انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

دیکشنری فارسی در iOS

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

دیکشنری فارسی در iOS

پستتوسط Ahmad » 04 ژوئیه 2016, 12:07

hamidrezamt نوشته است:[نمایش]
ا
از مدت‌ها پیش اپ Dict Plus Pro را خریده بودم و از امکاناتش و غنای پایگاه داده کلماتش لذت می‌بردم ولی از امکان اضافه کردن extensionش به share sheet با خبر نبودم و یا شاید هم در آپدیت اخیرش اضافه شده باشد. کافیه Text مورد نظرتون رو ‌select کنید و از منوی ظاهر شده share رو انتخاب کنید:

حمیدرضا گرامی،

آیا برای یافتن معنی کلمات هربار باید این مسیری را که شما توضیح داده اید (دستور share ) را باید طی کرد یا اینکه پس از یک بار اجرا این دستورها می شود از دستور define کلمه را ترجمه کرد؟

ممنون بابت توضیح
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پاسخ: iOS Apps — برنامه‌های iOS

پستتوسط Amir_S » 04 ژوئیه 2016, 14:02

Ahmad نوشته است:[نمایش]
hamidrezamt نوشته است:[نمایش]
ا
از مدت‌ها پیش اپ Dict Plus Pro را خریده بودم و از امکاناتش و غنای پایگاه داده کلماتش لذت می‌بردم ولی از امکان اضافه کردن extensionش به share sheet با خبر نبودم و یا شاید هم در آپدیت اخیرش اضافه شده باشد. کافیه Text مورد نظرتون رو ‌select کنید و از منوی ظاهر شده share رو انتخاب کنید:

حمیدرضا گرامی،

آیا برای یافتن معنی کلمات هربار باید این مسیری را که شما توضیح داده اید (دستور share ) را باید طی کرد یا اینکه پس از یک بار اجرا این دستورها می شود از دستور define کلمه را ترجمه کرد؟

ممنون بابت توضیح
احمد

بله احمد جان، هربار باید این کار را انجام بدهی، البته کار زیاد سختی نیست، مخصوصا که در ios9 کلید برگشت به برنامه قبلی هم بالای منو می‌آید (البته مطمئن نیستم که این برنامه خاص هم اینطور است یا نه!؟) اما همین که محیط عوض میشود خودش تمرکز را به هم می‌زند. برای همین، همانطور که قبلاهم گفته بودم، من روش FastDic را که در Notification Center ترجمه می‌کند بیشتر می‌پسندم.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ahmad » 04 ژوئیه 2016, 18:51

ممنون امیر عزیز بابت پاسخ،
این خیلی عجیب است که تا کنون اکستنشنی برای اپ دیکشنری درست نشده است که بشود معنی کلمات را بطور مستقیم و با استفاده از دستور Define مشاهده کرد.
آیا این بدین معنی است که از لحاظ تکنیکی این مسئله مشکل است؟
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط Amir_S » 04 ژوئیه 2016, 21:29

اگر یادتان باشد، یک برنامه ای ساخته بودند که هر دیکشنری مک را میشد در آیفون نصب کرد، من همین دکشنری ایرماگ را هم با آن نصب کرده بودم، ولی بعد اپل آن را از اپ استور برداشت و دیکشنری که من نصب کرده بودم هم بعد از یکی از آپدیت ها (فکر کنم خود نسخه ۹ بود) که از کار افتاد!
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط Amir_S » 04 ژوئیه 2016, 21:29

اگر یادتان باشد، یک برنامه ای ساخته بودند که هر دیکشنری مک را میشد در آیفون نصب کرد، من همین دکشنری ایرماگ را هم با آن نصب کرده بودم، ولی بعد اپل آن را از اپ استور برداشت و دیکشنری که من نصب کرده بودم هم بعد از یکی از آپدیت ها (فکر کنم خود نسخه ۹ بود) که از کار افتاد!
MacBook Pro 990:
OSX 10.15.3
•••
iOS 9.5.3
•••
iOS 14.2
•••
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پستتوسط hamidrezamt » 05 ژوئیه 2016, 00:41

حمیدرضا گرامی،

ممنون بابت توضیح
احمد

بله احمد جان، هر بار بایستی این مسیر نه چندان طولانی را طی کرد اما بر خلاف گفته‌ی امیر عزیز در این روش از محیط اولیه‌ خارج نمی‌شویم و ترجمه‌ی ‌Text در غالب یک پنجره‌ی pop up به نمایش در می‌آید و با زدن Done بسته می‌شود و پس از آن شما همچنان در محیط قبلی قرار دارید.

Amir_S نوشته است:[نمایش]
من روش FastDic را که در Notification Center ترجمه می‌کند بیشتر می‌پسندم.

امیرجان من نیز از این راه استفاده می‌کردم و اما یکی از معایبش این است که برای دسترسی به Notification Center باید از بالای صفحه‌ی به سمت پایین سوآیپ کرد که این در اغلب موارد سبب اسکرول ناخواسته می‌شود.

این خیلی عجیب است که تا کنون اکستنشنی برای اپ دیکشنری درست نشده است که بشود معنی کلمات را بطور مستقیم و با استفاده از دستور Define مشاهده کرد.
آیا این بدین معنی است که از لحاظ تکنیکی این مسئله مشکل است؟
احمد

من بسیار امیدوار بودم که اپل دسترسی‌ها به این بخش را در iOS 10 باز کند تا بتوان اکستنشنی برای آن توسعه داد اما اپل صرفاً به تغییر طراحی آن و تغییر نام در Action Menu از define به Look Up بسنده کرده است.
IMG_1589.jpg
MacBook Pro Retina MR932 (2018), macOS Sonoma
iPhone 13 Pro, iOS 17
iPad Pro 9.7", iOS 17
نماد کاربر
hamidrezamt

پست‌ها : 131

پستتوسط Ahmad » 05 ژوئیه 2016, 02:06

ممنون بابت توضیح، امیر عزیز و حمیدرضا گرامی!
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پاسخ: دیکشنری فارسی در iOS

پستتوسط iShahin » 07 ژوئیه 2016, 02:12

حمیدرضا جان، روی چه حسابی امیدوار بودی اپل دسترسی به این قسمت را دوباره بازه کنه؟ رویه اپل همیشه در گذاشتن بیشتر محدودیت هست و نه برعکس آن! :) من هم یک مدت دنبال این بودم که ببینم برنامه‌ای مشابه اون برنامهٔ خدابیامرز که اپل از اَپ‌استور بیرونش انداخت هست. اما ضاهرا فعلا هیچ راهی وجود نداره.

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط hamidrezamt » 11 آوریل 2017, 01:51

پیش از این دیگر دوستان در مورد محاسن دیکشنری Dict Box صحبت کرده اند (viewtopic.php?f=26&t=2268&start=450#p40578)
اما با امکاناتی که از آی‌او‌اس ۹ به بعد برای آیپد تعبیه شده، نحوه‌ی استفاده از این اپ به طور شگرفی تسهیل شده.
یک امکان بسیار خوب و خاص این نرم‌افزار نمایش ترجمه‌ و اجرای تلفظ کلمه‌ای است که در clipboard قرار دارد. حال اگر این مورد را در کنار امکان split screen در آیپد بگذارید به یک روش بسیار سریع در مطالعه‌ی انگلیسی و یادگیری آن در آیپد می‌رسید، بدین شکل که بلافاصله پس از این که کلمه‌ای را انتخاب می‌کنید و آن را کپی می‌کنید معنی آن نمایش داده شده و تلفظش شنیده می‌شود:
Image 3.jpg
IMG_2299.PNG

البته باید توجه داشت که این قابلیت در تنظیمات اپ فعال شده باشد:
IMG_2300.PNG

فکر نمی‌کنم روشی راحت‌تر برای دستیابی به ترجمه‌ی فارسی کلمات انگلیسی در آی‌او‌اس وجود داشته باشد.
MacBook Pro Retina MR932 (2018), macOS Sonoma
iPhone 13 Pro, iOS 17
iPad Pro 9.7", iOS 17
نماد کاربر
hamidrezamt

پست‌ها : 131

پستتوسط Arzhang » 11 آوریل 2017, 18:07

روش خوبی‌ست اما کپی یک کلمه به صورت خودکار در کلیپبورد در این برنامه یک اشکال بزرگ دارد و آن این که خاموش نمی‌شود. چون split در آیپد من کار نمی‌کند من نیازی به آن ندارم ولی این برنامه با کپی کردن یک کلمه در کلیپبورد رفت و آمدهای من را به این برنامه کند و کلافه‌کننده کرده است. هر بار که کپی خودکار را خاموش می‌کنم بعد از یک رفت و آمد دوباره روشن می‌شود و به همین دلیل باز شدن برنامه کندتر شده و حسابی عصبی‌ام می‌کند.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 15 مهمان