T شکل و تمیز و برچسب صاف و غیرمخدوش( - که البته یه سری برادران قاچاقچی تازگی‌ها سلفون‌ها رو هم عینا جعل می‌کنن!
ترجیحا نداشتن کد ICCID روی جعبه
مطابقت سریال و IMEI درج شده روی جعبه و گوشی (در این قسمت: Settings > General > About ) با دیتابیس اپل
شروع نشدن شماره سریال با 5k - این شماره سریال صرفا مختص گوشی‌های refubricated شده است.
دقت به امضای اپل روی لوازم جانبی. به شکلی که عبارت "Designed by Apple in California Assembled in China/Vietnam" طوری روی آنها درج شده که می‌توانید بدون باز کردن بسته بندی لوازم جانبی، آن را مشاهده کنید.
خرید پارت‌نامبر ترجیحا آمریکا (LLA) و پرهیز از خرید پارتنامبر عربستان یا امارات (AB)
لیست یه سری از پارت‌نامبرهای رایج:

United Kingdom    :B/A                                           Singapoor                  :ZA/A
Egypt/Saudi Arabia/United Arab Emirates     :AB    Hong Kong                 :ZP/A
United Arab Emirates          :AE         Canada                   :C/A
Czech Republic         :CZ                                       United States                 :LL/A
Taiwan                     :TA                                               Ireland                  :UKB
Thailand                     :TH                                                 Spain                  :Y/A
Turkey                      :TU                                                Japan                  :J/A
Sweden                      :KS/A                                           Germany                N/A

اما در مورد مشکل اولی که گفتی، هیچ‌وقت همچو چیزی رو تجربه نکردم. خیلی مورد غریبیه!
نماد کاربر
nilean

پست‌ها : 125

پستتوسط AmiN.D » 01 دسامبر 2016, 16:08

من خودم در خرید های قبلی خودم این موارد و رعایت میکردم درمورد سلفن باید بگم که اصلا بهش اعتماد نکنید.۵ ماه در یک مغازه کار میکردم که گوشی می اورد و خودش سلفن میکشید. وجود گوشی های آکبند اما اکتیو شده در تاریخ های ۱ تا ۲ ماه پیش تر خودش دلیلی بر این ادعا است. درمورد ccid فقط نمیدونم که بعدا مشکل ایجاد خواهد کرد یا نه. آیا کسی تجربه ای داشته؟
ولی عجیب ترین و بی ربط ترین قضیه همین عدم مچ بودن اطلاعات مربوط به ظرفیت هست که خیلی عجیبه!
به هر حال فکر کنم بهترین کار این باشه که بگم این دوست ما گوشی و پس بدن.(هرچند گوشی اکتیو نشده تا این تاریخ و در واقع میشه نتیجه گرفت(شاید) که روشن نشده)
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط Nav ! D » 01 دسامبر 2016, 17:02

iccid دلیل لاک بودن گوشی نیست.
مثلا شما میتونید از آمریکا و تی موبایل آیفون کاملا آنلاک بخرید. اینجوری که فقط یک سیم کارت خام تی موبایل تو گوشی هستش و اگر دلتون خواست میتونید فرم پر کنید و فعالش کنید. اگه هم نه که گوشیتون آنلاکه و هرجای دنیا بخواید میتونید استفاده کنید.

در مورد عدم تطابق اطلاعات جعبه و گوشی ٬ خیلی محتمله که جعبه برای گوشی نباشه.
نمیدونم با 5S های موجود در بازار ایران برخورد داشتین یا نه٬ فاجعه! کلمه ای بهتر از این نمیشه به کار برد.
گوشی هایی که کاملا معلومه تمامی متعلقاتشون تعویض شده و جنس درجه چندم هستند. جعبه های چاپ شده ی بی کیفیت با سوتی های فراوون روی مشخصات گوشی پشت جعبه. ( حتی غلط املایی هم دارند بعضا )

بهترین کار قبل از خرید اینه که سریال نامبر رو در سایت اپل چک کنید که گوشی اکتیو شده قبلا یا نه . اگه به هر دلیلی اکتیو شده از خرید صرف نظر کنید.
چون هر بلایی سر گوشی ممکنه اومده باشه . تازه اگر اکتیو نشده باشه نگران وسایل جعبه باشید که عوض نکرده باشن. چون سلفون رو خودشون بهتر از اپل میتونن بکشن.

الان پست دوستمون nilean رو خوندم . دقیقا همینطوره که ایشون میفرمایند.
Apple iMac MC814 - MacBook Air MD760 - iPhone 11 Pro Max - iPod Nano 6G
نماد کاربر
Nav ! D

پست‌ها : 216

پستتوسط AmiN.D » 01 دسامبر 2016, 18:20

بعله دقیقا به نظر من هم جعبه دستکاری شده. فقط اگر میفرماین که iccid دلیل آنلاک فکتوری نبودن نیست، پس از کجا میشه مطمئن بود که گوشی انلاک فکتوری هست؟ چون معمولا من فقط به همین و رجیستری اکتفا میکردم.
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط nilean » 02 دسامبر 2016, 14:03

امین جان آنلاک فکتوری یعنی گوشی بنا به صلاحدید اوپراتور سفارش‌دهنده، قبل از عرضه به بازار، آنلاک شده که عملا هیچ‌ تفاوتی با گوشی‌های به اصطلاح SIM-Free نداره به جز همون مورد سوزن تعویض سیم‌کارت. اگه گوشی‌ای دارای این شناسه CCID باشه الزاما به معنی این نیست که لاک بوده، استفاده شده و بعد به واسطه‌ی روشی خاص آنلاک شده (اگر چه می‌تونه همینطوری هم باشه). اوپراتور سفارش‌دهنده می‌تونه لیستی از IMEI گوشی‌های مورد سفارشش رو به اپل تحویل بده تا قبل از عرضه به بازار آنلاک بشن و کالا روی دستش نمونه. اما علی‌رغم همه این حرف‌ها، به خاطر مقتضیات بازار ایران کاملا قابل درکه که مصرف کننده در قدم اول دنبال گوشی‌ای باشه که این شناسه رو نداره.

گوشی قبلی من همین شناسه رو داشت و تغییری با سایر مدل‌ها نداشت. به نظر منم ایمن‌ترین گزینه همین پس دادن گوشی هست.
نماد کاربر
nilean

پست‌ها : 125

پستتوسط میم مثل مهدی » 06 دسامبر 2016, 21:00

iShahin نوشته است:[نمایش]
سلام
ممنونم
من تا مورد 3 رو قبلا انجام دادم ولی هنوز مشکلم پابرجاست و جالب این که این مشکل فک میکنم از بعد از اپدیت کردن به ای او اس 10 شروع شد
من ایفون 6 دارم و هنوز 3 سال نشده که داره کار میکنه

به نظرم بهترین کار اینه اپل استور ببریش، یهو دیدی با یه آیفون نو برگشتی! :)

سلام
طي چتي كه با اپل داشتم و چكي كه كردن گوشي من رو به اين نتيجه رسيدن كه بايد رييت كنم گوشي رو و مشكل نرم افزاري هستش.
حالا من اين كار رو انجام دادم و فعلا كه مشكلي نيست
منتها از ديشب كه اين كار رو كردم گوشيم مدام پسورد يك اپل اي دي ديگه كه قبلا براي كسي ساختم رو ازم ميخواد و هر چند دقيقه يك بار اتوماتيك سوال ميكنه.
ميخواستم بدونم چكارش بايد كرد؟؟

ممنون

سلام
ببخشيد ميشه راهنمايي كنيد
مشكل من همچنان پا برجاست
( از زماني كه گوشيم رو ري ست كردم و بك اپ رو دوباره رو گوشيم نصب كردم مدام ازم پسورد يك اپل اي دي ديگه كه قبلا براي كسي ساختم رو ازم ميخواد)
اپل ايدي روي گوشيم و ايكلاد هم مال خودم اكتيو هستش
ممنون
Mac book Pro OS X
i7 2.7GHz
8G RAM
1TB HDD NEW ;)
iPhone10 256Gb
نماد کاربر
میم مثل مهدی

پستتوسط Amir_S » 06 دسامبر 2016, 21:36

احتمالا اپی دارید که با آن آی‌دی دانلود و نصب کرده بودید…
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط میم مثل مهدی » 07 دسامبر 2016, 09:47

Amir_S نوشته است:[نمایش]
احتمالا اپی دارید که با آن آی‌دی دانلود و نصب کرده بودید…

سلام
خودم هم همین فکر رو کردم ولی اخه من اصن برنامه جدیدی نصب نکردم
بعدش هم این اتفاق از زمانی افتاد که من بک اپ رو برگردوندم به گوشیم!
Mac book Pro OS X
i7 2.7GHz
8G RAM
1TB HDD NEW ;)
iPhone10 256Gb
نماد کاربر
میم مثل مهدی

پستتوسط Amir_S » 07 دسامبر 2016, 10:08

دقیقا برای همین گفتم: شاید در آن بک‌آپ اپی بوده باشد که با آن آی‌دی خریده اید و یادتان رفته!
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط iSam » 07 دسامبر 2016, 13:00

من یک سوأل در مورد کلندر داشتم.
من آلارم آیفون را گذاشتم روی روزهای هفته (به غیر از شنبه و یکشنبه) که زنگ بزنه و بیدارم کنه. حالا مشکل اینه که تعطیلات رسمی هم این زنگ میزنه! مگه از کلندر تایم زون نمیخونه!؟ باید چه کنم که مشکل حل بشه؟ ممنون.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط AmiN.D » 16 دسامبر 2016, 00:21

گوشی 5s من وقتی به 30% شارژ خود میرسد به طور تصاعدی شروع به کم کردن باتری میکند. مثلا ظرف ۳ دقیقه ۲۰٪ خالی میکند و باز ظرف دو دقیقه به ۳٪ میرسد. الان هم روی ۳۳٪ بود که خاموش شد! یعنی با باتری خداحافظی کنیم؟ (قبلا کالیبره انجام شده)
iPhone 5s
AmiN.D

پستتوسط uzarsif » 16 دسامبر 2016, 12:14

به نظر من از برنامه coconutBattery استفاده کنید، نسخه ۳.۳.۴ (نسخه جدیدش مشکل داشت)
تا ببینید چقدر از ظرفیت باتری گوشی تون مونده.
مثلا آیفون 4s من ۷۵.۸ درصد از ظرفیت کل شارژ میشه که بنظرم خوبه.
MPTT2, 4S
نماد کاربر
uzarsif

پست‌ها : 37

پستتوسط Ilia » 22 دسامبر 2016, 21:42

من بعد از سه سال آیفون 5S ام را با استفاده از تخفیف شرکت تلفن به یک آیفون ۷ پلاس ۲۵۸ گیگی آپدیت کردم. قصدم گرفتن یک آیفون ۱۲۸ گیگی بود، اما با تخفیف ویژهٔ روز بلک‌فرایدی صرف با ۲۵۶ گیگی بود. منهم گفتم که حالا که اینقدر خرج میکنم جهنم، ۱۲۰ دلار هم روش…

اولین مکی که من خریدم هاردش ۲۵۰ مگ بود. البته تمام همشاگردی‌ها، مکشان ۱۶۰ مگ جا داشت، اما در عوض درایو CD داشتند. من دانشجو میدانستم که پول برای خرید سی‌دی ندارم، بنابر این مک با هارد ۲۵۰ مگی را خریدم که همان قیمت بود. ناگفته نماند که آن مک پاورپیسی ۶۱۰۰ با چهار مگ رم و ۲۵۰ مگ هارد و یک مانیتور ۱۳ اینچی حدود ۴۰۰۰ دلار برایم آب خورده بود.

حالا این آیفون کذایی هزار برابر آن مک گنجایش دارد و نمیدانم چند صد برابر آنهم سرعت. بهبود کیفیت کار کردن آنهم برای من که از آیفون 5S به آن آمده‌ام، واقعا مشهود است. کیفیت رنگ صفحهٔ نمایشش معرکه، سرعت خودش فوق‌العاده…

اندازهٔ پلاس واقعا آنقدر بزرگ است که برای خیلی چیزها استفاده از دو دست الزامی است. مثلا مثل آیفون ۵ نمیشود یک دستی با شصت شماره گرفت و غیره. اما راستش من هفته‌ای ۵ تا هم با این جناب تلفن نمیزنم. و اندازهٔ بزرگش با توجه به قابلیت‌های بیشتر و چشم مشکل‌دار من بسیار نیکوست و به دردسر بزرگ بودنش می‌ارزد.

از لحاظ سرعت، فوق‌العاده است. بسیاری از مشکلاتی که با آیفون ۵اس داشتم، کلا از بین رفته. مثلا کیبورد فارسی دیگر معمولا دچار کمبود حافظه نشده و بسیار روان کار میکند و غیره.

دوربین همیشه برای من از علت‌های اصلی آپدیت آیفون بوده. کیفیت دوربینش و مخصوصا افکت پرتره (بوکه) بسیار تحسین برانگیز است.

سلفیدن پولش خیلی زور داشت، اما با توجه به تخفیفی که گرفتم و استفاده‌ای که میکنم کاملا ارزشش را داشت. هر چند هنوز خیلی پول بود…
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 15 مهمان