انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل، سال ۲۰۱۶ — WWDC 2016

جدیدترین اخبار را در اینجا بخوانید و بنویسید

کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل، سال ۲۰۱۶ — WWDC 2016

پستتوسط iShahin » 03 ژوئن 2016, 07:53

کمتر از ۲ هفته دیگه به کنفرانس WWDC 2016 باقی مانده.

June 13–17, 2016 in San Francisco —  WWDC 2016

wwdc01a.jpg

» منتظر چه چیزهایی باید باشیم:

• iOS 10:

• احتمال بهبود و اضافه شدن امکانات و قابلیت‌ها به 3D تاچ محتمل‌ترین اتفاقل قابل انتظار هست.

• بهبود امنیت iOS مخصوصا با توجه به درگیری‌های اپل با FBI تقریبا قطی هست. (شخصا امیدوارم اپل با معرفی یک تکنولوژی جدید در زمینه امنیت یه بیلاخ گنده :thumbs_down: بده به دولت‌ها و این ارگان‌ها).

• احتمال اضافه کردن اپلیکیشن برای HomeKit.

• احتمال اضافه کردن امکانِ مخفی کردن اپلیکیشن‌های پیش فرض.

• اموجی‌های جدید. (ایرماگ جان لطفا اموجی‌ها را آپیدیت کن و این باگ که با اموجی نمیشه پست زد را برطرف کن!).

• تغییرات اساسی و دیزاین جدید اپل موزیک ر اپل موزیک. - احتمالا شبیه Spotify بشه؟ امیدوارم گند نزنن :)

• باهوش‌تر شدن سیری. Hello rain in five minutes در دعوتنامه احتمالا نشان دهنده‌ی این هست که سیری قبل از یکسری اتفاقات مثل بارون و یا مثلا due های تعیین شده در تقویم و reminder بهتون یادآوری میکنه.

• OS X 10.12

• احتمال تغییر نام OS X به MacOS: خیلی وقته که حرفش هست.

• احتمال اضافه شدن سیری.

• tvOS

• ضاهرا قراره اپل تی‌وی چیزی شبیه به Alexی آمازون بشه. - به Hello workout in living room در دعوتنامه دقت کنید!

» شایعات:

• اخباری در رابطه با مک‌بوک پروی (MacBook Pro) جدید.

• احتمالا ‌iOS 10 برای آیفون‌های قدیمی‌تر از ۵ و آیپد‌های قیدیم‌تر از آیپد ۲ قابل ارتقاء نخواهد بود.

• حجم حافظه‌ی داخلی آیفون قرار است از ۳۲ گیگابایت شروع شود: به نظرم باید از ۶۴ شروع کنن.

• اپل واچ ۲و WatchOS ۳: احتمالا سریع‌تر و نازک‌تر بشود و بند‌های جدید اضافه بشود. - Hello Yogi on my wrist و Hello double tap heart هم در دعوت‌نماه احتمالا نشان دهنده‌ی بهبود امکان مانیتور کردن سلامت را اضافه کردن feature های جدید هست.

• چیز خاصی پیدا نکردم. حدس میزنم بیشتر سرعت و کارایی را بهتر کنند و باگ و ایرادات را رفع کنند. کسانی که اپل واچ دارن میدونند که واچ OS چه چیز مرخرفیه!

* لطفا اگر چیزی را من جا انداختم و یادم رفته که اشاره کنم، ایده و نظری دارید و یا خبر جدیدی آمده، آن را اضافه کنید.

» حواشی:

• کنفراس امسال از ۱۳ جون در سالن Bill Graham Civic Auditorism در سان‌فرانسیسکو برگزار میشود و ۴ روز ادامه خواهد داشت.

• دانلود اپلیکیشن WWCD: http://bit.ly/wwdc016

• دعوتنامه‌ی WWDC 2016 که چند جا در پست بهش اشاره کردم: http://bit.ly/wwdc15invite

wwdc16b.jpg

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پاسخ: کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل، سال ۲۰۱۶ — WWDC 2016

پستتوسط Ahmad » 03 ژوئن 2016, 19:52

ممنون شاهین جان بابت خبر، دستت درد نکند
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط pooriya.kh » 03 ژوئن 2016, 21:14

من امیدوارم قابلیت شخصی سازی control center به آی او اس ۱۰ اضافه بشه . قابلیت شخصی سازی 3D Touch برای برنامه ها هم میتونه جالب باشه !
اینکه وقتی گوشی قفل هست نمیشه با استفاده از کی برد های جانبی جواب اس ام اس و تلگرام و ... رو داد هم بسیار روی اعصابه !
مک بوک پرو های جدید گویا دارای کلید های لمسی برای فانکشن ها هستن که البته تغییر بزرگی نیست ، باید منتظر تغییرات دیگه بود !
در رابطه با آیفون جدید که نمیشه نظر داد چون هنوز تا معرفی آیفون جدید خیلی مونده (اگر اشتباه نکنم سپتامبر)
فکر کنم مک بوک ایر یا از خط تولید حذف بشه یا تغییراتی داشته باشه ! چون وجود مک بوک ایر بین مک بوک پرو و مک بوک جدید یک مقدار عجیبه ! شاید صفحه رتینا که البته مک بوک ایر با صفحه رتینا به فروش مک بوک لطمه خواهد زد !!!!!
وجود سیری در مک او اس فکر کنم حتمی هست ! ولی من شخصا هنوز هم نمیتونم از دستیار های صوتی استفاده کنم !
ساعت های هوشنمند نیازمند تغییرات بزرگی هستن ! بخصوص در زمینه باطری و مستقل شدن از گوشی !
متشکرم
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط Mehdizadeh » 04 ژوئن 2016, 00:07

بی نهایت ممنون بابت اطلاعات کامل
نماد کاربر
Mehdizadeh

پست‌ها : 393

پستتوسط iShahin » 06 ژوئن 2016, 04:01

ممنون از لطف همه‌ی دوستان!

یک چیزی که تو Wish List من هست برای OS X جدید. آوردن قابلیت "Low Power Mode" آیفون به مک هست. من واقعا نیازش را حس میکنم در مک.

نماد کاربر
iShahin

پستتوسط iShahin » 10 ژوئن 2016, 03:15

اپل به اپلکشن رسمی WWDC تم تیره را اضافه کرده. با توجه به این که معمولا پشت همهٔ کارهای اپل یه دلیلی هست، این میتونه احتمال وجود تم تیره را در iOS10 قوت ببخشه.

پیوست‌ها
dark.jpg

نماد کاربر
iShahin

پستتوسط iShahin » 10 ژوئن 2016, 03:55

من پیش‌بینی میکنم تا چندین سال دیگه، خرید نرم‌افزار و اپلیکیشن به این صورتی که الان وجود داره کلا از بین میره. و دیگه این که یکبار پول بدی برای یک نرم‌افزار و صاحب آن بشوی به خاطره‌ها خواهد پیوست! الان تقریبا همه دارند به سمت آبونه شدن (Subscribe) پیش میروند. یک نمونه‌ی خیلی معروف آفیس ۳۶۵ هست.

حالا ظاهرا اپل هم قصد داره یک همچین سیستمی را برای اپلیکیشن‌های iOS در اَپ‌استور جا بندازه و مُد کنه. من که اصلا از این سیستم خوشم نمیاد... اولا که تا ابد باید پول بدهی برای استفاده از یک سرویس / اپلیکیشن. ثانیا هیچ وقت صاحب اون نخواهی بود، و هر وقت که تصمیم بگیری آبونه (Subscribe) را قطع کنی دیگر هیچ دسترسی به اون سروسیس / اپلیکیشن نخواهی داشت، حتی اگر ۱۰ سال، هر ماه بابتش پول داده باشی! درست مثل اینکه اجاره کنی به جای خرید! :fear:

نماد کاربر
iShahin

پستتوسط Ilia » 10 ژوئن 2016, 06:51

کاش اپل یک مک معرفی کند که هم قدرتش معقول باشد، هم قیمتش.

…یک چیز جدید بیرون بدهد که قبلا مثلش را ندیده باشیم. یک محصول متفاوت، نه فقط بهتر یا خلاصه‌تر.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Pooria Azimi » 10 ژوئن 2016, 09:21

Ilia نوشته است:[نمایش]

…یک چیز جدید بیرون بدهد که قبلا مثلش را ندیده باشیم. یک محصول متفاوت، نه فقط بهتر یا خلاصه‌تر.

چقدر پرتوقع. این‌همه band برای Apple Watch کافی نیست؟
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط pooriya.kh » 10 ژوئن 2016, 12:00

من روی این کنفرانس حساب ویژه ای باز کردم ! امیدوارم اپل ناامیدم نکنه !
pooriya.kh

پستتوسط Amir_S » 10 ژوئن 2016, 12:29

iShahin نوشته است:[نمایش]
من پیش‌بینی میکنم تا چندین سال دیگه، خرید نرم‌افزار و اپلیکیشن به این صورتی که الان وجود داره کلا از بین میره. و دیگه این که یکبار پول بدی برای یک نرم‌افزار و صاحب آن بشوی به خاطره‌ها خواهد پیوست! الان تقریبا همه دارند به سمت آبونه شدن (Subscribe) پیش میروند. یک نمونه‌ی خیلی معروف آفیس ۳۶۵ هست.

حالا ظاهرا اپل هم قصد داره یک همچین سیستمی را برای اپلیکیشن‌های iOS در اَپ‌استور جا بندازه و مُد کنه. من که اصلا از این سیستم خوشم نمیاد... اولا که تا ابد باید پول بدهی برای استفاده از یک سرویس / اپلیکیشن. ثانیا هیچ وقت صاحب اون نخواهی بود، و هر وقت که تصمیم بگیری آبونه (Subscribe) را قطع کنی دیگر هیچ دسترسی به اون سروسیس / اپلیکیشن نخواهی داشت، حتی اگر ۱۰ سال، هر ماه بابتش پول داده باشی! درست مثل اینکه اجاره کنی به جای خرید! :fear:

این احتمالا در راستای توسعه آیپد پرو است. از آن زمان که آن را معرفی کرده‌اند توسعه دهنده‌ها می گویند برایمان نمی‌صرفد که یک برنامه در کلاس دسکتاپ برایش بسازیم و زیر بیست دلار بفروشیم و بعد هم هی مجانی آپدیتش کنیم. اگر هم قیمت را بیشتر کنیم تا حدی که بصرفد، کسی امتحان نکرده و ندیده و نشناخته آن را نمی‌خرد. این است که اگر این سیاست را پیش بگیرند، فکر کنم برای بازار آیپد و بیشتر شدن برنامه‌های حرفه‌ای خوب باشد. اگر رنج قیمت اشتراک‌ها از مشابه دسکتاپشان منصفانه‌تر باشد، من استقبال می‌کنم؛ چون گاهی پیش می‌آید که برای کاری یک برنامه‌ای را می‌خواهم و می‌دانم که احتمالا فقط همان یکبار لازمش دارم؛ بعد اگر نسخه آزمایشی نداشته باشد، به دلیل قیمت نجومی‌اش مجبور می‌شوم سراغ راه‌های«اسمشو نبر» بروم.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط pooriya.kh » 10 ژوئن 2016, 12:46

یک کانسپت بسیار جالب !
http://9to5mac.com/2016/06/09/macbook-o ... -my-money/

شایعه ای در رابطه با معرفی آیمسیج برای اندروید هم وجود داره .
pooriya.kh

پستتوسط Ilia » 10 ژوئن 2016, 19:22

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
Ilia نوشته است:[نمایش]

چقدر پرتوقع. این‌همه band برای Apple Watch کافی نیست؟

تو تنها نیستی پوریا جان. برای منهم عقده شده.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط iShahin » 11 ژوئن 2016, 13:38

بدبختی اینه که هیچ شایعهٔ بخصوصی هم در زمینهٔ محصولی جدید نیست، که حداقل تا اون روز کمی دلمون را صابون بزنیم! تنها چیزی جدید که من این روزها اینو و اونور میخونم و شایعه شده، این هست که اپل شاید iMessage را برای اندروید عرضه کنه. راستش من فکر میکنم اپل بالاخره یکروزی این کار را خواهد کرد. اما شک دارم که اون روز، پس فردا دوشنبه، ۱۳ جون در WWDC16 باشه! بهرحال اگر هم درست باشه میتونه کم اهمیت‌ترین اتفاق/خواسته باشه برای کاربران iOS باشه! خوش‌بحال اندرویدی‌ها اگر درست باشه!

نماد کاربر
iShahin

پستتوسط pooriya.kh » 11 ژوئن 2016, 17:27

با توجه به کنفرانس های اخیر من الان به قابلت شخصی سازی کنترل سنتر هم راضی ام ! :))
pooriya.kh

بعدی

بازگشت به اخبار و تازه‌ها

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان