انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

فایل شیرینگ وایرلس بدون نیاز به کامپیوتر

مقایسه و انتقال تجربیات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری کاربران در مکینتاش و سیستم‌های دیگر

فایل شیرینگ وایرلس بدون نیاز به کامپیوتر

پستتوسط sadeh » 08 مه 2014, 22:15

سلام دوستان
من اپلی نیستم ولی امیدوارم جواب سوالم رو تو اینجا بگیرم
فرض کنید یک تبلت و یک موبایل داریم.حالا میخام توسط تبلت و موبایل بتونم از محتویات داخل هارد بدون وابستگی به PC استفاده کنم.راهکارتون چیه برای این مسئله؟
sadeh

پست‌ها : 6

پاسخ: فایل شرینگ وایرلس بدون نیاز به PC

پستتوسط Ali.Rastegar » 09 مه 2014, 01:11

با توجه به اینکه از پیغام خصوصی شما متوجه شدم که این تاپیک رو قبلا دیدید:
viewtopic.php?f=21&t=3654&p=42462#p42462
می‌تونم بگم که هر چیزی که در مورد DLNA و SMB نوشتم مخصوص محصولات اپل نیست و تقریبا همه جا قابل استفاده است و احتمال اینکه از اول در دستگاه‌های آلترناتیو (یعنی محصولات شرکتهای دیگه) پشتیبانی از DLNA باشه و نیازی به نصب نرم‌افزار اضافه نباشه زیاده.
حالا اینکه بین گزینه‌هایی که خودتون داخل پیغام نوشته بودید:
[نمایش]
1-استفاده از مودم مجهز به فایل شیرینگ
2-استفاده از هارد وایرلس
3-استفاده از NAS
4-استفاده از وسایلی مانند Edimax Wireless 11n Compact Storage Server NS-1500N

کدوم مناسب کار شماست، بسته به کاربرد شما داره:
- هاردی که قراره اطلاعاتش به اشتراک گذاشته باشه چقدر ظرفیت داره؟ بعضی محصولات مثلا مثل مورد ۴ از ۲ترابایت بیشتر پشتیبانی نمی‌کنن.
- یک هارد مورد استفاده خواهد بود یا بیشتر از یک هارد؟ در مواردی که بیشتر از یک هارد و ظرفیت‌های بالا باشه قاعدتا NAS بهتر عمل خواهد کرد.
- آیا هارد رو از قبل موجود دارید؟ اکسترنال یا اینترنال؟
- ارائه سرویس‌های DLNA یا SMB کافیه یا دوست دارید سرویس‌های دیگه‌ای هم ارائه بشه؟ اگر کافیه احتمالا دستگاه‌های ساده جوابگو خواهند بود.
و در نهایت بسته به بودجه‌ای که برای این کار در نظر گرفتید می‌تونید انتخاب کنید.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط sadeh » 09 مه 2014, 13:54

منظور از سرویسهای دیگه دقیقا چیه؟من کار تخصصی و حرفه ای ندارم و استفادم در حد یک کاربر خانگی و عادی هست.نظر خودم روی مودم هست.فقط میخام بدونم اگه از مودم استفاده کنم چه مزیتها و معایبی نسبت به بقیه موارد مثل هارد وایرلس یا NAS داره؟
sadeh

پستتوسط chavosh » 09 مه 2014, 16:12

مودم هایی که یو اس بی شیرینگ دارن مزیت اصلیشون ،قیمت پایین در مقایسه با NAS . ... است.
من به امید اینکه که با داشتن یکی از این مودم ها (TD-W8968) که در مشخصات وایرلس سرعت Mbps ۳۰۰ ذکر شده میتونم یو اس بی رو هم با این سرعت به اشتراک بزارم ، روش مورد نظر شمارو انتخاب کردم و بعد از تهیه این مودم متوجه معایب این روش شدم.
اولین عیب از لحاظ من ساپورت نکردن فرمت هارد اپل Mac OS Extended بود.
مورد بعدی سرعت پایین یو اس بی شیرینگه که برای استیریم یک ویدیوکلیپ ۴۵ مگابایتی(۵ دقیقه ای) باید حداقل ۲۰ ثانیه صبر کنی تا ویدیو شروع به پخش کنه.بعدش هم که بعضی جاها لگ داره.کپی پیست هم در حد چند صد کیلو بایت در ثانیه! اوضاع تو شیر داکیومنت های با حجم کم هم چندان جالب نیست.چند ثانیه ای زمان میبره تا فولدرها لیست شه.
نماد کاربر
chavosh

پست‌ها : 57

پستتوسط sadeh » 09 مه 2014, 19:20

مورد اول برای من مشکلی نداره چون هیچ وسیله مرتبط با اپل ندارم
اما مورد دوم واقعا عیبه!همه مودمهای موجود این مشکل رو دارند؟حتی اگه USB3 داشته باشند؟
sadeh

پستتوسط chavosh » 09 مه 2014, 20:41

من تجربه استفاده از مودم های دیگر رو نداشتم ولی به نظر میرسه به صرف داشتن یو ای بی شیرینگ ، نمیشه روی این مودم ها حساب باز کرد و فقط در حد اشتراک پرینتر کاربرد دارن.
ولی درمشخصات مودم های جدید مثل مدل DIR-818LWD قید شده که بدون لگ میشه ویدیو استریم کرد که باز هم باید با خوندن ریویوهاش اقدام به خرید کرد.
نماد کاربر
chavosh

پستتوسط sadeh » 09 مه 2014, 21:46

البته این مدلی که شما نوشتید مودم نیست
sadeh

پستتوسط chavosh » 09 مه 2014, 22:04

معذرت میخام ، بله حق با شماست این یک روتِرِ .
نماد کاربر
chavosh

پستتوسط AmiN.D » 10 مه 2014, 00:48

برنامه ی documents 5 اینکارو به راحتی انجام میده( فقط نیاز به یک روتر - مودم هست)
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط Ali.Rastegar » 10 مه 2014, 01:12

منظورم از سرویسهای دیگه مواردی مثل دانلود تورنت توسط خود NAS بدون نیاز به PC بود.
در مورد باقی موارد هم فکر کنم در اون یکی تاپیک هر اطلاعاتی که داشتم نوشتم، شما هم سوال‌های من رو جواب ندادید (میخواید از هارد موجود استفاده کنید یا هارد جدید بخرید؟ یک هارد یا چند هارد؟ ظرفیت هارد(ها) چقدره؟ و...) برای همین فکر کنم چیزی برای اضافه کردن به بحث ندارم.
MacBook Pro 2015
نماد کاربر
Ali.Rastegar
Site Admin

پست‌ها : 2878

پستتوسط sadeh » 10 مه 2014, 11:20

فعلا هارد یا وسیله دیگه ای خرید نکردم.در مورد ظرفیت هارد یک یا حد اکثر دو ترابایت برام کافیه.اگه سرعت انتقال در مودم کافی باشه به نظرم مودم بهتر از NAS باشه تا نظر بقیه چی باشه
sadeh

پستتوسط Ilia » 11 مه 2014, 21:26

اگر از کیفیت استریم کردن این دستگاه ها مطمئن نباشید، احتمالا خرید مودم با این قابلیت کار بهتری نیست. چون آن در مرحلهٔ اول یک مودم است و این را بعنوان یک قابلیت خواسته اند به آن اضافه کنند و احتمالا برای فیلم های سنگین و غیره خوب کار نخواهد کرد. بنظر من دستگاهی را تهیه کنید که در مرحلهٔ اول برای اینکار ساخته شده است. برای همین بنظر من، NAS ای که مخصوصا برای این کار بهینه شده باشد، انتخاب بهتریست.

بهر حال دیدن این چند دستگاه هم بد فکری نیست:

وسترن دیجیتال مای کلآد:
http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=1140
و شرحش:
http://setup.wd2go.com/?mod=howTo&device=mc

و اگر فقط استریم کردن منظور باشد:
http://www.wdc.com/en/products/products.aspx?id=330
هم بد چیزی بنظر نمی آید که لینک PDF اش این است:
http://finearts.uvic.ca/sim/equipment/m ... 705062.pdf

همینطور این رآوتر Netgear (که مثل بقیه باز هم به ریویوهایش خیلی باید توجه کرد):
http://www.netgear.com/home/products/ne ... b-features

مثل اینها زیاد هستند که باز بسته به کیفیت و قدرت هزینه اشان خیلی میتواند فرق کند.

اما اگر فقط درست کردن یک سرور سبک و قابل جابجایی منظور باشد، این قبیل هاب ها هم چیزهای جالبی هستند هر چند که فکر میکنم که این موضوع مورد نظر شما نباشد:
http://www.verbatim.com/prod/accessorie ... -wireless/
یا مشابه آن:
http://www.cnet.com/news/wireless-mobil ... -of-these/

بهر حال هر چه بخواهید بگیرید، حواستان باشد که به ریویوهای مردم را در موردش توجه کنید.

گفتن ندارد که من خودم هیچکدام از اینها را نداشته ام و طبیعتا همه چیزم برای کار روی مکینتاش و محصولات اپل میزان شده.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط sadeh » 11 مه 2014, 21:48

آقا ایلیا ضمن عرض تشکر شما خودتون از چه گجت و دیوایس یا هر وسیله دیگری برای این کار استفاده می کنید؟(صرفا جهت کنجکاوی می پرسم)
sadeh

پستتوسط Ilia » 11 مه 2014, 22:49

ساده جان، من در زیرزمین خانه یک مک مینی دارم که همیشه روشن است و فیلم و عکس و فایل هایم هم در هارد درایوهای متصل به آن قرار دارند. فیلمهایی را که میخواستم در همه جای خانه قابل دسترس باشد را به آیتونز اضافه کرده ام و به هر کدام از دو تلویزیون خانه هم یک اپل تیوی وصل است. آیفون و آیپد و غیره هم که خودشان میتواند به اپل تیوی استریم کنند. یک سری از ویدیوها را هم که نمیخواستم به آیتونز اضافه کنم، از طریق برنامهٔ Video Stream از مک مینی جداگانه استریم میشوند. کامپیوترهای دیگر خانه هم راحت با مک مینی میتوانند وصل بشوند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط AmirT » 12 مه 2014, 01:18

منم چند وقتیه که به فکر گرفتن یه دستگاه NAS افتادم. میخواستم ببینم کسی تا حالا تجربه‌ی استفاده‌ش رو داشته؟ نکته‌ی خاصی رو باید در نظر گرفت موقع خرید؟ چه برند و مدلی رو پیشنهاد میکنید؟
But what is happiness except the simple harmony between a man and the life he leads? — Albert Camus
نماد کاربر
AmirT

پست‌ها : 342

بعدی

بازگشت به تبادل تجربیات کاربری در مک و سیستم‌های دیگر

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 4 مهمان