انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

داغ شدن مک؛ دلایل و راه حل‌ها

بخش فنون تشخیص مشکل، تعمیر و نگهداری

Re: داغ شدن مک: دلایل و راه حل‌ها

پستتوسط Mehdi.y » 21 سپتامبر 2011, 01:55

بالا بودن دما در ساعات متمادی شاید باعث سوختن نشود ولی از عمر مفید دستگاه می‌کاهد و با آن برنامه‌هایی که ذکر کردین ۶۰-۶۵ درجه نرمال است
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط ParsiKade » 21 سپتامبر 2011, 02:00

الان از قسمت Activity Monitor دیدم که ۹۵٪ از CPU در حالت Idle هست. دما هم (طبق SMC) روی ۶۲ درجه ثابت شده.

بالاخره این نشونه‌ی بدی هست یا نرماله؟ :دی
نماد کاربر
ParsiKade

پست‌ها : 26

پستتوسط Ilia » 21 سپتامبر 2011, 05:00

اگر وقت داشتید و صفحات قبل همین بحث را بخوانید، جواب بسیاری از سوالاتتان را پیدا میکنید.

بله با توجه به تعداد و ماهیت برنامه‌هایی که برای شما در حال کار هستند، بنظر نرمال است و جای نگرانی نیست. بد فکری نیست که هر وقت لازمش نداشتید پاراللز را ببندید. آن خودش یک کامپیوتر است که سوار کامپیوتر شما شده. البته اگر لازمش داشتید که هیچ.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط ehs.ehsan » 22 سپتامبر 2011, 00:21

Ilia نوشته است:[نمایش]
بد فکری نیست که هر وقت لازمش نداشتید پاراللز را ببندید. آن خودش یک کامپیوتر است که سوار کامپیوتر شما شده. البته اگر لازمش داشتید که هیچ.

ایلیا جان مدتها بود دنبال یه توصیف درست و حسابی در مورد نصب ویندوز روی مک میگشتم، کلی خندیدم. این "سوار شدن کامپیوتر روی یه کامپیوتر دیگه" در مورد بوتکمپ هم البته صدق میکنه.
احسان
نماد کاربر
ehs.ehsan

پست‌ها : 240

پستتوسط AmiN.D » 29 سپتامبر 2011, 04:09

خیلی در گیر داغی مکم بودن..یه چیزی و فهمیدم..اینکه وقتی شما متصل هستین به برق برای اینکه باتری خراب نشه و اینها داغی مک شما در قسمت شارز بیتشره..الان دارم استفاده بیشتری میکنم اما داغ نیست چون به شارژ وصل نیست..اوووف خدایا نگرانیم رف شد!
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پاسخ: داغ شدن مک؛ دلایل و راه حل‌ها

پستتوسط rostami.mohsen » 07 مارس 2014, 01:55

درود . یک هفته ای است یک عدد macbook pro retina 13 خریده ام . زمان اجرای بازی دمای CPU Gfx core تا ۱۰۰ درجه سانتیگراد میرود و فن ها به شدت کار میکنند و کمی بدنه دستگاه زیادی گرم میشود. ایا این موضوع عادی است ؟ ، اینکه بازی کردن در این شرایط به دستگاه اسیب میرساند ؟
rostami.mohsen

پست‌ها : 43

پستتوسط Ilia » 07 مارس 2014, 05:35

اگه یه ماشین رو تخته گاز بری، بالاخره موتورش زودتر مستهلک میشه.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط alireza3335 » 07 مارس 2014, 14:00

در کل لپ تاپ‌ها مخصوصا لپتاپ‌های اپل به درد بازی نمی‌خورند.
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط nasraa » 08 مارس 2014, 23:26

alireza3335 نوشته است:[نمایش]

کاملا موافقم.

من برای وقتی که مجبور می شوم از برنامه هایی استفاده کنم که دما را خیلی بالا می برند یک کول پد خودم ساخته ام . فرق آن با مدل های موجود در بازار اینست که یک فن کوچک ۱۲ ولت ( مال سی پی یو پنتیوم ۲۳۳ بود.!) در آن کار گذاشته ام و با آداپتور ۱۲ ولت روشنش میکنم .صداش مثل هواپیما است ولی عالی عمل می کنه . یک جوری هم هست که زیر لپ تاپ تقریبا خالیه.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط rostami.mohsen » 09 مارس 2014, 14:06

nasraa نوشته است:[نمایش]

کاملا موافقم.

من برای وقتی که مجبور می شوم از برنامه هایی استفاده کنم که دما را خیلی بالا می برند یک کول پد خودم ساخته ام . فرق آن با مدل های موجود در بازار اینست که یک فن کوچک ۱۲ ولت ( مال سی پی یو پنتیوم ۲۳۳ بود.!) در آن کار گذاشته ام و با آداپتور ۱۲ ولت روشنش میکنم .صداش مثل هواپیما است ولی عالی عمل می کنه . یک جوری هم هست که زیر لپ تاپ تقریبا خالیه.

درود
داشتن کول پد مفید هست یعنی کمک جدی به خنک شدن مک بوک میکند ؟
rostami.mohsen

پست‌ها : 43

پستتوسط alireza3335 » 09 مارس 2014, 14:26

بالاخره CPU داغ می‌کند، چون دارد پردازش با حجم بالا انجام می‌دهد و این عمر مفیدش را کاهش می‌دهد. منظور این نیست که زودتر می‌سوزد؛ بعد از چند سال از CPUای که بازی نکرده خسته‌تر به نظر می‌آید!
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط nasraa » 09 مارس 2014, 17:52

rostami.mohsen نوشته است:[نمایش]
nasraa نوشته است:[نمایش]

کاملا موافقم.

درود
داشتن کول پد مفید هست یعنی کمک جدی به خنک شدن مک بوک میکند ؟

من كول پد هاي ديگر را امتحان نكرده ام . ولي ايني كه خودم ساختم واقعا كمك مي كند. مثلا وقتي دارم با بوت كمپ ويندوز xp نصب مي كنم از آن استفاده مي كنم. در اين حالت دور فن لپ تاپ تقريبا در حالت عادي قرار دارد.
نماد کاربر
nasraa

پستتوسط mishkaa » 03 مه 2015, 22:12

سلام دوستان
میشه لطفا راهنمایی بفرمایید که چطوری میتونم بفهمم دما چقدر هست ؟

و ضمنا من رم دستگاه Macbook Pro 2011 را از ۴ به ۸ ارتقا دادم، فن تقریبا یکسره روشنه، دلیلش چی هست ؟

ممنونم
mishkaa

پست‌ها : 32

پستتوسط AmiN.D » 03 مه 2015, 23:26

قضیه داغ شدن فقط به رم بستگی نداره. شما باید ببنید چه چیزهایی مصرف غیر عادی از cpu , رم دارند.(اکتیویتی مانیتور) . دوم اینکه ابزارهایی مانند istat pro, xscan میتونن دماهارو نشون بدن
Apple MacBook Pro Core i7 -HDD 1 TB -4GB
iPhone 5s
AmiN.D

پست‌ها : 1041

پستتوسط nasraa » 05 مه 2015, 10:26

گاهي هم سيستم شروع ميكند همه چيزها رو مثل ايميلها و اپستور و ... را از اينترنت به روز رساني كند و چون گاهي بر اثر مشكلات اينترنت، بطور پيوسته نميتواند به سرور ها ي خارج كانكت شود روي يك سري چرخه ها گير ميكند. كلا واي فاي و اينترنت را خاموش كنيد بعد از يك ربع ساعت ببينيد باز هم فن با دور بالا كار ميكند يا نه.
اگر همزمان با دانلود ها در حال تماشاي فيلم باشيد هم دور فن معمولا بالا ست.
ضمنا همانطور كه قبلا هم گفته شده و شايد بدانيد، تهويه مك بوك وقتي خوب انجام ميشود كه روي سطح ميز بدون روميزي يا پارچه گذاشته شود. كاورهايي هم كه روي مك بوك بعضيها مي كشند هم سهم مهمي در كاهش انتقال حرارت به محيط دارند يعني باعث افزايش گرماي داخلي و كاركرد بيشتر فن ميشود.
نماد کاربر
nasraa

قبلیبعدی

بازگشت به تعمیر و نگهداری

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 9 مهمان