انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

مشکلات خرید کالا در ایران

مقایسه و انتقال تجربیات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کاربران در مکینتاش و سیستم‌های دیگر

مشکلات خرید کالا در ایران

پستتوسط AmiN.D » 30 نوامبر 2015, 23:40

دیروز بعداز قرن ها رفتم پاساژ پایتخت(که معروف هست به انصاف در بین پاساژ های فروش لوازم الکترونیک- خصوصا اپل-)
واقعا خرید در ایران مسخره هست. هربار خودم و سرزنش میکنم. در واقع خرید نیست. مسابقه ی : کی زرنگ تره هستش!
اولین نمونه های این زرنگ بازی دادن قیمت بسیار بالا هستش (که این بهترین مورد هست) دومین زنگ بازی پرسیدن "قیمتی که داری" و گفتن ۱۰-۲۰ تومن پایین تر! همه ی اینها به کنار گفتن قیمت های بسیار پایین و اجبار به اینکه: "باید" اپلیکیشن بریزیم!! و کیس- بامپر، محافظ صفحه و از ما بخری! یا حتما گارانتی کنی! از شگفتی های خرید هست. جوری که من باید میگفتم: ایفون "خام" چند!! و بعد طرف قیمت میداد ایفون ۲۷۰۰ ولی خام ۲۸۶۰
شنیدن عبارت های پک اصلی فلان تومن پک غیر اصل فلان تومن اونم از فروشگاهی با اسم و رسم(دبدبه کبکبه) الماس هم خودش جالب بود. همه هم که مدعی تمام کمال نمایندگی اپل و داشتن عکس اختصاصی با جابز هستند.
عجیب ترین مورد این بود که در یک مغازه قیمت معقولی و دیدم. پک و اورد . گفتم سریال نامبر چک میکنم و گفت نمیفروشم!
مغازه دوم؛ سریال نامبر چک کردم و همچین محصولی یافت نشد! گفتم نیست گغت بلد نیستی! خودش زد و بازهم پیدا نشد! دوتا پک دیگه اورد. دومی expired شده بود سریالش و سومی هم تاریخ اکیتو گارانتیش به ۱۴۳ روز قبل برمیگشت با چک imei معلوم شد ریفر هست!
(من قبلا در یک مغازه ی فروش محصولات اپل کار میکردم. باید اذعان کنم که خود وارد کننده ها در ایران سلفون و میتونن بازکنن. همه چیز و عوض کنن و بازهم پک و مثل روز اول بسته بندی کنن و اب از اب تکون نخوره!)
خلاصه با این همه دقت و اطلاعاتی که در طی این چند سال داشتم. گوشی و خریدم. با اطمینان به اینکه خود گوشی مشکی نداره ولی هیچ نظری در مورد لوازم همراهش نمیتونم بدم!
پ ن: فقط مخصوص اپل نیست(شاید زیادتر باشه اما فقط اپل نیست) نمایندگی سامسونگ طبقه اول رفتم. همین وضع بود! با کیف فلان تومن! یعنی نمایندگی رسمی سامسونگ هم در این بازار(بخوانید کلاه برادری) راه بقیه فروشندگان و گرفته و برای سایر برند ها هم همینطور.
حین خرید مشتری هایی و میدیدم که اطلاعاتی درباره این قضایا نداشتند(و لزوما هم نباید داشته باشند) و خیلی ساده کلاه برداری ازشون میشد:
آقا این گوشی و از شما خریدم برنامه هاش کار نمیکنن.
طرف: باید اپدیت شن. فلان تومن!
نمیشه خودم برنامه بریزم؟
نه توو ایران نمیشه!
والخ!!
-
خلاصه تا وقتی که پلیس در خیابان به دنبال موی ملت و در اینترنت به دنبال توییت و بلاگر ها باشه، بازار دزدی های هنگفت همچنان به صورت رسمی داغ خواهد موند.
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پاسخ: نمی‌دونم چرا این رو اینجا می‌نویسم…!

پستتوسط نیما » 01 دسامبر 2015, 02:03

:frown: عجب

آقا یه آموزش کوچیک خرید بنویس. من که بلد نیستم و ممکنه کلاه سرم بره.
نماد کاربر
نیما

پست‌ها : 462

پستتوسط saeidk » 01 دسامبر 2015, 12:41

بابا تو ایران با دیوونه‌خونه طرفیم. رفتم برای کسی گوشی سامسونگ خریدم. تموم که شد هرچی دنبال کیف می‌گردم می‌گه نیست. می‌گم این رو تو چی بذارم. می‌گه موقعی که خریدی باید فکرش رو می‌کردی!!!!!!!!!!! انگار من گناه کردم از اونها گوشی خریدم. اون هم توی فروشگاه اصلی سامسونگ
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Mehdizadeh » 01 دسامبر 2015, 15:07

واقعا خر تو خره
من که پشت دستم رو داغ کردم که دیگه از اینا هیچی نخرم
مستقیم از همین سایتهای اینترنتی مثل دیجی‌کالا سفارش میدم و به خودم زحمت نمیدم تو خیابون و شلوغی راه بیافتم
تازه خیالم هم راحتتره
باور کنید سه ماه پیش بود رفتم پاساژ رضا یه هارد ۲ترابایت بخرم، قیمتش برابر با دیجی‌کالا بود
به خودشونم گفتم ولی جوابی نداشتند
دیجی‌کالا رایگان درب منزل با دستگاه کارت‌خوان میاره!
نماد کاربر
Mehdizadeh

پست‌ها : 393

پستتوسط AmiN.D » 02 دسامبر 2015, 00:45

البته باید بگم سایت های دیجی کالا و آل دیجیتال هم از این قاعده مستثنا نیستند. مک بوک یکی از دوستام که از اونجا خریده بود دکمه ی S کار نمیکرد! گردن نمیگیرفتند!
دوم اینکه گوشی آیفون یکی از کاربران تووییتر هم با مشکلات اکتیو شدن مواجه بود(یعنی پک باز شده و گوشی روشن شده بوده و دوباره پک شده)
تب سامسونگ هم دارای صفحه نمایش عوض شده بوده که به عنوان نوع فروخته شده!
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پاسخ: مشکلات خرید کالا در ایران

پستتوسط Ilia » 02 دسامبر 2015, 01:09

از فروشنده‌ها اینطور با اسم بد نوشتن، آخرش ایجاد مشکل خواهد کرد. این را می‌گذارم برای مدیران سایت تا اگر خواستند در موردش تصمیم بگیرند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پاسخ: مشکلات خرید کالا در ایران

پستتوسط saeidk » 02 دسامبر 2015, 01:44

ایلیاجان من اگر بخوام بنویسم می شه مثنوی هفتادمن...
خود فروشنده ها هم این رو می دونند و براشون مهم نیست چون به هرحال مشتری شون رو دارند.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

بازگشت به تبادل تجربیات کاربری در مک و سیستم‌های دیگر

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 2 مهمان