انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشاوره و تعمیر: مشکل در بوت یک لپ تاپ ویندوزی

مقایسه و انتقال تجربیات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کاربران در مکینتاش و سیستم‌های دیگر

مشاوره و تعمیر: مشکل در بوت یک لپ تاپ ویندوزی

پستتوسط AmiN.D » 25 ژانویه 2016, 14:03

۱- سوالم درمورد تعمیر هست. اما در قسمت تعیمر و نگهدای نزاشتم تا ویندوز وارد مباحث تعمیری مک نشه.
دیروز دوستم یک لپ تاپ lenovo z500 بهم داد که بوت نمیشد. در واقع وقتی لپ تاپ روشن میشه چراغ های صفحه کلید روشن میشند و روشن میمونند. مانیتور کاملا سیاه هست و هیچ تصویری نمیده. فن ها با دور بالا در حال کار هستند و لپ تاپ گرم میشه. متاسفانه با وصل لپ تاپ به مانیتور خروجی تصویر ندارم (چون احتمالا نیاز به بوت باید باشه و بعد بتونه تصویر بده) به safe mode ، bios mode نمیره(حداقل تصویری نشون نمیده). البته میگه ۱ سالی هست که اینجوری میشه بعد از هر بار خاموش شدن و انقدر میزارم کار کنه که یا از شدت داغ کردن خاموش بشه . احتمال از بین رفتن اسکرین و هم نمیدم چون با گزینه ی داغ کردن و فن ها نمیخونه. به نظرم در لوپ گیر کرده و بایوس دچار مشکل هست. سرچ که کردم dark screen /dim screen در این نوع lenovo شایع هست و معمولا راه درست درمونی هم پیشنهاد ندادن. هنوز پشت لپ تاپ و باز نکردم که باتری و در بیارم و بعد ac مستقیم تست کنم. یا شاید رم هارو تست کنم. این مدل لپ تاپ لنوو دارای مشکل عدم افزایش روشنایی صفحه هم بوده انگار.
میخواستم قبل از باز کردن لپ تاپ نظرتون و بدونم و موردهایی که به ذهنتون میرسه رو چک کنم. ممنون میشم کمک کنید.
پ ن: چرا نمیبره تعمیر؟ اولا عدم وجود یه تعمیرگاه مناسب. دوما همین ازمون و خطا و خودم انجام بدم بهتر میشه برد در مرحله ی اخر پیش تعمیر کار .
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پاسخ: مشاوره و تعمیر: مشکل در بوت یک لپ تاپ ویندوزی

پستتوسط نیما » 25 ژانویه 2016, 20:00

شاید کابل فلت تصویر و یا شاید هم پردازنده گرافیکی مشکل دارن.
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط AmiN.D » 25 ژانویه 2016, 20:40

نیما این بالا رفتن دور فن با خرابی کابل مرتبط میتونه باشه؟ چون که فرض میکنیم خراب هست و مانیتور تصویر نمیده. اینکه کامیپوتر داره یک پروسسی و انجام میده و فن دورش بالاس با این قضیه سازگاره؟
درمورد پردازه احتمالا پردازنده ی on board باید مشکل داشته باشه.
به نظرتون از کجا برای تست باید شروع کرد؟
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط نیما » 26 ژانویه 2016, 01:55

به نظر می‌رسه که کابل به گرما ربطی نداره.
خب معمولا چیپ‌های دیگه‌ای هم روی برد هست و شاید اون چیپ نتونه کارش رو درست انجام بده و نتیجش بشه درگیر شدن سیستم و درنهایت گرم شدنش.

بهتره یک سری به مرکز گارانتی سازگار بزنی (اسمش انگار امتداد سازگار هست). اون‌ها حتما با این مشکل مواجه شدن و با اطمینان نظر می‌دن. در حد پرسیدن نظر بشون سر بزن.
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

بازگشت به تبادل تجربیات کاربری در مک و سیستم‌های دیگر

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 1 مهمان