انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکل در اتصال مک به وای‌فای

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

پاسخ: مشکل در اتصال مک به اینترنت (وای فای — WiFi)

پستتوسط nasraa » 09 ژوئن 2016, 16:00

مشکل من که ظاهرا برطرف شده.
من شبکه وای فای را و لیست آنهایی را که در منوی advanced بخاطر می سپارد حذف کردم و قبل از ایجاد مجدد شبکه وای فای دستگاه را ریستارت کردم. بعد از اینکه شبکه وای فای را ایجاد کردم آنرا در اولویت اول قرار دادم (برای اینکار باید در همان صفحه اول تنظیمات شبکه در قسمت پایین مورد set service order را انتخاب کنید).
....و.... یک سری نرم افزارهای اضافی را هم که سال تا ماه طرفشان نمیرفتم ریختم دور و دسکتاپ را خلوت کردم خصوصا فایلهای پر حجم که همینطور بلاتکلیف در دسکتاپ رها کرده بودم.
شاید بگویید کار آخری ربطی به موضوع ندارد ولی من حس می کنم که تاثیر داشت.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط Danialp94 » 09 ژوئن 2016, 16:53

nasraa نوشته است:[نمایش]
من شبکه وای فای را و لیست آنهایی را که در منوی advanced بخاطر می سپارد حذف کردم و قبل از ایجاد مجدد شبکه وای فای دستگاه را ریستارت کردم. بعد از اینکه شبکه وای فای را ایجاد کردم آنرا در اولویت اول قرار دادم (برای اینکار باید در همان صفحه اول تنظیمات شبکه در قسمت پایین مورد set service order را انتخاب کنید).
....و.... یک سری نرم افزارهای اضافی را هم که سال تا ماه طرفشان نمیرفتم ریختم دور و دسکتاپ را خلوت کردم خصوصا فایلهای پر حجم که همینطور بلاتکلیف در دسکتاپ رها کرده بودم.
شاید بگویید کار آخری ربطی به موضوع ندارد ولی من حس می کنم که تاثیر داشت.

میتونم بپرسم مشکل شما فقط با شبکه ی خاصی بود یا کلا این مشکلو داشتین هرجایی؟
Danialp94

پست‌ها : 8

پستتوسط nasraa » 09 ژوئن 2016, 20:08

Danialp94 نوشته است:[نمایش]
nasraa نوشته است:[نمایش]
....

میتونم بپرسم مشکل شما فقط با شبکه ی خاصی بود یا کلا این مشکلو داشتین هرجایی؟

من بیرون از خانه تست نکرده بودم ولی بیرون از اتاق بهتر میشد. در حالت مشکل همانطور که قبلا نوشته بودم نه وای فای خودم ونه وای فای اطراف خانه را نمی توانست لیست کند. و این مشکل گاهی بعد از روشن کردن مک بوک و گاهی بعد از بیرون آمدن از حالت sleep اتفاق می افتاد .
...
ویرایش: البته هنوز گاهی همان مشکل ایجاد میشود که با دو سه بار خاموش و روشن کردن وای فای برطرف میشود.
نماد کاربر
nasraa

پاسخ: مشکل در اتصال مک به وای فای — WiFi

پستتوسط nasraa » 18 ژوئن 2016, 15:13

مشكل دوباره برگشت . شايد علتش همان تداخل امواج باشد. ال كپيتن را داتلود كردم و يك بوت ساختم قرار هست كه امروز كلين اينستال كنم. البته فكر نميكنم كه يوسميتي باعث اين مشكل شده باشد.

آيا مشكل سخت افزاري هم ممكن است باشد؟ البته همانطور كه گفتم وقتي واي فاي يكدفعه همه شبكه هارا پيدا ميكند پايداري عالي دارد و اصلا قطع نميشود تا زماني كه كامپيوتر روشن خاموش يا ريست يا اسليپ شود. كه در اينصورت گاهي همه شبكه ها را پيدا مي كند و گاهي هيچكدام.

تيتر اصلي اين موضوع بايد از موضوع وصل شدن به اينترنت جدا در نظر گرفته شود. چون مشكل در اتصال به شبكه واي فاي است.
نماد کاربر
nasraa

پاسخ: مشکل در اتصال مک به وای‌فای

پستتوسط nasraa » 01 اوت 2016, 13:29

اين مشكل كاملا نرم افزاري هست. من براي آزمايش، سيستم عامل لئوپارد را روي يك پارتيشن ديگر نصب كردم . روي آن اين مشكل وجود نداشت.
البته مدتي هست كه اين مشكل برايم روي ال كپيتن خيلي كم شده. در قسمت system preferences / network همه شبكه ها را حذف كردم و apply را كليك كردم و سه تا واي فاي اضافه كردم كه طبيعتا يكي از آن ها فعال مي شود. نام آنها ميشود: Wi-Fi, WiFi2, Wi-Fi3 . فكر ميكنم اينكار به حل شدن اين مشكل كمك كرده.
نماد کاربر
nasraa

پستتوسط hamidrezamt » 01 اوت 2016, 18:56

با وجود این‌که مک‌بوک من نسبتاً جدید به حساب می‌آید من هم مدتی پیش به تناوب چند باری با این مشکل رو‌به‌رو شدم.
این خود بر نظر شما مبنی بر نرم‌افزاری بودن مشکل صحه می‌گذارد.
MacBook Pro Retina MR932 (2018), macOS Sonoma
iPhone 13 Pro, iOS 17
iPad Pro 9.7", iOS 17
نماد کاربر
hamidrezamt

پست‌ها : 131

پستتوسط farhadv » 05 سپتامبر 2017, 14:14

سلام به همگى دوستان بعد سالها ... من الان روى سيستم عامل ماوريكس هستم و به يه مشكل عجيب برخورد كردم! در حين اتصالم به اينترنت، ناگهانى اتصال واى فاى من قطع شد و ديگه وصل نشد! وقتى از طريق system preferences وارد network مى شم گزينه Turn Wi-Fi ON كار نمى كنه و غير فعال شده ... ممنون مى شم اگه به من كمك كنين
MacBook Pro 2.33GHz Intel Core 2 Duo , OS X 10.6.2 , ADSL+2
نماد کاربر
farhadv

پست‌ها : 81

پستتوسط nasraa » 05 سپتامبر 2017, 14:54

اينكه گزينه واي فاي اصلا روشن نشود، نمي دانم مربوط به همين اشكال هست يا نه. ولي مشكلي را كه من در پست هاي قبل مطرح كردم، دو بار بصورت آني برطرف كردم:
موقع اسفاده از برنامه share it ، موبايل يك شبكه مجازي با يك اسم طولاني مي سازد كه تركيب حرف و عدد هست و مك بوك هم آنرا بخاطر مي سپارد. ولي گاهي موقع پيدا كردن واي فاي گيج مي شود و اصلا هيچ شبكه اي را پيدا نمي كند. در اين موقع بايد ببينيد آيا نام آن شبكه هاي مجازي را در ليست خود دارد يا نه (در قسمت تنظيمات شبكه). اگر در ليست بود آنها را حذف كنيد. بعد از اينكار مك بسرعت شبكه ها را پيدا مي كند.
نماد کاربر
nasraa

پستتوسط farhadv » 05 سپتامبر 2017, 15:15

متشكرم دوست عزيز از پاسخ شما ... همونطور كه گفته بوديد چك كردم ولى مشكل مشابه نبود... در مشكل من كاركرد منو بار با خود network شبيه نيست و زمانى كه نت ورك در وضعيت خاموش است ايكون وايرلس منو بار در حال جستجو مى باشد كه با سعى در روشن كردن واى فاى نت ورك، آن هم قطع مى شود تا تكرار همين ماجرا بعد از اسليپ ! پيشاپيش از همكارى و حوصله شما در پاسخگويى سپاسگزارم
MacBook Pro 2.33GHz Intel Core 2 Duo , OS X 10.6.2 , ADSL+2
نماد کاربر
farhadv

پست‌ها : 81

پستتوسط alibozorg » 20 اکتبر 2018, 17:00

سلام دوستان
من یک مشکلی در اتصال به وای فای دارم.
زمانی که دستگاهم به برق وصل است، شبکه وای فای را می‌شناسد و به اینترنت وصلم. زمانی که می‌خواهم بدون اتصال به برق با مک کار کنم اینترنتم قطع می‌شود و شبکه‌ام را نمی‌شناسد. تا مک را به برق وصل می‌کنم شبکه را می‌شناسد. این مشکل را چندین ماه دارم. اذیت‌کننده شده. تا جایی که عملا نمی‌توانم با مک بدون اتصال به برق کار کنم. انواع کارها هم کرده‌ام. از قبیل حذف شبکه و دوباره شناساندن، ریست کردن مودم، تعریف آی پی و،،، . اگر بتوانید کمکم کنید بسیار ممنون می‌شوم.
alibozorg

پست‌ها : 12

پستتوسط Arzhang » 21 اکتبر 2018, 23:50

من متأسفانه راه حلی ندارم اما یک نکته‌ را شاید بد نباشد چک کنید. من قبل‌ترها یک لپ‌تاپ ویندوز داشتم که موقعی که باتری داخلش بود (چه به برق وصل باشد یا نه) مشکلات عجیب و غریبی از خود نشان می‌داد. کند بود، گیر می‌کرد و غیره. باتری‌اش را در آوردم و درست شد. چون نمی‌خواستم برایش هزینه کنم همین‌طوری کارم را راه انداخته بود. من حدس می‌زنم شما یک مشکلی با باتری داشته باشی. به نظرم یک چک کن ببین باتری سالم است؟ نیازی به تعویض ندارد؟
از مسیر سیب بالای سمت چپ و سپس:
About this mac
System report
Power
در بخش ‌Battery information ببین در قسمت condition چه نوشته است.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط alibozorg » 23 اکتبر 2018, 21:47

Arzhang نوشته است:[نمایش]
من متأسفانه راه حلی ندارم اما یک نکته‌ را شاید بد نباشد چک کنید. من قبل‌ترها یک لپ‌تاپ ویندوز داشتم که موقعی که باتری داخلش بود (چه به برق وصل باشد یا نه) مشکلات عجیب و غریبی از خود نشان می‌داد. کند بود، گیر می‌کرد و غیره. باتری‌اش را در آوردم و درست شد. چون نمی‌خواستم برایش هزینه کنم همین‌طوری کارم را راه انداخته بود. من حدس می‌زنم شما یک مشکلی با باتری داشته باشی. به نظرم یک چک کن ببین باتری سالم است؟ نیازی به تعویض ندارد؟
از مسیر سیب بالای سمت چپ و سپس:
About this mac
System report
Power
در بخش ‌Battery information ببین در قسمت condition چه نوشته است.

ممنونم
اسکرین‌شات گرفتم از آن قسمتی که گفتید.
پیوست‌ها
Screen Shot 1397-08-01 at 20.45.28.png
Screen Shot 1397-08-01 at 20.45.28.png (40.66 KiB) - بازدید 12199 بار
alibozorg

پست‌ها : 12

پستتوسط Amir_S » 24 اکتبر 2018, 12:40

به نظر می‌آید که باتری شما سالم باشد.
لطفا در همین منویی که ارژنگ گفت، به صفحه وای‌فای (یادم نیست اسمش همین wifi بود یا wlan) بروید و در هر دو حالت با و بدون برق، چک کنید که چه کانالهایی فعال است.
پ.ن: اگر خواستید اسکرین‌شات بگذارید، بهتر است اطلاعات خصوصی (مثل لیست شبکه‌هایی که پیدا کرده، مک‌آدرس، شماره سریال و… را از تصویر حذف کنید.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2