انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

فوتوز — Photos

تبادل نظر و همکاری در مورد نرم افزارهای تصویری مک

پاسخ: فوتوز — Photos

پستتوسط Ilia » 21 سپتامبر 2015, 22:07

من جای شما بودم، میگذاشتم تایم ماشین از آن بک‌آپ بگیرد، بعد آن فولدر در بک‌آپ تایم ماشین را ری‌استور میکردم در جای دیگری که میخواهی کپی بگیری.

کاری که این شخص میگوید بکنی این است که فایل‌های نامرئی سیستم را دیلیت کنی. اگر اینها بدرد نمیخوردند که اپل درستشان نمیکرد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط pooriya.kh » 22 سپتامبر 2015, 02:07

گویا در لایبرری فوتوز اشکالی پیش اومده که وقتی بازش کردم گفت باید تعمیر بشه! وقتی کارش تموم شد باز هم برای کپی کردن ارور شماره ۳۶ رو میده! فکر میکنم باید از تایم ماشین لایبرری فوتوز رو ریستور کنم.
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پاسخ: مشکلات موردی در Mac OS X

پستتوسط pooriya.kh » 23 سپتامبر 2015, 19:17

pooriya.kh نوشته است:[نمایش]
با سلام
اخیرا چند عکس و ویدیو به برنامه فوتوز اضافه کردم . برای بک آپ گرفتن با تایم ماشین مشکلی ندارم اما وقتی که میخوام لایبرری یا کتابخونه فوتوز رو در هارد اکسترنال کپی کنم ارور شماره ۳۶ رو میده ! این مشکل وقتی که لایبرری رو در دسکتاپ کپی میکنم و همچنین در گذشته وجود نداشت . راه حل هایی در اینترنت دیدم اما قبل انجامش گفتم با شما هم مشورتی کنم . متشکرم

تصویر

راه حل اینترنتی !

https://www.youtube.com/watch?v=gC3O-3ymVEE

با سلام خدمت دوستان عزیز
متاسفانه هنوز مشکل لایبرری فوتوز برای من حل نشده ! بعد از جست و جو بسیار در اینترنت گویا عده زیادی از کاربران این مشکل رو دارند و از قرار هنوز راه حلی براش وجود نداره . من عکس ها رو Export کردم ، و الان میخوام یک لایبرری جدید بسازم ! امیدوارم مشکل حل بشه ! نتیجه رو برای شما اعلام میکنم !
https://discussions.apple.com/thread/2255697?start=0&tstart=0
pooriya.kh

پستتوسط pooriya.kh » 23 سپتامبر 2015, 20:37

راه حل رو یافتم ! مشکل از فرمت هارد اکسترنال من بود ! این مشکل قبلا وجود نداشت اما الان نمیدونم چرا این مشکل رو داره . فرمت هارد اکسترنال رو از ExFAT به (Mac OS Extended (journaled تغییر دادم و درست شد . ببخشید اگر تعداد زیاد پست گذاشتم ، گفتم شاید در آینده به درد کسی بخوره ! اگر مدیران محترم صلاح میدونن پست ها رو اصلاح و یا حذف کنن . متشکرم !
pooriya.kh

پستتوسط Behnam » 23 مه 2016, 18:22

مدتی است که Affinity Photo را خریده‌ام. Pixelmator را هم که از قبل داشتم. دیشب دوباره به فکر این افتادم که Photos را نگاهی بکنم ببینم آیا امکان اختصاص دادن یک ادیتور خارجی (مثل Aperture) به آن اضافه شده است یا نه. همانطور که حدس می‌زدم نشده است. ولی در آخر لیست ابزارهای Edit آن متوجه شدم که دکمه ای برای Extensions وجود دارد. آن را باز کردم و دیدم هم Affinity و هم Pixelmator چند تا از ابزار ویرایشی خودشان را به صورت اکستنشن در اختیار Photos می‌گذارند. این البته مشکل مرا حل نمی‌کرد ولی به نظرم جالب بود و گفتم شاید دانستنش مفید باشد. من Photoshop و Lightroom را هم نصب دارم ولی آنها اکستنشنی برای Photos ندارند.
Screen Shot 2016-05-23 at 9.46.39 AM.png
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ilia » 23 مه 2016, 20:31

بهنام اگر بروی در App Store یه چند تایی برنامه هستند که این امکان را به فوتوز میدهند که هر ادیتور خارجی را استفاده کند. مثلا این یکی مجانیست:
https://itunes.apple.com/ca/app/open-in ... 9713?mt=12
OpenIn.jpeg

و این یک دلار آمریکایی خرجش است:
https://itunes.apple.com/ca/app/externa ... 1862?mt=12
ExternalEditorsForPhotos.jpeg
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Behnam » 23 مه 2016, 22:18

مرسی ایلیا چیز به درد بخوری هست برای برنامه‌هایی که در فوتوز اکستنشن ندارند. ولی فایل رو flatten می‌کنه. بجای این که عکس را اکسپورت کنی و در یک برنامهٔ دیگر روتوش کنی و flat کنی و دوباره به فوتوز وارد کنی، یک راه میانبُر در اختیار میگذاره. ولی اون چیزی که من می‌خوام نیست. در واقع نمی‌خوام فقط از سر کنجکاوی گشت و گذاری کردم. همین اپرچر فعلاً امورات منو می‌گذرونه. هنوز چیزی به خوبی اون جایی بیرون نیامده!
ولی انصافاً برای مصرف عمومی، عکس‌های خانوادگی و مسافرت و غیره، هر چیزی که یک کاربر لازم داره فوتوز به بهترین وجه فراهم کرده.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط Ahmad » 23 مه 2016, 23:32

بہنام جان،

کد: انتخاب همهٔ
ولی انصافاً برای مصرف عمومی، عکس‌های خانوادگی و مسافرت و غیره، هر چیزی که یک کاربر لازم داره فوتوز به بهترین وجه فراهم کرده.

من هم با این گفتہ‌ات موافق هستم. خصوصا اینکہ این اصدار جدید فوتوز با امکان پذیرش اکستنشن‌ شرکت‌های ثالث، ابزارهائی را در اختیار کاربر می‌گزارد کہ کاربرد آنرا بیش از پیش جذاب می‌کند.

در پایین لیست اکستنشن‌هائی کہ من در برنامہ فوتوز خودم دارم را می‌بینی. بعضی از این ا اکستنشن‌ها مجانی هستند و بعض دیگر با قیمی نازل قابل خرید می‌باشند

احمد
Photos extensions.png
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Behnam » 24 مه 2016, 02:25

آره احمد جان در همین ماجرای تفحص متوجه وجود اکستنشن‌هایی برای فوتوز شدم. البته هر کسی بنا به موردی شاید نیازی به این اکستنشن‌ها داشته باشه ولی به نظر من بدون آنها هم فوتوز یک برنامهٔ کامل برای مصرف عمومی است. از موقعی که کسی وسوسه بشه که کارهایی فراتر از کارهای متعارف روی یک عکس انجام بده، این دیگه با مدل کاربردی فوتوز زیاد جور در نمیاد. اینست که این اکستنشن‌هایی که وجود داره فکر نکنم واقعاً به گسترش دامنهٔ توسعهٔ فوتوز منجر بشه. ولی خب اگر مثلاً کسی ابزاری خواست که با آن بتواند کار بخصوصی بکند، قسمتی از عکس را مثلاً قلمبه کند یا گود کند، خب می‌تواند اکستنشنی برای این کار به فوتوز اضافه کند.
پیکسمیتور به مقدار زیادی مدل توسعهٔ التقاطی داره. از یک طرف از کار روی لایه‌های مختلف پشتیبانی می‌کنه، از طرف دیگه ابزارهایی برای قلمبه کردن و گود کردن و اینجور کارها درست می‌کنه.
افینیتی بیشتر از یک مدل کلاسیک حرفه‌ای مثل فتوشاپ تبعیت می‌کنه با این تفاوت که UI آن برای من به مراتب دلچسب‌تره. ولی البته هنوز خیلی کمبودها داره و باگ هم زیاد داره. بهرحال من کار حرفه‌ای نمی‌کنم که اینها برای من مشکلی جدی باشه. ولی اینکه ابزار «راه دستم» باشه برام خیلی مهمه. از این نظر هیچی هنوز برای من به پای اپرچر نرسیده!
اما برای کسی که بخواد عکس‌های جشن تولد رو دانلود کنه، و آنها را به عنوان عکس‌های جشن تولد مشخص کنه و علاوه بر آن، پیش بیاید یا نیاید، یکی دو تا از عکس‌ها را هم یک روتوش مختصر بکنه، خب در این چارچوب هیچ چیزی به پای فوتوز نمی‌رسه. اتفاقاً ابزار ویرایش فوتوز هم خیلی خوبه و خیلی زحمت کاربر رو برای یک روتوش با کیفیت بالا کم کرده.
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط sadeghi » 25 مه 2016, 12:03

سلام
من هم از فرصت استفاده کنم و سوالی بپرسم. من تعداد زیادی عکس دارم. الان از اپرچر استفاده می کنم. بیشتر دسته بندی - تگ زدن - تقسیم در لایبری های مختلف و امثال این کارها برای مهم است. خیلی دنبال امکانات ادیت نیستم. اما دوست دارم نرم افزار مطمئنی داشته باشم که عکس هایم را نابود نکند.
همچنین امکان بازگشت پذیری ویرایش ها را داشته باشد (عکس اصلی را نگه دارد) به نظر شما فعلا روی اپرچر بمانم؟ به لایت روم کوچ کنم؟ یا سراغ فوتوز بروم؟

ممنون
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط Ilia » 25 مه 2016, 17:00

فوتوز برای کار شما بهترین است. هم بسیار روان است، هم مجانیست، امکانات خوبی دارد، با آیدیواس‌ها و آیکلاد هماهنگ است و غیره و غیره. البته تا وقتی که اپرچر هنوز کار می‌کند، میتوانید روی آن بمانید، اما آن بالاخره روزی با آپدیت‌های سیستم از کار خواهد افتاد.

لایت‌روم امکانات بیشتری را در اختیار عکاس‌های حرفه‌ای میگذارد، اما در عوض بتدریج عکس‌های شما را قفل یک سیستم پولی و اکوسیستم Adobe خواهد کرد.

من خودم از فوتوز استفاده میکنم. برای کار من عالیست. اپرچر هم راستش هیچوقت چندان به من نچسبید. از وقتی فوتوز به حد قابل قبول رسید، دیگر سراغش نرفتم.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط Amir_S » 25 مه 2016, 19:02

راستی می‌گویند لایت‌روم از زمانی که اجاره‌ای شده شما را گیر نمیاندازد و اگر پولش را ندهید فقط پنل دیولوپ و نقشه‌اش از کار می‌افتد! البته من خودم امتحانش نکرده‌ام.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط amirazizi » 26 مه 2016, 02:05

Ilia نوشته است:[نمایش]
فوتوز برای کار شما بهترین است. هم بسیار روان است، هم مجانیست، امکانات خوبی دارد، با آیدیواس‌ها و آیکلاد هماهنگ است و غیره و غیره. البته تا وقتی که اپرچر هنوز کار می‌کند، میتوانید روی آن بمانید، اما آن بالاخره روزی با آپدیت‌های سیستم از کار خواهد افتاد.

لایت‌روم امکانات بیشتری را در اختیار عکاس‌های حرفه‌ای میگذارد، اما در عوض بتدریج عکس‌های شما را قفل یک سیستم پولی و اکوسیستم Adobe خواهد کرد.

من خودم از فوتوز استفاده میکنم. برای کار من عالیست. اپرچر هم راستش هیچوقت چندان به من نچسبید. از وقتی فوتوز به حد قابل قبول رسید، دیگر سراغش نرفتم.

ایلیا جان با هر ۳ مورد موافقم به شدت. من از photos هر روز استفاده میکنم و به نظر من عالیه واقعا خوبه . مخصوصا اگر کسی affinity photos رو هم داشته باشه و extension اون رو هم اضافه کنه که دیگه چه بهتر.

لایت روم اشکال اصلی اش اینه که مال adobe و بعد از Creative Cloud سیاست مالی و کاری adobe خیلی بد شده. به عنوان کسی که license می خره و سالی 600$ بهشون پول می ده من اساسی شاکی ام از سرویس شون .

من از after effects خیلی استفاده می کنم و ابزار اصلی کارم هست که motion graphics و تا زمانی که CS6 بود خوب بود. از بعد از CS6 تا الان یک دونه حتی یک feature اضافه نکرده که به درد کاربرهای حرفه ای بخوره ولی تا دلت بخواد چیزهای بی ربط و بی خود اضافه کردند و به طرز دیوانه کننده ای unstable شده و هر ۲۰ دقیقه یک بار crash می کنه که کاملا روی اعصاب راه که هیچی بالا پایین می ره، یعنی من یک چیزی میگم شما یک چیزی می شنوید ، جالبه که اگه ایران بود می گفتن اشکال از قفل شکسته بودن و کرک و ایناست یا سخت افزار با اینکه هم سخت افزار iMac که همه چیزش اپل و هم لیسانس درسته .از طرفی یکی از مهم ترین چیزهایی که داشت رو به نفع کاربران PC و به ضرر کابران Mac عوض کردند که جنون امیزه.

سیاست کاری و مالی adobe خیلی خراب شده و کاملا یک شرکت پول محور شده که فقط هدفش پول بیشتر در آوردنه و زنجیر کردن کابر به سیستم شونه.

یک نمونه دیگه که واقعا شرم اور بود. من از Muse استفاده می کنم برای سایت ام . به طور پیش فرض از فونت های خود adobe استفاده می کنه و اگه شما حق اشتراک رو ندی دیگه فونت کار نمی کنه با وجودی که فونت های اینترنت کاملا استاندارده و اون پک فونت های adobe هم شباهت زیادی به اونا داره. شما باید دونه دونه فونت ها رو همه جا عوض کنی که بعدا سایت ات به مشکل نخوره یک کلک کثیف برای اینکه شما اشتراک adobe رو ادامه بدی.

خلاصه کلام اینکه من هر چه قدر Photos, Final Cut X, Keynotes رو دوست دارم به همون میزان دارم از adobe زده شدم این سیاست های زنجیر کردن کاربر به این پکیج شون واقعا شرم اوره و توی ۵ سال گذشته یک دونه قابلیت به after effects یا Photoshop اضافه نکردن.
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط Ilia » 26 مه 2016, 06:32

اشکال کار وقتی به ادوب میرسه اینه که یک رقیب درست و حسابی دیگه برایش نمونده و از طرف دیگر یک سری کج‌سلیقگی‌های شدید هم برای گرفتن بازار مرتکب میشه.

مثلا اکروبات پرو برنامهٔ معقولی بود که رابط کاربری خوبی هم داشت، اما نابغه‌هایی در ادوب به این نتیجه رسیدند که بایستی اینترفیس آنرا مشابه مایکروسافت ورد بکنند تا کاربران ادارات با آن احساس آشنایی بیشتری بکنند. و بدبختی اینه که UI خود همین ورد بخاطر کار در تبلت‌ها و لمسی بودن، روی کامپیوتر بطرز فجیعی افتضاح شده. خلاصهٔ جریان، این اکروبات پرو از آن برنامهٔ بسیار خوبی که بود تبدیل شده به چیزی که هر بار من راهش میندازم، تا چند تا فحش آبدار نثارشون نکنم، کارم رو شروع نمیکنم. یعنی یک برنامهٔ پروفشنال را قربانی سطح معلومات یک سری سکرتر و ادیتور اداره‌ها که با همان ورد هم بلد نیستند کار کنند، کرده‌اند.

چاره‌ای هم جز استفاده از محصولاتش نیست، چون انصافا تقریبا همهٔ بازار دستشان است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط sadeghi » 26 مه 2016, 11:47

ممنون از ایلیا جان و امیر آقا و آقای عزیزی. با این حساب کم کم باید به فکر اسباب کشی به فوتوز باشم. احتمالا چند آلبوم را اول منتقل می‌کنم تا ببینیم اوضاع چطور است. با توجه به اینکه من لایبری اپرچر را روی دیسک خارجی نگه می‌دارم احتمالا اینکه نمی‌شود در فوتوز لایبری را به سادگی اپرچر سوییچ کرد کمی آزار دهنده خواهد بود. اما به هرحال ببینیم چه می‌شود. امیدوارم در نسخه جدید سیستم عامل، فوتوز پیشرفت بیشتری کند.
sadeghi

پست‌ها : 344

قبلیبعدی

بازگشت به تصویر ثابت

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان