انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

نشناختن هارد و بالا نیامدن سیستم

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پاسخ: نشناختن هارد و بالا نیامدن سیستم

پستتوسط فاطمه۲۱ » 05 مه 2016, 19:59

سلام ببخشیدمن میخواستم ریستارت فکتوری کنم ریستارت کردم اما وسطش خاموش شدو حالا همش این پوشه علامت سوال میاد فلش بوتیبل هم نساختم لطفا کمک کنید اضطراریه
فاطمه۲۱

پست‌ها : 1

پستتوسط Ilia » 06 مه 2016, 04:19

بستگی به مدل مک و نسخهٔ سیستم عامل آن دارد.

اگر مک شما قدیمیتر و با دیویدی آمده، آنرا در آن قرار بدهید و بعد از ری‌استارت دکمهٔ C را نگهدارید تا مک با آن راه بیفتد.

اگر جدیدتر و سیستمش از لاین به این طرف است، بایستی معمولا یک پارتیشن ریکاوری داشته باشید. مک را ری‌استارت کنید (دکمهٔ خاموش و روشن را اینقدر نگهدارید تا خاموش بشود و بعد از ده، پانزده ثانیه روشنش کنید)، بلافاصله دکمهٔ آپشن را نگهدارید و ببینید که پارتیشن ریکاوری را میبینید یا نه.

اگر آنهم نبود، میشود بوسیلهٔ اینترنت مک را تعمیر کرد. به اینکار میگویند Internet Recovery:
https://support.apple.com/en-ca/HT201314

برای اجرای آنهم باید بعد از ری‌استارت مک، بلافاصله دکمه‌های کامند و R را اینقدر نگهدارید تا پیدایش بشود. البته گفتن ندارد که اینکار مخصوص مکهای جدیدتر است و احتیاج به اینترنت سریع و قابل اطمینان دارد.

و در آخر منظور شما بایستی ریست فکتوری بوده باشد و «ری‌استارت فکتوری» صحیح نیست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط rozita » 17 اوت 2016, 09:44

سلام دوستان خسته نباشید من تازه وارده جمعتون شدم مشکل من هم الان بالا نیومدن مک بوک پرو هستش از دیروز گرفتارشم در ضمن همه کارهایی که گفتین انجام دادم الان هم سیستم در حالت ریکاوری هستش یعنی همون command+r عکس یه کره زمین هستش داره میچرخه . مطمین هستم هارد و میشناسه حتی disk utility رو هم زدم disk repair اوکی بود نمیدونم دیگه چیکار کنم. در ضمن دی وی دی مک هم استفاده کردم reinstall هم کردم ولی موقعی که ریست میکنه میاد بالا اینستال رو انجام نمیده کسی نییییییییست :disappointed:
rozita

پست‌ها : 1

قبلی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 12 مهمان