انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

شما که خارج از ايرانيد دیگه چرا؟

بخش موضوعات متفرقه

پاسخ: شما که خارج از ايرانيد دیگه چرا؟

پستتوسط Arzhang » 31 ژوئیه 2015, 11:41

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
https://www.youtube.com/watch?v=v8_7yPocGPg

همچنین: https://www.youtube.com/watch?v=uSEIAqHtEZE

:lol:

چه قدر بانمک بود آن گزارشه.
اما من منظورم «شرایط فرهنگی سوئد» بود و نه «فرهنگ سوئدی»
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط AliGhz » 13 سپتامبر 2015, 09:47

هنوز مدت زیادی نیست که در کانادا هستم؛ اما در همین مدت کوتاه، خوشحالم از این‌که:

- حتی شهر بزرگی مثل تورنتو که بزرگراه‌های درون‌شهری‌اش گاهی وقت‌ها مثل تهران پر از ترافیک می‌شود، شهر آرامی است. در هم تنیده با طبیعتی بسیار زیبا و رانندگان و عابرانی باحوصله که اکثر اوقات قانون را رعایت می‌کنند و شما در هر حالی (خواه سوار بر اتومیبل یا اتوبوس یا قطار مترو، سوار بر دوچرخه یا پیاده) با آرامش در پیاده‌روها و خیابان‌ها حرکت می‌کنید. متأسفانه در تهران عزیز ما، هر بار از خانه بیرون می‌آمدم از صدای بوق ماشین‌ها و بی‌قانونی موتورسوارها و دستفروش‌های مترو و… عموماً خسته و exhausted به خانه برمی‌گشتم.

- Customer Service در اینجا عالی نیست؛ اما خیلی نزدیک به عالی است. خیلی از اجناس را می‌توان تا مدتی پس از خرید، پس داد و پول پرداختی را کامل پس گرفت.

- با اینترنت ۳۰ مگابیت بر ثانیه (حداقل ۳۰ برابر سرعتی که در ایران داشتم) و «آزاد»، به وبِ جهانی دسترسی دارم.

- می‌توانم آنلاین از آمازون و خیلی جاهای دیگر خرید کنم. آدرس ایران و نداشتن کارت اعتباری معتبر، دیگر مانعی برای این کار نیست.

- می‌توانم در اپل استورِ «واقعی» قدم بزنم و همه چیز را امتحان کنم. اپل واچ، آن مک‌بوک «جذاب» یا مک پرو که مثل یک سطلِ آشغالِ زیباست :)

اینها چیزهای کوچک یا حتی خنده‌داری است؛ ولی در ایران عزیزمان وقتی از همین چیزهای کوچک محروم بودم ــ وقتی نمی‌توانستم کتاب دلخواهم را از آمازون بخرم یا از اپل استور یک کی‌برد ۸۹ دلاری بخرم با این اطمینان که اگر از آن خوشم نیامد می‌توانم تا ۱۵ روز آن را پس بدهم و پولم را کامل پس بگیرم؛ وقتی هر بار استفاده از اینترنت یا دیدن ویدیویی در یوتیوب زجرآور بود ــ واقعاً دچار سختی می‌شدم. اینجا هم البته بهشت نیست و مسائل خاص خودش را دارد، ولی کلاً یک جور «آرامش» خاصی در اینجا هست.

برای حسن ختام این پست هم عکسی را می‌گذارم از طبیعت زیبای اینجا؛ با درخت و سنجاب و مرغ دریایی :)
پیوست‌ها
2015,08,Toronto-0123.jpg
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط Ali.Rastegar » 14 سپتامبر 2015, 00:43

علی جان همه چیز یک طرف، آن امکان اعلام آدرس واقعی یک طرف!
برایت خیلی خوشحالم، امیدوارم همیشه آرامشت برقرار باشد :blush:
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط iSam » 14 سپتامبر 2015, 01:25

من هم از اینکه به اشتباه چند سال پیشم (بازگشت به ایران) پی بردم و دوباره چندسالی است که به اتریش آمده و اتفاقا راضی تر از قبل هستم، بسیار خوشحالم ولی آرزو نمی کنم که همه این برایشان پیش آید، آرزو می کنم خانه پدری طوری شود که همه با میل دور هم جمع شوند.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط sreza » 14 سپتامبر 2015, 06:35

همه ما كه در ايران زندگى ميكنيم از پيش پا افتاده ترين امكانات هم محروم هستيم من زمانى كه ميخاستم اپل ايدى بسازم مجبور بودم يه ادرس تقلبى تو امريكا رو بدم نه من بلكه اكثر كاربران ايرانى همين كارو ميكنن اگه احيانا نياز به يكى از لوازم جانبى اپل پيدا كنيم مجبوريم اونو چند برابر قيمت واقعى بخريم مخصوصا افرادى مثل من كه هيچ رقمه با اجناس غير اصل كنار نميان و اصلا براى محصولات اپل غير اصل به درد نميخوره چندين سال با اينترنتهاى زغالى سر كرديم وقتى فور جى تو ايران اومد گفتيم خدارو شكر ديگه راحت شديم اما همين نت فور جي رو هم همينكه مياى از تهران خارج بشى ديگه از صفحه روزگار محو ميشه اين داستان فقط از نوع تكنولوژيمون بود الباقى كمبودها جاى خودش بماند ، برات ارزو ميكنم هميشه ارامش و احترام داشته باشى چيزى كه تو كشور خودمون براى هيچكس وجود نداره خوش باشين همتون مخلص همه شما رضا از تهران
نماد کاربر
sreza

پست‌ها : 26

پستتوسط Amir_S » 05 ژوئن 2017, 18:35

فکر می‌کنم اینجا برای این سوال مناسب باشد: دو تا از دوستان من قصد دارند تا چند ماه دیگر ازدواج و بعد به کانادا مهاجرت کنند. از من نظر خواستند و من که تجربه‌ای نداشتم، فقط این موضوع به ذهنم آمد که با توجه به محدودیت مالی، نتوانند تا سر و سامان گرفتن اوضاع دوام بیاورند. بعد یادم افتاد که اینجا دوستان مقیم کانادا زیاد هستند و علی قزوینی عزیز هم که اخیرا به آنها پیوسته، شاید بتواند تجربه‌اش را منتقل کند.
اما خلاصه ماجرا: یکی گرافیست و آن یکی برنامه‌نویس وب است. یکی از دوستانشان که قبلا مهاجرت کرده، و از قضا وکیل است و آنجا کار‌های مهاجرت انجام می‌دهد و باز از قضا دفتر کاریابی هم دارد و سرمایه گذار هم هست! به آنها پیشنهاد داده که برای خانم که گرافیست است، پذیرش کالج خودش را بگیرد و همسرش هم به عنوان همراه برود و آنجا او برایش کار فراهم کند و بتوانند زندگی و بعد هم اقامت دائم داشته باشند.
برای کار هم پیشنهاد‌های مختلفی داده (از کار در زمینه تخصص‌ش تا کار‌های دیگر مثل حسابداری یا کار در دفتر خود آنها و حتی سرمایه گذاری برای راه انداختن استارت‌آپ)، ولی از آنجا که قرار است پول بگیرد، به نظر من بیشتر تبلیغ آمد. و چون بعد از کسر مخارج اولیه برای حدود ۶ ماه برایشان پول باقی می‌ماند، نگران هستند که به مشکل بر بخورند.
مخلص کلام اینکه دوستان قدیمی و جدید مقیم کانادا، اگر در خصوص ورود و مشکلات اولیه نظری دارند، لطف می‌کنند اگر راهنمایی کنند.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط eysun » 05 ژوئن 2017, 18:41

Amir_S نوشته است:[نمایش]
مخلص کلام اینکه دوستان قدیمی و جدید مقیم کانادا، اگر در خصوص ورود و مشکلات اولیه نظری دارند، لطف می‌کنند اگر راهنمایی کنند.

من 7-8 سال پیش وقتی پیگیر این داستان ها بودم از این http://www.applyabroad.org/forum/ خیلی کمک گرفتم.
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط Arzhang » 05 ژوئن 2017, 18:46

امیر جان این خیلی مهم است که طبق کدام برنامه و به کدام شهر مهاجرت می‌کنند. بدون این اطلاعات نمی‌شود چیزی را ارزیابی کرد. اما دم نقداً برای من که اظهر من الشمس است آن آشنا، نظر به جیب دوستان شما دارد.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط Amir_S » 05 ژوئن 2017, 22:31

اینطور که من فهمیدم، قرار است که با برنامه تحصیلی به تورنتو بروند.
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Arzhang » 06 ژوئن 2017, 01:19

راستش این دوستانت آن‌قدر شرایط پیچیده و پر خطری را انتخاب کرده‌اند که آدم نمی‌داند چه بگوید. پرخطر از این جهت که بنا دارند با تحصیل بیایند و بعد برای اقامت اقدام کنند. بنابراین باید برای چند سال از جیب خوردن برنامه‌ریزی کنند. اما این که برای چه رشته‌ای می‌آیند و بعد چه می‌خواهند بخوانند و بعد مشغول چه کاری شوند؟ این‌ها همه‌اش خیلی داستان است. همین ایلیای خودمان که گرافیست است خوب می‌تواند بگوید که بازار کار و تحصیل گرافیک در این‌جا چه طور است. اطلاعاتی هم در این باره به من داد که خیلی کارساز بود. اما دوست شما که برنامه‌نویس است در این شهر که من هستم گویا بازار کار بدی ندارد اما خب این فرد ویزای اقامت نخواهد داشت و شرایط کارش طبیعتاً مثل ساکنان معمولی نیست. بنابراین این چیزی نیست که بشود همین جوری بگوییم بیا یا نیا. خیلی بستگی دارد. من هیچ پیشنهاد نمی‌کنم که به حرف آقای فلان کسک کنند و بیایند در یک کالج ثبت‌نام کنند بدون دورنمای حداقل یک ساله یا دو ساله. من پیشنهادم این است که به دفاتر وکالت ایران مراجعه کنند. سراغ خوش نام‌هایشان هم بروند که شناخته شده هم هستند و راحت می‌شود پیدایشان کرد. قوانین مهاجرت روز به روز در حال تغییر است و هر کس می‌خواهد واردش بشود باید واقعاً پیچ و خم‌های حقوقی‌اش را بداند.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پستتوسط shentia » 06 ژوئن 2017, 12:09

سلام به همه ی دوستان عزیز
اقا من همه ی مواردی که نوشته بودید و خوندم
به نظر شما اینده در انجا با اینکه می دانم سختی دارد چطور است ؟از دوستانی که رفتند کانادا بگویند که روز های اول مشکلاتشون بیشتر چه چیزهایی بود ؟و چقدر طول کشید تا جا افتادند ؟
مرسی
 MacBook Pro 13
...
iPhone SE: 16GB > iPhone Xs : 64GB
...
iWatch 5
...
iMac Customized
...
نماد کاربر
shentia

پست‌ها : 40

پستتوسط shentia » 06 ژوئن 2017, 12:12

Arzhang نوشته است:[نمایش]
امیر جان این خیلی مهم است که طبق کدام برنامه و به کدام شهر مهاجرت می‌کنند. بدون این اطلاعات نمی‌شود چیزی را ارزیابی کرد. اما دم نقداً برای من که ازهر من الشمس است آن آشنا، نظر به جیب دوستان شما دارد.

در مورد شهر من تورنتو انتخاب کردم خانمم کالج بروند و یکی از دوستان دفتر وکالت کاریابی دارند ایشون دارند برای ما کارهایمان را اگر اکی بدیم هماهنگ می کنند خودشون که میگن چون مهارت دارید من برنامه نویسی سایت خانمم گرافیک کار راحت براتون پیدا میشه و بعد از مدتی از همه لحاظ خوب خواهید شد
 MacBook Pro 13
...
iPhone SE: 16GB > iPhone Xs : 64GB
...
iWatch 5
...
iMac Customized
...
نماد کاربر
shentia

پست‌ها : 40

پستتوسط AmiN.D » 06 ژوئن 2017, 12:45

دوستان من دو پذیرش تحصیلی از آلمان و ایتالیا دارم. موقیت هر دو خوب هستن و البته هرکدوم فاکتور های مثبت خودشون و دارند. با انیکه شما اکثرا در امریکا و کانادا هستید میخوام بدونم به نظر شما کدوم و انتخاب کنم.
آلمان از دانشگاه kit و اشتوتگارت تا الان پذیرش دارم ولی متاسفانه کورس ام آلمانی زبان هست البته من مدرک المانی دارم و مشکلی ندارم ولی خب باز سختی های خودش و خواهد داشت.
و ایتالیا از پلیتکنیک میلان و کورس انگلیسی. احتمالا هزینه هام در ایتالیا بسیار کمتر خواهد بود. اما آینده ی این انتخاب ها فکر کنم باهم متفاوت خواهند بود با اینکه رشته های دو دانشگاه یکسان هست.
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط iSam » 06 ژوئن 2017, 13:40

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
دوستان من دو پذیرش تحصیلی از آلمان و ایتالیا دارم. موقیت هر دو خوب هستن و البته هرکدوم فاکتور های مثبت خودشون و دارند. با انیکه شما اکثرا در امریکا و کانادا هستید میخوام بدونم به نظر شما کدوم و انتخاب کنم.
آلمان از دانشگاه kit و اشتوتگارت تا الان پذیرش دارم ولی متاسفانه کورس ام آلمانی زبان هست البته من مدرک المانی دارم و مشکلی ندارم ولی خب باز سختی های خودش و خواهد داشت.
و ایتالیا از پلیتکنیک میلان و کورس انگلیسی. احتمالا هزینه هام در ایتالیا بسیار کمتر خواهد بود. اما آینده ی این انتخاب ها فکر کنم باهم متفاوت خواهند بود با اینکه رشته های دو دانشگاه یکسان هست.

دوست عزیز، من مقیم اتریشم و شاید بتوانم کمی راهنماییتون کنم.
به نظر من ایتالیا با اینکه دارای شرایط تحصیلی خوبی هست، بدلیل شرایط نامناسب اقتصادی و سیاسی و عدم ثبات، انتخاب مناسبی نیست، بخصوص اگر شما برای ماندن مجبور به قبول گزینه هایی غیر از تحصیل و کار بشید.
آلمان، اتریش، انگلستان و سوئد میتوانند انتخاب های خوب و آینده داری برای شما از هر نظر باشند.
در مورد زبان هم بگم، آموزش و دارا بودن مدرک آلمانی در ایران مانند این است که گواهینامه رانندگی داشته باشید بدون اینکه رانندگی کرده باشید!
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط AmiN.D » 06 ژوئن 2017, 14:19

iSam نوشته است:[نمایش]
AmiN.D نوشته است:[نمایش]

دوست عزیز، من مقیم اتریشم و شاید بتوانم کمی راهنماییتون کنم.
به نظر من ایتالیا با اینکه دارای شرایط تحصیلی خوبی هست، بدلیل شرایط نامناسب اقتصادی و سیاسی و عدم ثبات، انتخاب مناسبی نیست، بخصوص اگر شما برای ماندن مجبور به قبول گزینه هایی غیر از تحصیل و کار بشید.
آلمان، اتریش، انگلستان و سوئد میتوانند انتخاب های خوب و آینده داری برای شما از هر نظر باشند.
در مورد زبان هم بگم، آموزش و دارا بودن مدرک آلمانی در ایران مانند این است که گواهینامه رانندگی داشته باشید بدون اینکه رانندگی کرده باشید!

خب پس قبول دارین که المان رفتم و موفق بودنم به دلیل همین 'رانندگی نکردن" سخت هست. آیا ارزش ریسک داره این سختی یا اینکه نمی ارزه و بهتر راه همواره تر انتخاب شه؟
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

قبلیبعدی

بازگشت به متفرقه

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 10 مهمان