انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مک مینی یا هک مینی؟!

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

مک مینی یا هک مینی؟!

پستتوسط SepehrM » 25 اوت 2016, 16:19

سلام.
من تا به حال تجربه کار با سیستم عامل مکینتاش رو نداشتم و با توجه به گرون بودن زیاد از حد کامپیوترهای مک، به فکر خریدن مک مینی (اون هم دست دوم!) افتادم. در این بین به چند تا مشکل برخوردم.
یکی اینکه من شیراز هستم و نمی دونم کجا باید دنبال یه مک مینی خوب و با قیمت مناسب بگردم. چون تو سایتهایی مثل شیپور و... آگهی های مرتبط با مک مینی خیلی خیلی کم بود و از شیراز نتونستم هیچ آگهی اینترنتی پیدا کنم.
دوم اینکه بعضی سایتهای خارجی اصطلاحی به نام "هک مینی" رو به کار بردن که گویا خیلی قوی تر از مک مینی هست و هزینه‌ش هم کمتر خواهد بود که نمونه‌ش رو می تونید در http://lifehacker.com/5815715/how-to-build-a-hackintosh-mini-for-less-than-600ببینید.
اصلا مک مینی دست دوم رو شما پیشنهاد می کنید؟ چطور می شه مطمئن شد که مشکل پنهان و نهفته ای در سخت افزارش موجود نیست؟
ممنون.
SepehrM

پست‌ها : 22

پاسخ: مک مینی یا هک مینی؟!

پستتوسط Masiha » 25 اوت 2016, 16:45

سلام، به ایرماگ خوش اومدین، :blush:
اگر صرفا بحث تجربه سیستم‌عامل مک باشد. می‌توانید به صورت ماشین مجازی مثلا با VirtualBox یا VMWare تقریبا بدون هیچ هزینه‌ای، به این هدف دست یابید. (آموزش نصب آن به وفور در اینترنت یافت می‌شود)
در مورد خرید یک مک‌مینی دست‌دوم، ظاهرا اگر سیستم روان باشد و پورت‌ها کار کنند، سیستم سالم است. در مورد امکان مشکل پنهان در سخت‌افزار، دوستان بهتر از من می‌توانند راهنمایی کنند.
توجه داشته باشید نصب هکینتاش روی هر سیستم یا سخت‌افزاری جواب نمی‌دهد، قبلا در این مورد بحث شده که توجه شما را به آن جلب می‌کنم:
http://forum.irmug.com/viewtopic.php?f=4&t=3941&p=49365
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط SepehrM » 25 اوت 2016, 19:26

Masiha نوشته است:[نمایش]
سلام، به ایرماگ خوش اومدین، :blush:
اگر صرفا بحث تجربه سیستم‌عامل مک باشد. می‌توانید به صورت ماشین مجازی مثلا با VirtualBox یا VMWare تقریبا بدون هیچ هزینه‌ای، به این هدف دست یابید. (آموزش نصب آن به وفور در اینترنت یافت می‌شود)
در مورد خرید یک مک‌مینی دست‌دوم، ظاهرا اگر سیستم روان باشد و پورت‌ها کار کنند، سیستم سالم است. در مورد امکان مشکل پنهان در سخت‌افزار، دوستان بهتر از من می‌توانند راهنمایی کنند.
توجه داشته باشید نصب هکینتاش روی هر سیستم یا سخت‌افزاری جواب نمی‌دهد، قبلا در این مورد بحث شده که توجه شما را به آن جلب می‌کنم:
http://forum.irmug.com/viewtopic.php?f=4&t=3941&p=49365

خیلی ممنونم مدیر عزیزم :)
به نکاتی که فرمودین آشنا بودم. هک مینی یا همون هکینتاش هم که هیچوقت به پای مک اصلی نمی رسه.
در تهران جای مطمئنی نیست که مک های دست دوم و سالم رو بشه با قیمت منصفانه خرید؟
SepehrM

پستتوسط Masiha » 26 اوت 2016, 00:32

خواهش می‌کنم، بنده کوچکترین مدیر این انجمن هستم.
تا به حال تجربه خرید سیستم دست دوم نداشته‌ام. در بعضی از سایت‌ها هم که قبلا دیده بودم، قیمت آن، نسبت به مدل دستگاه، تناسب نداشت و گاها نجومی بود. اگر بتوانید از دوستان و آشنایانتان، شخصی را پیدا کنید که قصد ارتقای سیستم فعلی‌اش را داشته باشد، مسلما خرید بهتری خواهد بود.
 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پستتوسط Arzhang » 26 اوت 2016, 07:08

به نظر من هم برای این چیز خاصی که شما می‌خواهی بهترین راه خرید از یک آشنا و یا صبر و بررسی چندین ماهه برای یافتن موردی کاملاً مطمئن است. متأسفانه چون خرید و فروش کالای دست دوم در ایران نظام‌مند نیست و به لطف بی‌اعتمادی شدید به نوادگان کوروش، اصولاً خرید کالای دست دوم در ایران مثل خرید تخم مرغ شانسی است: ممکن است از تویش طلا در بیاید، ممکن هم هست مطلقاً پوچ باشد. عقل می‌گوید خصوصاً وقتی پول قابل توجهی می‌خواهید خرج کنید، پولتان را به شانسی ندهید.
--------
پی‌نوشت: ببینم شانسی را جوان‌ترها هم می‌شناسند؟
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط SepehrM » 26 اوت 2016, 14:40

Masiha نوشته است:[نمایش]
خواهش می‌کنم، بنده کوچکترین مدیر این انجمن هستم.
تا به حال تجربه خرید سیستم دست دوم نداشته‌ام. در بعضی از سایت‌ها هم که قبلا دیده بودم، قیمت آن، نسبت به مدل دستگاه، تناسب نداشت و گاها نجومی بود. اگر بتوانید از دوستان و آشنایانتان، شخصی را پیدا کنید که قصد ارتقای سیستم فعلی‌اش را داشته باشد، مسلما خرید بهتری خواهد بود.

بله درست می فرمایید. متاسفانه چنین موردی رو من هم مشاهده کردم‌.
Arzhang نوشته است:[نمایش]
به نظر من هم برای این چیز خاصی که شما می‌خواهی بهترین راه خرید از یک آشنا و یا صبر و بررسی چندین ماهه برای یافتن موردی کاملاً مطمئن است. متأسفانه چون خرید و فروش کالای دست دوم در ایران نظام‌مند نیست و به لطف بی‌اعتمادی شدید به نوادگان کوروش، اصولاً خرید کالای دست دوم در ایران مثل خرید تخم مرغ شانسی است: ممکن است از تویش طلا در بیاید، ممکن هم هست مطلقاً پوچ باشد. عقل می‌گوید خصوصاً وقتی پول قابل توجهی می‌خواهید خرج کنید، پولتان را به شانسی ندهید.
--------

موافقم.
اصلا گاهی اوقات از خرید مک در ایران پشیمون می شم! مثل اینکه همون هکینتاش تو ایران بیشتر صرف می کنه.
بله یادش بخیر. سرگرمی جالبی بود! ;)
SepehrM

پستتوسط iliililililililil » 27 اوت 2016, 13:45

دوست عزیز هکینتاش زمانی ارزش داره شما بخواید 6-8 تومن هزینه سیستم کنید و از هکینتاش لذت ببرید
نماد کاربر
iliililililililil

پست‌ها : 56

پستتوسط SepehrM » 27 اوت 2016, 15:40

iliililililililil نوشته است:[نمایش]
دوست عزیز هکینتاش زمانی ارزش داره شما بخواید 6-8 تومن هزینه سیستم کنید و از هکینتاش لذت ببرید

مشکل مک مینی اینه که نسبت به مشخصات فنیش، قیمت گرونی داره.
دست دوم هم که پیدا نمیشه به این راحتی.
SepehrM

پستتوسط Ali.Tajik » 28 اوت 2016, 11:41

Arzhang نوشته است:[نمایش]
--------

زمان ما تخم مرغ هاى توتو بود و كيندر، همان ها را مى گويى؟ من يادم هست يكبار شايد بيش از بيست سال پيش، دست پدربزرگم را گرفتم و رفتيم دم بقالى محل و من هم كه به نيت تخم مرغ شانسى رفته بودم، دست گذاشتم كه الا و للا من از اينها مى خواهم، طفلك پيرمرد هم با اينكه فكر كنم پانصد تومان پولش بود برايم خريد. (ياد آورى مى كنم كه همان زمان بستنى كيم دوقلو را مى خريديم ٢٥ تومان) بازش كه كرديم يك مجسمه ى پلاستيكى قورباغه ى كوهنورد داخلش بود. پدربزرگم مات و مبهوت تا خانه من را رساند و بعد هم در افق محو شد!!
گذشت و پيرمرد هم فوت كرده و بيست و اندى سال هم از آن ماجرا گذشته ... اما من هنوز آن قورباغه ى كوهنورد را روى يكى از طبقات كتابخانه ام دارم!
--
سپهر جان
مى خواهم بگويم اگر كه مى خواهى فقط مك او اس را تجربه كنى و اصلا ببينى با مكينتاش چند چندى و الان هم يك سيستم كار راه انداز خوب ويندوزى دارى، پول بالاى مك مينى دست دومى كه دقيق هم تعريف خاصى براى كاربردش ندارى نده، همانطور كه دوستان گفتند، يك نرم افزار ماشين مجازى نصب كن و سيستم عامل را تجربه كن. اما اگر يك "مك" مى خواهى، راستش يك مقدارى كارت سخت مى شود، همانطور كه ارژنگ هم گفت، ته شانس خواهد بود خريد هر نوع مك دست دوم برايت!
MBAir 6.2
نماد کاربر
Ali.Tajik

پست‌ها : 142

پستتوسط Amir_S » 28 اوت 2016, 11:55

من یک شانسی یادم است که جعبه بزرگ چوبی‌ای بود خانه‌های زیادی داشت و رویشان با کاغذ پوشانده شده بود. باید کی را انتخاب می‌کردیم و با انگشت، کاغذش را پاره کرده و دست می بردیم داخلش تا جایزه را بیرون بیاوریم… به نظرم خیلی هیجان انگیز تر از تخم مرغ و اینها بود.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2