انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

بازگشت تنظیمات سافاری 9.0.1 به حالت پیش فرض اولیه

بحث پیرامون چگونگی اتصال کامپیوترها، ایجاد شبکه و اینترنت

بازگشت تنظیمات سافاری 9.0.1 به حالت پیش فرض اولیه

پستتوسط RAHA DARVISHPOUR » 06 ژانویه 2016, 01:46

درود.
چطور میتونم تنظیمات سافاری 9.0.1 به حالت پیش فرض اولیه برگردونم.
RAHA DARVISHPOUR

پست‌ها : 4

پاسخ: بازگشت تنظیمات سافاری 9.0.1 به حالت پیش فرض اولیه

پستتوسط Behnam » 06 ژانویه 2016, 05:03

درود،
بستگی به این دارد که منظور شما از پیشفرض اولیه چه باشد. اگر واقعاً می‌خواهید از صفر شروع کند من راه حلی را امتحان کردم ولی چون خیلی راه حلی رادیکال است (و به قول معروف don't try it at home) قبل از توضیح آن می‌خواهم مطمئن شوم منظورتان از پیشفرض اولیه چیست!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط RAHA DARVISHPOUR » 07 ژانویه 2016, 22:27

من الان میخوام vpn یا آنتی فیلتر نصب کنم اما هرکاری میکنم طبق آموزش هایی که تو اینترنت هست نمیشه.ولی تا هفته پیش میشد .احساس میکنم یه تغیراتی در سافاریم اتفاق افتاده.واسه همین میخوام به تنظیمات اولیه برگرده البته فقط سافاری ببینم باز میشه vpn رو ست کرد.سپاس
RAHA DARVISHPOUR

پستتوسط Behnam » 08 ژانویه 2016, 03:55

RAHA DARVISHPOUR نوشته است:[نمایش]
من الان میخوام vpn یا آنتی فیلتر نصب کنم اما هرکاری میکنم طبق آموزش هایی که تو اینترنت هست نمیشه.ولی تا هفته پیش میشد .احساس میکنم یه تغیراتی در سافاریم اتفاق افتاده.واسه همین میخوام به تنظیمات اولیه برگرده البته فقط سافاری ببینم باز میشه vpn رو ست کرد.سپاس

خب من در مورد vpn اطلاعی ندارم و تضمینی نیست که با برگشتن به دیفالت سفاری مشکل شما حل بشود ولی اگر این کارها را که می‌گویم بکنید سفاری بکلی صفر کیلومتر میشه و انگار که تازه آن را نصب کرده باشید موقع باز شدن از شما می‌پرسه شما کی هستی و از من چی می‌خوای :)

۱- سفاری را خاموش کنید.
۲- در منوی دسکتاپ به Go بروید و در همان حالت که Go را کلیک کرده‌اید، کلید Option را فشار دهید تا Library را نشان دهد. روی Library کلیک کنید و آن را باز کنید.
۳- در Library پوشهٔ Safari را پیدا کنید و روی آن راست‌کلیک کنید (یا کلیک + Control) و ‭Compress "Safari"‬ را انتخاب کنید. یک فایل فشردهٔ zip از این پوشهٔ Safari بوجود می‌آید.
۴- حالا پوشهٔ Safari را به Trash بیاندازید. این zip گرفتن برای این بود که اگر خواستید به وضع سابق برگردید هیچ چیزی را از دست نداده باشید. می‌توانید آن را در همان پوشهٔ Library بگذارید یا به جای دلخواه خودتان منتقل کنید.
۵- حالا در همان پوشهٔ Library پوشهٔ Preferences را پیدا و آن را باز کنید.
۶- در حالی که پوشهٔ Preferences باز است در جعبهٔ Search پنجرهٔ فایندر تایپ کنید safari و مطمئن شوید که فایندر تنها در Preferences جستجو کرده است و نه This Mac یا Shared و غیره. هفت هشت فایل برایتان پیدا خواهد کرد که همه با com.apple شروع می‌شود. یکی هم هست که اسمش SafariCloudHistory PushAgent.plist است. به اسم آنها کاری نداشته باشید همین که اسم Safari در آنهاست کافیست. حالا همهٔ آن فایل‌ها را select کنید و مثل سابق یک zip از آن بگیرید برای روز مبادا. سپس آن فایل‌ها را ترش کنید.
۷- حالا اگر سفاری را روشن کنید دوباره شروع خواهد کرد به ساختن تمام آن فایل‌هایی که ترش کرده‌اید، ولی این بار به صورت پیشفرض و تنظیمات اولیهٔ خود سفاری.
بوکمارک‌ها و اکستنشن‌ها و همه چیزهایی که پیش از این در سفاری تغییر داده بودید در همان فایل‌هایی است که zip کرده‌اید. این است که از آن زیپ‌ها برای روز مبادا خوب نگهداری کنید.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط RAHA DARVISHPOUR » 25 ژانویه 2016, 14:05

سپاس از راهنمای و لطفت.
RAHA DARVISHPOUR

بازگشت به اینترنت و شبکه‌سازی

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 2 مهمان