انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

آیورکز؛ پیجز، نامبرز، کینوت — iWork; Pages, Numbers, Keynote

درمورد نرم‌افزارهای کاربردی مکینتاش

پاسخ: iWork

پستتوسط Behnam » 24 اکتبر 2013, 15:43

با ماجرایی که سام داشت توصیه می‌کنم تا قیمت «Free» بر روی جنس ندیده‌اید از خرید آن خودداری کنید. البته اگر قصد پرداخت پول ندارید. شاید داشتن iWork قدیم (اگرچه از App Store خریداری نشده بود ولی با اپل ثبت شده بود و با App Store به روز می‌رسید) برای من دخلی در مجانی بودن آن داشته است.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط eysun » 24 اکتبر 2013, 19:27

من هم نسخه قدیمی iWork رو داشتم و اتفاقا همین تازگی ها هم نصب کرده بودم. از جایی هم نخریدم و به اصطلاح غیرقانونی (bootleg) از جایی دانلود کرده بودم. وقتی نسخه جدید اومد اولش تا چند ساعت روی App Store قیمتش مجانی نبود. چند باری App Store رو باز و بسته کردم و restart کردم تا اینکه "Free" شد. بعد هم مثل آب خوردن کل مجموعه iLife و iWork بروزرسانی شد. البته این رو بگم که با اینکه نسخه قدیمی که داشتم قانونی نبود& برای اپل رجیسترش کردم. به قول بهنام شاید اون هم دخلی در ماجرا داشته.
نماد کاربر
eysun

پست‌ها : 359

پستتوسط eysun » 24 اکتبر 2013, 19:42

نماد کاربر
eysun

پستتوسط iShahin » 24 اکتبر 2013, 22:28

Ilia نوشته است:[نمایش]
اگر من اشتباه نکنم اگر این برنامه‌ها را از App Store خریده باشید یا وقتی که مکتان را خریده باشید آنها فقط از App Store فروخته میشده‌اند، آپدیت آنها مجانی است، اما اگر نسخهٔ قبلی آنها به این صورت خریداری نشده باشد (مثلا نسخهٔ روی دیسک آنها باشد)، شامل آپدیت مجانی نمیشود.

ایلیا جان فکر نمیکنم اینطور باشه من نسخه قدیمی رو داشتم و از App Store نخریده بودم و دیروز راحت از Mavericks آپدیتشون کردم (مجانی).

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط Ilia » 24 اکتبر 2013, 22:49

بنظر میاد که دیروز همه این رو مجانی گرفتن بجز حیوونکی سامان! :-)
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Pooria Azimi » 24 اکتبر 2013, 22:58

و البته من که Numbers رو خریده بودم (از MAS) و الآن نمی تونم آپدیتش بکنم!! البته مهم نیست چون تا دوشنبه(!) موریکس دانلود میشه و از روی اون احتمالاً میتونم آپدیت رو دریافت کنم :)
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط aamir » 24 اکتبر 2013, 23:22

من شنیدم که یه باگ در اپ استور هست که اگه آی ورک trial داشته باشی میتونی مجانی دانلودشون کنی، یه iWork از قدیم روی هاردم داشتم و نصبش کردم و همه رو مجانی آپدیت کردم! راستی بچه ها اگه کسی ماوریکس رو میخواد من براش یه جا آپلود کنم . . با توجه به وضعیت کوفتی اینترنت در ایران
امیر
نماد کاربر
aamir

پست‌ها : 514

پستتوسط eysun » 25 اکتبر 2013, 00:26

Apple Offering 'Free' Updates to All Owners of Aperture, iWork, and iLife; Not Worried About Unethical Users

http://www.macrumors.com/2013/10/24/app ... cal-users/
نماد کاربر
eysun

پستتوسط chavosh » 25 اکتبر 2013, 00:40

من هم یه iwork تو هارد داشتم که اجرا هم نمی شد ولی بعد از انتقال به مک مجانی تونستم آپدیتش کنم.جالب اینجاست که بعد از آپدیت متوجه شدم مجموعه جدید در فولدر اپلیکیشن جداگانه دانلود شده و ورژن قدیم دست نخورده!رو همین حساب ورژن قدیمی رو پاک کردم الان هم بدون هیچ مشکلی باهاش دارم کار میکنم.
Aperture رو هم به همین صورت دارم آپدیت (دانلود !)میکنم.
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط chavosh در 25 اکتبر 2013, 00:57.
نماد کاربر
chavosh

پست‌ها : 57

پستتوسط Pooria Azimi » 25 اکتبر 2013, 00:42

:) کاش این شامل حال من هم می‌شد! البته من حدس می‌زنم مشکل من از شیرکوهیه و با رفتن به موریکس باید درست بشه! احسان جان تو روی موریکس unethical بازی درآوردی یا روی شیرکوهی؟ :lol:
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط eysun » 25 اکتبر 2013, 01:14

هاها. من از بچگی آدم unethicalی بودم. بنابراین باید بگم که روی شیرکوهی نسخه قدیمی رو نصب کرده بودم ولی روی موریکس آپدیت کردم.
نماد کاربر
eysun

پستتوسط iSam » 25 اکتبر 2013, 02:26

Ilia نوشته است:[نمایش]
بنظر میاد که دیروز همه این رو مجانی گرفتن بجز حیوونکی سامان! :-)

من هم همه رو مجانی آپدیت کردم و فقط بابت Pages مبلغ ۱۷.۹۹ یورو کم کرده!؟ بهشون ایمیل زدم و برام یک کیس باز کردن تو تیم ساپورت مالی. ببینم چی میشه، پول میدن یا باید قیدشو زد :x
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

پستتوسط Ilia » 26 اکتبر 2013, 06:27

اونجور که من دیدم، الان همهٔ خلایق دارند برای کم شدن قابلیت‌های نسخهٔ Pages مکینتاش غر میزنند، غیر از ماها که برای ساپورت نصفهٔ نیمهٔ زبون عربی جشن گرفتیم. :-)

اگه اپل این Pages رو مجانی نمیداد الان کرکرهٔ اپل رو کشیده بودند پایین!

مایکروسافت به اپل متلک انداخته که برنامه‌های iWork اش خیلی ساده است و بدرد کار حرفه‌ای نمیخوره، اپل هم به اونها متلک انداخته که اونها نمیفهمند و دارند زور میزنند که لپتاپ رو بزور بچپونند توی تبلت.

خلاصه الان دو تا فلسفهٔ کاملا متفاوت روبروی هم هستند؛ یکی که زور میزنه که نسخهٔ پیچیده‌اش رو در قابل تبلت ارئه بده و اون یکی که از قابلیت‌های نسخهٔ نسبتا پیچیده‌اش مخصوصا میزنه که اون رو با نسخهٔ ساده‌تر تبلتش یکسان کنه. داستان جالبیه.

این وسط چیزی که به ضرر مایکروسافته اینه که نود در صد مردم، قابلیت‌های پیچیدهٔ این برنامه‌ها رو نه احتیاج دارند و نه نه ازش خبر دارند. و براشون هم مهم نیست که اگه ورد پراسسورشون این کارها رو بکنه یا نه. اون ده در صد هم که براشون مهمه، احتمالا لپتاپ رو اول و آخرش به تبلت ترجیح میدند.
نماد کاربر
Ilia
Site Admin

پست‌ها : 6175

پستتوسط Behnam » 26 اکتبر 2013, 10:36

به نظر میاد که دیگه word processor به اون معنایی که می‌شناختیم نیست. یک نوع html editor هست که برای فضای وِب در نظر گرفته شده.
نماد کاربر
Behnam

پست‌ها : 3534

پستتوسط iSam » 29 اکتبر 2013, 04:40

من بعد از پیگیری های زیاد، این جواب رو که در زیر نوشتم (فقط کد مورد نظر را تغییر دادم)، گرفتم. مشه بگید منظورش از کد چیه؟ گفته طی ده روز کاری پول رو برمیگردونه و بعد یک کر با یکسری لینک داده!؟ نکنه این یک گیفت کارت هست به مبلغی که من طلب دارم؟ خلاصه راهنماییم کنید. ممنون.
متن ایمیل ساپورت اپل:

Follow-Up: *********

Hello Saman,

Daniel here again. Thank-you for your patience while waiting for a response from us, and I hope you are doing well today. Once again, I'm glad to be of service.

Saman, I have heard back from our Site Engineering team regarding the issue, and it looks like we are safe to issue a refund for the charges for Pages.

So, I have gone ahead and reversed the charges for Pages. Within 10 business days, a credit of €17.99 should be posted to the credit card that appears on the receipt for that purchase.

That being said, I have also issued a code that you can redeem on your account. This redemption code will allow you to download Pages for free.

When redeeming this code, sign in to the Apple ID associated with the Mac App Store/iTunes Store account that you originally intended to update this application with.

Here are your replacement App code:

Pages: **********

Please redeem this code as soon as possible. Apple isn’t responsible for lost or stolen codes.

By redeeming the code, you agree to keep ownership and control of the software you download. Use of redemption codes and applications are governed by Apple’s terms and conditions. These terms include, but are not limited to, the licensing terms that accompany the software, and the Mac App Store terms and conditions found at this address:

http://www.apple.com/legal/itunes/ww/

For help with redeeming your replacement code, see this article:

Mac App Store: How to redeem a code
http://support.apple.com/kb/HT4480

Saman, once you redeem a code, you should be prompted to download the software automatically.

If you have trouble downloading any of the applications, you can try your download again from the Purchases page on the Mac App Store. This article walks you through that process:

Mac App Store: Backing up your app purchases
http://support.apple.com/kb/HT4482

If an application is missing from your Purchases page, it may have been accidentally hidden. For instructions on unhiding purchases, see this article:

Mac App Store: Hiding and unhiding purchases
http://support.apple.com/kb/HT4928

I trust you will find this information helpful, Saman. Please let me know if you have any other questions or concerns regarding this issue, and I will be more than happy to assist you with whatever you need. Thank you for the chance to improve your iTunes and Mac App Store experience. Have a nice night!

Sincerely,

Daniel
iTunes Store Customer Support Senior Advisor
http://www.apple.com/support/itunes/ww/

Thank you for allowing me the opportunity to assist you.
 Mac Studio
 iPhone 12 Pro Max
 Apple Watch
 iPad Air
 Apple TV
 AirTag
 Think Different
نماد کاربر
iSam

پست‌ها : 1998

قبلیبعدی

بازگشت به برنامه‌های مک