انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

تبدیل فایل ویدئو — video converter

موضوعات ویدیویی و کار با برنامه‌هایی مانند فاینال‌کات، افتر ایفکتز ، دیویدی استودیو پرو

پاسخ: تبدیل فایل ویدئو — video converter

پستتوسط Behnam » 12 نوامبر 2013, 04:21

من در مورد ویدئو خیلی بیسوادم. می‌خواستم این ویدئوی آموزشی VOLT رو که مایکروسافت طبعاً در قالب wmv داده به یک چیز مک پسند تبدیل کنم، هر چیزی که داشتم امتحان کردم و نتیجه‌ای نداشت. یعنی نتیجهٔ خوبی نداشت. البته با VLC می‌شد تماشا کرد و صدا نسبتاً سینک بود ولی تبدیل آن کیفیت خوبی نداشت. HandBrake بهترین نتیجه رو داشت که بازهم صدا پرش داشت و جالب نبود. بقیهٔ چیزهایی که امتحان کردم یا اصلاً صدا نداشت و یا صدا چهار کیلومتر جلوتر از تصویر بود! خلاصه تصمیم گرفتم روی پاراللز با خود ویندوز به صورت full frame آن را پخش کرده و با کمک ScreenFlow از روی خود مونیتور آن را ضبط کنم... که کردم. خلاصه یک فایل چهار گیگا بایتی از این فایل ۳۶ مگابایتی بیرون کشیدم! با ادیت و تبدیل فورمت و کوچک کردن و غیره یک فایل ۵۰۰ مگابایتی تونستم درست کنم که HandBrake اون رو هم کوچکتر کرد و به یک فایل ۱۲۷ مگابایتی تبدیل کرد که البته صدا کمی کیفیت خودش رو از دست داد. خلاصه تبدیل فورمت و encoding ویدئو داستانی داره! من که با همون فایل ۵۰۰ مگابایتی کارم راه افتاده و صدا و تصویر سینک هستند و از ریموت هم می‌تونم برای تماشا و عقب و جلو بردن استفاده کنم ولی اگر بنا باشه اون رو به دیگران بدم این حجم واقعاً مسخره‌ است!
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط Ilia » 12 نوامبر 2013, 05:41

بهنام جان برای کانورت کردنش Miro را هم امتحان کن:
viewtopic.php?f=21&t=3568&p=40996#p40978
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Behnam » 12 نوامبر 2013, 09:21

امتحان کردم. مرسی. اما این هم صدا نداشت. فکر می‌کنم ایراد از فایل باشه. در سال ۲۰۰۸ درست شده و شاید encoding اون کمی قدیمی باشه. اکثر مبدل‌هایی که امتحان کردم صدا را نمی‌توانند بیرون بکشند. شاید مشکل مشترکشان کیفیت همین فایل باشد. بهرحال کار من که فعلاً راه افتاده. در مورد حجم فایل، من دوباره چک کردم دیدم فایل اصلی کمتر از ۴۸۰ ppi رزولوشن داره. من از اون به صورت full screen فیلمبرداری کرده بودم. طبیعی هست که حجم فایل خیلی فرق داشته باشه. وقتی در QuickTime به ۴۸۰ ppi کوچکش کردم، حجمش شد ۳۸۷ مگابایت. هنوز ده برابر wmv حجم داره ولی خب، دست‌کم صدا هم داره و صداش سینک هست!
نماد کاربر
Behnam

پستتوسط saeidk » 12 نوامبر 2013, 15:32

توی همون ویندوز با این برنامه به mp4 تبدیل کردم که شد ۵۷ مگ و قطع صدا نداشت. البته قایل اصلی ۱۵ فریم برثانیه است و ۳۰۰ کیلوبیت که من هم همین تنظیمات رو توی برنامه تبدیل وارد کردم. حیف که این برنامه نسخه مک نداره
http://www.freemake.com/free_video_converter/
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط nasraa » 12 نوامبر 2013, 16:44

يك برنامه خوب ديگر هم هست كه نسخه مك ندارد:MPEG2CUT
اين برنامه بدون render كردن ، هم فايلهاي mpeg2 را برش مي زند هم مي چسباند.
نماد کاربر
nasraa

پست‌ها : 427

پستتوسط Strasboorg » 15 مارس 2015, 13:01

این برنامه Movavi Video Converter که ادعا میکنه ۸۱ برابر سریعتر از باقی برنامه‌ها کانورت ویدئو رو انجام میده رو من تست کردم ، هم کیفیت خوبی رو تحویل میده ، و هم سرعتش واقعا بالاست ( http://www.movavi.com/mac.html )
تقریبا همه نوع کانتینری رو هم ساپرت میکنه

تصویر

لینک دانلود نسخه مجانی تا ۷ روز : لینک

۴۰ دلار هم باید بدید تا بخریدش
نماد کاربر
Strasboorg

پست‌ها : 120

پستتوسط amirazizi » 20 اوت 2015, 02:48

بزرگترین مزیت نرم افزار موماوی سادگی اش هستش.

اینکه خیلی از فایل فرمت ها مثل flv webm or MXF رو هم ساپورت می کنه جالبه و می تونه خیلی به درد بخوره.

ولی متاسفانه همین موضوع بزرگترین ضعف اش هم هست به طور مثال یکی از مهم ترین خصوصیت های یک encoder انکود کردن multipass هستش. به طور مثال H264 و کدک های دیگه کیفیت تصویرهاشون اگه فقط یک بار انکود بشن به شدت افت می کنه و نرم افزارهای خوب مثل compressor یا Episode هر دو این امکان رو دارند . حتی خود quicktime 7 هم این قابلیت رو داره.
احتمالا این موماوی هم این امکان داره ولی به اسم fast slow super slow به احتمال زیاد اسم گذاری کرده که یک کمی عجیبه.

این موضوع ۸۱ برابرش کاملا بزرگنمایی هستش تا حدی که می شه گفت دروغه. فقط توی یک سری مورد خیلی خاص می تونه با سرعت بالاتری این کارو انجام بده ولی اگه شما کوچکترین چیزی رو تغییر بدید به همون سرعت عادی بر میگرده. در عین حال برای این کار به سخت افزار های خیلی خاص و گرون نیاز داره مثلا هارد raid یا کارت گرافیکی های خیلی گرون.

من راستش خودم handbrake رو ترجیج می دم. نرم افزار کوچک ولی بسیار توانایی هستش ، سرعتش خیلی خوبه و اوپن سورس هم هست . من بعد از نصب hand brake دیگه episode رو هیچوقت نصب نکردم . فرمت هایی که compressor ساپورت نمی کنه این نرم افزار ساپورت می کنه و عملا دیگه نیاز به چیز دیگه ای نیستش .

در نهایت به نظر شخص من ( که کاملا نظر شخصیه‌ ) با وجود hand brake پول دادن به این نرم افزار یک کمی غیر منطقی به نظر میاد.
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط amirazizi » 25 اوت 2015, 04:48

یک نرم افزار مجانی دیگه هم هست برای تبدیل که فوق العاده به درد می خورد و توی شبکه NBC ( یکی از پر بیننده ترین شبکه های امریکا) خیلی ازش استفاده میشه و مخصوصا تیم SNL خیلی از تبدیل هاشون رو با این انجام می دن.

https://www.macroplant.com/adapter/download/mac/

در نهایت من باید اعتراف کنم که هنوز محبوب ترین نرم افزار تبدیل برای من سورنسون اسکویز هستش . بهترین کیفیت تبدیل بدون شک مال این نرم افزاره و دلیلی که خیلی از ویدیوهای کوچیک با اندازه و رزولشون پایین باز هم کیفیت خوبی دارند اینه. تریلرهای سایت اپل با اسکوییز انکود می شن و قیمت ۱۰۰۰ دلاری اش که سه برابر و نیم فاینال کات هستش یک دلیل مهم داره و اون الگوریتم عالی این شرکت توی تبدیل تصاویره.

http://www.sorensonmedia.com/squeeze/
amirazizi

پست‌ها : 482

پستتوسط Behnam » 25 اوت 2015, 07:02

Adapter رو امتحان کردم. خیلی خوب بود. مرسی!
نماد کاربر
Behnam

قبلی

بازگشت به تصویر متحرک

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 3 مهمان