انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

رضایت یا نارضایتی از اپل و محصولاتش

دربارهٔ سخت‌افزار کامپیوترهای اپل مکینتاش

رضایت یا نارضایتی از اپل و محصولاتش

پستتوسط iSam » 22 اکتبر 2015, 19:24

آیا کسی می داند که آیا قلم اپل روی آیپد ایر هم مثل آیپد پرو عمل می کند یا نه؟ یعنی آیا میشود آیپد ایر را با قلم، همچون آیپد پرو تصور کرد فقط با اندازه کوچکتر؟
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پاسخ: آیپد — iPad

پستتوسط Amir_S » 22 اکتبر 2015, 19:42

باید صبر کرد و دید… ولی بعید می‌دانم! اولا برداشت من از آنچه تا امروز خواندم و دیدم این است که بخشی از عملیات در قلم و بخشی دیگر در پنل لمسی انجام می‌شود! البته سایر قلم‌های اکتیو اینطور نیستند. علاوه بر آن ممکن است حتی اگر به لحاظ عملی ممکن باشد، اپل به بهانه کم بودن توان پردازشی آیپدهای فعلی، امکان کارکرد قلم را بصورت نرم‌افزاری محدود کند (همان کاری که با سیری کرد).
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ilia » 22 اکتبر 2015, 20:08

خیر. مسلما کار نخواهد کرد.

صفحهٔ نمایش آیپد پرو با آیپد ایر و غیره تفاوت دارد و دارای سنسورهای مخصوص برای کار با این مداد است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط iSam » 22 اکتبر 2015, 22:32

پس این هم یعنی زورچپان! اپل این عادت تحمیل به کاربر را دارد ولی حمایت از کاربر هم می کند! من نوعی یک تلویزیون در کیف نیاز ندارم ولی به یک آیپد با سایز ایر بهمراه این چنین قلمی نیاز دارم که همه نوشتنی هایم را بیارم تو آیپد و بعد مک ولی اپل میگه نه تو به این نیاز داری و من اینو ساختم که تو بخری برای همین و من بفروشم برای سرمایه بیشتر و ناراحتی برو گمشو (مثل کاری که با آیکلاد کرده و باز من نوعی برای اینکه روی تبلت داشته باشمش باید حتما آیپد بخرم!)! آره اگر رویش مک بود، من هزینه بالای هزار یورو برایش می کردم ولی وقتی باید مک داشته باشم و یک تبلت با این قابلیت بخواهم، چرا باید این هزینه دوبل را بکنم؟ مطمئنا شما هم همان گفته اپل را تکرار خواهید کرد!
ضمنا، شرکت بهم یک دستگاه تینک پد اولترا داده (که پرسیدم و دیدم از مک بوک پرو رتینا ۱۵ هم گرانتره) به جای دستگاه قبلیم که باطریش معرکست. مک بوک پرو من در بهترین حالت چیزی حدود ۶ ساعت باطری نگه می داره ولی این دستگاه دو روز تمام (ساعت نگرفتم ولی دو روز ترینینگ داشتم و کل ساعت کاری ازش استفاده کردم) را در شرکت برایم بدون اینکه روی داکش بگذارم یا شارژری بهش وصل کنم کار کرد و برام جالب بود.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Amir_S » 22 اکتبر 2015, 23:32

احتمالا سال بعد یا نهایتا یکی دو سال بعد روی آیپد های کوچکتر هم آن را می‌گذارند.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط iSam » 23 اکتبر 2015, 03:10

دقیقا، بعد از بدست آوردن یکی دو میلیارد دلار شاید!
کلا از زورچپان خوشم نمیاد وگرنه اپل برایم با ارزش است.
اپل محصولات با کیفیت بالا از نظر متریال می سازد به همراه سرویس ولی از طرفی هم سیاست هایی دارد که یکی مثل من نمی پسندد. دقیقا شرکتی مثل گوگل برعکس اپل است که البته در زمینه ساخت دارد به جاهای خوبی می رسد.
راستش اعتقادی به خرید آیپد ندارم (با اینکه قبلا داشته ام) چون به نظر یک دستگاه با کارایی متوسط و قیمتی بالاست و کیندل آمازون هم این کار را با کیفیتی خوب ولی قیمتی پایین تر انجام می دهد. فقط مشکلم این آیکلاد است که همه چیزم روی آن است.
در زمینه آیفون هم تا بلک بری و جولا (موبایلی با او اس لینوکس خالص) و جدیدا اوبونتو فون هستند، اصلا برایش تحریک نمی شوم (با اینکه این را هم قبلا داشته ام).
در زمینه دگرگونی جهان هم اصلا معتقد نیستم که اپل این کار را با دنیا کرده ولی نوآوری چرا اپل عالیه (که اون هم بعد از استیو برای من فعلا چیزی نداشته).
این زور کردن و سیاست زوری که در کمال تعجب همه شما باهاش اوکی هستید و دردتان نمی آید، برای من بسیار تعجب برانگیز است!
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ilia » 23 اکتبر 2015, 06:00

سامان یه چند ساعت همت کن هر چی رو آیکلاد داری دانلود و منتقل کن روی سرویس‌های دیگه و نگذار که اینجوری اسیر بشی. مسلما دستگاه‌های دیگه همه با قیمت پایینتر، بسیار بهتر و نوآورتر هستند. آدم که مجبور نیست زیر بار اینهمه اجحاف بره.

این اپل اصلا عادتش همینه. مثلا ایرپورت رو ارائه کرد که باهیچکدوم از مک‌های قبلی سازگار نبود. یا ماوس بلوتوس رو که ساخت به هیچ مکی که قبلا بدون بلوتوس ساخته شده بود وصل نمیشد. حتی مانیتورهای تاندربلتش به کامپیوترهایی که تاندربلت ندارند وصل نمیشه. مثال‌های اینجوری که یکی دو تا که نیست. تا بوده این رسمش بوده بی‌انصاف.

خوبیش اینه که ما اقلا حق انتخاب داریم. کافیه یه خورده همت کنیم تا خودمون رو از این یوغ اسارت خلاص کنیم. از غر زدن تنها که چیزی به عمل نمیاد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط iSam » 23 اکتبر 2015, 11:14

این همتی که میگی وقت می خواهد که ندارم! بعد اینکه کلی گشتم که یک سرویس مشابه پیدا کنم که فقط دیدم آفیس ۳۶۵ نسبتا خوبه که من هم سمت مایکروسافت برو نیستم صد سال. پس تنها راه رقصیدن به ساز اپل هست و بس!
بعدم، من نمیگم که دستگاه های دیگه بهتر یا نوآورتر هستند، من میگم کار راه بنداز و خوش قیمت هستند. با پول یک آیپد ایر میشه یک کیندل خرید و چهار روز هم رفت سواحل شمالی ایتالیا و صفا کرد!
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط iSam در 23 اکتبر 2015, 16:22.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط rezag5 » 23 اکتبر 2015, 13:02

والا خیلی خون بار با iSam موافقم
اپل زورگو هستش و حاظر نیست بغییر از استالیل کاربریه خودش , انعطاف بیشتری به یوزر بده

من به همین دلیل 10 سال پیش از اپل کوچ کردم به سمت مایکروسافت . کوچ در اون زمان سخت بود چون
ویندوز ایکس پی زشت و زمخت بود اما الان کوچ خیلی بهتر و ملایم تره . اینتر فیس های مایکروسافتی به شدت
خوب شدن و هنرمندانه , که گاها آدم فکر میکنه این روانی و این اینترفیس خوش رنگ و لعاب از مایکروسافت بعیده
الان اگر بری سمت مایکروسافت چند گیگابایت فضای کلاود میگیری
اگر گوشیه مایکروسافتی داشته باشی کاملا رایگانه با کلی امکانات متنوع
راحت میتونی گوشی رو وصل کلنی به کلاود مثل اپل همه ی عکس ها یا چیز میزهای گوشیت میره روش
عموما در مایکروسافت ساپورت ها خیلی بهتر هستند
انتخاب خیلی بیشتری در نرم افزارها داری (البته فعلا نه در ویندوز فون)

اسکایپ رو دارن به مرور زمان با ویندوز ادقام میکنن و به یه بخش صابتی از بدنه ی ویندوز تبدیل میشه که کارش پیغام رسانیه

این روز ها دیگه خیلی تفاوتی نیست بین زیبایی و عملکرد خوب و روان در سیستم عامل ها
همشون خوب و سرحالن

به دلیل بزرگیه مایکروسافت در ساختار ساپورت مشتری من مایکروسافت رو سازمان میدونم و اپل رو فروشگاه

یه نگاهی به سرفیس بوک بنداز فکر نکنم بدت بیاد
https://www.youtube.com/watch?v=XVfOe5mFbAE
به نظر من واقعا کاربردیه بر عکس اپل که داره با آی پد پرو ملت رو گول میزنه و شتر گاو پلنگ به مردم میفروشه
عموما اپل مدتیه چیز هایی تولید میکنه که استفاده ای ندارن صرفا کلاس دارن
همین دوستان ایرماگی , همه فنه اپل هستن , ولی هیچ کس نگفت من میرم اپل واچ میگیرم
اپل داره از کار بردی بودن فاصله میگیره و خودش رو داره به لوکس بودن نزدیک میکنه
البته این دیده من هست شاید اشتباه باشه

هزینه های جانبی رو که دیگه نگو
برای یک کابل تبدیل باید 3 برابر پول بدی
از همه چیز بد تر اینکه خیلی چیز ها توی اپل آداپتور داره
مثلا مانیتور هاش داستان های خودشون رو دارن

این مک پرو که اصلا معلوم نیست کدوم قشر رو هدف قرار میده
عموما کاربر حرفه ای به چند تا چیز مهم نیاز داره کارت های داخلی مثل کارتهای کپچر فیلم یا کارت های حرفه ایه صدا و فضای زیاد برای زخیره سازی که مک پرو جایی برای هیچ کدوم نداره
کار بر باید همه رو به صورت اکسترنال خریداری کنه و با کلی سیم و آداپتور هم روی میز و پشت میز و زیر پاش دیل کنه
نکته ی بد تر اینه که کاربرهای حرفه ای عموما این هارو از قبل دارن یعنی کسی که مک پرو داشته 2 تا هارد اینترنال هم به مرور زمان خریداری کرده
این هارو باید یا بندازه دور یا بگذاره تو کمد خاک بخورن بره هارد اکسترنال بگیره

اپل رسما داره خوشگلی رو فدای خیلی چیزای دیگه میکنه که من فکر میکنم آینده ی خوبی نداره
اپل باید بفهمه که کسی که داره با کَد کار میکنه نیاز به موس داره
اپل باید بفهمه که با آیپدِ بی موس نمیشه کار حرفه ای کرد
من شخصا هیچ آرتیستی رو ندیدم که کیبورد و موس نخره و فقط به خرید تبلت بسنده کنه
بعد اپل میاد توی تبلیغ آی پد پرو اوتوکَده باز شده نشون میده به مردم
اون اصلا به درد نمیخوره . اوتوکد برای آی او اس یک نرم افزار بسیار الکی و غیر حرفه ایه
که هزاران آپشن رو ازش حدف کردن

من همچنان فکر میکنم آینده متعلق به مایکرو سافت و گوگل هستش
البته مایکروسافت چون چندین سال دیر تر وارد دنیای گوشی و دیوایس های مبایل شد خیلی
عقب افتاده و داره به شدت تلاش میکنه که من فکر میکنم خیلی ناموفق هم نبوده

من فکر میکنم یکی از مشکلات بزرگ آی پد پرو عدم استفاده از سیستم عامل او اس ایکس هستش
روی آی او اس نرم افزار های جدی برای کار وجود ندارن
من خودم حسم به آی پد همیشه از همون اول که اومد به بازار مثل یه گوشیه گنده بوده نه وصیله ای که
بشه ازش استفاده کرد و کاری باهاش انجام داد . یه چیزیه برای گشت زنی توی نت و چک میل و بازی

به هر حال این روز ها خرید آی پد کاری اشتباه هستش تا وقطی که سرفیس های مایکروسافت یا
کیندل آمازون یا حتی تبلت های سامسونگ (آقا بیایید منطقی باشیم سامسونگ واقعا زشته) توی بازار هستش
اون هم با پرفورمنس بیشتر و قیمت کمتر
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

پستتوسط iSam » 23 اکتبر 2015, 13:42

الآن مدتیه که کابل شارژر مک بوک پرو من روکش لاستیکیش از دوجا پاره شده (مشکلی که خیلی ها دارند) و میدانید که قابل تعمیر نیست (یادمه تو ایران تعمیر می کردند) و من برای این ایراد که میشد کابل را با قابلیت جداسازی ساخت، باید ۷۵ یورو ناقابل پرداخت کنم!
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط eysun » 23 اکتبر 2015, 16:19

iSam نوشته است:[نمایش]
با پول یک آیپد ایر میشه یک کیندل خرید پ چهار روز هم رفت سواحل شمالی ایتالیا و صفا کرد!

rezag5 نوشته است:[نمایش]
به هر حال این روز ها خرید آی پد کاری اشتباه هستش تا وقطی که سرفیس های مایکروسافت یا
کیندل آمازون یا حتی تبلت های سامسونگ (آقا بیایید منطقی باشیم سامسونگ واقعا زشته) توی بازار هستش
اون هم با پرفورمنس بیشتر و قیمت کمتر

آقا من نمی‌دونم شما استفاده کردید که اینطوری می‌گید یا فقط از روی spec کیندل همچین حرفی می‌زنید. من یک بار یه کیندل فایر خریدم و تقریبا نیم ساعت زمان کافی بود برای اینکه پی ببرم به درجه افتضاح بودن این تبلت. یعنی از هیچ نظری به هیچ صورتی قابل رقابت نبود. همون موقع گذاشتم توی جعبش و رفتم پس دادم. حالا من نمی‌گم آیپد خوبه ولی آخه کیندل؟؟؟؟؟
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط iSam » 23 اکتبر 2015, 16:31

بله من دارم و از آن زمان که شما میگید تا الآن کلی دولوپ شده. شما سری جدید را امتحان کن!
ضمنا در زمینه ارتقاء کمی ما را روشن کنید ببینیم منظور چیست چون تا جایی که من می دانم اپل تقریبا یک پکیج فروش شده که برای ارتقاء باید دوباره بری خرید.
حرف اینه که اپل دارد به سمت ترکمان می رود ولی دوستان چون احساس سهام داری آن را دارند (که خود من تا زمانیکه استیو زنده بود اینطور بودم)، می گویند حتی اگر اپل روزنامه باطله را به ما هزار یورو فروخت، باید بخریم!
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط Ilia » 23 اکتبر 2015, 17:14

سامان جان،

مکبوک پرو و آیپدت را بفروش و خودت را نجات بده. خوشبختانه کسانی که مثل من هیچ چیز از کامپیوتر سرشان نمیشود آنرا خواهند خرید.

دل یک سری کامپیوتر یوبونتو دارد که من فکر میکنم که شما از آن خوشت بیاد. این لینک را ببین:
http://www.dell.com/learn/us/en/555/cam ... l=en&s=biz

مسلما از هر جهت برای شما بهتر است و کوچکترین رد پا یا ادعایی از استیو جابز هم در آن نیست.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط iSam » 23 اکتبر 2015, 17:39

من فکر می کنم منظور من را برعکس متوجه شدی یا می خواهی بشی!
اتفاقا من تأیید می کنم که تا ردپای استیو بود همه چیز سرجاش بود.
اگر هم بخواهم روزی این کار را کنم، تا اینجای کار میرم و یک کامپیوتر system76 می خرم!
البته اصلا قصد جدایی از اپل را ندارم ولی قصد روشن کردن کاربر و البته به خود آمدن اپل را دارم.
این که اندیوزر نیاز به اپل داره و همه که گیک نیستند و ... به نظر من یک بازی تبلیغاتی برضد مایکروسافت بود که تاریخ مصرفش سالهاست به پایان رسیده.
اپل بعد از استیو ملت را کاملا چهارپا می بینه! اومده مثلا برای ویندوز، آیکلاد داده که چیزی نیست به جز ریدایرکتور به براز کاربر که icloud.com را باز کنه! اینها پوپولیسمی هست که در استیو نبود و او بخاطر همین کارها سالها شرکت خود را بوسیده بود و کنار گذاشته بود ولی حالا من و شما دایگان عزیزتر از اوییم!
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پستتوسط rezag5 » 23 اکتبر 2015, 19:09

این که یوزر اپل نیستم ولی توی این گروه هستم , علتش خوب بودن بچه های اینجاست

من شخصا فکر میکنم اپل داره به اون دوره ای برمیگرده که استیو ازش رفته بود بیرون
الان به عنوان یک یوزر قدیمی این نوع نگرش اپل رو نمیپسندم
فکر میکنم آینده نداره

استیو جابز حداقل محدودیت ها و زورگویی ها رو با کاربردی کردنه محصولات کاور میکرد و پوشش میداد
اما الان محصولات کاربردی هم نیستن گاهی

اما eysun جان اون کیندلی که من گفتم , نگفتم دیدم فقط گفتم بهتره حداقل از نظر مالی
اما خداییش به غیر از زیباییه ظاهری اپل , تبلت های اندرویدی نه تنها چیزی کم ندارن بلکه
عموما بهتر هم هستند . چه مالی چه پرفورمنس
نماد کاربر
rezag5

پست‌ها : 300

بعدی

بازگشت به سخت‌افزارهای مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان