انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

بلوتوث ۴ برای مک

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

بلوتوث ۴ برای مک

پستتوسط bt4mac » 05 مه 2016, 15:12

اکثر مک بوک هایی که اخیرا تولید نشدن بلوتوث ۲.۱ دارن. مکبوک من مال سال ۲۰۱۰ هست و بلوتوث ۲.۱ EDR داره که پهنای باندش ۲Mbps هست هرچند در عمل کمتره. من هدفون بلوتوث دارم یا کیفیت بسیار بالا که بلوتوث ۴ داره. وقتی با سیم از هدفون استفاده کنم کیفیت مشکلی نداره ولی وقتی بدون سیم گوش کنم صدا نویز دار میشه که دلیلش پهنای باند کم بلوتوث ۲ هست. بلوتوث ۴ پهنای باند 24Mbps داره. حالا من تحقیق که کردم میشه کارت بلوتوث مک بوکم رو با BCM94331PCIEBT4CAX عوض کنم منتها در تهران بعید میدونم کسی این قطعه رو داشته باشه.

بعد به فکر استفاده از دانگل یو اس بی افتادم ولی باز مشکل اینجاست تمام سایت های ایران دانگل هایی که برای فروش گذاشتن همشون با ویندوز سازگار هستن و احتمالا وقتی برای مک استفاده بشن یه مشکلاتی به همراه دارن (مثل مشکل از خواب بیدار شدن بعد از باز کردن لپ تاپ). در ضمن پهنای باندی هم که در تبلیغ محصول عنوان میکنن 3Mbps هست که باز هم احتمالا مشکل من رو حل نمیکنه

به نظرتون چه کار کنم؟
bt4mac

پست‌ها : 1

پاسخ: بلوتوث ۴ برای مک

پستتوسط Masiha » 06 مه 2016, 01:12

پیدا کردن قطعه یک مساله است و تعویض آن مساله دیگر
متاسفانه گاهی اجناس روتین به زحمت یافت می‌شود، چه برسد به قطعه‌ای خاص، ریسک باز شدن مک‌بوک را هم در نظر بگیرید.
من هم مدتی به دنبال دانگل بلوتوث ۴ برای مک بودم ولی در بازار، به غیر از چند مدل چینی که فقط روی ویندوز کار می‌کنند، چیزی پیدا نکردم.

اگر امکان خرید از خارج دارید، دانگل‌های زیر را پیشنهاد می‌کنم: (خواندن نقد و بررسی کاربران هم خالی از لطف نیست)

 MacBook Air MC504LL/A (Late 2010) - iPhone 6 Plus
نماد کاربر
Masiha
Site Admin

پست‌ها : 279

پاسخ: بلوتوث ۴ برای مک

پستتوسط Ilia » 06 مه 2016, 04:35

این مقاله هم در این مورد مفید است:
http://www.macworld.co.uk/how-to/mac-so ... c-3582632/

در یکجای آن سه مدل معرفی میکند که با استفاده از هکی، حتی کانتینیوییتی را هم در مک‌های قدیمی راه می‌اندازد.
Arguably the simplest and cheapest way forward is to use an inexpensive Bluetooth 4.0 USB dongle. Not all are compatible with the Continuity activation patch, however. The hackers behind the patch have tested three USB dongles (Asus BT400, IOGEAR GBU521 and GMYLE), and our advice is to use one of them – in our tests we purchased the GMYLE dongle for around £10 from Amazon.

یکی‌اش همان است که مسیحا معرفی کرده.

این لینک هم شاید بدردخور باشد:
https://justhackme.wordpress.com/2014/0 ... mavericks/

میگوید که با استفاده از Hardware IO Tool for XCode میشود کاری کرد که مک روی این آداپتور برای استفاده بماند و برنگردد روی بلوتوس اصلی مک. نوشته قدیمی است اما احتمالا هنوز ممکن است معتبر باشد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان