انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

علت پر شدن درایو مک توسط others

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

علت پر شدن درایو مک توسط others

پستتوسط ghasemian.amh » 26 سپتامبر 2015, 16:20

با سلام و عرض خسته نباشيد خدمت دوستان محترم...

راستش متوجه شدم كه طي دو هفته گذشته ظرفيت حافظه ي ssd مك بوك پرو رتينا من حدود صد گيگ خود به خود پر شده كه علتش رو نميفهمم و راهي براي خالي كردنش پيدا نميكنم

لازم به ذكر است كه اين حجم اطلاعات هرگز قابل دانلود نبوده و نميتواند دانلود شده باشد و كل اطلاعاتي كه از ابتداي خريد مك بوكم (يك ماه ميشه ) توسط فلش هارد يا ايفون در اون ريختم به 30 گيگ نميرسه كه به تفكيك توي بخش هاي موزيك و فوتوز و ويدئو قابل مشاهدست كه تصويرش پيوست شد.....

http://uupload.ir/files/imoi_screen_sho ... m_copy.jpg

حالا سوالي كه هست. اينا از كجا اومدن؟ چطور پاكشون كنم و چيكار كنم كه ديگه نيان؟
با تشكر پيشاپيش. از كمكتون..
ghasemian.amh

پست‌ها : 10

پاسخ: پر شدن بی دلیل درایو مک توسط others

پستتوسط Amir_S » 26 سپتامبر 2015, 17:24

چون اسم آیفون رو آوردید، یکی از حدس‌هایی که می‌شه زد فایل های اپلیکیشن ها و بک‌آپ‌های اون‌ه… ولی اینجور کلی نمی‌شه هیچ چیزی رو قطعی گفت
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Ilia » 26 سپتامبر 2015, 17:49

ممکن است مسئله این باشد که احتمالا تایم ماشین فعال است. اما به هارد خارجی وصل نیست تا بک‌آپ‌هایش را به آن منقل کند و فضا آزاد بشود. هارد خارجی را به آن وصل کنید تا کارش را درست انجام بدهد و فضا آزاد خواهد شد. لطفا این لینک را ببینید:
viewtopic.php?f=4&t=1609&start=690#p47236
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط ghasemian.amh » 27 سپتامبر 2015, 00:27

با سلام و تشكر مجدد از دوستان....
بله سعي كردم تايم ماشين رو روشن كنم. ولي ظاهرا يه چيز ديگه ميخواست كه بهش دسترسي نداشت و روشن نميشد... ولي چند بار كه اين روند رو تكرار ميكردم روشن ميشد.... در ضمن نميدونم چرا تا ديشب حجم مودر نياز براي بكاپ رو 360 گيگ استيمت ميكرد ولي الان 180 گيگ....
بعد سوال دوم اينه كه...بعد از اتصال هارد چيكار كنم كه منتقل و پاك بشه؟
ghasemian.amh

پست‌ها : 10

پاسخ: علت پر شدن درایو مک توسط others

پستتوسط Ilia » 28 سپتامبر 2015, 02:23

همانطور که قبلا گفتم، هارد خارجی را وصل و صبر کنید تا تایم ماشین بک‌آپش را کامل کند. برای اینکه ببینید چقدر از کارش را کرده، میتوانید ستینگ تایم ماشین را باز کنید و ببینید که چقدر از کارش را تمام کرده. اگر چند صد گیگ را باید کپی کند، حتما این عمل مقداری طول خواهد کشید و باید اجازه دهید تا کارش را درست تمام کند. وقتی همه چیز را منتقل کرد، فایل‌های موقتش را از هارد داخلی خودش پاک خواهد کرد و فضا آزاد خواهد شد.

هیچ چیز غیر عادی و عجیبی در این موضوع نیست. فقط باید یاد بگیرید که این داستان چطور کار میکند. فکر نمیکنم که از این ساده‌تر میشد که بشود.

اگر هارد خارجی‌تان بازی در می‌آورد، غیر از بک‌آپ تایم ماشین هر چه روی آن دارید جای دیگری کپی کنید و بعد با دیسک یوتیلیتی آنرا به فرمت HFS+ فرمت کنید. سپس بگذارید تایم ماشین یک بک‌آپ تازه روی آن بگیرد. چند ساعتی طول خواهد کشید اما به صبر و زحمتش بسیار می‌ارزد.

من برای کسی که بداند داشتن بک‌آپ درست و منظم چقدر مهم است ولی در اینکار غفلت کند، وقتی فایل‌هایش را از دست داد، نه دلم میسوزد و نه چندان تمایل کمک دارم.

هاردی که برای تایم ماشین استفاده میکنید را حتی‌المقدور فقط بگذارید برای اینکار. میدانم که خرج دارد، اما راه درستش همین است.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 7 مهمان