انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

iOS 7

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

پاسخ: iOS 7

پستتوسط Strasboorg » 26 اکتبر 2013, 11:16

عالی شده ! در واقع عـــــــالـــــــی شده
نماد کاربر
Strasboorg

پست‌ها : 120

پستتوسط Mehdi.y » 08 ژانویه 2014, 01:13

Mehdi.y نوشته است:[نمایش]
اینو میدونم اما قبلا دکمه پاور به تنهایی نبود برای اینکه کار خسته کننده‌ای است در ios6 برای قطع تماس کافی بود گوشه پایینی را بالا کشیده و دکمه قطع تماس را میدیدیم اما الان حذف شده است.

اپل نسخه 7.1 beta3 را عرضه کرد که در ان این مشکل با اضافه شدن کلید قطع تماس برطرف شده است خدا کند در نسخه نهایی ان را حذف نکنند کلید پاور پدر من را در اورده است هر از گاهی با قطع تماس تاچ دستگاه از کار می افتد و باید ریستار کرد ان هم موقعی که نیاز به تماس فوری داری
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط Pooria Azimi » 08 ژانویه 2014, 09:05

من چند عکس از تغییرات ظاهری (از http://9to5mac.com/2014/01/07/apple-rel ... evelopers/ و http://www.macrumors.com/2014/01/07/app ... evelopers/ و http://www.macrumors.com/2014/01/07/ios71-beta-tidbits/) ضمیمه کرده‌ام. به‌نظر من در کل کمی بهتر شده (خصوصاً کنتراست بیشتر در کیبرد، و Slide to Answer جدید که تقریباً همونیه که از اول تا iOS 6 داشتیم!)،
اگر وقت بکنم، نقش موش آزمایشگاهی رو بازی کرده و امروز-فردا نصبش می‌کنم تا ببینم کیبرد فارسی هنوز سر جاش هست یا نه! خوبیِ ارتقای سیستم در زمان بتا اینه که اگر کیبرد فارسی حذف شده بود، می‌تونم دوباره برگردم به iOS 7.0.4...
پیوست‌ها
upload.png
ScreenShot2014-01-07at83619AM.png
photo1.png
photo.PNG
photo-22.png
photo-12.png
photo-11.png
photo-1.png
phonedialer.jpg
newios7colors.jpg
image-1.jpg
2yXcFgH.jpg
_sGzQ2.gif
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Pooria Azimi » 18 ژانویه 2014, 23:42

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
اگر وقت بکنم، نقش موش آزمایشگاهی رو بازی کرده و امروز-فردا نصبش می‌کنم تا ببینم کیبرد فارسی هنوز سر جاش هست یا نه!

:thumbs_down: :thumbs_down: :thumbs_down:

عاقبت این اقدام متهورانه:

Screen Shot 2014-01-18 at 8.25.03 AM.png

و تبدیل‌شدن آیفون ۴ عتیقهٔ من به یک تکه شیشهٔ غیرقابل‌استفاده* :)

-----
* بدون پرداخت حدود ۴۰۰٫۰۰۰ تومان بابت آنلاک گوشی به AT&T
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Mehdi.y » 19 ژانویه 2014, 01:15

پوریا جان من زیاد در جریان طریقه فعال کردن سیم کارت نیستم اما الان که جلیبریک 7.0.4 هست امکان فعال کردن سیم کارت وجود ندارد
Mehdi.y

پست‌ها : 557

پستتوسط Pooria Azimi » 13 فوریه 2014, 16:12

ببخشید مهدی جان انگار پاسخ شما رو فراموش کرده بودم - در اون زمان جیلبرک ۷٫۰٫۴ وجود داشت، اما علاوه بر جیلبرک، نیاز به برنامه‌های آنلاک هم هست (فکر کنم اسمش Redsnow بود؟)، که متأسفانه در اون زمان هنوز برای ۷ نیومده بود.

------

من از طریق سایت http://www.unlockfactory.ir اقدام به آنلاک کردم، و چون (در کمال تعجب) معلوم شد که دستگاه مال وودافون انگلیس بوده، هزینه شد ۲۳۰٫۰۰۰ تومان و حدود ۲ هفته هم طول کشید تا دستگاه آنلاین بشه.

و دیروز iOS 7.1 beta 5 رو روش ریختم.

نکات مثبت:
- سرعتش روی آیفون ۴ کمی بیشتر شده.
- کیبرد فارسی هنوز سر جاش هست.
- آپشنی برای کم‌کردن سفیدیِ ظاهر iOS و بیشتر کردن (دوبارهٔ) کنتراست‌ها (که تصاویرش رو در چند پست بالاتر می‌تونید ببینید)

نکات منفی:
- اکثر باگ‌ها و ایراداتی که مربوط به iOS 7 می‌شن، یا از دوران قبل به‌ارث رسیده بودند برطرف نشده‌اند. در حقیقت، مشخص نیست که در این دو-سه ماه مشغول چه کاری بوده‌اند که انتشار ۷٫۱ رو به‌تأخیر انداخته‌اند.
- دستگاه هنوز مرتب کرش می‌کنه (آیپد نسل ۴ من که میانگین روزی ۲ بار کرش می‌کنه! البته این مربوط به Springboard یا مدیرِ Home Screen ـه و نه سیستم‌عامل)
- میل با جیمیل درست کار نمی‌کنه
- همچنان به‌طرز تأسف‌باری از iOS 6 کندتره (که اون هم از iOS 5 کندتر بود، و اون هم از iOS 4 کندتر)
- برنامهٔ موزیک انقدر رفتارهای عجیب نشون می‌ده که خنده‌داره (و ایرادات مربوط به پخش آدیوبوک‌ها که ۳ سال می‌شه وجود داره هم هیچ‌کدام برطرف نشده‌اند)
- Notification Center هنوز all-day event ـها رو نشون نمی‌ده(!)
- و البته، تمام ایرادات عمدی که کار با iOS رو مشکل می‌کنه (مثل نبود ارتباط بین برنامه‌ها و فایل‌ها) هم هیچ‌یک حل نشده‌اند.

من خوشحالم که موفق شدم زودتر این نسخه رو نصب و استفاده بکنم (و از این‌که هیچ چیزی رو درست نکرده باخبر بشم)، چون مدتیه در فکر خرید iPhone 5s بودم، اما با این اوصاف هرگز چنین کاری نخواهم کرد، و صبر می‌کنم تا سال بعد که شاید Firefox OS روی گوشی‌های بهتری عرضه بشه و به پلتفرم اونها مهاجرت بکنم، یا اگر این اتفاق نیافتاد به‌سراغ اندروید برم. همچنین در مورد پلتفرم مک که در زمان لاین و خصوصاً در زمان موریکس یک گام خیلی خیلی بزرگ به‌سمت عقب (از نظر stability) برداشته و من متوجه شده‌ام که روزبروز دارم زمان بیشتری صرف «نگهداری» مک می‌کنم (در زمان اسنولپرد اصلاً یادم نمی‌آد که نیاز به چنین کارهایی داشتم)، تعداد باگ‌ها روزبروز بیشتر می‌شن، کرش کردن‌ها همچنان پابرجا هستند، و تنها اخباری که شنیده می‌شه اینه که به‌جای بهبود و رفع ایرادات برنامه‌های فعلی، اپل داره روی برنامه‌های جدید (و ذاتاً پرایراد، به‌خاطر جدید بودن) کار می‌کنه.

انگار واقعاً ترس‌هایی که سال گذشته و در زمان معرفیِ فدریگی بعنوان مسئول نرم‌افزارها وجود داشت (viewtopic.php?p=37185#p37185) بیجا نبودند.

برای من سخته که بخوام پلتفرم اپل (که هزاران دلار خرج سخت‌افزارهاش، و نزدیک ۷۰۰ دلار صرف نرم‌افزارهاش کرده‌ام و اطلاعات خیلی زیادی هم راجع بهش دارم) رو ترک بکنم، اما واقعاً اقدامات اخیر اپل چاره‌ای جلوی پای آدم نمی‌گذاره... این اپل خیلی با اپلی که من سال ۲۰۰۸ شناختم (و تأکیدش همیشه روی کیفیت بود) فرق داره.

جنبهٔ مثبت قضیه البته اینه که دیگه لازم نیست کلی پول بابت خرید iPhone 5s و مک‌بوک پروی ۱۵ اینچ رتینا (که حدود ۱ ماه پیش قصد خرید هر دو رو داشتم) بدم!
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط saeidk » 13 فوریه 2014, 17:51

من آیفون ۴ خودم رو به ۷ آپدیت کردم و البته از قبل هم چیزی رو برنگردوندم تا تمیز کار کنه. برای من کرش نمی‌کنه ولی کندی سرعت (مخصوصاً موقع تایپ) مشهوده و واقعاً نمی‌دونم چه اصراری هست که اگر بخواهی ریستور کنی باید حتماً به ۷ باشه. احتمالاً آیفون دارها پولدارند و وقتی ببینند این دستگاه کند شده اون رو می‌دن به بچه‌شون و یکی نو می‌خرند.
البته اندروید هم دردسرهای خودش رو داره هزار تا rom مختلف برای یک گوشی هست که هرکدوم هزارتا مشکل خودش رو داره.
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Amir_S » 22 فوریه 2014, 21:28

امروز iOS 7.0.6 اومد، اینطور که نوشته بود مربوط به یه مساله امنیتی تو ssl بود!
چرا خبری از 7.1 نیست پس؟
MacBook Pro 990:
13" Unibody, CPU: 2.26GHz, RAM: 5 GB, SSD: 250GB, HDD: 1TB
OSX 10.15.3
•••
iPhone 4S: 32GB
iOS 9.5.3
•••
iPhone 7Plus: 128GB
iOS 14.2
•••
iPad Air 2: 64GB-4G
iOS 14.2
نماد کاربر
Amir_S
Site Admin

پست‌ها : 1794

پستتوسط Pooria Azimi » 22 فوریه 2014, 23:49

Amir_S نوشته است:[نمایش]
امروز iOS 7.0.6 اومد، اینطور که نوشته بود مربوط به یه مساله امنیتی تو ssl بود!
چرا خبری از 7.1 نیست پس؟

این مسألۀ امنیتی در TLS میتونه کاندیدای باگ سال باشه - هم از نظر عمق فاجعه، و همچنین نحوۀ مدیریت این ایراد توسط اپل. اولاً که برای iOS 5 و نسخه های قبلی هیچ آپدیتی منتشر نشده، ثانیاً (و از اون مهمتر) این که قبل از این که آپدیتی برای مک بدن این مسأله رو عمومی کرده اند! یعنی، الآن تمام کامپیوترهای مک که موریکس رو اجرا میکنند در خطر هستند. حتی اگر از براوزرهای دیگه مثل فایرفاکس و کروم استفاده بکنید (که خوشبختانه مسائل TLS رو خودشون مدیریت میکنند و به درستی به اپل اعتماد نمی کنند!)، باز هم هنگام آپدیتهای سیستم و رد و بدل کردن اطلاعاتتون در میل میتونید توسط این باگ میتونید گزیده بشید...

اینجا اطلاعات بیشتری در مورد این که این ایراد چیه و چطور کسی تا الآن کشفش نکرده بود (با فرض این که عمدی نبوده) در اینجا آورده شده: https://www.imperialviolet.org/2014/02/22/applebug.html (کامنتها در https://news.ycombinator.com/item?id=7282005). همچنین میتونید به آدرس https://gotofail.com/ برید تا ببینید براوزر/سیستم شما امن هست یا خیر!

در مورد iOS 7.1 هم قراره اواسط یا اواخر مارس (حدود یک ماه دیگه) سروکله ش پیدا بشه. تا اون موقع من باید روزی دو بار کرش کردن Springboard روی آیپدم (و پانزده بار کرش کردن سافاری) رو تحمل کنم. روی آیفونم که iOS 7.1b5 روش نصبه سافاری "فقط" یکی-دو بار در روزکرش میکنه.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط alireza3335 » 01 مارس 2014, 17:32

من نمی دوم چه اصراری هست که اپل کارهاش را ناقص انجام بده. برداشته اند برای افغانستان تقویم هجری گذاشته اند بعد این تقویم در لاک اسکرین و آیکون یک تاریخی را نشان می دهد که تاریخ درست است ولی وقتی داخلش رفتی اصلا انگار وارد یک دنیای دیگر شده ای!
پیوست‌ها
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
علیرضا
نماد کاربر
alireza3335

پست‌ها : 677

پستتوسط Pooria Azimi » 01 مارس 2014, 18:48

چیزی که اعصاب من رو بیشتر خرد می‌کنه اینه که من در تنظیمات گفته‌ام که هفته‌های من از شنبه شروع می‌شن. بعد iOS بر می‌داره و شنبه و یکشنبه رو خاکستری می‌کنه...

ای کاش امروز هم مدیران اپل فهم و جرأت ۴-۵ سال قبل رو داشتند؛ زمانی که دو سال برای سیستم جدیدشون (اسنولپرد) وقت گذاشتند بدون این که فیچرِ کاربریِ جدیدی بهش اضافه بکنن (البته چند مورد جزئی و مهم مثل stack ـها در داک رو اصلاح کردند) و در عوض تمام وقت رو گذاشتند روی برطرف کردن عیوب و باگ‌ها. اما الآن که تمام وقتشون رو دارن در ساخت ساعت و عینک و iOS در ماشین و تلویزیون و خدا می‌دونه چه مزخرفات دیگری تلف می‌کنند و محصولات فعلی‌شون تا خرخره پر از باگ و ایراد شده و کسی نیست درستشون بکنه. ۴ ماه مثلاً روی iOS 7.1 وقت گذاشته‌اند، و تقریباً هیچ چیزی رو در این مدت درست نکرده‌اند (جز اضافه کردن نمای لیست به تقویم، و بهبودهایی جزئی از این دست).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Ilia » 11 مارس 2014, 06:39

کسی هست اینجا که روی آیفونش کیبورد فارسی نصب نکرده باشد تا بعد از نصب آپدیت ۷.۱ امروز، چک کند که کیبورد فارسی اضافه شده یا نه؟
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط eysun » 11 مارس 2014, 07:28

من چک کردم ایلیا. همچنان اندر خم همون کوچه‌ایم...
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط Ilia » 11 مارس 2014, 09:02

ممنون از لطفت'
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6176

پستتوسط Ahmad » 11 مارس 2014, 15:21

ایلیا جان،

من یک هفته ای است که پس از خرید آیفون جدید برای همسرم صبر کردم تا کیبورد فارسی را به روش پوریا فعال کنم. دیشب پس از آپدیت ۷.۱ دیدم که متاسفانه کیبورد فارسی در لیست کیبوردها نیست و مجبور شدم که طبق روش مزبور عمل کنم. حداقل از اینکه این کیبورد از درون سیستم حذف نشده بود خوشحال شدم!

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 11 مهمان