انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

El Capitan, OS X 10.11 — اِل‌کَپیتَن

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پاسخ: El Capitan, OS X 10.11 — اِل‌کَپیتَن

پستتوسط Rodarvasi » 29 ژوئن 2016, 10:49

Ali.Rastegar نوشته است:[نمایش]
Rodarvasi نوشته است:[نمایش]
سلام دوستان عزیز
من الان آخرین ورژن ال کاپیتان رو نصب دارم. (macbook air md 2013)

توی کار کد نویسی و طراحی هستم ؛ هر از گاهی که میخوام برنامه ایی نصب کنم ؛ خود مک یه سری چیزا از اپل استور میگیره مثل Command line Package
(همش بخاطر اینه که من Xcode رو نصب ندارم !!! انگار همه چی به این برنامه وابستس !!) :unamused: :unamused:

حالا پارتیشن اصلی من پر شده :sob: :sob: ( دوتا پارتیشن دارم )

***میخوام بدونم راهی هست که این پکیج های بروزرسانی رو پاک کنم ؟؟ ***‌ واسم مهم نیست که برنامه هام پاک بشن ***

راهی هست به اصطلاح بیایم لپتاپم رو 'ریست فکتوری' کنم ؟؟ یعنی همین سیستم عامل برگرده به همون روز اولش که نصب شده ( بدونه time machine)

سلام،
اگر بکاپ کامل و مطمئن دارید (اگر ندارید نگاه سرزنشگر ایلیا را مجسم کنید!) و پاک شدن کل فایلهای پارتیشن دارای سیستم عامل مک برایتان مهم نیست، چرا ایمیج نصب سیستم عامل را روی یک فلش نمیندازید، با آن بوت کنید، پارتیشن سیستم عامل را فرمت و آن را از نو نصب کنید؟
اگر میخواهید فقط آپدیتها حذف شود، دستی برگشتن به قبل از آپدیت فکر نکنم بدون ریسک باشد، این Command Line Tools هم برای این است که کل XCode را مجبور نباشید نصب کنید و حجمش خیلی کمتر است، از قبل که بهتر است.
از این برنامه‌های مثل Daisy Disk استفاده نکرده‌اید تا ببینید واقعا چه چیزهایی بیشترین فضا را گرفته‌اند؟

در جواب تمام حرف های شما ؛ من فقط میتونم نگاه سرزنش گر ایلیا رو تصور کنم ! :) ((:

از سیستم عامل هم فقط آپدیت کمبو دارم ۱۰.۱۱.۵ اه بی فایدس ((:
آخ مهندس از بدبختی من میام نصب میکنم commandline اونوقت یه برنامه مثل QT (برنامه نویسی پایتون) میگه حتما xCode رو میخوام :triumph: :triumph: :triumph:

به پیشنهاد شما این Daisy Disk استفاده میکنم ؛ در نهایت کارم به جایی نرسید ؛ Clean install میکنم ((: ((:

ممنونم مهندس ؛ سپاس گذارم
نماد کاربر
Rodarvasi

پست‌ها : 41

پستتوسط pooriya.kh » 18 ژوئیه 2016, 23:50

مک او اس 10.11.6 منتشر شد !
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط alireza3335 » 24 ژوئیه 2016, 18:28

سلام
من این مشکل را خیلی وقت است که دارم ولی هر بار به بهانه اینکه مهم نیست مطرح نمی‌کنم ولی فکر کنم که اگر حل شود بتواند خیلی در سرعت عملم بهبود ایجاد شود و در وقتم صرفه‌جویی شود.
ببینید هنگامی که روی Dock روی آیکان اپلیکیشن‌هایی مانند Preview یا Pages با ۳ (یا ۴ انگشت، بستگی دارد چطور تنظیم کرده‌‌اید) به سمت پایین بکشیم وارد App Exposé می‌شویم که برای برنامه‌هایی که نام بردم recent itemهایی که باز بوده‌اند را نشان می‌دهد. منتهی مشکل من این است که خیلی وقت‌ها این recentها واقعاً recent نیستند و به روز‌ها و هفته‌ها قبل باز می‌‌گردند در حالیکه من همین الان یکی از صفحات را بسته‌ام و می‌خواهم دوباره آن را باز کنم. چون در recent item اینها را پیدا نمی‌کنم مجبور هستم که مسیر طولانی ذخیره شدن فایل را طی کنم تا دوباره به آن برسم. خیلی از اوقات نیز اسم فایل را به خاطر ندارم که از Spotlight استفاده نمایم. به نظر شما مشکل از کجاست؟ ممنون می‌شوم راهنمایی بفرمایید.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Pooria Azimi » 25 ژوئیه 2016, 00:06

نمی‌دونم مشکل چی می‌تونه باشه، اما افزایش تعداد آیتم‌های recent در System Preferences ممکنه مشکل رو حل بکنه.
پیوست‌ها
Screen Shot 2016-07-24 at 12.34.41 PM.png
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط alireza3335 » 26 ژوئیه 2016, 10:12

مدت‌ها است که روی ۵۰ آیتم گذاشته‌ام. به نوعی انگار بعضی از وقت‌ها فراموش می‌کند که چه چیزی را اخیراً باز کرده. یعنی حس می‌کنم که بعضی اوقات رفتار random و تصادفی از خودش نشان می‌دهد.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پستتوسط Fardin944 » 26 ژوئیه 2016, 20:06

سلام دوستان
مکبوک پرو md101 دارم.
آخرین نسخه El Capitan رو به صورت کلین نصب کردم. چند مشکل دارم. سیستم سنگین شده. برنامه ها دیر اجرا میشن. بوت سیستم کند شده
وقتی که سیستم رو خاموش میکنم زیاد طول میکشه تا خاموش بشه.
دوستان راه حل دارید
ممنون
Fardin944

پست‌ها : 5

پستتوسط pooriya.kh » 26 ژوئیه 2016, 20:54

Fardin944 نوشته است:[نمایش]
سلام دوستان
مکبوک پرو md101 دارم.
آخرین نسخه El Capitan رو به صورت کلین نصب کردم. چند مشکل دارم. سیستم سنگین شده. برنامه ها دیر اجرا میشن. بوت سیستم کند شده
دوستان راه حل دارید
ممنون

با سلام
من پیشنهاد نرم افزاری ندارم اما اگر قصد استفاده از کامپیوترتون رو دارید و فعلا نمیخواید عوضش کنید حتما حتما پی۸شنهاد میکنم هاردتون رو با یک اس اس دی عوض کنید . سرعت کامپیوتر شما در تمام مواردی که گفتید حداقل ۲ یا ۳ و یا حتی بیشتر برابر خواهد شد !!!! موفق باشید
pooriya.kh

پستتوسط Fardin944 » 26 ژوئیه 2016, 23:01

pooriya.kh نوشته است:[نمایش]
سلام دوستان
مکبوک پرو md101 دارم.
دوستان راه حل دارید
ممنون

با سلام
من پیشنهاد نرم افزاری ندارم اما اگر قصد استفاده از کامپیوترتون رو دارید و فعلا نمیخواید عوضش کنید حتما حتما پی۸شنهاد میکنم هاردتون رو با یک اس اس دی عوض کنید . سرعت کامپیوتر شما در تمام مواردی که گفتید حداقل ۲ یا ۳ و یا حتی بیشتر برابر خواهد شد !!!! موفق باشید

سلام دوست عزيز
رم سيستم رو از ٤ به ١٦ ارتقاع دادم. اونموقع يوسيميت نصب بود. سيستم روون شد. از وقتي نسخه جديد رو نصب كردم سرعت سيستم كم شده. به نظرتون ارزش داره يك اس اس دي ١٢٨ بزارم روش و هارد خودش رو بجاي دي وي دي بزارم؟ يا يك اس اس دي با ظرفيت ٢٥٦ بردارم؟
ممنون
Fardin944

پستتوسط pooriya.kh » 27 ژوئیه 2016, 00:29

pooriya.kh نوشته است:[نمایش]
سلام دوستان
مکبوک پرو md101 دارم.
دوستان راه حل دارید
ممنون

با سلام

سلام دوست عزيز
رم سيستم رو از ٤ به ١٦ ارتقاع دادم. اونموقع يوسيميت نصب بود. سيستم روون شد. از وقتي نسخه جديد رو نصب كردم سرعت سيستم كم شده. به نظرتون ارزش داره يك اس اس دي ١٢٨ بزارم روش و هارد خودش رو بجاي دي وي دي بزارم؟ يا يك اس اس دي با ظرفيت ٢٥٦ بردارم؟
ممنون

با سلام
به نظر من اگر میخواید فعلا استفاده کنید حتما ارزش داره مگر اینکه به فکر کامپیوتر جدید باشید . یک هارد ۱۲۸ با یک هارد اکسترنال منطقی هست ! (نیازی به خرید هارد اکسترنال هم نیست میتونید برای هاردی که الان رو مک دارید یک قاب بخرید با قیمت کم و ازش به عنوان هارد اکسترنال استفاده کنید) مگر اینکه نیاز به فضای بیشتر داشته باشید !
pooriya.kh

پستتوسط Fardin944 » 27 ژوئیه 2016, 02:20

سلام
فعلا نميخوام کامپیوتر جديد بخرم همين كارم رو انجام ميده. ميخواستم جاي دي وي دي بزارمش ولي بجاي هارد اکسترنال هم فكر خوبيه.
ممنون
Fardin944

پستتوسط Arzhang » 27 ژوئیه 2016, 06:29

من هم اس اس دی رو شدیداً پیشنهاد می‌کنم اما اکسترنال رو نه. همون خریدن کدی و گذاشتن به جای دی‌وی دی به نظرم کاربردی‌تره.
این صفحه را هم ببینید.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Fardin944 » 27 ژوئیه 2016, 13:08

سلام
ممنون دوستان
چه مدلی اس اس دی 128 برای مکبوک پرو md101 mid2012 خوبه؟
يه سوال دیگه. وقتی که كاری با سیستم ندارم بهتره خاموشش کنم یا فقط صفحه رو ببندم تا به اسلیپ بره؟ اگر جوابتون اسلیپ هست برای سخت افزار بد نیست اين همه وقت روشن باشه؟
Fardin944

پستتوسط pooriya.kh » 27 ژوئیه 2016, 14:21

سلام
ممنون دوستان
چه مدلی اس اس دی 128 برای مکبوک پرو md101 mid2012 خوبه؟
يه سوال دیگه. وقتی که كاری با سیستم ندارم بهتره خاموشش کنم یا فقط صفحه رو ببندم تا به اسلیپ بره؟ اگر جوابتون اسلیپ هست برای سخت افزار بد نیست اين همه وقت روشن باشه؟

با سلام
من اس اس دی سری EVO سامسونگ رو پیشنهاد میکنم . فکر میکنم آخرین مدلش EVO850 باشه ! باز هم نظرات دوستان دیگه رو بپرسید و در اینترنت تحقیق کنید .
جواب سوال شما رو نمیدونم ! خودم همیشه وقتی با کامپیوتر کاری ندارم خاموشش میکنم. پیشنهاد میکنم با توجه به اینکه مک شما هم کم کم میانسال شده خاموشش کنید ;)
pooriya.kh

پستتوسط Amir_S » 27 ژوئیه 2016, 16:21

من از روزی که مکم را خریده‌ام، ۸۸/۸/۸ تا به امروز، بجز یکبار که یک سفر ده روزه حج رفتم و آن را نبرده بودم و چند باری که برای تعویض هارد و رم و… بازش کردم و مواقعی که با تمام شدن شارژش، خاموش شده، هرگز آن را خاموش نکرده‌ام!
و الان تنها مشکلش باتری‌اش است که بعد از این مدت طبیعی است خراب شده باشد.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط alireza3335 » 27 ژوئیه 2016, 23:56

منم فکر میکنم واقعاً‌ نیاز به خاموش کردن نیست و به ندرت خاموش می‌کنم، آن‌هم چه اتفاق خاصی بخواهد پیش بیاید. فکر کنم یک بار هم در این انجمن خواند که آن مرحوم ایده‌اش این بود که تا وقتی sleep هست، خاموش کردن چرا؟
راستش در مورد اینکه به سخت‌افزار آسیب برساند، این سؤال در مورد آیفون و آیپد هم وجود دارد که باید گفت بالاخره عمر دستگاه را کم می‌کند ولی به نظرم اصلاً محسوس نیست و شاید اگر هم محسوس باشد ممکن است اینقدر یک مک بوک عمر کند که واقعاً برای اجرای نرم‌افزار‌های به‌روز به مشکل بخورد چون نرم‌افزار‌ها به تدریج به‌روز می‌شوند ولی سخت‌افزار سال‌هاست که همان مانده. مثل همین سیستم عامل که هر چند وقت یک بار، چند مک را از رده خارج می‌کند و روی آن نصب نخواهد شد.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 18 مهمان