انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشورت برای خرید مک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

پاسخ: مشورت برای خرید مک

پستتوسط mani_34 » 29 ژوئن 2016, 21:22

ممنون اما هارد اس اس دی روی سیستم هستش . دو هارد رویش نصب شده. سوال من این است در کل و در مجموع کدام سیستم عامل مثلن در ویندوز سالها می گفتند ایکس پی اما الان می گویند هفت حتی با اینکه 10 هم امده همچنان می گویند 7
mani_34

پست‌ها : 61

پستتوسط mani_34 » 29 ژوئن 2016, 21:24

دوستی می گفت ماوریکس رو نصب کنم یعنی به نوعی داون گرید کنم
mani_34

پستتوسط Amir_S » 29 ژوئن 2016, 21:59

دقیقش را باید از امیر عزیزی بپرسیم، ولی فکر کنم برای فاینال کات هفت مجبور به دان گرید بشوی، غیر از این مورد معمولا نسخه‌های جدید بهتر از قبلی ها هستند… مک مثل ویندوز نیست که هر سری کن فیکون کنند، برعکس همیشه سعی دارند سیستم را سبکتر کنند و به همین دلیل جز در مواردی که قابلیت جدیدی اضافه شده باشد که حافظه یا پردازش بیشتری بطلبد، نسخه‌های جدیدتر بهتر هستند…
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط mani_34 » 29 ژوئن 2016, 23:18

ممنون خواهم شد اگر اقای عزیز راهنمایی کنند
mani_34

پستتوسط amirazizi » 30 ژوئن 2016, 06:02

mani_34 نوشته است:[نمایش]
دوستان گرامی درود
با فاینال کات پرو 7 و فاینال کات پرو ایکس و موشن 4 و یا 5 ادیت ویدیو می کنم و روی دستگاهم حتما باید نصب باشند. ممنون می شوم که راهنمایی ام کنید که کدام سیستم عامل با این کانفیگ و نرم افزار ها کامپتیبل تر است؟

Final Cut Pro X 10.2.3 فقط روی EL Capitan کار می کنه و من راستش اصلا استفاده از ۷ رو توصیه نمیکنم چون تمام توان سخت افزارتون رو به هدر میده هر چند که فکر می کنم نصب بشه روی El Capitan.

اگر خیلی Track Based NLE وابستگی دارید من با بی میلی کامل Premiere رو توصیه می کنم چون باز جدید تره و شما از iMac تون می تونید استفاده کنید. اگر شما سخت افزاری داشته باشید که مال ۱۰ سال پیش باشه و روش ۷ رو نصب کنید با این سیستم فرقی نخواهد داشت چون از اون سخت افزار نمی تونه استفاده کنه.

استفاده از هاردهای سریع مثل SSD شاید ۱۰٪ کمک بکنه ولی در نهایت فاینال کات ۷ مرده و باید این رو پذیرفت و دفن اش کرد.
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط Arzhang » 30 ژوئن 2016, 08:40

amirazizi نوشته است:[نمایش]
هر چند که فکر می کنم نصب بشه روی El Capitan.

من فقط خواستم این بخش حرف امیر عزیز را تأیید کنم چون من نصب دارمش.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط mani_34 » 30 ژوئن 2016, 09:52

amirazizi نوشته است:[نمایش]
دوستان گرامی درود
با فاینال کات پرو 7 و فاینال کات پرو ایکس و موشن 4 و یا 5 ادیت ویدیو می کنم و روی دستگاهم حتما باید نصب باشند. ممنون می شوم که راهنمایی ام کنید که کدام سیستم عامل با این کانفیگ و نرم افزار ها کامپتیبل تر است؟

Final Cut Pro X 10.2.3 فقط روی EL Capitan کار می کنه و من راستش اصلا استفاده از ۷ رو توصیه نمیکنم چون تمام توان سخت افزارتون رو به هدر میده هر چند که فکر می کنم نصب بشه روی El Capitan.

اگر خیلی Track Based NLE وابستگی دارید من با بی میلی کامل Premiere رو توصیه می کنم چون باز جدید تره و شما از iMac تون می تونید استفاده کنید. اگر شما سخت افزاری داشته باشید که مال ۱۰ سال پیش باشه و روش ۷ رو نصب کنید با این سیستم فرقی نخواهد داشت چون از اون سخت افزار نمی تونه استفاده کنه.

استفاده از هاردهای سریع مثل SSD شاید ۱۰٪ کمک بکنه ولی در نهایت فاینال کات ۷ مرده و باید این رو پذیرفت و دفن اش کرد.

ضمن تشکر اما می خواهم نظر شما را بدانم درباره ماوریکس و پروایکس 10.2.2
mani_34

پستتوسط mani_34 » 30 ژوئن 2016, 10:17

من یک سوال دیگر هم دارم نمی دانم مربوط به این بخش می شود و یا خیر اما سوال اینست که در صورت از کار افتادن هریک از فن های سیستم ایا آیمک الارمی می دهد و یا خیر؟ و یا چگونه از سالم بودن و فعال بودن فن ها و یا از کار افتادن انها می توانیم مطلع شویم و یا انها را چگونه چک کنیم؟
mani_34

پستتوسط amirazizi » 30 ژوئن 2016, 11:29

من یک سوال دیگر هم دارم نمی دانم مربوط به این بخش می شود و یا خیر اما سوال اینست که در صورت از کار افتادن هریک از فن های سیستم ایا آیمک الارمی می دهد و یا خیر؟ و یا چگونه از سالم بودن و فعال بودن فن ها و یا از کار افتادن انها می توانیم مطلع شویم و یا انها را چگونه چک کنیم؟

راستش من این رو دقیقا نمی دونم .

در مورد Final Cut Pro X و El Capitan که هیچ مشکلی نیست و الان که 10.11.5 تقریبا هیچ باگ خاصی نداره و درست کار میکنه و راستش من به شخصه این دو تا رو به Maverick ترجیح می دم .
amirazizi

پستتوسط mani_34 » 30 ژوئن 2016, 20:16

دوستان دیگر ممنون خواهم شد اگر درباره فن های ایمک راهنمایی کنند
mani_34

پستتوسط Ilia » 30 ژوئن 2016, 21:24

مک‌ها یک سیستمی دارند که اگر گرمای داخلشان به حدی برسد که بخواهد که به دستگاه لطمه بزند، مک خود بخود خاموش میشود. من یکبار برایم این موضوع سالها قبل اتفاق افتاد که مکی فنش خراب شده بود و خودش بعد از داغ شدن، خاموش میشد که فنش را درست کردیم و درست شد.

خیلی‌ها علاقهٔ شدیدی به این دارند که حتما با نصب برنامه‌های جانبی، سرعت فن‌ها و گرمای cpu و هزار چیز دیگر مکشان را ببیند و اگر بتوانند دستکاری کنند. من مخصوصا مخالف قسمت دوم، یعنی انگولک کردن و تغییر سرعت بیدلیل فن‌ها و غیره هستم. چون اولا بنظر من مهندسان اپل از من عقلشان بیشتر میرسد و دوما خیلی به این برنامه‌ها نمیشود اطمینان کرد. مخصوصا که با هر آپدیتی و تغییری در سخت‌افزار همهٔ سیستمشان به هم میریزد. معلوم هم نیست که سنسورهای درست را بخوانند یا درست آنها را بخوانند. و در آخر هم اینکه این برنامه‌ها هم خودشان مقداری از توان کامپیوتر را مصرف میکنند.

نصب این برنامه‌ها، علاوه بر شلوغ کردن دستگاه، یک وسواس چک کردن و تشویق در انگولک کردن را در مردم ایجاد میکند. مثلا هر وقت که دستگاه کمی داغ شد (که ممکن هم هست که کاملا طبیعی و بیخطر باشد)، بجای پیدا کردن و رفع علت (مثلا با استفاده از اکتیویتی مانیتور)، راحت میشود سرعت فن را زیاد کرد و دستگاه را خنک کرد. حالا اینکار اصلا لزومی داشته، یا عمر فن را کم بکند و یا علتش چه بوده، اصلا مطرح نمیشود.

اگر امیر میگوید که استفاده از فاینال‌کات پروی اکس به CPU کمتر فشار می‌آورد، حتما روی حرفش فکر کنید. و بنظر من هم خودتان فن‌های دستگاه را الکی انگولک نکنید. اما اگر به هر دلیلی علاقمند به دیدن سرعت فن‌ها بودید، این Fanny را ببینید:
http://fannywidget.com/

و اگر با همهٔ حرف‌های من مخالف بودید و اصرار داشتید که عکسش را عمل کنید، iStat Menus هست که مطمئنم همینجا هم حتما خیلی‌ها از آن استفاده میکنند:
http://bjango.com/mac/istatmenus/

هیچکدام از اینها را من نصب و استفاده نکرده و نمیکنم. خوب و بد نصبشان با خودتان. گفتن هم ندارد که بالاخره یک روز این فن‌های آیمک شما (مخصوصا اگر شدید بخواهید از دستگاه کار بکشید) بایستی از کار بیفتند و تعویض یا تعمیر بشوند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط amirazizi » 30 ژوئن 2016, 23:25

Ilia نوشته است:[نمایش]
هیچکدام از اینها را من نصب و استفاده نکرده و نمیکنم. خوب و بد نصبشان با خودتان.

ایلیا جان من هم دقیقا مثل شما هستم و اصلا این برنامه ها رو نصب نمی کنم و اصلا هم توصیه هم نمی کنم، خودشون کلی دردسر درست می کنند .
amirazizi

پستتوسط mani_34 » 01 ژوئیه 2016, 12:23

من بواقع اصلا سوالم استفاده از این برنامه ها نبود. می دانیم که فن ها در مک بیصدا کار می کنند. من فقط می خواستم بدانم چگونه می شود از فعالیت کردنشان اگاه بود و یا شد همین
mani_34

پستتوسط amirazizi » 01 ژوئیه 2016, 12:45

من بواقع اصلا سوالم استفاده از این برنامه ها نبود. می دانیم که فن ها در مک بیصدا کار می کنند. من فقط می خواستم بدانم چگونه می شود از فعالیت کردنشان اگاه بود و یا شد همین

اصلا نگران نباشید. فقط فضای دور iMac تون خالی باشه وتوی جای بسته نباشه که هوا بتونه در گردش باشه توی محیط.
amirazizi

پستتوسط mani_34 » 01 ژوئیه 2016, 13:00

بسیار سپاسگزارم از امیر و ایلیای گرامی و وقتی که گذاشتید
mani_34

قبلیبعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان