انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

OS X 10.10, Yosemite — یوسمیتی

بحث‌های کلی درمورد سیستم عامل مکینتاش (OS X)

پاسخ: OS X 10.10, Yosemite — یوسمیتی

پستتوسط javadEd » 22 اکتبر 2014, 02:52

AmiN.D نوشته است:[نمایش]
open VchiN/ Lantern/spotflux

این spotflux رو من الان تست کردم، به نسبت همین کری و خیلی کند تره !
javadEd

پست‌ها : 8

پستتوسط iSam » 22 اکتبر 2014, 22:20

دوستانی که در ایران هستند و موفق به دریافت Yosemite نشده اند، می توانند از لینک زیر دریافتش کنند:
http://p30download.com/fa/entry/53031/
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ilia » 23 اکتبر 2014, 07:08

من متوجه شدم که مک مینی قدیمی‌ام بعد از نصب یوسمیتی خیلی کند شده است. با یک کند و کاو در اکتیویتی مانیتور معلوم شد که پراسه‌ای بنام Fontd سخت کامپیوتر رو بخودش مشغول کرده. در آخر معلوم شد که یک سری فانت کم کیفیت پیسی که من از روی کنجکاوی نصب کرده بودم، مشکل را ایجاد کرده‌اند. آنها را از فولدر فانت لایببری بیرون کشیدم و کامپیوتر به حالت عادی برگشت.

خلاصه حواستان به کیفیت فانتی که نصب میکنید باشد.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Amir_S » 24 اکتبر 2014, 16:58

الان مقاله‌ای رو دیدم، که راهی برای فعال کردن airdrop و handoff در مک های قدیمی‌تر پیشنهاد داده! البته برای بعضی از مدل ها این کار نیاز به تغییر کارت وایرلس دستگاه داره و اینطور که نوشته شده، کار با استفاده از دانگل بلوتوث خارجی (USB) راه نمی‌افته:
http://www.macrumors.com/2014/10/23/con ... tion-tool/
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط shahramuae » 24 اکتبر 2014, 22:06

Amir_S نوشته است:[نمایش]
الان مقاله‌ای رو دیدم، که راهی برای فعال کردن airdrop و handoff در مک های قدیمی‌تر پیشنهاد داده! البته برای بعضی از مدل ها این کار نیاز به تغییر کارت وایرلس دستگاه داره و اینطور که نوشته شده، کار با استفاده از دانگل بلوتوث خارجی (USB) راه نمی‌افته:
http://www.macrumors.com/2014/10/23/con ... tion-tool/

بله اینجا هم دیدم یه مقاله بود در موردش
دوستان حرفه ای اگه میشه یه نگاهی بندازن ببینن آیا راهکاری هست یا نه ؟!

http://osxdaily.com/2014/10/23/enable-continuity-handoff-on-unsupported-macs/
نماد کاربر
shahramuae

پست‌ها : 93

پستتوسط sadeghi » 24 اکتبر 2014, 23:14

سلام
از وقتی یوسمیتی را نصب کرده ام اتصال وای فای به اینترنت مشکل پیدا کرده. وقتی سیستم را ریبوت می کنم تا دو سه دقیقه خوب است و بعد قطع می شود. یعنی اتصال به روتر وصل است اما هیچ اطلاعاتی رد و بدل نمی شود و پیغام عدم اتصال به اینترنت می دهد.

جالب است که در همین حالت از طریق پاراللز می توانم در ویندوز به اینترنت وصل شوم و مشکلی هم نیست. اما هیچ یک از برنامه های مک نمی توانند به اینترنت دسترسی داشته باشند.

کارهایی مثل قطع کردن فایروال - حذف و اضافه کردن مجدد وای فای - که در اینترنت پیشنهاد شده بود را انجام داده ام و بی نتیجه بوده. کسی از دوستان راهی به ذهنش می رسد؟

ممنون

محسن
sadeghi

پست‌ها : 344

پستتوسط shahramuae » 25 اکتبر 2014, 18:47

دوستان ببخشید یه سوال خیلی ابتدایی و شاید مسخره داشتم !
همینطور که میدونید اگر روی پنجره ای دکمه قرمز سمت چپ رو بزنیم اون پنجره minimize میشه و برای بستن باید از دستور cmd+q
استفاده کرد .
گزینه هست که بشه مثل ویندوز با زدن اون دکمه قرمز کلا اون اپلیکیشن یا پنجره رو quite کرد ؟
( در واقع دکمه نارنجی و قرمز با این حال تفاوتی با هم ندارن و هردو minimize میکنن !
نماد کاربر
shahramuae

پستتوسط Arzhang » 25 اکتبر 2014, 19:39

این طور که شما گفته‌ای نیست. دکمه‌ی نارنجی مینیمایز می‌کند و دکمه‌ی قرمز برنامه را می‌بندد اما برای سرعت عمل برای باز شدن مجدد، یک جایی می‌ماند که این از سرعت سیستم چیزی را کم نمی‌کند. من هم اوایلی که از ویندوز آمده بودم، این موضوع اذیتم می‌کرد و دوست داشتم برنامه‌ها را ببندم اما قدری که گذشت متوجه شدم این ویژگی خیلی در سرعت کار کردن کمک می‌کند. برای این که شما تفاوت عملکرد این دو دکمه را متوجه شوی یک پنجره از فایرفاکس را باز کن و چند تب را در آن فعال کن. حالا اگر دکمه‌ی نارنجی را بزنی می‌بینی که پنجره جمع شده و با بازخوانی‌اش عین اول باز می‌شود. اما اگر دکمه‌ی قرمز را بزنی انگار که برنامه دوباره باز شده است، صفحه‌ی Home شما می‌آید.
نماد کاربر
Arzhang
Site Admin

پست‌ها : 1449

پستتوسط shahramuae » 25 اکتبر 2014, 19:49

Arzhang نوشته است:[نمایش]
این طور که شما گفته‌ای نیست. دکمه‌ی نارنجی مینیمایز می‌کند و دکمه‌ی قرمز برنامه را می‌بندد اما برای سرعت عمل برای باز شدن مجدد، یک جایی می‌ماند که این از سرعت سیستم چیزی را کم نمی‌کند. من هم اوایلی که از ویندوز آمده بودم، این موضوع اذیتم می‌کرد و دوست داشتم برنامه‌ها را ببندم اما قدری که گذشت متوجه شدم این ویژگی خیلی در سرعت کار کردن کمک می‌کند. برای این که شما تفاوت عملکرد این دو دکمه را متوجه شوی یک پنجره از فایرفاکس را باز کن و چند تب را در آن فعال کن. حالا اگر دکمه‌ی نارنجی را بزنی می‌بینی که پنجره جمع شده و با بازخوانی‌اش عین اول باز می‌شود. اما اگر دکمه‌ی قرمز را بزنی انگار که برنامه دوباره باز شده است، صفحه‌ی Home شما می‌آید.

ارژنگ جان درست میفرمایید ، امتحان کردم همینطور شد
ولی در مورد اپلیکیشن هایی که رم زیاد مصرف میکنه مثل فوتوشاپ یا حتی itunes اینطور نیست و hide میشه
در واقع خواستم همون قابلیت ویندوز رو داشته باشم رو برنامه های باز شده
نماد کاربر
shahramuae

پستتوسط Ilia » 25 اکتبر 2014, 20:12

از جاییکه یک برنامه میشه که چندین پنجره داشته باشه و شما فقط بخواهید یکی از آنها رو ببندید، این زدن دکمهٔ قرمز نباید همهٔ پنجره‌های دیگر را ببندد.

خودتان را به استفاده از دکمه‌های کامند+q عادت بدهید. هم سریعتر است و هم درست‌تر. سعی نکنید از مک مثل ویندوز استفاده کنید.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پستتوسط shahramuae » 25 اکتبر 2014, 21:10

Ilia نوشته است:[نمایش]
از جاییکه یک برنامه میشه که چندین پنجره داشته باشه و شما فقط بخواهید یکی از آنها رو ببندید، این زدن دکمهٔ قرمز نباید همهٔ پنجره‌های دیگر را ببندد.

خودتان را به استفاده از دکمه‌های کامند+q عادت بدهید. هم سریعتر است و هم درست‌تر. سعی نکنید از مک مثل ویندوز استفاده کنید.

بله ایلیا جان درسته ، من خیلی ساله با ویندوز اصلا کار نکردم ، فقط از کنجکاوی بود ، خواستم ببینم این آپشن رو مک داره یا نه
ممنون
نماد کاربر
shahramuae

پستتوسط Behnam » 26 اکتبر 2014, 18:42

نمی‌دانم این گزینه در فایندر جدید است یا من تازه کشف کردم. برای گزینهٔ های View وقتی که J⌘ را می‌زنید یک گزینه برای مرتب کردن فایل‌ها هم بر اساس «Date Last Opened» است. اگر این را در نمایش ستونی فایندر به عنوان معیار طبقه‌بندی اولیه، و مثلاً «Name» را به عنوان معیار ثانویه انتخاب کرده باشید، همهٔ پرونده‌هایی که اخیراً با آنها سر و کار داشته‌اید در بالای ستون (و در معرض دید) قرار می‌گیرند و بعد بر اساس این تاریخ به ترتیب حروف الفبا تنظیم می‌شوند. این برای شیوه‌ای که من از فایندر استفاده می‌کنم خیلی به درد بخور است. ای کاش زمان ساختن قلم‌ها این امکان موجود بود! ضمناً گزینه‌ای هم برای مخفی کردن یا نمایش لایبرری کاربر دارد که این هم چیز خوبی است.
پیوست‌ها
View Options.jpg
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط saghati » 02 نوامبر 2014, 05:35

سلام
یه سوال دارم که شاید تو بعضی از صفحه های همین جا بهش اشاره شده باشه ولی به نظرم کامل نیومد . برای همین میخوام اینبار کامل بپرسم :
۱- آیا تفاوتی بین HIBERNATE و SLEEP در مک وجود داره ؟
۲- با یکبار فشار دادن دگمه پاور کاری انجام نمیشه و باید آن را نگهر داشت تا یک منو باز بشه . آیا میشه اون رو تغییر داد و مثلا با یک بار فشار دادن آن به SLEEP برود ؟
۳- ظاهرا ۳ مدل sleep در مک داریم که با دستور pmset -g | grep hibernatemode در ترمینال میشه فهمید که در حال حاظر از کدوم مدل داره استفاده میکنه . همچنین با دستور sudo pmset -a hibernatemode 1 میشه مد رو تغییر داد (‌همچنین به جای عدد ۱ که در آخر دستور میباشد میتوان از اعداد ۲ و ۳ جهت تغییر مد استفاده کرد ) . حال سوال من اینه که این ۳ مدل چه تفاوت هایی با هم دارند ؟

با تشکر
saghati

پست‌ها : 55

پستتوسط saghati » 05 نوامبر 2014, 06:03

saghati نوشته است:[نمایش]
 سلام
یه سوال دارم که شاید تو بعضی از صفحه های همین جا بهش اشاره شده باشه ولی به نظرم کامل نیومد . برای همین میخوام اینبار کامل بپرسم :
۱- آیا تفاوتی بین HIBERNATE و SLEEP در مک وجود داره ؟
۲- با یکبار فشار دادن دگمه پاور کاری انجام نمیشه و باید آن را نگهر داشت تا یک منو باز بشه . آیا میشه اون رو تغییر داد و مثلا با یک بار فشار دادن آن به SLEEP برود ؟
۳- ظاهرا ۳ مدل sleep در مک داریم که با دستور pmset -g | grep hibernatemode در ترمینال میشه فهمید که در حال حاظر از کدوم مدل داره استفاده میکنه . همچنین با دستور sudo pmset -a hibernatemode 1 میشه مد رو تغییر داد (‌همچنین به جای عدد ۱ که در آخر دستور میباشد میتوان از اعداد ۲ و ۳ جهت تغییر مد استفاده کرد ) . حال سوال من اینه که این ۳ مدل چه تفاوت هایی با هم دارند ؟

با تشکر

دوستان عزیز ،‌میدونم سرتون شلوغه ، ولی اگه وقت بکنید و جواب این سوال من رو هم بدهید واقعا ممنون میشم .
با تشکر
saghati

پست‌ها : 55

پستتوسط Ilia » 05 نوامبر 2014, 07:05

برای سوال اولت این بحث رو ببین:
viewtopic.php?f=4&t=2192

در مورد سوال دوم. قبلا همینطور بود که شما میگویی، اما اون بیشتر دردسر ایجاد میکرد. یعنی اشتباهی دست آدم میخورد بهش و دستگاه میخوابید. و اپل به اینی که الان هست تغییرش داد.

سوال سه رو هم من جوابش رو راستش نمیدونم.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به سیستم عامل مک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 16 مهمان