انجمن ویکی قلم‌های فارسی
ورود / عضویت

iOS Apps — برنامه‌های iOS

گفتگوهای مربوط به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز، آیکلاد و محصولات مشابه

پاسخ: iOS Apps — برنامه‌های iOS

پستتوسط Pooria Azimi » 19 سپتامبر 2013, 05:14

پیشنهاد می‌کنم این چند روز http://appshopper.com/prices رو مرتب چک بکنید، چون ده‌ها برنامه به‌مناسبت ظهور iOS 7 با قیمت‌های پایین‌تر، یا رایگان عرضه می‌شن.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پست‌ها : 3332

پستتوسط Pooria Azimi » 20 سپتامبر 2013, 02:11

یکی از برنامه‌های خیلی خوبی که حراج شده، برنامهٔ Scanner Pro از شرکت Readdle ـه (۳ دلار به‌جای ۷ دلار). من که فکر کنم از همون ابتدای معرفی برنامه اون رو نصب دارم و واقعاً ازش راضیم. اینترفیس برنامه واقعاً عالیه (طبق معمول برنامه‌های Readdle) و با این‌که برای iOS 7 هم به‌روز شده، باز هم بسیار خوب و قابل استفاده‌ست!

https://itunes.apple.com/us/app/id333710667?mt=8

تصویر

تصویر

تصویر
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 21 سپتامبر 2013, 20:36

نسخه‌های آیفون، آیپد و مکینتاش بازی Osmos همه به‌قیمت ۱ دلار (به‌جای ۳، ۵ و ۱۰ دلار سابق) حراج شده‌ن:

تصویر

https://itunes.apple.com/us/app/id408054320?mt=12

https://itunes.apple.com/us/app/id382991304?mt=8

https://itunes.apple.com/us/app/id379323382?mt=8
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 01 اکتبر 2013, 19:05

Recordium (ساخت شرکت ایرانی پیچک) ، برنامه‌ای برای ضبط صدا، یادداشت‌گذاری بر روی قسمت‌های مهم، اضافه‌کردن عکس (که فرضاً با دوربین از سخنران یا تختهٔ کلاس گرفته می‌شه)، ویرایش و trim این صدا، و در نهایت گرفتن خروجی (در کیفیت‌ها و فرمت‌های مختلف) از این پروژه‌هاست.

تصویر

تصویر

تصویر

این برنامه یونیورسال (برای آیفون و آیپد) و با قیمت ۳ دلار در اپ‌استور قرار داره:

https://itunes.apple.com/us/app/recordi ... 94062?mt=8

اینترفیس برنامه بسیار تمیز و قشنگ ساخته شده، و برای من که خیلی باعث خوشحالی و لذت بود استفاده ازش.

سایتهای زیادی در مورد این برنامه نوشته‌اند، از جمله LifeHacker، گاردین، تلگراف و TheNextWeb. امتیاز برنامه در App Store هم ۴٫۵ ستاره (از ۱۷۱ ریویو) ـه.

به‌نظر من حتی اگر فکر نمی‌کنید این برنامه همین الآن براتون مفیده (که البته خیلی فکر جالبی نیست، چون نیاز به چنین برنامه‌هایی معمولاً زمانی پیش می‌آد که فرصت خرید و دانلود نیست و اون‌وقت ناچارید با Voice Memos خود اپل سر کنید!)، شاید بد نباشه به‌خاطر حمایت از برنامه‌سازهای داخل ایران این برنامه رو تهیه کنید.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 05 اکتبر 2013, 02:40

من مطمئنم که این برنامه رو قبلاً معرفی کرده بودم، اما الآن نتونستم پیداش بکنم.

Dict Box یه دیکشنری بسیار بسیار عالی (از نظر کیفیت ساخت و کارایی برنامه) برای آیفون و آیپده. من در طول چند ماه گذشته و هنگام آماده شدن برای یک آزمون نسبتاً سخت زبان انگلیسی تماماً از این برنامه استفاده می‌کردم و واقعاً ازش راضی‌ام و کمتر نکتهٔ منفی‌ای می‌تونم در موردش بگم. بانک لغاتش هم بسیار مناسبه (دیکشنری آریان‌پور، WordNet، یک تزاروس خیلی خوب)، و برای تمام لغات تلفظ واقعی (و نه ماشینی) هم داره. امکانات ذخیرهٔ لغات و یادداشت‌برداری و «جستجوی سریع یک لغت»ـش هم که واقعاً عالی‌ان.

تصویر

تصویر

تصویر

سازندهٔ این برنامه شخصی ویتنامی به‌نام Xung Le ـه، که به‌قول خودش شب و روز داره این برنامه (و خواهرخوانده‌هاش در زبان‌های دیگه) رو آپدیت می‌کنه! و به من قول داد که تا چند سال این برنامه رو آپدیت خواهد کرد :) آدم بسیار خوش‌برخوردی هم هست و تمام فیدبک‌هایی که براش فرستاده‌م رو خیلی سریع جواب داده و اگر درخواست فیچری بوده، سریع اونها رو پیاده‌سازی کرده.

من (جهت پیگیری سیاست ایرماگ در لابی کردن برای برنامه‌هایی که به‌درد فارسی‌زبانان می‌خورن!) با ایشون تماس گرفتم و بعد از این‌که متوجه شدم کلاً فارسی بلد نیست (و کسی رو هم نداره که فارسی بلد باشه)، توضیحات برنامه‌ش رو تصحیح و به فارسی هم براش ترجمه کردم (البته فرصت غلط‌خوانی‌ش رو نداشتم که فردا باید این کار رو بکنم) و امیدوارم داشتم توضیحات فارسی به فروش بیشتر برنامه‌ش کمک بکنه. این توضیحات رو در زیر هم قرار می‌دم:

[نمایش]
Features:
- Fast and easy word lookup
- Completely offline dictionary (needs Internet access only for some advanced features)
- Natural pronunciation for all words (supports downloading the sound database for offline use)
- Saves your complete lookup history (though you can remove items from there)
- Supports bookmarks
- Add notes to bookmarks for later reference
- Search in your history, bookmarks, or notes
- Look up words in multiple dictionaries at the same time
- Install more English dictionaries (WordNet, Thesaurus, Acronyms, etc.) from the Dict Store (all are free)
- Install German-Persian, Urdu, English-French, English-Japanese, and English-Chinese dictionaries from the Dict Store (all are free)
- Connects to many more online dictionaries for extra references (Wiktionary, Wikipedia, Urban Dictionary, Merriam Webster, …)
- Look up from iOS's built-in dictionary and Google Translate
- Excellent word suggestion feature helping you (remove to!) fix misspelled words
- QuickLook mode: tap on a word to show its meaning in a popup window
- Activate/deactivate/reorder dictionaries (both online and offline ones)
- Picture dictionary: automatically downloads a picture relevant to the searched phrase
- Adjustable font size
- Universal app (iPhone, iPad, iPod touch)
- Support for Retina displays

Dict Box یک دیکشنری فارسی-به-انگلیسی و انگلیسی-به-فارسی برای آیفون و آیپد است، که با مخازن غنیِ لغت و ظاهر بسیار کارا و مناسب خود، بهترین همراه برای مترجمین، دانشجویان، و علاقه‌مندان به یادگیری و استفاده از زبان انگلیسی می‌باشد.

قابلیت‌های برنامه:
- جستجوی سریع و راحت لغات
- دیکشنری کاملاً آفلاین و بدون نیاز به ارتباط اینترنتی کار می‌کند (هرچند، برای بعضی قابلیت‌های پیشرفته‌تر نیاز به اینترنت است)
- تلفظ طبیعی (غیرماشینی) اکثر لغات (این قابلیت نیاز به اینترنت دارد، اما می‌توانید تمام صداها را برای استفادهٔ آفلاین روی دستگاه خود دانلود کنید)
- ضبط تاریخچهٔ جستجو (با امکان پاک کردن لغات جستجوشده)
- امکان نشانه‌گذاری (بوکمارک) لغات
- امکان یادداشت‌گذاری بر روی لغات
- امکان جستجو «فقط» در بین لغاتی که در تاریخچه، لیست نشانه‌گذاری‌ها، یا لیست یادداشت‌‌ها هستند
- نمایش همزمان معنی لغات در چندین دیکشنری
- نصب دیکشنری‌های انگلیسی-به-انگلیسی و مخزن WordNet از اینترنت (رایگان)
- نصب دیکشنری آلمانی-به-فارسی، اردو، انگلیسی-به-فرانسوی، انگلیسی-به-ژاپنی و انگلیسی-به-چینی از فروشگاه (رایگان)
- امکان نمایش ترجمه‌ها از دیکشنریِ توکارِ iOS یا استفاده از Google Translate
- پیشنهاد تصحیح لغاتی که اشتباه تایپ شده‌اند
- حالت «مترجم سریع»: با انتخاب هر لغت، معنی آن در یک پنجره در پایین صفحه نشان داده می‌شود.
- امکان حذف، اضافه و تغییر ترتیب دیکشنری‌ها
- بارگزاری معانی از چندین دیکشنری آنلاین (ویکشنری، ویکی‌پدیا، Urban Dictionary، دیکشنری میریام-وبستر، ...)
- «دیکشنری تصویری»: به‌طور خودکار یک عکس مرتبط با کلمهٔ جستجوشده را نیز نمایش می‌دهد
- امکان تغییر اندازهٔ فانت (قلم)
- دیکشنریِ یونیورسال (مناسب برای آیفون، آیپد و آیپاد تاچ)
- پشتیبانی از صفحه‌های نمایش رتینا

این برنامه و تمام امکانات آن «رایگان» بوده و هزینهٔ توسعهٔ آن از طریق نمایش یک نوار تبلیغاتی تأمین می‌شود. می‌توانید این نوار تبلیغاتی را از طریق خرید از داخل برنامه (به‌قیمت ۲٫۹۹ دلار) حذف کنید. با یک‌بار خرید، این نوار تبلیغاتی از تمام دستگاه‌های شما (آیفون، آیپد، آیپاد تاچ) حذف خواهد شد.

البته امکانات برنامه‌ش از اینها خیلی بیشتره، منتها من دیگه حوصلهٔ نوشتن مواردی بیشتر از این رو نداشتم!

من خرید این برنامه رو به همه توصیه می‌کنم. این برنامه همون‌طور که در توضیحان بالا آورده شده رایگانه، و با ۲٫۹۹ دلار می‌شه تبلیغاتش رو هم حذف کرد (و البته این خرید فقط لازمه یک بار انجام بشه و بعد از اون تبلیغات دیگه روی هیچ دستگاهی نشون داده نمی‌شن)

https://itunes.apple.com/us/app/persian ... 27459?mt=8
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط iShahin » 05 اکتبر 2013, 08:48

Pooria Azimi نوشته است:[نمایش]
من مطمئنم که این برنامه رو قبلاً معرفی کرده بودم، اما الآن نتونستم پیداش بکنم.

Dict Box یه دیکشنری بسیار بسیار عالی (از نظر کیفیت ساخت و کارایی برنامه) برای آیفون و آیپده. من در طول چند ماه گذشته و هنگام آماده شدن برای یک آزمون نسبتاً سخت زبان انگلیسی تماماً از این برنامه استفاده می‌کردم و واقعاً ازش راضی‌ام و کمتر نکتهٔ منفی‌ای می‌تونم در موردش بگم. بانک لغاتش هم بسیار مناسبه (دیکشنری آریان‌پور، WordNet، یک تزاروس خیلی خوب)، و برای تمام لغات تلفظ واقعی (و نه ماشینی) هم داره. امکانات ذخیرهٔ لغات و یادداشت‌برداری و «جستجوی سریع یک لغت»ـش هم که واقعاً عالی‌ان.

تصویر

تصویر

تصویر

سازندهٔ این برنامه شخصی ویتنامی به‌نام Xung Le ـه، که به‌قول خودش شب و روز داره این برنامه (و خواهرخوانده‌هاش در زبان‌های دیگه) رو آپدیت می‌کنه! و به من قول داد که تا چند سال این برنامه رو آپدیت خواهد کرد :) آدم بسیار خوش‌برخوردی هم هست و تمام فیدبک‌هایی که براش فرستاده‌م رو خیلی سریع جواب داده و اگر درخواست فیچری بوده، سریع اونها رو پیاده‌سازی کرده.

من (جهت پیگیری سیاست ایرماگ در لابی کردن برای برنامه‌هایی که به‌درد فارسی‌زبانان می‌خورن!) با ایشون تماس گرفتم و بعد از این‌که متوجه شدم کلاً فارسی بلد نیست (و کسی رو هم نداره که فارسی بلد باشه)، توضیحات برنامه‌ش رو تصحیح و به فارسی هم براش ترجمه کردم (البته فرصت غلط‌خوانی‌ش رو نداشتم که فردا باید این کار رو بکنم) و امیدوارم داشتم توضیحات فارسی به فروش بیشتر برنامه‌ش کمک بکنه. این توضیحات رو در زیر هم قرار می‌دم:

https://itunes.apple.com/us/app/persian ... 27459?mt=8

ممنون پوریای عزیز من این دیکشنری رو خیلی وقت هست استفاده میکنم و باید بگم واقعا کارش حرف نداره و میشود گفت یکی از بهترین و کاملترین دیکشنری های اپ استور هست، و با این که رایگان هست خیلی خیلی از بعضی از ورژن های وطنی که پولی هستند ولی سال به سال زحمت آپدیت کردن به خودشون نمیدهند بهتر هست و خیلی سریع هم به روز میشه. من برای حمایت تبلیغاتش رو برداشتم که فکر کنم ۲.۹۹ یا یک همچین چیزی بود ولی به نسبت کیفیتش به بقیه دیشکنری های فارسی به نظر من تا ۲۰ دلار هم میارزه. امیدوارم راهش رو ادامه بده و کمی روی اینترفییش کار کنه که عالی میشه. :thumbs_up:
آخرین ویرایش توسط iShahin on 16 اکتبر 2013, 09:48, ویرایش شده در 2.

[url=https://mobile.twitter.com/S3micolon]follow me on twitter: @s3micolon[/url

نماد کاربر
iShahin

پست‌ها : 453

پستتوسط Pooria Azimi » 05 اکتبر 2013, 13:24

:) من بهش پیشنهاد دادم یه دکمۀ donate داخل برنامه ش بذاره. من که کاملاً حاضرم تا ۵ سال ماهی ۵ دلار بهش بدم ولی توسعه برنامه و پشتیبانی ش از سیستمهای جدید رو متوقف نکنه! که البته گفت احتمالاً نیازی به این کار نیست و بعیده توسعه ش رو تا زمان دوری در آینده متوقف کنه (چون base برنامه برای دیکشنری های زبانهای دیگه هم هست و فقط فارسی نیست).

در ضمن، یه نسخه اندروید هم داره.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 16 اکتبر 2013, 04:21

City Maps 2 Go برنامۀ خوبیه و سالهاست که وجود داره:

https://itunes.apple.com/en/app/city-ma ... 83342?mt=8

نقشه هاش رو هم از OpenStreetMap میگیره، که از سرویس گوگل نسبتاً بدتر و از نقشۀ اپل بسیار بهتره:

تصویر

این برنامه الآن رایگان شده (به‌جای ۳ دلار عادی).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 16 اکتبر 2013, 14:12

:) .

پوریای عزیز،
ممنون بابت معرفی این برنامه. من هم یکبار از آن استفاده کرده ام و از کارش نسبتا راضی هستم. بزرگترین مشکل این برنامه تراز متن فارسی در سمت چپ است. اگر بتوانی اینرا نیز به او گزارش کنی و وی این مشکل را حال کند، برنامه بمراتب جذابتر خواهد بود. من هم به همین زودی برای پشتیبانی از کارش مبلغ یاد شده را جهت حذف آگهی خواهم پرداخت.

احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پست‌ها : 1289

پستتوسط Pooria Azimi » 16 اکتبر 2013, 20:20

سلام احمد جان
بله، این مشکل هست. و خودش هم درصدد یافتن راه حل برای این مشکله. منتها چون کلمه ای از فارسی متوجه نمیشه براش مشکله که بخواد این کار رو بکنه، و من هم متأسفانه این چند وقت سرم بسیار شلوغ بوده و هنوز فرصت بررسی دقیق ترش رو نداشته م، اما به زودی فرصت میکنم تا ببینم برای رفعش باید چه کار کرد؛ اگر بشه با تغییر CSS و اعمال قوانین ساده ای مثل direction: rtl درستش کرد خیلی عالی میشه، اما من خیلی خوشبین نیستم و فکر میکنم نیاز به دستکاری فایل معانی دیکشنری ها داره که کار پیچیده ایه و ممکنه با خطا هم همراه باشه، و برای همین فعلاً سراغش نرفته م.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 17 اکتبر 2013, 01:09

دوستان سلام،

چنانکه می‌دانید آخرین اصدار Adobe Reader برای iOS مانند قبل به همراه نصبش فایلهای دیکشنری نصب نمی‌شود و کاربر باید دیکشنریهای مورد نظر و مورد نیاز خود را از جائی از Cloud ادوبی دریافت کند. اینکار البته حسنش در این است که تعدادی زیادی دیکشنری غیر لازم که حجم زیادی نیز دارد در دستگاه آیفون و یا آیپد نصب نمی‌شود. من امروز اندکی در نت جستجو کردم که ببینم آیا راهی هست که بشود دیکشنری‌ای بغیر از آنکه بطور پیش‌فرض توسط ادوبی عرضه شده به مجموعه دیکشنریهای (پلاگ این دیکشنری) به آن مجموعه اضافه کرد. نظر من بیشتر دیکشنری انگلیسی به فارسی است. اینکار از این نظر مهم است که برنامه AdobeReader برای iOS برنامه بسیار مهمی است برای خواندم فایلهای پی دی اف با امکانات خیلی جالب برای علامت زدن متن و نوشتن حاشیه و غیره. نتیجه جستجو من پیدا کردن بعضی سایتهای اینترنتی بود ولی برای فهم محتوای آنها فرد باید در زمینهٔ برنامه نویسی تخصص داشته باشد، چیزی که من ندارم.
من این مبحث را اینجا نوشتم که دوستانی که در این مورد توانائی دارند شاید بتوانند دیکشنری انگلیسی فارسی ایکه در همین ایرماگ وجود داردرا به عنوان پلاگ اینی برای AdobeReader در آورند

احمد

http://www.adobe.com/devnet/html5/artic ... r-ios.html
https://github.com/phonegap/phonegap-pl ... master/iOS
پیوست‌ها
DicPlugin_reader.PNG
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط Pooria Azimi » 17 اکتبر 2013, 02:18

احمد جان، این دیکشنری مال ادوبی نیست و دیکشنری کل سیستم iOS ـه که در iOS 7 تغییر کرده و به این فرمت در اومده، و در تمام برنامه ها قابل دسترسه. و متأسفانه راهی برای افزودن دیکشنری فارسی به این لیست نیست (مگر جیلبرک کردن و بعد نوشتن برنامه ای برای این کار).
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

پستتوسط Ahmad » 17 اکتبر 2013, 10:54

ممنون پوریا جان برای توضیح
احمد
نماد کاربر
Ahmad
Site Admin

پستتوسط saeidk » 17 اکتبر 2013, 14:44

دیکشنری آریان‌پور رو که الان همه‌جا می‌بینیم درواقع محصول شرکت جهان‌رایانه است. منتها انقدر برنامه‌شون بد و مزخرف‌ بود که نگو و اصلاً توسعه ندادندش و فقط برای ویندوز هم بود.
خیلی‌ها این دیتا رو برداشتند و تونستند به فرمت مناسب برای برنامه‌های دیگه تبدیلش کنن. مثل goldendict یا stardict که نسخه مک هم دارند.
ولی مشکل اینه که توی تبدیل، رنگ و «راست به چپ» به‌هم ریخته و برای یک کار ترجمه جدی خیلی اذیت می‌کنه.
GoldenDict.png

درحال حاضر برای برنامه Mdict با فرمت mdx یک نفر تونسته اون رو درست تبدیل کنه و برنامه aepd

خلاصه پوریا جان اگر تونستی به این دوست ویتنامی بگو شبیه به این برنامه‌ها باید باشه
اگر این کار رو بکنه من رو از mdict و جیلبریک خلاص کرده

Mdict.PNG

تصویر
نماد کاربر
saeidk

پست‌ها : 1143

پستتوسط Pooria Azimi » 17 اکتبر 2013, 19:00

ممنون سعید جان
من در مورد این برنامه ها و فرمتهایی که شما گفتی اطلاعی نداشتم. حتماً اینها رو بهش اطلاع میدم.
نماد کاربر
Pooria Azimi
Site Admin

قبلیبعدی

بازگشت به آیپاد، آیفون، آیپد، آیتیونز و آیکلاد

کاربران حاضر در این انجمن: بدون کاربران آنلاین و 13 مهمان