انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

دانلود کتاب خود آموز مک

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

دانلود کتاب خود آموز مک

پستتوسط mj-bahmani » 17 ژوئن 2015, 11:50

با سلام خدمت دوستان

نسخه ی ویرایش شده

لینک دانلود نسخه ی ویرایش شده:http://s6.picofile.com/file/8197442526/OS_X_E_Book.pdf.html

ویژگی ها:
-فونت ساده

-کمتر شدن حجم کتاب

-نکات جدیدتر

-استفاده از لحن رسمی به جای لحن محاوره ای

تصاویر:

تصویر

تصویر

لینک دانلود نسخه ی قدیمی[/color][/size][/b]

http://s3.picofile.com/file/8194210068/OSX_book_m_j_bahmani.pdf.html
آخرین ویرایش توسط mj-bahmani on 03 ژوئیه 2015, 11:54, ویرایش شده در 3.
امضا ندارم ، میشه انگشت بزنم؟

[url]http://www.axgig.com/images/46140187865985212090.jpg[/url]
نماد کاربر
mj-bahmani

پست‌ها : 7

پاسخ: دانلود کتاب خود آموز مک

پستتوسط AliGhz » 17 ژوئن 2015, 20:18

جناب بهمنی عزیز، اول از همه به ایرماگ خوش آمدید. تبریک می‌گویم که ایدهٔ نوشتن کتابی دربارهٔ مک را به عمل درآورده‌اید. خود من از حدود ۶ سال پیش که مک خریدم، در فکر نوشتن کتاب یا کتاب‌هایی در این‌باره بودم و حتی نام‌هایی هم برایشان انتخاب کرده بودم. اما هرگز پروژه را شروع نکردم و دستی به قلم نبردم. برای همین، نفس کار شما که برای به واقعیت درآوردن ایدهٔ خود اقدام کرده‌اید، جای تحسین دارد.

کتاب شما را هنوز دانلود و مطالعه نکرده‌ام. امیدوارم پس از مروری بر کتاب، بهتر بتوانم درباره‌اش نظر بدهم. اما عجالتاً نام سیستم عامل مک بر روی جلد، نادرست درج شده است. باید به شکل OS X (تمام حروف بزرگ و با فاصله میان OS و X) باشد که حتماً می‌دانید آن ایکس هم نماد رومی عدد ۱۰ است و نام سیستم عامل مک در نسخهٔ ۱۰، اُ اِس تِن تلفظ می‌شود.

باز هم آفرین به همت شما!
 Think Different.
نماد کاربر
AliGhz
Site Admin

پست‌ها : 2144

پستتوسط mj-bahmani » 17 ژوئن 2015, 20:37

AliGhz نوشته است:[نمایش]
جناب بهمنی عزیز، اول از همه به ایرماگ خوش آمدید. تبریک می‌گویم که ایدهٔ نوشتن کتابی دربارهٔ مک را به عمل درآورده‌اید. خود من از حدود ۶ سال پیش که مک خریدم، در فکر نوشتن کتاب یا کتاب‌هایی در این‌باره بودم و حتی نام‌هایی هم برایشان انتخاب کرده بودم. اما هرگز پروژه را شروع نکردم و دستی به قلم نبردم. برای همین، نفس کار شما که برای به واقعیت درآوردن ایدهٔ خود اقدام کرده‌اید، جای تحسین دارد.

کتاب شما را هنوز دانلود و مطالعه نکرده‌ام. امیدوارم پس از مروری بر کتاب، بهتر بتوانم درباره‌اش نظر بدهم. اما عجالتاً نام سیستم عامل مک بر روی جلد، نادرست درج شده است. باید به شکل OS X (تمام حروف بزرگ و با فاصله میان OS و X) باشد که حتماً می‌دانید آن ایکس هم نماد رومی عدد ۱۰ است و نام سیستم عامل مک در نسخهٔ ۱۰، اُ اِس تِن تلفظ می‌شود.

باز هم آفرین به همت شما!

با سلام خدمت شما دوست عزیز و با تشکر از نظرات پربار و ارزشمندتان.
نام سیستم عامل اصلاح و کتاب دوباره آپلود شد.

من نیز یک کاربر بسیار مبتدی هستم و بر سیستم عامل مک تسلط زیادی ندارم-- خیلی از کاربران تازه کار مک به این کتاب نیاز داشتند، پس این کتاب لازم بود.امیدوارم با نظرات بیشتر مرا در نوشتن کتابهای بعدی راهنمایی کنید.

بزودی جلد دوم کتاب که شامل نکات حرفه ای تر می باشد در همین سایت منتشر می شود.

نماد کاربر
mj-bahmani

پستتوسط Arzhang » 18 ژوئن 2015, 00:14

آقای بهمنی
من هم با علی موافقم و به نظرم همتی که شما کرده‌ای ستودنی‌ست. به نظر من برای کسی که از مک هیچ چیز نمی‌داند، این کتابچه می‌تواند مفید و آموزنده باشد. به نوعی استارتر کار با مک می‌شود حسابش کرد.
اما به نظرم به یک ویراستاری کامل نیاز دارد. شما برای کتابت لحن محاوره را انتخاب کرده‌ای که شاید خواسته‌ای لحن صمیمانه‌تری به کتابچه‌ات بدهی. شاید برای همین هم بعضی جاها شوخی کرده‌ای. خب این به خودی خود اصلاً بد نیست (گر چه اگر من بودم این کار را نمی‌کردم) ولی این که شما در همین لحن و جمله‌بندی غلط املایی یا جمله‌بندی داشته باشی، به هر حال درست نیست.
برای شما آرزوی موفقیت روز افزون دارم.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط mj-bahmani » 18 ژوئن 2015, 09:47

Arzhang نوشته است:[نمایش]
آقای بهمنی
من هم با علی موافقم و به نظرم همتی که شما کرده‌ای ستودنی‌ست. به نظر من برای کسی که از مک هیچ چیز نمی‌داند، این کتابچه می‌تواند مفید و آموزنده باشد. به نوعی استارتر کار با مک می‌شود حسابش کرد.
اما به نظرم به یک ویراستاری کامل نیاز دارد. شما برای کتابت لحن محاوره را انتخاب کرده‌ای که شاید خواسته‌ای لحن صمیمانه‌تری به کتابچه‌ات بدهی. شاید برای همین هم بعضی جاها شوخی کرده‌ای. خب این به خودی خود اصلاً بد نیست (گر چه اگر من بودم این کار را نمی‌کردم) ولی این که شما در همین لحن و جمله‌بندی غلط املایی یا جمله‌بندی داشته باشی، به هر حال درست نیست.

با سلام و تشکر از شما دوست عزیز.
این فقط یک نسخه ی اولیه از کتاب است و بزودی نسخه ی ویرایش شده در همین تاپیک قرار داده خواهد شد.با آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون برای شما.

نماد کاربر
mj-bahmani

پستتوسط mj-bahmani » 02 ژوئیه 2015, 19:17

آقای بهمنی

با سلام،،نسخه ی ویرایش شده در سایت قرار گرفت

نماد کاربر
mj-bahmani

پستتوسط Arzhang » 03 ژوئیه 2015, 09:41

آقای بهمنی خسته نباشی
شما عملاً کتاب را بازنویسی کرده‌ای که همت بالا و صرف وقت زیاد می‌طلبد. درود بر شما.
به نظرم خیلی پسندیده‌تر شده است و شکل و شمایل رسمی‌تری یافته. بسیار هم کاربردی و آموزنده است. به نظرم اگر فردی که قدری ویراستاری بداند یک بار کتاب را تصحیح کند خیلی خوب‌تر می‌شود چون هنوز نکات ظریفی در ان باقی مانده‌اند مثلاً به کار نبردن نیم‌فاصله، یا وجود بعضی غلط‌های املایی مثل ثبابه به جای سبابه (ص ۱۲) یا کما فی سابق به جای کمافی‌السابق (ص ۱۴) باید اصلاح شوند.
درضمن فونت‌های سری ایکس را دوست عزیزمان بهنام تهیه کرده است و محصول سایت ایرماگ نیست. ایرماگ آن را در دسترس عموم گذاشته.
پیروز باشی و امیدوارم این کتاب را گسترش بدهی.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط mj-bahmani » 03 ژوئیه 2015, 12:03

آقای بهمنی خسته نباشی
شما عملاً کتاب را بازنویسی کرده‌ای که همت بالا و صرف وقت زیاد می‌طلبد. درود بر شما.
به نظرم خیلی پسندیده‌تر شده است و شکل و شمایل رسمی‌تری یافته. بسیار هم کاربردی و آموزنده است. به نظرم اگر فردی که قدری ویراستاری بداند یک بار کتاب را تصحیح کند خیلی خوب‌تر می‌شود چون هنوز نکات ظریفی در ان باقی مانده‌اند مثلاً به کار نبردن نیم‌فاصله، یا وجود بعضی غلط‌های املایی مثل ثبابه به جای سبابه (ص ۱۲) یا کما فی سابق به جای کمافی‌السابق (ص ۱۴) باید اصلاح شوند.
درضمن فونت‌های سری ایکس را دوست عزیزمان بهنام تهیه کرده است و محصول سایت ایرماگ نیست. ایرماگ آن را در دسترس عموم گذاشته.
پیروز باشی و امیدوارم این کتاب را گسترش بدهی.

با سلام و خسته نباشید.
نکاتی را که گفته بودید اصلاح کردم.بخش آموزش Boot Options را فراموش کرده بودم که در آن قرار دهم اما آن را هم قرار دادم.

بزودی نسخه ی آیفون هم منتشر خواهد شد.

نماد کاربر
mj-bahmani

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان