انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

هنگ کردن مک — Kernel Panic

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

پاسخ: هنگ کردن مک — Kernel Panic

پستتوسط apple » 21 ژوئیه 2014, 19:25

سلام
من يك مك بوك پرو مدل ٢٠١٠ mc372 دارم
آيا اين مشكل براي همه مك بوك پرو هاي اين مدل پيش مي آيد ؟
يا فقط بعضي ها اين مشكل رو دارند؟
برا ي من در مك تا حالا اين مشكل پيش نيومده و در ويندوز زياد مطمئن نيستم؟ شايد اگر اين پست رو نخونده بودم هيچ وقت به اين موضوع توجه نميكردم!
لطفا راهنمايي كنيد آيا همه لپ تاپ هاي اين مدل اين مشكل را دارند يا فقط بعضي ها اين مشكل را دارند؟
در ضمن آيا آپديت درايور كارت گرافيك در ويندوز و در مك به آخرين نسخه ميتواند از اين مشكل جلوگيري كند ؟ يا باعث ايجاد مشكل ميشود!
در ضمن من از موريكس و ويندوز ٧ استفاده ميكنم؟
ويندوز را به صورت بوت كمپ نصب كرده ام
لطفا دوستان راهنمايي كنند
از همه كساني كه راهنمايي ميكنن متشكرم
apple

پست‌ها : 31

پستتوسط Ali.Rastegar » 23 ژوئیه 2014, 02:15

سلام،
فکر کنم بسته به شرایط استفاده و دستگاه تولید شده ممکن است هرگز برای شما پیش نیاید، شاید هم بعد از مدتی پیش بیاید.
توصیهٔ خود اپل ارتقا به آخرین نسخه‌های سیستم عامل است، اما بعضی کاربرها تازه با نسخه‌های جدید مشکل را کشف کرده‌اند.
شما که الان موریکس دارید و مشکلی ندارید، به نظرم خیلی خودتان را اذیت نکنید،‌ اگر بخواهید از مشکل جلوگیری کنید باید کارت گرافیک مستقلتان را غیر فعال کنید، که نمی‌دانم اصلا در ویندوز با شیوهٔ بوت کمپ شدنی است یا نه، اما حتی اگر در هر دو سیستم عامل آن را غیر فعال کنید، مانند این است که خراب شده باشد و از آن نتوانید استفاده کنید، نه؟
پس تا موقعی که کار می‌کند چرا از آن استفاده نکنید؟
در مورد درایورها، در سیستم عامل مک آخرین درایورها همیشه با نصب آخرین آپدیت سیستم عامل نصب می‌شوند.
بعضی افراد راه‌هایی سخت‌افزاری برای بهبود سیستم خنک کنندهٔ مک‌بوک پرو ابداع کرده‌اند که شاید مفید باشد، اما اگر در این کار حرفه‌ای نیستید احتمال اینکه بدتر به دستگاهتان صدمه بزنید هست.
من نمی‌توانم تضمین کنم که با ادامه استفاده عادی از دستگاهتان، خراب می‌شود یا سالم می‌ماند، اما من جای شما باشم تا موقعی که مشکلی بروز نکرده خودم را اذیت نمی‌کنم.
البته دوستانی که دستگاهشان مشکل داشته است بهتر می‌توانند راهنمایی کنند.
موفق باشید
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط apple » 23 ژوئیه 2014, 18:03

از راهنمايي شما (رستگار عزيز)بسيار ممنونم (دكمه تشكر را پيدا نكردم)
لطفا دوستان ديگر ،مخصوصأ كساني كه مشكل داشتند نظرشان را
بگويند
از همه دوستاني كه راهنمايي ميكنند ممنونم
apple

پستتوسط AmirT » 04 اوت 2014, 11:41

این توضیحیه که اپل در صفحه‌ی مربوط به این مشکل نوشته:
Apple has determined that a small number of MacBook Pro (15-inch, Mid 2010) computers may intermittently freeze or stop displaying video on the built-in display or on an external display connected to the MacBook Pro. In this situation, you may also see a restart warning message before the video is lost or the display turns black or gray.

http://support.apple.com/kb/TS4088
حالا اینکه Small Number از نظر اپل چقدر هست معلوم نیست. اما اینطور که به نظر میاد مشکل فراگیر نیست و اگر بعد از ۴ سال هنوز برای شما پیش نیومده فکر نمیکنم دیگه جای نگرانی باشه.
تا اونجایی که من متوجه شدم مشکل سخت افزاریه و کار خاصی وجود نداره که با انجام اون دچارش بشید.
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

پستتوسط apple » 04 اوت 2014, 15:46

سلام
از راهنمايي شما متشكرم
ولي آيا راهي براي غير فعال كردن گرافيك اصلي در ويندوز ٧ وجود داره؟
ببخشيد كه زياد سوال ميكنم
با تشكر
apple

پستتوسط AmirT » 05 اوت 2014, 05:40

خواهش میکنم.
خوشبختانه من از ویندوز ۷ استفاده نمیکنم و نمیدونم :D یک جستجوی کوچیک انجام دادم ولی به نتیجه‌ی خاصی نرسیدم.
کامپیوتر شما در ویندوز ۷ این مشکل رو پیدا کرده؟
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پستتوسط apple » 06 اوت 2014, 18:08

سلام
زياد مطمئن نيستم ولي تابحال در ويندوز ٧ مشكل ريستارت شدن نداشتم
به هر حال پيشگيري از مشكل بهتر از رفع مشكل است
ولي ايا سياه شدن صفحه آن هم فقط براي يكي از پنجره هاي باز به مدت يك ثانيه (منوي استارت و تسك باار اثلا سياه نميشود) (گرافيك ويندوز هم از حالت aero خارج ميشودو بعد از يكبارlog out كردن حالت aero بر ميگردد)ميتواند ربطي به مشكل گرافيكي داشته باشد؟
در محيط مك هم هيچ وقت مشكل نداشتم(موريكس)
از اين موضوع خيلي نگرانم
لطفا راهنمايي كنيد
با تشكر
apple

پستتوسط AmirT » 06 اوت 2014, 19:01

من فکر میکنم شما یکمی زیادی حساس شدی! با توجه به اینکه توی موریکس هم هیچوقت این مشکل رو نداشتی.
اینطور که من دستگیرم شده، لپتاپ یا از اول این مشکل رو داره که به مرور خودش رو نشون میده و بدتر هم میشه، یا اینکه سالمه. یعنی به نظر من پیشگیری ای وجود نداره، چون اگر لپتاپ خراب باشه از اول خراب بوده.
من چون با ویندوز کار نمیکنم نمیتونم بگم که این موردی که شما گفتی به این مساله مربوطه یا نه. دوستان دیگه باید نظر بدن.

ولی با توجه به اینکه این لپتاپ ۴ سال کار کرده و هنوز یکی از اثرات اصلی این مشکل رو هم نشون نداده، من میگم جای نگرانی نیست. به اضافه‌ی اینکه اگر هم خراب باشه یا باید لاجیک برد رو عوض کرد یا گرافیک رو غیر فعال. به عبارت دیگه کاری نیست که انجام دادنش یا ندادنش این مشکل رو به وجود بیاره، بدتر کنه یا بهتر کنه! :D
نماد کاربر
AmirT

پستتوسط apple » 06 اوت 2014, 19:22

از راهنمايي شما بسيار بسيار ممنونم
apple

پستتوسط Strasboorg » 07 اوت 2014, 13:26

من نمیدونم این مربوط به متافیزیک میشه یا کلا چه شاخه‌ای از علوم میشه ، یا کلا علمی هست یا خیر ولی:
منم یک MBP ه ۳۷۱ دارم که دقیقا مربوط میشه به همین سری که اپل ایرادش رو اعلام کرده
۳ سال هست که بدون مشکل و بدون حتی ۱ بار freeze شدن و تقریبا ۱۳ ساعت در روز داره عین چی کار میکنه !
ولی دقیقا از صبح امروز که این تاپیک رو من خوندم ۳ بار تصویر تصویر ثابت شد ، تاریک شد ، جوری که فقط مجبور به ریست فیزیکی مک شدم :)
نماد کاربر
Strasboorg

پست‌ها : 120

پستتوسط AmirT » 07 اوت 2014, 13:31

:))
ای بابا، تسلیت عرض میکنم استراسبورگ جان، امیدوارم مشکل از چیز دیگه‌ای باشه! (طبیعتا یه چیزی که از این بدتر نباشه p:)
باید یه Spoiler Alert بگذاریم بالای صفحه، که اگر این مشکل رو ندارید نخونید :D
نماد کاربر
AmirT

پستتوسط Ali.Rastegar » 09 اوت 2014, 00:03

Strasboorg عزیز، امیدوارم مشکل تکرار نشده باشه!
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پستتوسط Strasboorg » 09 اوت 2014, 14:38

امیر و علی رستگار عزیز
دیروز کلا مک رو خاموش کردم و تا امروز روشن نکردم
از امروز هم که روشن کردم تا الان که مشکلی پیش نیامده ، تا ببینم چی پیش میاد
ولی کلا این تداخل زمانی و مکانی و در واقع این تقارن خیلی جالب بود برام :)
نماد کاربر
Strasboorg

پست‌ها : 120

پستتوسط AmiN.D » 10 اوت 2014, 12:06

بهترین کار اینه که شما فتوشاپ و باز کنید کمی باهاش کار کنید بعد اگر مشکل پیش اومد که دیگه تمام:|( خدا کنه نیاد) من الان نمیتونم یه عکس و ادیت کنم حتی!
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Ali.Rastegar » 11 اوت 2014, 00:40

Strasboorg جان، امیدوارم همچنان به خوبی کار کنه :)

امین جان با وجود gfxcardstatus (نسخه قدیمی که امکان استفاده دائم از گرافیک مجتمع/integrated رو داشت) هم نمیتونی از فتوشاپ استفاده کنی؟
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 6 مهمان