انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

uninstall

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پاسخ: uninstall

پستتوسط alireza3335 » 04 مارس 2014, 12:10

Arzhang نوشته است:[نمایش]
alireza3335 نوشته است:[نمایش]
بابا جلوی این پست ها را بگیرید.

محدودیت هیچ وقت مایه ی حل مشکل نیست.

منظورم از جلوگیری، راهنمایی دیگران برای دانستن موضوع بود. مثل همین پیشنهادی که شما دادید.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Ilia » 04 مارس 2014, 17:59

منبع این دوست ما احتمالا اینجا بوده است:
http://osxdaily.com/2012/02/05/delete-s ... os-x-apps/

کار خوبیست که همیشه مبدا خبر را ذکر کنیم. در همان صفحه یک اخطار داده است که:
the individual application or Mac OS X. This will result in permanent removal of the specified applications and could result in abnormal system behavior or improper functionality. If you don’t know exactly what you’re doing and why, this is not recommended. Perform a backup beforehand, and proceed at your own risk.

کوئیک تایم و سفاری لایبرری‌هایی دارند که اپل از آنها در جاهای دیگر هم استفاده میکند. بدون آنها احتمالا مشکلات غيرمترقبه‌ای برای سیستم و برنامه‌های دیگر اپل بوجود خواهد آمد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط میم مثل مهدی » 05 مارس 2015, 21:22

سلام
برنامه iphoto من دچار مشکل شده و به محض باز کردنش هنگ میکنه و انگار که موبایلم به سیستمم وصله و ازم میخواد که عکس ها رو انتقال بدم
یه بار iphoto رو پاک کردم و دوباره نصب کردم ولی همچنان همون مشکل هستش و فرقی نکرده(یعنی درست پاک نشده)
لطفا راهنمایی کنین چطور میتونم این مشکل رو حل کنم
الان هیچ دسترسی به عکسای سیستمم ندارم
حتی از بک آپ های قبلی هم استفاده کردم و restore کردم ولی بازم مشکلم حل نشد
ممنون
Mac book Pro OS X
i7 2.7GHz
8G RAM
1TB HDD NEW ;)
iPhone10 256Gb
نماد کاربر
میم مثل مهدی

پست‌ها : 209

پستتوسط pooriya.kh » 15 نوامبر 2015, 21:29

دوستان در بین برنامه های جانبی برای پاک کردن برنامه ها در مک بهترین کدام است ؟ با تشکر
pooriya.kh

پست‌ها : 530

پستتوسط Arzhang » 15 نوامبر 2015, 23:14

بهترین که نمی‌دانم اما من clean my mac را می‌شناسم. توی همین ایرماگ هم درباره‌اش بحث شد که برنامه‌ی بی‌خودی است و نباید نصبش کرد. اما راستش من یک نفر چون جایگزین بهتری برایش سراغ ندارم و هر از گاهی (اما به ندرت) بهش نیاز پیدا می‌کنم، هنوز نگه‌اش داشته‌ام.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط Pooria Azimi » 16 نوامبر 2015, 03:34

این برنامهٔ بهتریه برای این‌کار و رایگان هم هست: http://freemacsoft.net/appcleaner

علاوه بر حذف خود برنامه، می‌گرده در Library (در LaunchAgents و Application Support و Containers و جاهای دیگه) و همچنین پوشه‌های tmp، و هر اثری که از برنامه ببینه رو به‌شما نمایش می‌ده و اگر اون‌ها رو قبول بکنید، پاکشون می‌کنه.

این نتیجهٔ حذف برنامهٔ Sequel Pro ـه:

Screen Shot 2015-11-15 at 3.00.52 PM.png

از نظر من این برنامه الگوی برنامه‌های ایده‌آل مکینتاشه... رابط کاربری بسیار مناسبی داره، کارش رو درست و بدون دنگ‌وفنگ انجام می‌ده. شاید حس نوستالژی باشه، اما احساس می‌کنم سال ۲۰۰۸ که من شروع به استفاده از مک کردم تعداد این‌جور برنامه‌ها بیشتر از الآن بود.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط nilean » 16 نوامبر 2015, 12:47

منم صحبت پوریا رو تائید می‌کنم. AppCleaner برنامه‌ی مناسبیه برای این کار. مابقی قابلیت‌های Clean My Mac هم رو می‌شه تو نرم‌افزاری مثل Magican پیدا کرد که علاوه بر خالی کردن کش سیستم و جست‌وجوی تروجان‌ها، اجازه‌ی یه دست‌کاری‌های فنی که قبلا از طریق Onyx میسر بود رو هم می‌ده.

نرم‌افزار Magican رو می‌تونید از این آدرس دانلود کنید: http://magicansoft.com
نماد کاربر
nilean

پست‌ها : 125

پستتوسط iSam » 16 نوامبر 2015, 16:08

CleanMyMac یک بخشSmart Scan داره که بعضی اوقات من اجازه میدم تا اسکن کنه و همیشه چند گیگ کش و آت و آشغال پاک میکنه و مک سبک میشه و بهتر کار می کنه. حالا اگر من این برنامه را پاک کنم، برای این بخش باید از چی استفاده کنم؟
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

قبلی

بازگشت به سیستم عامل مک