انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

ریست کردن Open With menu بوسیلهٔ ترمینال

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

ریست کردن Open With menu بوسیلهٔ ترمینال

پستتوسط Pooria Azimi » 28 نوامبر 2012, 17:54

گاهی‌اوقات وقتی روی فایلی راست‌کلیک می‌کنید و Open With رو انتخاب می‌کنید، بعضی برنامه‌ها دو بار یا بیشتر نمایش داده می‌شن.

Screen Shot 2012-11-28 at 4.49.42 PM.png

من مدتی بود با این مشکل مواجه بودم و حوصلهٔ پیدا کردن راه‌حل رو نداشتم. از قرار، فقط کافیه کد زیر رو در ترمینال بزنید:

کد: انتخاب همهٔ
/System/Library/Frameworks/CoreServices.framework/Versions/A/Frameworks/LaunchServices.framework/Versions/A/Support/lsregister -kill -r -domain local -domain system -domain user

از http://www.tuaw.com/2009/06/11/terminal ... -clean-up/ (البته کدی که این سایت داده یک اشتباه کوچیک داره. احتمالاً به‌خاطر این که CMS ـشون رو عوض کرده‌ن، فاصلهٔ بعد از -kill و قبل از -r پریده. اسکریپتی که من نوشتم رو بزنید بدون مشکل باید اجرا بشه)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

Re: ریست کردن Open With menu بوسیلهٔ ترمینال

پستتوسط Ilia » 01 دسامبر 2012, 21:08

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
گاهی‌اوقات وقتی روی فایلی راست‌کلیک می‌کنید و Open With رو انتخاب می‌کنید، بعضی برنامه‌ها دو بار یا بیشتر نمایش داده می‌شن…

منهم این مشکل رو داشتم. ممنون از راه حل!
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

Re: آیا می‌دانید که...

پستتوسط Behnam » 01 دسامبر 2012, 22:04

ممنون پوریا من هم این مشکل رو داشتم. وقتی یک فایل رو می‌خواستم با Open with باز کنم برای یک JPG مثلاً شانصدتا پیکسلمیتور ردیف می‌كرد! کُد تو کاملاً لیست رو تمیز کرد. اما این از آن چیزهایی هست که قاعدتاً OS باید خودش انجام بده.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

Re: ریست کردن Open With menu بوسیلهٔ ترمینال

پستتوسط Ilia » 29 مارس 2013, 03:59

من این بحت رو جدا کردم که راحت‌تر بشه که پیداش کرد.
انگار که برای مانتین لاین دستورش اینه:
کد: انتخاب همهٔ
find /System/Library/Frameworks -type f -name "lsregister" -exec {} -kill -seed -r \;

به نقل از:
https://discussions.apple.com/thread/48 ... 0&tstart=0

همینطور Onyx هم اینکار rebuilding the Launch Services database رو انجام میده.
http://www.titanium.free.fr/downloadonyx.php
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پاسخ: ریست کردن Open With menu بوسیلهٔ ترمینال

پستتوسط Behnam » 24 ژوئیه 2016, 19:49

نمی‌دانم در کدامیک از بروز رسانی‌ها اتفاق افتاده (برای El Capitan) ولی چندیست که متوجه شدم این مشکل دیگر برای بعضی برنامه‌ها پیش نمی‌آید ولی در عوض برنامه‌های دیگری که قبلاً در لیست ‪Open with...‬ قرار نداشتند به آن لیست اضافه شده‌اند! مثلاً برای باز کردن یک JPG دیگر Pixelmatorهای قدیمی‌ام لیست نمی‌شود (که قبلاً حتی از نسخه‌های عتیقهٔ توی درایو بکاپ لیست می‌شد!) ولی یک سری چیزهای دیگر مثل مرورگرها یا ColorSync لیست می‌شوند. این البته زیاد مهم نیست چون یک فایل JPG را من با برنامه‌های ویژهٔ عکس باز می‌کنم که نسخه‌های قدیمی آنها دیگر لیست نمی‌شود که مشکل ایجاد کند.
Open with....jpg
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ali.Rastegar » 12 اوت 2016, 00:35

بهنام جان خود آن برنامه‌ها اعلام آمادگی می‌کنند که می‌توانند آن فرمت را باز کنند، مثلا اگر Info.plist کروم را ببینی می‌بینی gif و jpg و... را لیست کرده.
اگر می‌خواهی لیستت خلوت شود خودت می‌توانی آن پسوندها را از Info.plist هر برنامه‌ای مثل کروم حذف کنی، البته قبلش یک کپی از فایل Info.plist اصلی بگیر که اگر به خاطر دستکاری برنامه باز نشد (مثلا برنامه دارای امضای دیجیتال باشد و Gatekeeper تشخیص دهد که برنامه دستکاری شده) مشکلی ایجاد نشود.
آن گزینه‌های ویندوزی هم بسته به میل خودت دارد، من بودم در تنظیمات VMWare یا Parallels این امکان را غیر فعال می‌کردم.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط Behnam » 15 اوت 2016, 04:38

خب چیز دیگری که امروز متوجه شدم این است که Mail تمام ایمیل‌های notification ایرماگ را مدتی است که به Junk می‌فرستد! هر دم از این باغ بری می‌رسد! علی جان ممنون از توضیحات. فکر خوبی است و هرگاه این لیست کلافه‌ام کرد امتحان خواهم کرد. چون خودش ظاهراً کلی حوصله لازم دارد!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط nasraa » 15 اوت 2016, 15:41

اگر در پارتيشن ديگري، سيستم عامل ديگري داشته باشيم، در آن منو (open with) ، برنامه هاي آن پارتيشن را هم ليست ميكند. اگر بخواهيم اين كار را نكند چكار كنيم؟
حتي اگر هارد اكسترنال هم متصل باشد، برنامه هاي آن هارد را هم ليست ميكند.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط Ali.Rastegar » 16 اوت 2016, 16:02

عجب بهنام جان، خواهش می‌کنم.

نصرا جان، اینطور که اینجا نوشته:
http://superuser.com/questions/348930/h ... -in-the-op
راهش این است که پوشه Applications آن پارتیشن (یا هر پوشه‌ای که حاوی برنامه‌ در آن پارتیشن است) را به لیست استثناهای Spotlight اضافه کنی و بعد Launch Services را بازسازی کنی، مثلا با Onyx.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط nasraa » 16 اوت 2016, 16:33

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
عجب بهنام جان، خواهش می‌کنم.

نصرا جان، اینطور که اینجا نوشته:
http://superuser.com/questions/348930/h ... -in-the-op
راهش این است که پوشه Applications آن پارتیشن (یا هر پوشه‌ای که حاوی برنامه‌ در آن پارتیشن است) را به لیست استثناهای Spotlight اضافه کنی و بعد Launch Services را بازسازی کنی، مثلا با Onyx.

ممنون از راهنمايي.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 7 مهمان